Şimdi Ara

Çok fonksiyonlu lazer yazıcı önerisi: Xerox 3045 nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
11.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş yerindeki odama bir lazer yazcı almayı düşünüyorum. Ayda birkaç sayfalık fotokopi işimiz de olur.
    Bu nedenle, tarayıcı + fotokopi özelliği de olan monokrom (S/B) lazer yazıcı alsak daha iyi olur diye düşünüyorum.
    ASLINDA hafta sonu Vatan Bilgisayarın %25 indirim kampanyasından XEROX Work Center 3045 Lazer Yazıcı + Tarayıcı + Fotokopi: 239TL /10 taksitle
    sipariş verecektim AMA Xerox olması beni endişelendirdi. Çünkü evde kullandığım Xerox 3122 Lazer yazıcıdan HİÇ memnun DEĞİLİM.
    Yazdırırken kağıtların ikide bir makinenin içinde sıkışıp yazdırma işlemini aksatması ve o sıkışan kağıdı çıkarana kadar çektiğim beni bu markadan soğuttu.
    İş yerinde bir arakadaşımın (SANIRIM yine Xerox üretimi olan) SAMSUNG marka lazer yazıcısında da aynı problem VAR !

250TL'den fazla bütçe ayırmayı düşünMÜyorum. Gerekirse tarayıcı + fotokopi özelliğinden feragat edebilirim.
    AMA 3-4 sayfa yazdırırken, 1 kağıdı sıkıştırıp, buruşturup, duraksayan, sorunlu bir lazer yazıcı da isteMİyorum.
    Toner'i kolay doldurulan, doumdan sonr ada sorun çıkarMAyan bir model olması gerekiyor.
    HANGİSİNİ ÖENRİRSİNİZ ?

• 3 günde bir cevap verilmez mi yahu, cok mu zor bişey sordum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çok fonsiyonlu lazer yazıcı alacağım. Fakat bir türlü karar veremedim. Formlardan okuduğum bilgiler kimi samsung diyor, kimi hp , kimi borther markası ama ortak bir çıkarım yok.

araştırmaya devam :)
  • Daha önce bunun başka bir modelini kullandım. Sorunsuz, hızlı, iyi bir yazıcıydı. 170 tl civarında. Yer sorunun yoksa yanına harici bir tarayıcı alırsın.
    XEROX Work Center 3045 şuan Vatan'da 293 tl olmuş.

BROTHER HL-2040 Laser Yazıcı
    http://www.bitmeyenkartus.tv/musicvideo.php?vid=ad74f3cdb
  • Bugün Vatan Bilgisayar'in %25 indirim kampanyasıyla fiyatı 237 TL olan
    Xerox WorkCenter 3045B lazer yazıcı + tarayıcı + fotokopiyi sipariş verdim.
    İNSALLAH sağlam ve sorunsuz ulaşıp, sorunsuzca çalışır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 28 Eylül 2012; 17:51:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Bugün Vatan Bilgisayar'in %25 indirim kampanyasıyla fiyatı 237 TL olan

Nasıl hocam randıman alabildiniz mi. İkide bir kağıt sıkıştırdımı yoksa iyimiydi. yoksa iptal mi ettiniz.
  • quote:

Hayırlı olsun.

Ben de araştırmalarım sonucunda karasız kalmıştım ve dün gözümü karartıp 3045NI siparişini verdim.
  • Almasına aldım AMA henüz yazıcı özelliğini kullanmadım. Tarayıcı olarak denemeler yapıyorum.

• quote:

Almasına aldım AMA henüz yazıcı özelliğini kullanmadım. Tarayıcı olarak denemeler yapıyorum.

2 - 3 sayfada bir sürekli sıkıştırma yaptığı doğru düzgün çıktı alınamadığını söylüyorlar deneme yapar yazarsanız sevinirim. Böylelikle öğrenmiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 30 Ekim 2012; 20:01:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: layneth

quote:

Hayırlı olsun.

Ben de araştırmalarım sonucunda karasız kalmıştım ve dün gözümü karartıp 3045NI siparişini verdim.

Yazıcınız gelince bi inceleme yapıp bizimle paylaşmanızı çok isteriz.
  • hiç teraddüte girmeden git bitane samsung 4623 f veya samsung 4623 fn al en babası suan
  • quote:

Almasına aldım AMA henüz yazıcı özelliğini kullanmadım. Tarayıcı olarak denemeler yapıyorum.

usta yazıcı hakkındaki izlenimlerini bekliyoruz, kağıt sıkıştırma falan var mı...
  • sağlam yazıcı ama toneri doldurmayı denemeyin bozulur orjinali ucuz zaten 65$+kdv ankara vatana gel berko yardımcı olur D
  • quote:

Orijinalden alıntı: worldjoy

sağlam yazıcı ama toneri doldurmayı denemeyin bozulur orjinali ucuz zaten 65$+kdv ankara vatana gel berko yardımcı olur D

Vatanda hafta sonu indirimi ile 104 tl oluyor 2200 sayfa baskı.

Sağlam yazıcı demişsiniz bu kanıya nerden vardınız. Paylaşırsanız seviniriz. Şikayetler genelde sayfa sıkıştırma yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

sağlam yazıcı ama toneri doldurmayı denemeyin bozulur orjinali ucuz zaten 65$+kdv ankara vatana gel berko yardımcı olur D

Sağlam yazıcı demişsiniz bu kanıya nerden vardınız. Paylaşırsanız seviniriz. Şikayetler genelde sayfa sıkıştırma yönünde.

biraz geç oluyor ancak öğrenmek isteyen arkadaşlar için yazıyorum. yazıcı kesinlikle harika!
    xerox phaser 3140 yazıcımdan da gayet memnundum 3045b de şimdilik gayet iyi işliyor. kağıt sıkıştırma yaşamadım hiç. kaliteli bir kağıdı havalandırıp koyduktan sonra sıkıştırmaz bence. almak isteyen arkadaşlar en uygun fiyat haftasonları vatan da, düşünmeden alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: dietherbohlen

quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

biraz geç oluyor ancak öğrenmek isteyen arkadaşlar için yazıyorum. yazıcı kesinlikle harika!
    xerox phaser 3140 yazıcımdan da gayet memnundum 3045b de şimdilik gayet iyi işliyor. kağıt sıkıştırma yaşamadım hiç. kaliteli bir kağıdı havalandırıp koyduktan sonra sıkıştırmaz bence. almak isteyen arkadaşlar en uygun fiyat haftasonları vatan da, düşünmeden alınabilir

Bende aynı kanıdayım. görüş için teşekkürler. geç olsun güç olmasın. ;)

• ilk dolumumu gerçekleştirdim orijinal yüksek kapasiteli tonerini alacakken linkteki seti aldım ve denedim 3045 sen bi harikasın diyorum:)

http://www.sanalpazar.com/Xerox-301030403045-Uyumlu-Toner-Dolum-Seti__isp5638002

http://www.youtube.com/watch?v=0CtaatmV0PU

• quote:

hocam biz doldurduk üzerindeki 700 baskılık demo tonerini ve ya toner ya da yazıcı bozuldu. alaca bulaca çıktılar alıyoruz. artı sayfanın arka üst kısmına da siyah bi şerit olarak siyah iz bırakıyor. sayfaya elinizi sürdüğünüzde de parmağınız simsiyah oluyor. bunun sebebi nedir? orjinal tonerleri doldurmak verimsiz mi oluyor, yazıcı mı bozuldu, yoksa toner tozu mu kalitesiz? toner tozunu tekrar doldurdu ama sonuç aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortamcıl

quote:

hocam biz doldurduk üzerindeki 700 baskılık demo tonerini ve ya toner ya da yazıcı bozuldu. alaca bulaca çıktılar alıyoruz. artı sayfanın arka üst kısmına da siyah bi şerit olarak siyah iz bırakıyor. sayfaya elinizi sürdüğünüzde de parmağınız simsiyah oluyor. bunun sebebi nedir? orjinal tonerleri doldurmak verimsiz mi oluyor, yazıcı mı bozuldu, yoksa toner tozu mu kalitesiz? toner tozunu tekrar doldurdu ama sonuç aynı

aynı durumu ben de yaşadım. doldurdugum toneri değiştirdim yine aynı sonuç. servise gönderdim 250 TL ücret talep ettiler(237 TLye yazıcıyı aldım:) ) toneri boşaltarak 60-70 sayfa çıktı aldım gittikçe temizlendi. şimdi muadil tonet alıp deneyeceğim hiç olmadı orijinal alacagım inada bindi.
    bu arada servisteki arkadaşın açıklamasına göre, xeroxun yeni modelleri toner tozunu çok yüksek sıcaklıklara çıkmadan ısıtıp yapıştırıyormuş kağıda, bizim aldığımız toner tozları düşük sıcaklıklarda tam yapışmayıp drum üzerinde iz bırakıp lekeli çıktı ve çıktı üzerinde parmakla silinmelere neden oluyormuş. kaçak dolumlara bir önlem gibi bi durummuş yani. muadil alacak güvenilir ve sağlam bi yer bulursam alıp deneyeceğim. aslında orijinal toner kullanacak birisi için 3045 çok iyi bir ürün zira 120 TLye alınan tonerle 2200 sayfa çıktı diğer markaların orijinal toner fiyat sayfa oranına göre çok iyi. kaçak göçek işlere gelmiyor.
    toneri boşaltıp çıktı alarak temizleme taktiğini denemenizi tavsiye ederim.

• Xerox un bu yazıcılar için kullandığı tonerleri çok daha düşük sıcaklıklarda eriyor. O yüzeden farklı toner almak drum ve sayfayı kirletir atık açısından sorun oluşturur. orjinali hafta sonu 100 lira oluyor vatanda. doldursan 50 liraya gelir ortalama biraz fazla söyledim ama vakit kaybını falan hesaba katınca orjinali ile 2000 sayfa üzeri çıktı almak mümkün. Bana uygun gibi geldi. Ancak illa doldurucaz diyosanız siz bilirsiniz ama madem dolum yapacaksınız muadil toner ve uygun toner tozu alın. Yani tek dolum yapıyosanız neyse ama çok dolum yapıyorsanız kendiniz yapmayın toner dolumu için uygun makinası olan yani tam adı ne bilmiyorum kaba adıyla toz çekme makinası olan birisine yaptırın. (sağlık açısından)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.