Şimdi Ara

4062 DEN GELEN SAVCİLİK MESAJİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
57.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilgili savcılığın müracaat kalemine (soruşturma kalemi de derler ) başvurun...

ilgili dosya esas numarasını verin ..

ifadeniz alınacak...
  • Geçmiş olsun.

Yalnız şikayetçi tarafa şu ifadeleri göndermek ilginç olmuş.

"aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur."
  • Merhaba arkadaslar.az once sms geldi bana aynen mesaji aktariyorum

Sayin xxx xxx

9999/9999(rakam sallamadir bilerek yazim) srs numarasindan 7 gun icinde k.cekmece savciligina gelmeniz , aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur

Boyle bi mesaj gldi arkadaslar.1 ay oce trafik kazasi yapmistim arabayla.konusunu acmistim.acaba karsi taraf mi dava acti bana ? Polis tutanaklarinda karsi tarafta tali kusur bulunmustu.adam o gunden beri ne aradi ne sordu bizi.sigorta sirketi tanidikti ona sorduk o da dedi senin sigortanla ilgili bi talep gelmedi bize diye.

Nedir neyin nesidir bu 4056 bileniniz var mi ? Dikkate almam gerekir mi ?

• karakola git böyle böyle bir durum var nedir diye sor...

cep telefonundan tebligat yapılması bilemiyorum... işin içinde ne var... en iyisi avukat tanıdığınız varsa ona sorun yoksa karakol...
  • Sayili gün cabuk gecer pampa
  • https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.html

Buraya kayıt yaptırdıktan sonra, dosyan varsa görüntüleyebiliyorsun. Kayıt olma seçenekleri mevcut. Hangisi uygunsa, üstten onu seçiyorsun. İmzasız kayıt daha kolay.
  • La guldurdunuz aksam aksam

Netten arastirdim 4062 den mesaj alan hatta durusma gunu tarihi bile gelmis.kimileride gitmis dosya dogru ama senle alakali degil isim yanlis deyip geri donenler cok olmus.

İlk defa gittgimiz yer degil de isi gucu birak git simdi.
  • Turkiye gov tr den baktim dosya yok hakkimda.

Vatadas uyapa girdim ama hangi birimi secicem ? Mesajda savciliga gelin dio.burda 50 tane birim var asli hukuk sulh hukuk asliye ceza vs

• Bu farklı bir durum.Değer kaybı için bize dava açılmıştı.Tebligat biz evde yokken gitmiş.Ertesi gün muhtarlıktan aldık.Herhangi bir zorla götürülme gibi bir şey söz konusu değildi.Bence sizinki farklı heralde kötü bir dava sizi bekliyor.
  • Mesaj çok büyük ihtimalle doğrudur. Savcılık aşaması gizli olduğu için Turkiye gov tr de görünmez. Ancak kovuşturma dediğimiz yani dava aşaması halka açıktır bu nedenle dava açıldığında netten duruşma tarihini ve dava dosya numaranı öğrenebilirsiniz.
    Bu mesaj çağrı yerine geçer, gitmezseniz hakkında zorla getirme -yakalama çıkartılır.
    Bu arada Savcılık bir tanedir. Bu sebeple adliyede kaybolmazsınız.
    Sizin gideceğiniz Soruşturma birimi olmalı. Mesajdaki dosya numarasıda soruşturma numaranız. Adliyeye gittiğinizde dosya numaranızı görevli memura söymeniz yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anchorman -- 2 Ekim 2012; 18:22:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Mesaj çok büyük ihtimalle doğrudur. Savcılık aşaması gizli olduğu için Turkiye gov tr de görünmez. Ancak kovuşturma dediğimiz yani dava aşaması halka açıktır bu nedenle dava açıldığında netten duruşma tarihini ve dava dosya numaranı öğrenebilirsiniz.
    Bu mesaj çağrı yerine geçer, gitmezseniz hakkında zorla getirme -yakalama çıkartılır.
    Bu arada Savcılık bir tanedir. Bu sebeple adliyede kaybolmazsınız.
    Sizin gideceğiniz Soruşturma birimi olmalı. Mesajdaki dosya numarasıda soruşturma numaranız. Adliyeye gittiğinizde dosya numaranızı görevli memura söymeniz yeterlidir.

Tesekkur ederim.yarin gidicez artik.yav nerden cikti bu simdi durduk yerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Merhaba arkadaslar.az once sms geldi bana aynen mesaji aktariyorum

Sayin xxx xxx

9999/9999(rakam sallamadir bilerek yazim) srs numarasindan 7 gun icinde k.cekmece savciligina gelmeniz , aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur

Boyle bi mesaj gldi arkadaslar.1 ay oce trafik kazasi yapmistim arabayla.konusunu acmistim.acaba karsi taraf mi dava acti bana ? Polis tutanaklarinda karsi tarafta tali kusur bulunmustu.adam o gunden beri ne aradi ne sordu bizi.sigorta sirketi tanidikti ona sorduk o da dedi senin sigortanla ilgili bi talep gelmedi bize diye.

Bahsetmiş olduğunuz 1 ay önceki trafik kazasında yaralanan olmuş muydu? Olmuşsa, taksirle yaralamaya neden olmak suçundan hakkınızda soruşturma başlatılmış olabilir.

Her ne olursa olsun, gidip konuyu öğrenmenizde fayda var. Zira savcılıkta çağrı kağıdı ve sonrasında zorla getirme emrinin muameleten dönmesi durumunda şüphelinin ifadesi alınmadan dava açılabiliyor. Hakkınızda dava açıldığını öğrenince moraliniz bozulabilir. O yüzden gidip soruşturma aşamasında ifade vermenizde fayda var. Belki beyanlarınıza göre işin gidişatı değişecek, deliller ona göre toplanacak ve belki kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek.

• Dosyan sorusturma asamasinda, bu yuzden edevlette gorunmez. Sen savcilik genel sorusturma burosuna giderek hangi savciya gidecegini ogren ve ifadeni ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Side Chain

quote:

Merhaba arkadaslar.az once sms geldi bana aynen mesaji aktariyorum

Sayin xxx xxx

Bahsetmiş olduğunuz 1 ay önceki trafik kazasında yaralanan olmuş muydu? Olmuşsa, taksirle yaralamaya neden olmak suçundan hakkınızda soruşturma başlatılmış olabilir.

Her ne olursa olsun, gidip konuyu öğrenmenizde fayda var. Zira savcılıkta çağrı kağıdı ve sonrasında zorla getirme emrinin muameleten dönmesi durumunda şüphelinin ifadesi alınmadan dava açılabiliyor. Hakkınızda dava açıldığını öğrenince moraliniz bozulabilir. O yüzden gidip soruşturma aşamasında ifade vermenizde fayda var. Belki beyanlarınıza göre işin gidişatı değişecek, deliller ona göre toplanacak ve belki kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek.

1 ay önce ki kazada ben duran arabaya çarpttım.Adam kazadan 4.5 saat sonra karakola gitmiş arabamı çekmişsiniz falan diye.Yani carptığım arabada kimse yoktu.;

benim yanmda 2 arkadaşım vardı.Onlarda ufak 1-2 kızarıklık dışında birşey yoktu.Zaten ambulansla bakırkoy devlet hastanesine gittik beyin tomografileri cekildi , temiz cıktı.İfade verdiler mi hatırlamıyorum.Verdilerse şikayetçi olmaları mümkün değil.Zaten biri özbekistan vatandaşı çoktan gitti ülkesine.Diğeri kardeşim dediğim birisi.

1 ay geçmiş aradan kaza ile olma olasılığı varmıdır ki ? Tutanaklara yaralanmalı kaza olarak geçti yalnız.

bak şimdi stres yaptım gereksiz yere.Ulan gitmediğimiz yer değil ama yırtık dondan fırlar gibi çıktı karşıma bu durum.

@kenshi

kucukcekmece savcılığına gidicem yarın.Gittiğim gibi direk savcının yanına mı gideyim ? kaç tane savcı var ki ?

dur bakalım ne cıkacak bunun altından çok merak ediyorum..

• Geçen gömşürdüğün arkadaş sana dava açmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Geçen gömşürdüğün arkadaş sana dava açmış.

Peki ole olursa en kotu ne olur davanin sonucu ? Sonucta adam yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti ve e 5 in kenarina parkedip gitmis.kazadanda 4 saat sonra arabasinin yanina gitmis e 5 e..
  • quote:

quote:

Peki ole olursa en kotu ne olur davanin sonucu ? Sonucta adam yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti ve e 5 in kenarina parkedip gitmis.kazadanda 4 saat sonra arabasinin yanina gitmis e 5 e..

Tramerde sonuçlanan kaza tutanağında size % kaç kusur verilmiş?
    tramerden tutanak sorgulamaya gir plaka ve tc no girerek sorgulama yap. Sorguda sonuç çıktığında görüntüle dediğinde şöyle bir zımbırtı çıkması lazım karşına:

http://c1210.hizliresim.com/12/2/dlwlw.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

tramerden tutanak sorgulamaya gir plaka ve tc no girerek sorgulama yap. Sorguda sonuç çıktığında görüntüle dediğinde şöyle bir zımbırtı çıkması lazım karşına:

Dediginiz yere girdim plaka ve tc mi yazdim ama motor no sasi no ihbar no falanda yerleri var bos biraktim sonuc bulunamadoi diyor.kendi tc mi mi girecegim ? Ruhsat sahibi ben degilim

• Vurdugunuz Mondeo anlasmali olarak perte cikartilmis ve bakiye meblag icin tarafiniza dava acilmis olabilir. Eger boyle birsey olmussa pamuk eller cebe artik
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

Dediginiz yere girdim plaka ve tc mi yazdim ama motor no sasi no ihbar no falanda yerleri var bos biraktim sonuc bulunamadoi diyor.kendi tc mi mi girecegim ? Ruhsat sahibi ben degilim

ruhsat sahibinin tc ile girmeniz gerekir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.