Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
987
Cevap
10
Favori
588.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 'Sefa

Arkadaşlar bu araçları hor kullanılacaksa almayın sanayiden çıkamassınız.Nazlı araçlardır biraz.Hele işçi kullanacaksa ralli felan yapmaya kalkar 130lukla yakıt olsun çok zarar edersiniz.130 beygirlilerde 2006 modellerin cd çalarlılarından sonrakiler alınabilir ondan öncekilerde turbo sıkıntılı çok patlatan var.130 beygirliler şehir içinde 13-14 litre yakar 105 bglerde 10 11 litre yakar.Benim ve sinoplunun verdiği değerler yeni kasa transporterlar için.

2004 130 luk var bende 78 binde aldım şu an 94 binde turbo canavar maşallah.sadece alacağınız arabaya iyi baktırın.km orjinalliği çok önemli.yakıt olarak şehir içi ve dışı karışık 1 depoyla 900 km ortalama.yani 11,25 lt.130 luk için bence normal ve yükü de var ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay654

quote:

Orijinalden alıntı: worried46

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: worried46

quote:

Foruma baktım da yarsıı iyi diyo yarsı kötü diyo :D
    1.9 tdi 105 hp alıyorum allah kısmet ederse de biri kesin bişey söylese bu arada yakıtı normal yakıt normal geldi bana

bende 2008 üzei 1,9 105ps 5+1 alıyorum kötü diyenlerin çoğu 2007 nin altı 105 ve 130 luk modeller için söylüyorlar sorunlu kasalarmış özellikle 130 luktan uzak dır dediler.hayırlı olsun benden önce alırsan izlenimlerini paylaşırmısın

bu hafta alıcam inş bi mani olmazsa tabii paylaşrım

ne yaptın üstad aldınmı

aldım keşke daha önce alsaymışım çok rahat ettim kangoo vardı bende bu çok iyi geldi kangoo dan sonra yakıt bazen 10 oluyo onun dışında anlattıkları gibi işte hız konfor güzel

aynen bende kango mu satıp 130 luk almıstım acaip geliyor insana.gaza dokundunmu beygirlerin gücünü hissediyosun yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yürek47

BENDEDE 2005 MODEL 105PS LİK TRANSPORTER VAR. YALNIZ KORKTUĞUM ŞUKİ YÜK ATMAKTAN KORKUYORUM. SİZ EN FAZLA KAÇ KG TAŞIYORSUNUZ ARAÇLARINIZDA. TRANSİTİMİZDE VAR YÜK İŞİNİ ONUNLA HALLEDİYORUZ. FAKAT BAZENDE TRANSPORTERE YÜK ATMAK İSTİYORUM...!

kardeş bende 130 luk var ve bu aracı ben yuk taşımak için aldım.6 ay araştırdım ve aradım yani aldığım aracı.5+1 cityvan.1 tondan aşagı hiç atmadım.geçen bi yerden mal buldum arka 3 lu koltuğu söktüm ve net söyleyemem ama 2 tona yakın yuk attım arka paspalar sürttü hafif lakalarda ama bana mısın demedi rampa yukarı da 80'i rahat görüyo.sen en az 1 ton rahat atarsın araca hiç korkma.sadece aracı yorma.boşmuş gibi manevralar yapma o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haksin

En son mesaj 15 Ocak'ta yazılmış.Çok normal çünkü bu forum çorbaya dönmüş.Kimse aradağı soruya cevap bulamıyor.Transporter ve Caravelle tamamen farklı araçlar dahası da motor gücü farklı araçların bile sorunları farklı.Bence forumda branşlaştırma yapmak lazım.Mesela ''VW Caravelle 2.5TDI 174 PS'' veya ''VW Transporter 1.9TDI 105 PS'' gibi.Böylece aynı tarz araca sahip olanlar daha rahat birbirine yardımcı olurlar.

bende yeni katıldım dh ye burayı buldum ama konu epey hortlamış.söylediklerinde de çok haklısın.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: furk78

arkadaşlar bu araçtan tam 6 yıldır bizdede var caravelle comfort. 130 ps dsg biz aracın yakıtını 100 km de ortalama 10 lt olarak geldik ve ortalama hızımız 140-150 civarı idi yani bu araçları kötülemeye bahane vermeyin.

+1355
  • quote:

Orijinalden alıntı: furk78

arkadaşlar bu araçtan tam 6 yıldır bizdede var caravelle comfort. 130 ps dsg biz aracın yakıtını 100 km de ortalama 10 lt olarak geldik ve ortalama hızımız 140-150 civarı idi yani bu araçları kötülemeye bahane vermeyin.

Arkadaşım benim aracımla aynı yakıyorsun ancak bilesin ki şanzımanın DSG değildir!
    6 ileri tiptronik şanzımandır benim aracımda caravelle 07 comfortline ben de 10-11 lt yakıyorum ankara sehir icinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

arkadaslar, 2005 model transporterda ESP varmi..

arac kirmizi "I" 105 ps olandan...

esp 2007 ve sonrasi modellerde mevcut 2004-2006 arasi asr mevcuttur ve cok sinir oluyorum bu dsg isine caravellede dsg sanziman 2010(yeni kasa) ile geldi yani t5 gp ile araclarimiz tiptronik sanzimanlidir

• arkadaşlar bende 105 ps olan modelden var 2007 uzun yolda ortalamam 7.0-7.5 arası değişiyor ortalama hız 120 km hız sabitleyciyle geziyorum 100 km ile gidersem ortalmam 7 kadar iniyor ya siz gaza çok abanıyorsunuz yada aracınızın hava filtresi çok kirli :)
  • Arkadaşlar asr ve esp olayı ile ilgili bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyorum.. Vw transporter ve caravelle ve multivan ve caddyde 2004 sonrası tüm araçlarda hep asr hemde esp standarttır.. Asr=esp çünkü ikiside aynı beyni ve aynı sistemi ve sensörleri kullanır.. İkiside aynı mantıkla çalışır.. Abs de aynı mantalite ile çalışır .. Esp ve asr absinin işletim sistemini kullanır.. Tabi her absli araçta esp ve asr bulunmaz.. Ama her espli araçta, ikiside bulunur.. Özellikle vw grubunda.. Bu üç fonksiyonda da amaç tekerlerin devir sayılarını eşitlemektir.. Boş bir alanda 50 km hızla giderken ani dönüş yapın.. Aracınız drift yaparsa, esp yoktur.. Yapmazsa ki özellikle t5 bu konuda çok oturaklı bir araç, ozaman esp vardır.. Vitolarda da 2004 sonradı tamamında var.. Test edilip onaylanmıştır...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar.. Aracım 130 luk kısa şase caravelle, aracıma 7 ay önce yazılım attırıp aracı 187 bg e yükselttim.. Tam olarak 4 defa turbo değiştirdim.. İli ankara, ikincisi kayseri, üçüncüsü gümüşhane, dördüncüsü malatya.. Aracımı malatyadan antepe kadar yağ ekleyerek götürdüm.. Ve ordaki usta gerçekten ustaymış.. Problemi çözemeyenlet çip e b.k atıyorlardı.. Usta dediki bu aracın kartelini söktür, yağ pompasınınsüzgecinden pislik çıkmazsa ben bu işi bırakırım.. Hakkatende 2 cm kalınlığında pislik çıktı, benden önceki sahibi bakımlarını aksatmış.. Pompanın önüne biriken pislikte, turbonun yeteri kadar yağlanamamasına sebep oluyor ve turboyu koparıyor.. Adam dediki buna 174 bg in turbosunu uyduralım çok rahat edersin.. 2006 model altı olanları. Turboları kkk buda zayıf geliyor.. 2006 üzeri garett.. Ben istanbulda sordum, bu işleme benim turboyu alıpta yapmaya, 2000 tl istediler.. Ben benim turboyu vermeden 620 tl ye 174 bg turbosu aldım.. 3. Viteste gaza asılınca patinaj çeken arabam, şuanda 4. Viteste asılınca abartmıyorum, pati çekiyor...

• Arkadaşlar, t5 te triger kayışı değiştirenlere hastayım, söyleyinde bizde öğrenek bu triger kayışı nerdeymiş?? Bizimkilerde yok, sizinkilere nasıl taktılar????

• quote:

Orijinalden alıntı: LahanaSever

Arkadaşlar, t5 te triger kayışı değiştirenlere hastayım, söyleyinde bizde öğrenek bu triger kayışı nerdeymiş?? Bizimkilerde yok, sizinkilere nasıl taktılar????

1.9 lar triger kayışlı.2.5 lar zincirli.
  • Benim bildiğimde 1,9 ile 2,5 arası tek fark birinin 5 birinin 4 silindir olması... İkisinde de triger veya zincir yok.. Dişli sistemi var

• quote:

Benim bildiğimde 1,9 ile 2,5 arası tek fark birinin 5 birinin 4 silindir olması... İkisinde de triger veya zincir yok.. Dişli sistemi var

yanlış hocam 1.9 olanlarda triger var serviste gözümün önünde değiştirip eskilerini bana verdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hikmet_19 -- 11 Aralık 2012; 10:09:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hikmet_19

quote:

Benim bildiğimde 1,9 ile 2,5 arası tek fark birinin 5 birinin 4 silindir olması... İkisinde de triger veya zincir yok.. Dişli sistemi var

yanlış hocam 1.9 olanlarda triger var serviste gözümün önünde değiştirip eskilerini bana verdiler

çok doğru Hikmet Bey 1.9 TDİ 86 ve 105 ps lerde triger kayışı vardır 2.5 TDİ 130 ve 174 ps ler zincirli ve daha dayanıklıdır.Bir de yukarıda bir arkadaş belirtmiş aracınızı 50km/h ile drift yapın falan onunla asr esp anlaşılmaz ASR (anti patinaj sistemidir) esp(elektronik denge stabilizasyonudur) 2004 multivanlarda esp var çünkü multivan transporterla karşılaştırılamayacak kadar lüks bir araçtır.
    Sonrasında 2006 caravellelerin bazılarında ve 2007 sonrası tüm caravelle ve transporterlerda ESP mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrakutuk -- 17 Aralık 2012; 13:17:34 >
  • arkadaş forum sitenize yeni üye oldum. uzun süredir vito 112 cdi ve 130 uk tranporter kullanıyorum her ikiside güzel araçlar ticari kullanan arkadaşlara transpoerter tercih ederim. hususi kullanıcılara merecedes derim.bütün arakadaşlarıma 105. 130 . 174. 140 180 bg fark etmez sadece kullanım maksadı önemli. tek sıkıntısı yakıt pahalılığı bence..........
  • Ben de 2006 caravella aldım üç ay önce.

Çok saçma gelebilir ama düz vites caravellayı otomatiğe çevirebilmek mümkünmüdür arkadaşlar?
  • arkadaşlar 2004 model üzere olan tüm T5 lerde esp var..
  • Arkadaşlar sizlere birkaç tane sorum oacak yardımcı olursanız sevinirim ... ! ! ! ! !

Ben ahşap aksesuar işi yapıyorum Bu aksesuar malzemeleri semt içerisinde servis yapıyorum ve doğal olarak minibüs tipi bir araç kullanmalıyım .
    Yük genelde fazla oluyor ve ağır olabiliyor. Mazda e2200 vardı kaza sonrası hurdaya gitti daha hiçbir sorunu olmamıstı 5 yıldır atmadığım yük kalmamıstı.
    TRANSPORTER DÜŞÜNÜYORUM UZUN ŞASE SİZCE ALMALIMIYIM ..

Not : 1999 model transporter vardı 2000 yılında motor yedi birdahada transporetre bakmadım o güncen beri sizce bunda sıkıntı olurmu . 2006 model buldum bir tane 38000 km de almalımıyım .

Yada ne almalıyım tavsiye ? .... !!

• Arkadaşlar ön göğüsle camın birleştiği yerdeki hoparlör yuvaları boş...2009 model transporter.Orjinal teyp ile uyumlu piyasada tweeter bulabilir miyiz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.