Şimdi Ara

China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
4
Favori
34.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler dealextreme.com dan elektronik sigara aldım 2 tane sipariş verdiğim tarih 06.12.12 kargoya verdikleri tarih ise 10.12.12 ve takip numarası RQ132552970SG singpost kontrol ediyorum 18.12.12 de bilgi alındı yazıyor başkada birşey yazmıyor ptt de ise hiç birşey yazmıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  • Singapur postasına vermişler, SG postun bilgileri sisteme biraz geç girer ama gelişi çabuk olur bikaç gün daha bekleyin sistemde çıkar takip bilgileri.
  • çin postası çok hızlı bu aralar , işte ispatı.
    (tam 100 gün)

China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 3 Ocak 2013; 15:58:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

çin postası çok hızlı bu aralar , işte ispatı.
    (tam 100 gün)

3 ay olmamış ki 100 gün olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

çin postası çok hızlı bu aralar , işte ispatı.
    (tam 100 gün)

3 ay olmamış ki 100 gün olsun

ürün daha bugün türkiyeye girdi elime geçene kadar 100 gün olacak,
    neyse rakamlara takılmayalımda sipariş verdiğim günü hesaba katarsak tam 110 günde elime alacağım,
    ürünü 1 eylülde almıştım,
    geleneksel çin tatilleri (10-14 eylül) noel (21-26) aralık ,[: yılbaşı v.s. derken zaman su gibi akıp gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turk-askeri

Arkadaşlar iyi günler dealextreme.com dan elektronik sigara aldım 2 tane sipariş verdiğim tarih 06.12.12 kargoya verdikleri tarih ise 10.12.12 ve takip numarası RQ132552970SG singpost kontrol ediyorum 18.12.12 de bilgi alındı yazıyor başkada birşey yazmıyor ptt de ise hiç birşey yazmıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Gelir Gelir ... ben kontrol ediyom yok bi track
  • arkadaşlar merhaba.
    aliexpressten bir çok alışveriş yaptım. ancak sadece 2 tanesinde sorun yaşıyorum şu an. china post u kullanıyorum.
    ürünlerden biri 29 aralıkta kargoya verildi takip numarası bu ; RB242734626CN ama hiç bir şekilde takip edemiyorum. (satıcı da mesajlarıma dönüş yapmadı.)
    diğeri de RB141698259CN bu. (bu satıcı mesajlarıma dönüş yaptı ancakbeklememi söyledi.)
    burada yazanlara bakınca, ne yapmamı önerirsiniz? sizce aldıklarımı iptal mi etmeliyim, beklemeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordoolu

arkadaşlar merhaba.
    aliexpressten bir çok alışveriş yaptım. ancak sadece 2 tanesinde sorun yaşıyorum şu an. china post u kullanıyorum.
    ürünlerden biri 29 aralıkta kargoya verildi takip numarası bu ; RB242734626CN ama hiç bir şekilde takip edemiyorum. (satıcı da mesajlarıma dönüş yapmadı.)
    diğeri de RB141698259CN bu. (bu satıcı mesajlarıma dönüş yaptı ancakbeklememi söyledi.)
    burada yazanlara bakınca, ne yapmamı önerirsiniz? sizce aldıklarımı iptal mi etmeliyim, beklemeli miyim?

Çin postası konuda da belirttiğimiz üzere zaten sıkıntılı, bir de sizin sipariş Çin yeni yılı etkinliklerine denk gelmiş. Galiba bi 10-12 gün takip edemeyebilirsiniz. Hongkong posttan şaşmayın.
  • singapur post takibi nerden yapılıyor..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkdaşlar bir hafta olucak sorguda hala aşağıdaki gibi aynı yazıyor..Ne demek oluyor bu bilen var mı ?Nerde bu kargo ?

item No. Year Status Location Destination Country Date
    RB360******** 2013 Collection 52843300 TR 20130309 1638
    RB360******** 2013 Opening 51003100 TR 20130316 1309
    RB360******** 2013 Opening 51003100 TR 20130316 2157
    RB360******** 2013 Dispatching 51003100 TR 20130316 2316
    RB360******** 2013 Departure from outward office of exchange 10010200 TR 20130320 1046
  • Arkdaşlar bir hafta olucak sorguda hala aşağıdaki gibi aynı yazıyor..Ne demek oluyor bu bilen var mı ?Nerde bu kargo ?

item No. Year Status Location Destination Country Date
    RB360******** 2013 Collection 52843300 TR 20130309 1638
    RB360******** 2013 Opening 51003100 TR 20130316 1309
    RB360******** 2013 Opening 51003100 TR 20130316 2157
    RB360******** 2013 Dispatching 51003100 TR 20130316 2316
    RB360******** 2013 Departure from outward office of exchange 10010200 TR 20130320 1046
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Benimde dealextreme sitesinden verdiğim siparişim 8 eylül günü kargoya verildi. Ürünümden bugün itibariyle hala ses seda yok. Tam 1 ay oldu. Gelip gelmeyeceği de meçhul...

RA288096678CN

Kusura bakmayın mesajı 6 ay önce yazmışsınız ama kontrol ettiğimde teslim edilmediği gözüküyor.Benimde 1 paketim 40 gündür aynı durumda.Siteye yansımadığı halde teslim aldınız mı? yoksa postada kayıpmı ettiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanthus

quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Benimde dealextreme sitesinden verdiğim siparişim 8 eylül günü kargoya verildi. Ürünümden bugün itibariyle hala ses seda yok. Tam 1 ay oldu. Gelip gelmeyeceği de meçhul...

RA288096678CN

Kusura bakmayın mesajı 6 ay önce yazmışsınız ama kontrol ettiğimde teslim edilmediği gözüküyor.Benimde 1 paketim 40 gündür aynı durumda.Siteye yansımadığı halde teslim aldınız mı? yoksa postada kayıpmı ettiler?

tam 100 günde geldi kardeşim. İkinci bir kargo ile ürünü tekrar yolladılar. Allah şimdiden sabır versin sana...
  • daha önce de yazdığım ürünlerden biri elime ulaştı diğeri hala kayıp.

bi de şöyle bi şey var arkadaşlar, elime gelen kargolarımı takip numarasıyla arattıgımda son görülen yer "pekin uluslararası".
    takipte bu ibareyi gördükten en fazla bi hafta sonra kargom elime ulaşıyordu.
    fakat bu sefer, türkiyede takip edemiyorum kargomu. nerden baksanız 1 aydır pekin uluslararası yazıyor kargo takipte. ancak ptt ile takip edemiyorum. hiçbir bilgi çıkmıyor.
    açıkçası daha önce bazı kargolarıma da gümrükte arak yapıldığını düşünmeye başladım. bunun gibi bi şey daha oldu, çin takip sitesinde ürün gözüküyor ama türkiye'de kayıp. bu konuda nereye muracat etmem gerek ne yapmam gerek acaba?
  • arkadaşlar sinagapur çin hong kong olması gümrükte geçip geçmemesinde avantaj sağlar mı ? Singapuru seçmek kesin gümrükten geçer anlamında mı dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

arkadaşlar sinagapur çin hong kong olması gümrükte geçip geçmemesinde avantaj sağlar mı ? Singapuru seçmek kesin gümrükten geçer anlamında mı dır

İlgisi yok. Ben geçen singapurla getirttim, gümrükte kaldı.
  • Chine post takibi nerden yapılıyor ? Bu sıralar yoğunluk felan varmıdır ? ortalama kaç günde geliyor kargolar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

arkadaşlar sinagapur çin hong kong olması gümrükte geçip geçmemesinde avantaj sağlar mı ? Singapuru seçmek kesin gümrükten geçer anlamında mı dır

İlgisi yok. Ben geçen singapurla getirttim, gümrükte kaldı.

Hocam ne yollatmıstınız sıngapor postaasıyla ? Gumruge takıldıktan sonra vergı yatırıp aldınızmı kargonuzu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yazık ki gerçek kişi satıcılardan ürün almıyorsanız yapılabilecek hiç bir sey yok.

Buyincoinsten 10 ürünlük bir sipariş verdim adamlar 6 saatte kargoya teslim ettiler.

Aradan bir haftadan fazla zaman geçti halen kargom ile ilgili Chinapost hiç bir işlem yapmamış!

Alıştık tabii, haftadan haftaya kontrol ediyorum zaten. El mahkum bekleyeceğiz
  • Ben telefon aksesuarları getiriyorum.
    Her seferinde benzer ürünlerden aşağı yukarı aynı sayılarda getirtiyorum.
    Bazen gümrüğe takılıyor, bazen takılmıyor. Neye göre gümrükte kaldığını bilemiyorum.
    Gümrüğe takıldıktan sonra gidiyorsun PTT Topkapı'ya.
    Görevli memur çağırıyor seni. 3 TL sanıyorum depo parası ödüyorsun.
    Sonra içindekilere bakıyor, bişeyler hesaplıyor, çıkan sonucu vezneye ödeyip alıyorsun ürünü.
    Tabii taşınması yasak bir ürün değilse (telsiz, kozmetik, elektronik sigara, cep tel vs.)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.