Şimdi Ara

3194 hatası!!! Herşeyi denedim olmuyor :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3194 hatasıyla ilgili 2 gündür uğraşıyorum. İncelemediğim hiçbir site kalmadı ama bir çözüm yolu üretemedim :(
    Öncelikle 4.3.3 sürümüne sahibim ve 5.1.1 e geçiş yapmak istiyorum ve bunu yaparken de 3194 hatası sorunu ile karşılaşıyorum sürekli.

Yaptığım işlemler ise şu şekilde;

Host dosyasında ki uzantıları sildim ve olmadı aynı hatayı almaya devam ettim
    Tinyumbrella ile çözüm üretmeye çalıştım. TSS Server'a bağlan dedim. İtunes'den güncelle dediğimde ise bu sefer 11 hatası ile karşılaştım yani buda olmadı.
    Geri yükle deyip yapmaya çalıştım buda olmadı.

Bunun çözüm yolunu bilen ve daha önce başına gelip çözüp üretmiş kişilerden lütfen destek istiyorum cidden kafayı yemek üzereyim. :)

Bu arada SHSH kaydım var sanırım. Cydia'ya giriyorum ve üst köşede SHSH yapabileceğim sürümler içerisinde 5.1.1, 5.0.1 ve diğer alt sürümleri görebiliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• dostum bende aynı sorunu yaşıyordum birde şu şekilde dene 5.0 sürümünü indirip dene sonra 5.0.1 bende herseyi yapmıstım olmamıstı sonra 5.0.1 denedim kurdu bianda ne alakaysa bilmiyorum artık bi dene istersen ama
  • Telefon 4s ise sadece 6 ya geçebilirsiniz artık. Shsh kaydınız olsa dahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcTurk

dostum bende aynı sorunu yaşıyordum birde şu şekilde dene 5.0 sürümünü indirip dene sonra 5.0.1 bende herseyi yapmıstım olmamıstı sonra 5.0.1 denedim kurdu bianda ne alakaysa bilmiyorum artık bi dene istersen ama

hocam cihazım iphone 4. shsh kaydım var ama nerde ne şekilde kullanılacağını bilmiyorum.

pcturk dediğini deniyeceğim hemen. sonuç inşallah olumlu olur hakkten bezdim :(

başka çözümü olanlarda varsa onlarıda dinlemek isterim. Teşekkürler.
  • ios 5 ten sonra shsh kayıtlarının bir önemi yok kullanamazsınız. kendinizi yormayın. sadece aynı versiyona restore edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 23 Eylül 2012; 15:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

ios 5 ten sonra shsh kayıtlarının bir önemi yok kullanamazsınız. kendinizi yormayın. sadece aynı versiyona restore edilebilir.

hocam ios 5 kullanmıyorum ki şuanda 4.3.3 kullanıyorum. ios 5 ve üstüne geçiyim sorun değil zaten geçmek istiyorum ama geçemiyorum sıkıntı orda zaten. ios 5 e bir geçebilsem bir daha geri dönmeyeceğim. :)
  • Yukarı çıkmakla aşağı inmek tamamen aynı ios için hiç bir farkı yok geçemessin 5 lere.
  • quote:

Yukarı çıkmakla aşağı inmek tamamen aynı ios için hiç bir farkı yok geçemessin 5 lere.

peki birşey sorucam ios 4 lerdeyken ios 5 çıktığında 4ten 5 e çıkanlar nasıl çıktılar. Yanlış anlaşılma olmasın anlamaya çalışıyorum şu nedne yükseltemeyeceğimi?
  • son versiyona herkes çıkabilir tabiki o zamanın son versyonuydu onlar.
  • quote:

son versiyona herkes çıkabilir tabiki o zamanın son versyonuydu onlar.

hadi ya :( ben uğraşmak istemediğim için 4.3.3 bırakmıştım :( ne yapmam gerekiyor hocam 5 lere geçemicem madem. ios 6 mı yükliyebilirim sadece?
  • iphone 4müş seninki iphone 4leri kesin bilmiyorum iphone 4slerde durum bu. dfu moda alıp denemen gerekiyordu o şekilde mi yaptın?

http://www.redsn0w.us/2010/03/download-direct-links-jailbreak-guides.html

burdan sendeki shsh ile custom ipsw yap dfu moddan dene bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 23 Eylül 2012; 15:41:47 >
  • quote:

iphone 4müş seninki iphone 4leri kesin bilmiyorum iphone 4slerde durum bu. dfu moda alıp denemen gerekiyordu o şekilde mi yaptın?

http://www.redsn0w.us/2010/03/download-direct-links-jailbreak-guides.html

burdan sendeki shsh ile custom ipsw yap dfu moddan dene bakalım.

hocam dediğin şeyler nasıl yapılacak bilmiyorum. Bana pm ile yada buraya yazarak anlatablir misin rica etsem. 1 senedir uğraşmıyorum bu işlerle baya bir değişmiş herşey :(

shsh kaydımı bir program sayesinde aldım elimde duruyor. custom ipsw yap ne demek ve dfu moda nasıl alacağım?

• redsn0w son versiyonunu kullanacaksın. Shsh kaydın olması lazım. Olmadan geçemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

redsn0w son versiyonunu kullanacaksın. Shsh kaydın olması lazım. Olmadan geçemezsin.

hocam shsh kaydım var dun bılgısayara format atmadan once bır pogram ıle aldım. ama hangısını kullanıcam ve nasıl kullanıcam 5-6 tane shsh dosyayı cıkardı program bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxcrow

quote:

redsn0w son versiyonunu kullanacaksın. Shsh kaydın olması lazım. Olmadan geçemezsin.

hocam shsh kaydım var dun bılgısayara format atmadan once bır pogram ıle aldım. ama hangısını kullanıcam ve nasıl kullanıcam 5-6 tane shsh dosyayı cıkardı program bana?

hocam size pm attım umarım gelmiştir, sıkıntı çıkardı gönderirken...bir de yolladığım linkte anlatılanları dener misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: na-nick

quote:

quote:

hocam size pm attım umarım gelmiştir, sıkıntı çıkardı gönderirken...bir de yolladığım linkte anlatılanları dener misiniz?

deniyorum hocam. bu arada 5.0 kurup denemeye kalktım bu sefer 3002 hatası aldım çıldıracam :(

• Shsh kaydını 5.1.1 sürümlü firmware dosyasına eklemen gerekiyor.Bunun için verdiğim linktekilerin aynısı yap.Dün gece yaptım daha ios 6 dan 5.1.1 e geçtim.
    Apple ios 6 yı resmi olarak yayınladığı için shsh kayıtlarını ios 5 için kapadı.Bu yüzden direk olarak düşüş yada çıkarma yapamıyoruz.
    Ancak custom firmware ile yapabilirsin

TIKLA
  • quote:

quote:

5.1.1 için olanı kullanacaksınız. Tinyumbrella nasıl kullanılır diye google'a yazın, yörüngeleri takip edin. Endişe edecek bir durum yok, telefonu her türlü 5.1.1e döndürürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorsairSA

Shsh kaydını 5.1.1 sürümlü firmware dosyasına eklemen gerekiyor.Bunun için verdiğim linktekilerin aynısı yap.Dün gece yaptım daha ios 6 dan 5.1.1 e geçtim.
    Apple ios 6 yı resmi olarak yayınladığı için shsh kayıtlarını ios 5 için kapadı.Bu yüzden direk olarak düşüş yada çıkarma yapamıyoruz.
    Ancak custom firmware ile yapabilirsin

TIKLA

öncelikle çok teşekkür ederim bilgiler için. Yukardaki arkadaşın sayesindeteleofnu 5.0.1 döndürmeyi başardım.Senın sayendede 5.1.1 gececegım ınsallah hemen deniyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxcrow -- 23 Eylül 2012; 22:18:56 >

• evet arkadaşlar son durumu açıklıyım. ifaith sayesinde cihazı 4.3.3 ten 5.0.1 yükseltebildim. Ancak sonrasında rednow üzerinde shsh kaydı ile custom firmware yaratmama rağmen itunesten yükleme başladığında -1 hatasını almaktayım. Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxcrow -- 24 Eylül 2012; 0:22:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.