Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba,

Bugün hiç kullanmadığımız 5 senedir kapımızın önünde yatan eski bir aracımıza HGS ihlal cezası geldi. Yanlış plaka okumasından dolayı gelen bu cezaya itiraz için ne yapmamız gerekir.

Ceza bilgileri:
    Bölge : Mahmutbey-edirne otoyolu İstasyon : Avcılar (HGS ihlal)
  • A fine day to die kullanıcısına yanıt
    0850 460 60 60 nolu çağrı merkezini arayarak itiraz talebinde bulunabilirsiniz. Tabi şu aralar çok yoğundur eğer oraya ulaşamazsanız hgs@kgm.gov.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisinasyon kullanıcısına yanıt
    İyi günler hocam;

Ben hgs yi finans banktan almıstım şimdi o hesabımı kapatacam.Onlardan aldığım HGS'yi iptal edip yeni bir hgs mi almam lazım yoksa transfer edebiliyor muyuz?
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emchimucha

İyi günler hocam;

Ben hgs yi finans banktan almıstım şimdi o hesabımı kapatacam.Onlardan aldığım HGS'yi iptal edip yeni bir hgs mi almam lazım yoksa transfer edebiliyor muyuz?
    Şimdiden teşekkürler.

PTT'ye bağlı veya farklı bankaya ait olan HGS alırsanız Finansbanktan aktarım sağlayamazsınız hocam.

• Merhabalar.Banada 24.12.2015 tarihinde 2014 tılına ait olan 2250 kusur tl ceza elden tebliğ edildi memurun imzasıyla.22 kusur geçiş. 2014 martıyla kasımı arasında yapılmış.
    Sorun şu ki benim giriş çıkış yaptığım gişeler arası geçiş ücreti 3 tl iken en uzun mesafe ücretinin 11 katı ceza yansıtılmış,böyle oluncada otomatik olarak bakiye azalmış ve zincirleme olarak sonraki geçişler cezaya düşmüş.
    Ön camı değiştirmiştim ve hgs yi yeni cama takmıştım demekki okumamış.
    Bildiğim kadarıyla kgm nin yasasında herhangi bir yıla ait cezaların o takvim yılının son gününe kadar tebliği edilmesi gerekiyor.edilmediği takdirde ceza düşüyor.
    2014 cezalarının bana aralık 2015 de tebliğ edilmiş olması cezayı düşürmezmi.
    Ben 15 gün içinde itirazımı yaptım sulh ceza mahkemesine ,sonucu ne oldu bilmiyorum.
    Malum yeni vergi yapılandırmasıda çıktı.gib te vergi borcu olarak gözüküyor.
    Benim bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sorum bu geç tebliğ gerçekten iptal ,cezanın düşme sebebimidir,Yoksa benim gözardı ettiğim bir husus varmıdır.
    Sözgelimi tebliği geç yapılmıştır ama tebliğ işlemine 2014 te başlanmıştır falan gibi.
    mahkemede haksız çıkıp faiziyle beraber ödeme yapmak istemiyorum.

• merhaba dostlar

hgs den 4 defa kaçak geçiş yaptım.cezalara ne zaman bakabilirim sisteme ne zaman düşer ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CevizAdam -- 5 Kasım 2016; 22:54:35 >
  • Merhaba; Geçiş hesabınıza yönlendiriliyor ne demek, 15 gündür hesapdan düşme olmamış. Bu kadar uzun sürmsi normal mi?

• Arkadaşlar etiketi cama yapıştırmasak ne olur sonuçta plaka dan da okuyor sistem.bu şekilde kullanan arkadaşlarımız var mı?

• Arkadaşlar ben hgs den yanlışlıkla geçmek zorunda kaldım. Ceza yememek için sanırım 7 gün içinde hgs başvurusu yapmam lazımmış. Yaparsam sıkıntı olmaz değil mi teşekkürler şimdiden.

• Fsmde en sağ gişeden yaklaşık bir ayda 9 kez geçmişim. Geçişte 4.75 gözüküyor ama hesaptan düşmüyordu. Ptt'den ufak bir miktar yatırdım. Yine düşmemiş ggözüküyordu. Ardından önce günde 1 sonra günde 2 patır patır düştü. Çok şükür 2 gündür durdu

Gecikmeyi merak edenler; sabırlı olun, yakında düşer.

• sanchex S kullanıcısına yanıt
    Up, yok mu bilen birileri.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanchex

Aynen hemen hgs etiketinizi alın.
  • quote:

bence hgs niz yoksa ogs alın. ben hgs ile çok uğraştım. okudu, okumadı, haksız yere kartta bakiye varken ceza yazıldı, kaç sefer mail attım 6 ayda anca yazılan haksız cezayı iptal ettirebildim. garanti bankası, ziraat, işbankası yada denizbankta hesabınız varsa ogs başvurusu yapın, başlangıç için 60 lira civarında bir cihaz parası alıyor o kadar. sonra kafa rahat oluyor. her geçişte sesli ikaz yapıyor. gişeden 150 ile bile geçsen okuyor. hgs uğraşılacak şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

quote:

bence hgs niz yoksa ogs alın. ben hgs ile çok uğraştım. okudu, okumadı, haksız yere kartta bakiye varken ceza yazıldı, kaç sefer mail attım 6 ayda anca yazılan haksız cezayı iptal ettirebildim. garanti bankası, ziraat, işbankası yada denizbankta hesabınız varsa ogs başvurusu yapın, başlangıç için 60 lira civarında bir cihaz parası alıyor o kadar. sonra kafa rahat oluyor. her geçişte sesli ikaz yapıyor. gişeden 150 ile bile geçsen okuyor. hgs uğraşılacak şey değil.

Teşekkür ederim ama salı günü aldım hgs. Onuda ceza gelmemesi için acele ettim, zaten hgs veya ogs`yi çok kullanacağımı zannetmiyorum. Bu arada alacak arkadaşlara söyleyeyim minimum 55 lira masrafı oluyor ya da gişedeki görevli öyle biliyor.

• Ben kart şeklinde olanından aldım, 15 tl kart 50 tl yükleme. Cama etiket yapıştırmaktan iyidir.
    Not: Ankara gazino ptt den aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 24 Kasım 2016; 19:39:6 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Ben o şekilde kullanıyorum hiç yapıştırmadım. kuş pislemiş gibi duruyor sevmiyorum. Sadece geçerken yinede garanti olsun diye etiketi cama tutuyorum şimdilik sorun çıkmadı
  • Selamlar halkbankasindan hgs aldim.ruhsata yapistirilan kisim yok bende.kaldirildi mi.vermeyimi unuttu kasiyer acaba

• Köprü geçişlerimin 2 tanesinden 6 TL tahsil edilmiş, diğer geçişler 4,75 TL

Sebebi ne olabilir?

• ogs den geçmişsiniz galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

ogs den geçmişsiniz galiba

Fatih Sultan Mehmet köprüsü serbes geçişli. gişe mişe yok ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.