Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
13
Favori
90.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Utku ve Anıl bir aracı beğenmediler ya kesin iyi satış rakamları elde edecek bu belli oldu. Çünkü vatandaşın olaya bakış açısıyla bu iki arkadaşın bakış açısı pek uyuşmuyor. Satışlarda ilk 5'e girecek belli oldu yani.
    Bu arada inceleme fena değil. Otomabil dergilerinin araba incelemelerine benziyor. İnceleyenlere teşekkürler.

Ben "arabayı beğenmedim" dedim mi? İlk mesajda olumlu bulduğum tarafları da, olumsuz bulduğum tarafları da belirtmişim. Saldırmak için yer arıyorsunuz.

Saldırmakla ne alakası var ki? Beğenmemek elbette en tabi hakkınız. Her incelediğiniz arabayı beğenme zorunluluğunuz yok. Ancak ilk yorum dışındaki diğer yorumlarınızda (siz veya anıl) araca da büyük bir sempati beslediğiniz izlenimini edinmedim. Ve bu duruma göre de bir yorumda bulundum. Dolayısı ile alınmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum.

Kusura bakmayın ama siz bazı şeyleri birbirinden ayırt edemiyorsunuz o zaman. Bir şeyi beğenmek ile beğenmemek böyle keskin çizgilerle birbirinden ayrılmıyor.

Beğenmeme durumu olmadığını göstermek için mokka,dan akrostiş falan mı yazayım? Araca karşı hiçbir sempati beslemiyorum, bugün üretimi dursa umrumda olmaz. Aracı kesinlikle almayı düşünmem bile ama tercihlerimi yansıtmadığı için. Şu mesajdan önce kişisel düşüncemi bile yazmadım ama siz yazmadığım bir şeyi yazmışım gibi göstermeye çalıştınız.

Aracı beğenmemek tabii ki hakkım. Bunu kümseyle tartışacak değilim. Altyapınızın hiç olmadığı bir konuda ise benim düşüncemi önemsiz gibi gösterip dalga geçmek sizin hakkınız değil. Hem de benim olmayan bir düşünceyi benim üzerime yıkmaya çalışarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: montana1977

Araç B sınıfı bir MPV. Rakipleri hyundai ix20, kia venga, yeni Ford B-max.

Bu aracın tek artısı rakiplerine nazaran görüntüsü biraz daha SUV vari olmuş.

Eksi yani da fiyatı elbet. Zaten piyasası kısıtlı olan MPV pazarinda bu fiyatlarla iyi satış grafiği yakalaması zor.

yanlış gelmişsin, meriva konusu sonraki sayfada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orijinalden alıntı: montana1977

Araç B sınıfı bir MPV. Rakipleri hyundai ix20, kia venga, yeni Ford B-max.

Bu aracın tek artısı rakiplerine nazaran görüntüsü biraz daha SUV vari olmuş.

Eksi yani da fiyatı elbet. Zaten piyasası kısıtlı olan MPV pazarinda bu fiyatlarla iyi satış grafiği yakalaması zor.

yanlış gelmişsin, meriva konusu sonraki sayfada.

Nerede oldugumu gayet iyi biliyorum. Araç benim nazarımda SUV vari bir MPV dir. Ya da mini bir SUV dur. Adı her neyse iste.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Utku ve Anıl bir aracı beğenmediler ya kesin iyi satış rakamları elde edecek bu belli oldu. Çünkü vatandaşın olaya bakış açısıyla bu iki arkadaşın bakış açısı pek uyuşmuyor. Satışlarda ilk 5'e girecek belli oldu yani.
    Bu arada inceleme fena değil. Otomabil dergilerinin araba incelemelerine benziyor. İnceleyenlere teşekkürler.

Ben "arabayı beğenmedim" dedim mi? İlk mesajda olumlu bulduğum tarafları da, olumsuz bulduğum tarafları da belirtmişim. Saldırmak için yer arıyorsunuz.

Saldırmakla ne alakası var ki? Beğenmemek elbette en tabi hakkınız. Her incelediğiniz arabayı beğenme zorunluluğunuz yok. Ancak ilk yorum dışındaki diğer yorumlarınızda (siz veya anıl) araca da büyük bir sempati beslediğiniz izlenimini edinmedim. Ve bu duruma göre de bir yorumda bulundum. Dolayısı ile alınmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum.

Kusura bakmayın ama siz bazı şeyleri birbirinden ayırt edemiyorsunuz o zaman. Bir şeyi beğenmek ile beğenmemek böyle keskin çizgilerle birbirinden ayrılmıyor.

Beğenmeme durumu olmadığını göstermek için mokka,dan akrostiş falan mı yazayım? Araca karşı hiçbir sempati beslemiyorum, bugün üretimi dursa umrumda olmaz. Aracı kesinlikle almayı düşünmem bile ama tercihlerimi yansıtmadığı için. Şu mesajdan önce kişisel düşüncemi bile yazmadım ama siz yazmadığım bir şeyi yazmışım gibi göstermeye çalıştınız.

Aracı beğenmemek tabii ki hakkım. Bunu kümseyle tartışacak değilim. Altyapınızın hiç olmadığı bir konuda ise benim düşüncemi önemsiz gibi gösterip dalga geçmek sizin hakkınız değil. Hem de benim olmayan bir düşünceyi benim üzerime yıkmaya çalışarak.

Bence siz fazla alıngan bir yapıya sahipsiniz. Zira ben sizin tespitlerinize ne yanlış dedim ne de karşı çıktım. Hatta incelemede belirttiğiniz birçok konuda sizinle hemfikirim. Dolayısıyla size karşı olmak ve fikirlerinizi değersiz görmek veya göstermek gibi bir derdim yok. Sadece geçmiş dönemlerde ki bazı araçlar ile ilgili yapmış olduğunuz bazı kişisel yorumlar sonrası o araçların çok satmasını aklıma getirerek bir durum tespitinde bulundum. Yoksa amacım sizi üzmek veya sizinle dalga geçmek değildi. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. İyi günler.

• Hangi araçlarmış bunlar mesela ? Jetta , civic ?

Bunları eleştirdik ama bunların çok satması halen kaliteli olduklarına işaret değil. Yanlış tespit yaptığımız noktalar olduğunu düşünmüyorum...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence siz fazla alıngan bir yapıya sahipsiniz. Zira ben sizin tespitlerinize ne yanlış dedim ne de karşı çıktım. Hatta incelemede belirttiğiniz birçok konuda sizinle hemfikirim. Dolayısıyla size karşı olmak ve fikirlerinizi değersiz görmek veya göstermek gibi bir derdim yok. Sadece geçmiş dönemlerde ki bazı araçlar ile ilgili yapmış olduğunuz bazı kişisel yorumlar sonrası o araçların çok satmasını aklıma getirerek bir durum tespitinde bulundum. Yoksa amacım sizi üzmek veya sizinle dalga geçmek değildi. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. İyi günler.

Haklısınızbtabii, ben fazla alınganım. Yoksa sizin mesajınız son derece masum bir yorum.

• Her inceleme subjektiftir. Bunu bilerek okumak gerekiyor. İncelemenin emeğine saygılı olmak en güzeli, böylece otomobil forumumuzda veriler artar.

ancak anlayamadığım, kapı menteşesinden gelen sesi gösteren videonun amacı nedir?

showroomda sergilenen bir aracın menteşesinin neden yağlanmadığımı?
    yoksa aracın kalitesizliğinden ses geliyor demek istemek mi?

yanlış anlaşılmasın meraktan soruyorum art niyet yok.
  • Geçen haftada astra sedanda işçilik hatası yakalmıştım. Bagaj kapağının üzerindeki logo ters yapıştırılmıştı. Beklenmeyecek hareketler opelden.

Mokka ise şuan için ortalama bir aracın üzerinde değil facelift yedikten sonra birdaha bakmalı.
  • Aracımın serviste bir işi vardı. Ankara'da konya yolundaki Opal'a getirdim. Boş boş oturmaktansa Mokka'yı inceliyeyim dedim. Şu an Mokka'nın içinden yazıyorum, bir mokka benzememiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Her inceleme subjektiftir. Bunu bilerek okumak gerekiyor. İncelemenin emeğine saygılı olmak en güzeli, böylece otomobil forumumuzda veriler artar.

ancak anlayamadığım, kapı menteşesinden gelen sesi gösteren videonun amacı nedir?

showroomda sergilenen bir aracın menteşesinin neden yağlanmadığımı?
    yoksa aracın kalitesizliğinden ses geliyor demek istemek mi?

yanlış anlaşılmasın meraktan soruyorum art niyet yok.

Araç incelemesinde incelenen araçtaki sorunlar paylaşılır. O aracın iki arka kapısında da bu sorun vardı. Sol kapıda çok belirgin, sağ arka kapıda daha az belirgindi. Bu araç bir şekilde banttan bu sorunla inmiş. Tabii ki halledilebilir ama ilk aşamada bu bir sorun.

• Detaylı inceleme için teşekkürler . Bu arada araç MPV falan değil, yine Nissan'ın icat ettiği B sınıfı (subcompact) Cross-over sınıfına ait. Bu sınıfta Juke ve Urban Cruiser var. Yakında Peugeot 2008 ve Ford EcoSport gibi araçlar da gelecek.
  • İnceleme yorumlarına ve fotograflara bakılırsa sundugu kalite bulunduğu segment için çok bile.

Alt tarafı b segment bir araç. Bazı arkadaşlar aracı Cadillac Escalade ile aynı sınıfta zannederek heyecan yapıp sağlı sollu veriştirmişler lakin, boşa veriştirmişler.

Ön konsolun tasarımı ise bulunduğu sınıftaki rakiplerini göz önüne alırsak şuan için en iyisi.
  • quote:

Astra H, Astra J'den daha kaliteli.

Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Neden?

çünkü e... z... d...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Neden?

çünkü e... z... d...

Görkem ile electro'dan sonra favori ikilim oldunuz.

Sizin kapışmalarda keyifli geçiyor.

O değilde şu multijet kimin şimdi ?

• quote:

quote:

quote:

Neden?

çünkü e... z... d...

Gayet ciddi bir soru sordum, aynı ciddiyette de cevap bekliyorum.

Evet, neden?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Neden?

çünkü e... z... d...

Evet, neden?

Bir ara bu konuyla yazdığım onlarca mwsajdan birini bulursam kopyala/yapıştır yaparım. Şimdi bir daha uğraşamayacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neden?

çünkü e... z... d...

Evet, neden?

Bir ara bu konuyla yazdığım onlarca mwsajdan birini bulursam kopyala/yapıştır yaparım. Şimdi bir daha uğraşamayacağım.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Benim anasını satayim. Bastim parayı aldım telif hakkını hiçbir firmayada vermiyorum.

Gitsinler kendileri yapsınlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Benim anasını satayim. Bastim parayı aldım telif hakkını hiçbir firmayada vermiyorum.

Gitsinler kendileri yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 5 Ekim 2012; 19:28:28 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.