Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.785
Cevap
45
Favori
266.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scoupman

arkadaş yukarda doğru söylemiş ...fikri sabit fanatik tayfaya bişey anlatılmaz.. boş konuşuyormuşum..millet gözü kapalı bu aracı övdükçe yamuk fotolarını yayınlıyorum yamuluyorlar.. tarafsız ve dürüst olmak gerek..konu stepway konusu olsa da ne halt olduğunu bilmek herkesin hakkı. herşey az yakmak ya da yüksek olmak değil abicim...lpg li şahinden broadwayden inip buna binersen sana jet uçağı gibi gelir ama yine de güvenlik yetersizdir fark etmezsin...bırakalım bu tür tuhaf kıyaslama muhabbetlerini öyle olsa herkes 300000 euro verip bmw almak yerine 40000 tl stepwaye binerdi.. 300000 lik araba 150-160 km ile o hale gelir bu teneke 90 km ile.. şimdi stepwaye hiç binmemeye başladım.. garajda toz toprak içinde yatıyor..kuş bokunu bile temizlemiyorum..öyle çürüyecek orda.. bmw x5 3.0d aldım ona biniyorum..

Kimse seni daciaya zorla bindirmiyor
    Evet dacia da kaporta yok gibi birşey ama altında ne araba olursa olsun sağlam bir kaza yapsan kurtulma şansın yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• scoupman S kullanıcısına yanıt
    peki 50-60 bin civarı bir araba arıyoruz kardeşim için.. kardeşim de benim gibi dacia düşünüyor ancak onun için hangi aracı tavsiye ediyorsunuz hocam...
  • thebusinessnotice T kullanıcısına yanıt
    Peugeot 2008 classic edition 1.6 dizel sıfırı 58.800 TL olarak satılıyor

madem bmw nin bahsettiğiniz modelini alacak durumunuz var ne diye baştan dacia alıyorsunuz o zaman kardeşim...öyle maddi durumu olan bi insan ilk etapta bmw almasa da bi passat ya da audi a6 falan alıp binmez mi.. neyse çok da sıkıntı değil.. bu arada garajda çürüyen arabanızı satıyorsanız talibiz.. kardeşim için de araba almayı düşünüyoruz.. modeli km si istediğiniz fiyatı ve de varsa arızası falan yazarsanız sevinirim.. sizi kurtaralım bu dertten...tabiki eğer kardeşimin de kafasına yatarsa ciddi olarak talibiz.. laf olsun diye yazmıyorum.. kendisi şuan antalyada tatilde.. araba bulamayınca çalıştığı yerin fiorinosu ile gitti tatile.. geldiği zaman alacak.. ha bir de yaşadığınız şehir.. özelden de görüşebiliriz..
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    şimdi bayiyi aradım.. sizin tavsiye ettiğiniz araç için... 58.800 olan model özel üretim olup stok tüketmek adına yapılan kampanyaymış.. o araçların hepsi de Türkiye genelinde bitmiş... şimdiki modelleri 79 binden başlıyor.. elemana sordum ama kıvrak kıvrak cevaplar verdi... bilen varsa cevaplarsa sevinirim.. normalde 79 bin olan aracı kampanyaya alıp çok çok 70 bine indirirsin.. o bile imkansız da.. ne diye normalde 79 bin olan arabayı 58 bine indirip satsınlar ki.. bunun bir sebebi olmalı..
    daha önce sorsaydınız söylerdik,bu araçlarım çoğunu forumdakiler aldı geçen ay sınıfında satış rekoru kırdı,ama forumda satın alıp vazgeçenler var plakası takılıp bayiden teslim alınmamış satıyorlar

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    kısmet.... ancak benim kafamı kurcalayan bu denli bir indirimin sebebi nedir.. aynı araç şimdi 79 binlira.. üstelik yeni versiyonu makyajlı hali falan filan değil.. o modeller 58.800 dü şimdiki aynı modeller 79 bin diyor. .makyajlısı da yıl sonu gelecekmiş. hani yılsonu gelecek olan makyajlı model yüzünden bu modelleri ucuza elden çıkartıyorlar diyelim.. şimdi elinde kalan aynı modelleri niye vermiyorlar bu fiyata.. valla bu işte bir iş var.. sadece fiyatına bakılarak bile bir iş olduğu anlaşılabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebusinessnotice

kısmet.... ancak benim kafamı kurcalayan bu denli bir indirimin sebebi nedir.. aynı araç şimdi 79 binlira.. üstelik yeni versiyonu makyajlı hali falan filan değil.. o modeller 58.800 dü şimdiki aynı modeller 79 bin diyor. .makyajlısı da yıl sonu gelecekmiş. hani yılsonu gelecek olan makyajlı model yüzünden bu modelleri ucuza elden çıkartıyorlar diyelim.. şimdi elinde kalan aynı modelleri niye vermiyorlar bu fiyata.. valla bu işte bir iş var.. sadece fiyatına bakılarak bile bir iş olduğu anlaşılabilir..

tek bi markaya bakmamak lazım bazen kampanya yapıyorlar,mesela geçen ay fiorino dizel combi makyajlı kasa araçları 39 a sattılar, ikinci elde bile eski kasalar daha pahalı.

• bursagsli B kullanıcısına yanıt
    mcv ile mesela 2 . viteste düz yolda yavaşlarken ayağını gazdan çekince araba dahada hızlanıyor,senin araçtada öylemi?
    bide 1. viteste duracakken gaza dokununca aniden ok gibi fırlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

mcv ile mesela 2 . viteste düz yolda yavaşlarken ayağını gazdan çekince araba dahada hızlanıyor,senin araçtada öylemi?
    bide 1. viteste duracakken gaza dokununca aniden ok gibi fırlıyor

usta daha önce benzinli bir araç kullanıyordum benzinlide araba hangi viteste olursa olsun frene bassan yada ayağını gazdan çeksen bile gitmiyordu
    şimdiki mcv dediğin gibi vites kaçta olursa olsun fren ile yavaşlayınca yada ayağını gazdan çekince 1000 devirn altına düşmediği için arabayı sürekli itekliyor dizellerde böyle galiba yani viteste kolay kolay stop etmez

bu mcvlerde herşeyi gösteren yol bilgisayarı yok mu bende sadece toplam kilometre, saat, ve tripmetre var duyduğum kadarıyla diğer özelliklerini(anlık yakıt tüketimi, depondaki mazot ile kadedilecek mesafeyi vs.) servise gitmen gerekliymiş servis yazılım atıyormuş sende bunlar açık mı

daçya marka araçların dış görünüş hariç herşeyi birebir aynı,yol bilgisayarı sanderoda açıldığına göre mcv dede açılır ama servisler pek yardımcı olmuyor , servislere sorun belki özel servislerde açabilir.
    bizim araç şirket aracı olduğu için açtırılmadı yakıt bittikçe fulleniyor ,zaten araç yakıtta tüketmiyorkibukadar az yakan araba görmedim 75 lik olmasına rağmen bayada performansı.

• Araç stop etmemek için kendi gaz verir .. 3. Viteste gaza basmasanı bile dik yokuş çıkıyor rolantide ..

• quote:

daçya marka araçların dış görünüş hariç herşeyi birebir aynı,yol bilgisayarı sanderoda açıldığına göre mcv dede açılır ama servisler pek yardımcı olmuyor , servislere sorun belki özel servislerde açabilir.
    bizim araç şirket aracı olduğu için açtırılmadı yakıt bittikçe fulleniyor ,zaten araç yakıtta tüketmiyorkibukadar az yakan araba görmedim 75 lik olmasına rağmen bayada performansı.

cevabın için teşekkürler benzinli arabadan buna geçince hakkaten araba yakmıyor diyorum en sevdiğim özelliği rampa yukarı çıkarken araba turboya girence çekiş sistemi mükemmel oluyor birde şu konuda uyarıyım teknik servis araba haraket halindeyken klimayı açmayın demiş kayış falan koparabilirmiş internette araştırdım adamların dediği doğru çıktı

hareket halindeyken vitesi boşa alıp klimayı açabilirsin,şirket araçlarında kimse umursamıyor arabayı çalıştırırken bile klima düğmesi son kademede açık pozisyonda oluyor.

bu söylediğinizle zaten yazdıklarımı kabul etmiş oldunuz.. ne demek yani dacia ucuz diye teneke gibi olmak zorunda mı..bu aracı parası olmayan mı almak zorunda.. bunlar hep konuşuldu bu forumlarda.. 50 bine sıfır araç alcam diye gaz tenekesi alacağına gidip 60-65 bine ikinci el bmw jeep çok rahat alırsın.. ikinci el 10 yaşındaki o araçta bile emin ol bundan on kat daha fazla düvenlik ve konfor donanımı var.. ve sağlamlıkta daciayı motor kaputundan çıkarır bagaja koyar :) o dönem kafama göre bir araç bulamadığım için bunu aldım.. bir arkadaşım 2013 ünü kullanıyordu bundan al falan dediydi..heralde satıcı hayatının en kolay satışını yapmıştır..gidip pazarlık bile yapmadan aldım.. yani demekki öyle ballandırmayla forumlarda al al al demekle olmuyor bu işler.. her yönüyle tartışmalı ki alacaklar da ona göre fikrini belirlesin..gidip kullansın baksın incelesin..sıfırı kampanyalı 50 bin tl az para değil.. değmez bence.. ayrıca bunu satıp ah almama gerek yok çürüsün durduğu yerde.. illa kaşınan varsa satarız da.. kendi düşen ağlamaz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 5 Ağustos 2016; 0:05:07 >

ben parası olmayan bu arabayı gider alır anlamında birşey söylemedim siz beni yanlış anlamışsınız.. siz de takdir edersiniz ki Türkiyede ortalama sıfır bir araç 50 ile 65 bin civarı değişiyor.. bu sebeple öyle yazdım.. passatla veya diğer lüks araçlarla kıyas olsun diye değil..lüks sınıf araçların ise ucu açık.. milyon dolara kadar gidiyor.. siz öyle bir düşünüyorsunuz ki.. dacia ya binen ölecek.. diğer araçlara binenler yaşayacak.. biraz klişe ama hız her aracı teneke yığınına çevirir.. ister inanın ister inanmayın... paul walker milyon dolarlık arabanın ağaca çarpması sonucu öldü.... şimdi diyceksiniz ki o 150 ile gitmiyordu belki 250 ile gidiyordu diyceksiniz.. bir arabaya milyon doları kim verse hız yapar..ama onun bile güvenlik sizi korumaya yetmiyorsa varın siz düşünün gerisini.. oranlayalım.. milyon dolarlık bir porche ile 250 km hız yapınca ölüyorsun.. hem de feci şekilde.. sonra gelip biz o araba 90 la patlar diğeri 140 ile patlar muhabbeti yapıyoruz.. bence 90 ile belki değil ama 140 ile hangi araba kaza yaparsa içindekilerin hayati tehlikesi olur.. sizin geçen gün ve daha önceki yayınladığınız resimlerdeki kazalar öyle 90-100 km lik hızla yapılan kazalara benzemiyor.. zaten kaza yapınca hasar almayan tavanı ezilmeyen bir tek kitt vardır herhalde.. Allah kaza bela vermesin...

bir de fanatik düşünceli insanları değiştiremeyiz falan demişsiniz.. siz de olumsuz yönde bir fanatik düşüncedesiniz.. nasıl sizin düşüncenizi kimse değiştiremiyorsa milletin düşüncesinin de değişmesini beklemeyin.. inşallah aracınızı kısa sürede satarsınız.. kurtulursunuz.. ve artık aracınızı satınca da yani dacia dan sonsuza dek kurtulmuş biri olarak gene gelip burda insanların arabalarından soğumalarını beklemezsiniz değil mi.. :DDDD bi kızgınlık değil sadece merak ettiğimden öyle dedim..

bu arabada direksiyon ayarı yok dimiaradım bulamadım direksiyonun alt tarafında kocaman bi boşlukta var ama kol felan bulamadım,yeni sembolde var buna niye çok görmüşler hayret daçya olunca illa çalacaklar

Ucuz diye teneke degil. Bunu anlatmaya calisiyoruz

Gerekli korumayi sagliyor. O da yeterli.

Ha sen dersin ki bir volvo, subaru degil, evet degil.

Ama bunu anlamak icin de volvonun dacia fiyatina sifir arac satmasi gerekir ki farki anlayalim. Mesela volvonun en ucuz arabasi v40 mis ve 86 bin liraya satiyor. Simdi bu arabayi aynen alip dacia logosu taksan yine daciaya o kadar para verilir mi, teneke gibi yorumlar gelecek. O nedenle o cok ovdugun firmalar dacia ile ayni fiyata ayni ozellikde sifir arac satsin gorelim farki.

Oyle 3 liraya 5 kofte olmuyor.

• quote:

bu arabada direksiyon ayarı yok dimiaradım bulamadım direksiyonun alt tarafında kocaman bi boşlukta var ama kol felan bulamadım,yeni sembolde var buna niye çok görmüşler hayret daçya olunca illa çalacaklar

yurtdışında satılan mcv lerde herşey var türkiyeye gelince herşeyi kapatıyorlar direksiyon ayar boşluğu var ama içi boş ayarlayamıyorsun yani
    yol bilgisayarı var ama yazılım ile kapatmışlar servise gittim dacia fabrikası açmayın demiş hay o fabrikaya.....

• yahu nasıl gerekli korumayı sağlıyor.kağıt üzerinde değil pratikte bi açıklayın bakalım... araba teneke.. getirin bir popomla kaputa oturayım çamurluklara bi yaslanayım..(ama kızmak yok sonra :D) 30-40 km ile kaza yaparsan gerekli korumayı sağlar.. sekip gelen bir basket topu yaklaşık 1.5 metreden kaputa düştü. öyle bir göçtü ki.. 150 tl ye boyasız vakum göçük düzeltme yaptırdım.. usta abi bunu niye aldın "kağıt helva bu arabalar" bilmiyor musun dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 7 Ağustos 2016; 15:15:15 >
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.