Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hgs yi zamanında bankadan almıştım telefon numaramı yanlış girmişler düzeltemediler ptt ye gittim banka yapacak dendi banka telefonun düzeltilmesi için mail attı yine olmadı. Web'den ptt müşteri hizmetleri sitesine girdim bilgi güncelleme kısmı yok. Bu telefon numarasını nasıl düzeltebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laurin Klement L kullanıcısına yanıt
    Dogru soylemisler kardes.eger hgs yi bankadan almissan tum islemleri ordan yapman lazim.yerinde olsam bankadaki hgs mi iptal eder ptt den bi tane alirim.cunku bankalar ugrasmiyor bu gibi seylerle.

• ufes U kullanıcısına yanıt
    Arabayı değişme planım var bir yıl içinde gerçi bu kadar yıl 3-4 defa zor kullandım aksilik olursa sms gelir diye numarayı düzeltsinler dedim ama şimdilik e devletten kontrol ediyorum. Bankanın tek iyi yanı kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermek oluyor ama yılda bir iki defa kullanınca buna da gerek yok gibi

• arkadaşlar lütfen acil yardımcı olun .

hgs müşteri hizmetlerini aradım , bana hgs etiketinin ptt şubelerinde 55 liraya satıldığını , bu 55 liranın 5 lirası kart ücreti , 50 lirası ilk yükleme ücreti olduğu söylendi . şimdi bana mantıksız geleni ben bu ücreti niye karta bağlayayım ki ? 50 lira atıl vaziyette duracak , belki 1 ay içerisinde bitecek belki 2-3 sene sürecek bunun garantisi yok , yani o parayı oraya gömmek çok mantıksız . bunun başak bir yolu formülü var mıdır , 50 liralık bakiye ile açtırıp , bir kısmını iade almak vs... bunun sistemsel bir açığı var mı ?

birde shell de 6 lira ilk yüklemede 30 lira yazıyor . shellden alıp kullanan var mı , bir sıkıntı çıkıyor mu , 30 lira yüklemek daha mantıklı bence .

http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/promotions/money-club.html

• newrophat kullanıcısına yanıt
    kardeş merhaba..sana durumu şöyle açıklayayım..
    1-ptt nin senden aldığı 55 tl , sen hgs yi kullanana kadar pttnin hesabında duruyor.ve bu şekilde bir sürü hgs alan olduğundan dünyanın parası birikiyor.ki bu sadece taksiler için geçerli.bunun minibüsü, otobüsü tır ı var..neyse bu parayı postane güzelce işliyor..ve senin parandan para kazanıyor.
    2-shellden almanı tavsiye etmem.çünkü birşey soracak olsan karşında muhatabı zor bulursun.ptt den alsan her taraf ptt kaynıyor zaten.istediğini istediğin zaman sorarsın
    3-evet bir açığı var.aslında tam açık da denmez.istesen 50 tl yi alırsın ama nasıl olduğu hakkında bilgiyi burdan vermem pek hoş olmaz..
    Hocam merhaba benim de bir sorum var. Hgs yi yeni aldım, almadan önce 2 defa geçiş yaptım sakarya gişelerinden. 15 gün içinde alırsam sistem hesabınızdan düşer dendi buraya kadar tamam düştü hesabımdan yaptığım geçişler. Sorunum; ihlal sorguladigmda 2015 11. Ayda mersin otoyolunda ihlal görünüyo 90 lira faizli ceza. Ama ben aracı 2015 12. Ayda aldım Ankara plaka idi hatta plakayı da değiştirdim Uşak plakaya. Bununla ilgili bir işlem yapmam gerekir mi yoksa sıkıntı çıkarmaz mi bana bilemedim? Mail mi atmak gerekiyor itiraz için? Teşekkürler iyi akşamlar.

• josephshahin J kullanıcısına yanıt
    cezalı geçişlerin yapıldığı tarihte araç kimin üstüneyse, ceza ona aittir kardeş.yani senin herhangi bir işlem yapmana da, herhangi bir ceza ödemene de gerek yok.şayet sana ceza tebligatı gelirse, sende onlara satış belgesini gösterirsin.benim aldığım tarih bu , cezanın yendiği tarih bu diye ondan sonra bişey yapamazlar..
    Tamam hocam teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm ama sorayım dedim.

• merhabalar,
    arkadaşlar ben bir daha hgs etiketini cama yapıştırmayı düşünmüyorum.
    resmen çıkarırken pütür pütür döküldü.

hgs kart alayım diyorum. hgs kart ile sorun yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 11 Mayıs 2016; 14:49:48 >
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    yok kardeş. hgs kartıyla herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.hatta şöyle olumlu yanları da olur: birincisi cam kırılsa dahi kart sende olduğu için sıkıntı yaşamazsın.ikincisi aracı sattığın zaman üstünde gitti diye yeniden hgs alma durumuyla karşılaşmazsın.üçüncüsü ömür boyu o hgs yi istediğin araca kullanabilirsin.
  • Arkadaslar araca hgs etiketi takmak zorunda miyiz ? Plakadan dusmez mi ucreti ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafayalazı

Arkadaslar araca hgs etiketi takmak zorunda miyiz ? Plakadan dusmez mi ucreti ?

Sevgili arkadaşım ;

Bu soru burada defalarca soruldu , paylaşıldı ve cevaplar verildi.

Sanırım geriye dönük mesajları okumadan mesajını ekledin.

Tekrar yazmak gerekirse ;

Böyle bir mecburiyetin elbette yok. Sonuçta geçişte senin plakan okunuyor .

Sorun teşkil etmeyecektir.
  • mustizmir kullanıcısına yanıt
    Arkadasim kusura bakma, ilk sayfa ve sondan 2-3 sayfa onceye baktim bulamadim bende sorayim dedim, cevap icin tesekkur ederim, insallah cez gelmez 😎

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne şaçma bi sistem. Kaçak geçiş yazıyo sonra arkasından mesaj atıyorlar hesabınızdan bu kadar ücret tahsil edilmiştir diye.

Altınova-Gemlik Otobanında HGS çalışmaz ücreti elden alırlar.

Geçiş yapmadığı halde ücret alırlar falan filen
  • Hgs yapıştığı yerden düşmüş, bunu tekrar nasil yapıştırabilirim? Ayrica hangi tarafı dışarı gelecek?

• arkadaşlar eski hgs yapıştırmasını nasıl çıkartabilirim iz kalmayacak şekilde ?
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    tekrar yapıştırsanızda çalışmaz çünkü içindeki çip ölür.ancak yeniden almanıza gerek yok.plaka ve etiket numarası hgs sistemine tanımlı oldugu için sıkıntı yaşamazsınız.olur da yeni almak isterseniz etiket numarasının yazdığı taraf size bakacak..
  • Yabancı plakalı aracıyla arkadaşım 2 ay Türkiyede gezdi, ptt nin hgs kartı takılıydı arabada, yurtdışına çıkarken hgs kartını bana bıraktı, "2-3 geçişte bakiye yoktu, para yüklemesi yaparsmısın" diyerek ve yurt dışına gıttı aracıyla,
    Ben iş güç nedeniyle para yüklemeyi unuttum karta ve 1 ay sonra arkadaşın telefona 270 tl ceza mesajı gelmiş,
    Ptt ye gittim ceza ödemek için, memurlar "cezayı göremeyiz sadece bakiye yükleyebilirız, tebligat gelmiş olmalı adrese, o tebligat ile cezayı ödeyebilirsiniz" dediler. arkadaşın Türkiyedeki adresine de gelen bi tebligat yok 1 aydır,
    Bu ceza ödemesini nereye nasıl yapacağız yardımcı olurmusunuz?

• selamlar,
    11 nisanda etiketimde geçiş ihlali görünüyor. çıkış istasyonu çamlıca bu doğru ama giriş istasyonu gerede yazıyor. Oysaki giriş istasyonu samandıra.
    müşteri hizmetlerini aradım. Çıkış istasyonunda kamera görüntüsü var ama girişin görüntüsünü tutmuyoruz dedi telefondaki arkadaş. sizce bu mümkün olabilir mi?
    telefondaki arkadaş bir de ekledi "hgs@kgm.gov.tr ye mail atın ama sonuç değişmeyecektir" diye. Ne saçma bir işleyiştir bu. Ne tavsiye edersiniz, ne yapmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Yabancı plakalı aracıyla arkadaşım 2 ay Türkiyede gezdi, ptt nin hgs kartı takılıydı arabada, yurtdışına çıkarken hgs kartını bana bıraktı, "2-3 geçişte bakiye yoktu, para yüklemesi yaparsmısın" diyerek ve yurt dışına gıttı aracıyla,
    Ben iş güç nedeniyle para yüklemeyi unuttum karta ve 1 ay sonra arkadaşın telefona 270 tl ceza mesajı gelmiş,
    Ptt ye gittim ceza ödemek için, memurlar "cezayı göremeyiz sadece bakiye yükleyebilirız, tebligat gelmiş olmalı adrese, o tebligat ile cezayı ödeyebilirsiniz" dediler. arkadaşın Türkiyedeki adresine de gelen bi tebligat yok 1 aydır,
    Bu ceza ödemesini nereye nasıl yapacağız yardımcı olurmusunuz?

hgs@kgm.gov.tr

Mail adresine buraya yazdığınız gibi durumu anlatan detaylı mesajınızı gönderin.

İlgili departman size grei dönüş yaparak yönlendirecektir.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.