Şimdi Ara

PDR,Psikoloji,Hukuk...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
16.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ikilemde kaldım ben sizce pdr mi daha iyi bir seçim olur gelecek için için yoksa psikoloji bölümümü? hangisinin maaşı daha iyi?iş bulma imkanı daha yüksek?geleceği daha parlak?daha rahat? kısaca hangisini seçersem daha akıllıca olur yada bu iki bölüm yerine hedefi dahada yükseltip hukukamı yönelmeliyim ? bu 3 meslekten en çok hukuk zorlar heralde , hukukla diğer iki bölüm arasında dağlar kadar fark varmı?

çok soru sordum aydınlatırsanız çok büyük sevaba girersiniz şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinirkatsayısı

quote:

Orijinalden alıntı: trabzonfalcon

quote:

Orijinalden alıntı: sinirkatsayısı

Hukuktan vazgec.o kadar cok hukuk mezunu var ki cogu acikta.pdr mi psikoloji mi dersen bence psikoloji cunku pdr nin yaptigi isi psikoloji mezunlari da yapiyor psikoloji bitirirsen calisma alanin daha geniz olur

hukuk mezunu açıkta niye kalsın ki en kötü ihtimal avukatlık yapar

Cevremde oyle cok insan var.ea da pek fazla bolum olmadigi icin her sene cok mezun veriyor ve hukuk mezunu gercekten cok fazla.cogu kendi isini yapmiyor hukuk burolarinda ayak islerini yapiyorlar.pdr ve psikolojinin onu acik.ama bence psikoloji

http://www.hukuksokagi.com/egitim/hukuk-fakultesi-mezunu-olarak-turkiyede-yapilabilecek-10-meslek/ şurdan bakabilirsin diğer dallara bir de bunun yanında savcı hakim yardımcılığı kadrosu açılıyor artı avukatlık için de bi sınav düşünlüyor yani adalet bakanlığının çalışmaları var hukukun önü açık ama piskolojiyi gerçekten yapabilirim diyosan git kendi derdini bile çözemiyosan hiç uğraşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trabzonfalcon -- 24 Eylül 2012; 19:05:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canberky

quote:

Orijinalden alıntı: terminatorXxX

Bende PDR ve PSİKOLOJİ arasında kalmıştım bu yıl Psikolojiyi seçip kazandım.

İŞ BULMA OLANAKLARI

Psikoloji bölümü mezunlarımız “psikolog” unvanını alarak mezun olmaktadırlar. Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimiz hem devlette hem de özel sektörde çok geniş iş bulma imkanlarına sahiptirler.

Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir:

Kamu ve Devlet Kurumları*

Tüm Bakanlıkların İlgili Birimlerinde (Sağlık, Adalet, Çalışma, İçişleri, Dışişleri vb.)

Sağlık Bakanlığında

Devlet ve Araştırma Hastanelerinde

Sağlık Müdürlüklerinde

Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde

Valiliklerde

Belediyelerde

Emniyet Genel Müdürlüğünde

Çocuk Esirgeme Yurtlarında

Yaşlı Bakım Merkezlerinde

Huzurevlerinde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde

Üniversitelerin Mediko-Sosyal Birimlerinde

Adalet Bakanlığında

Aile Mahkemelerinde

Çocuk Mahkemelerinde

Denetimli Serbestlik Birimlerinde

Cezaevlerinde

İl Afet Müdürlüklerinde

Yükseköğretim kredi ve yurtlarda

Askeri Kurumlarda

Milli Eğitim Bakanlığında Rehber Öğretmen, Psikolog, Psikoloji Öğretmeni, Öğretmenlik Meslek Dersi Öğretmeni kadrolarında**

*KPSS sınavına girme şartı vardır. KPSS 3 puan türü (genel kültür ve genel yetenek) puan türleri atamaya esas puan türüdür.

**Psikoloji mezunları Milli Eğitim Bakanlığında “Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen ve Meslek Dersi Öğretmeni (Psikoloji, Felsefe, Mantık, Eğitim psikolojisi, sosyoloji, gerontopsikiyatri vb. dersleri) olarak atanabilmektedir. Bunun için;

Pedagojik formasyon eğitimi almaları şarttır. Pedagojik formasyonu olan mezunlar birinci öncelikli, formasyonu olmayanlar ise KPSS’den 75 puan aladıktan sonra ikinci öncelikli olarak atanırlar (Pedagojik Formasyon eğitimi ile ilgili YOK ve MEB yeni bir düzenleme yapmaktadır. Halihazırda MEB bu alanda açık olduğu için psikoloji bölümü mezunlarını formasyonsuz olarak almakta ve formasyon eğitimini kendi bakanlık bünyesinde stajyerlik süresi içerisinde vermektedir.)

ÖZEL SEKTÖR

ü Her türlü eğitim kurumunun rehberlik merkezlerinde

ü Dershanelerde (Her özel eğitim kurumu yasal olarak psikolojik danışman ya da psikolog çalıştırmak zorunda)

ü Özel Okullarda (Her özel eğitim kurumu yasal olarak psikolojik danışman ya da psikolog çalıştırmak zorunda)

ü Özel Eğitim Kurumları (Her özel eğitim kurumu yasal olarak psikolojik danışman ya da psikolog çalıştırmak zorunda)

ü Ölçme-değerlendirme merkezlerinde

ü Psikoteknik Labaratuvarlarında (Her özel eğitim kurumu yasal olarak psikolog çalıştırmak zorunda)

ü Özel Hastanelerde

ü Özel danışmanlık merkezi ve kliniklerde

ü Endüstri işletmelerinde personel seçimi, ergonometri, pazar araştırmaları birimlerinde

ü Kreş ve Özel Anasınıflarda (Her özel eğitim kurumu yasal olarak psikolojik danışman ya da psikolog çalıştırmak zorunda)

ü Araştırma şirketlerinde,

ü Reklamcılık sektöründe,

ü Halkla ilişkiler biriminde

ü Şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanında

ü Spor kulüplerinde

Not 1: Özel ve devlet hastanelerinde psikoloji mezunları psikolog kadrosunun dışında ayrıca Klinik psikolog kadrosu kadrosunda da çalışabilmektedir. Psikoloji mezunlarının Klinik psikolog olarak çalışabilmesi için Klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmaları şarttır.

Not 2: Psikoloji Bölümü mezunları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kadrolarına atanabilirken, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları Psikoloji mezunlarının atandığı her kadroya atanamamaktadır.

formasyon kalktı psikolojide bilginize

Öğretmen olmak isteseydik PDR seçerdik. Formasyonun olması yada olmaması öğretmen olmayacaklar için bir şey ifade etmiyor ..Ayrıca Psikolojide formasyonun kalktığı falan yok link atarsan sevinirim.

REHBER ÖĞRETMEN OLARAK ATANMA SIRASI

1.ÖNCELİK: 1-PDR mezunları, 2-Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü mezunları, 3- Formasyonu Bulunan Psikoloji Bölümü mezunları

2.ÖNCELİK: Psikoloji Bölümü mezunlarından Formasyonu Bulunmayanlar

3.ÖNCELİK: 1-Felsefe G. Öğretmenliği, 2- Formasyonu Bulunan Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden mezun olanlar

4.ÖNCELİK: Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden mezun olanlardan Formasyonu Bulunmayanlar

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DetectiveFusco -- 4 Eylül 2013; 16:28:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.