Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayranim

25 nisanda gaziantep girisinden adana otobanina vardim. Ptt subesinden otobana girmeden hg almak istedim fakat arac henuz ustume olmadigindan hgs vermediler. Noter satisi icin ruhsatin bir nushasi saticida kalmisti. 7 gun icinde hgs alirsam ceza yemeyecegim belirtildi ve kacak gecis yaptim. Araci ustume aldiktan sonra hgs aldim fakat eski plakadan gecis cezasi bir turlu bakiyemden dusmedi. Ptt subesine basvurdum karayollarina yolladilar karayollari biz bakmiyoruz diyip tekrar ptt ye yolladilar. Hgs musteri hizmetlerini aradim. Konuyu ozetleyen bir dilekceyle fax cekmemi onerdiler. Faxi cektim fakat 1 ay cvp alamadim. Tekrar ayni faxtan yolladim yine cvp yok. Ptt nin sitesinden sikayet bolumunden ayni dilekceyi yolladim. 3 gun icinde duzeltme yaptilar ve bu sorundan kurtuldum.
    Ayni seylerle kafasi agriyanlara yol gosterici olmustur umarim.

şikayetinizi buraya mı yazdınız ?

https://interaktifkargo.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp

• Galiba yanilmiyorsam oraya yazdim hemn hallettiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön camdaki çatlak nedeniyle cam değişecek, HGS etiketini ne yapacağız,

Yenisini mi veriyorlar yoksa baştan yeni mi alıyoruz,

içindeki bakiyeleri yeni etikete aktarıyorlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpus

Arabanın ruhsatı benim üzerime babam benim için hgs alabilir mi pttden sorun çıkarır mı ? Ayrıca tek seferlik istanbula gideceğim tahmini ne kadar tutar, kart etiket, bakiye her neyse

Baban senin için etiket alabilir. Ama babanın üzerine oluyor benim eski arabada öyle yapmışlardı. Plaka senin araban, baban telefon numaranı verirse sms'ler senin telefona geliyor ama online işlemlere gireceğin zamanın babanın tc kimliğiyle giriş yapıyorsun. Ama fark etmiyor sonuçta plakaya özel olduğu için kimin üzerine olduğu fark etmez. Aşağı yukarı hgs için 40-50 kağıdı gözden çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

quote:

Arabanın ruhsatı benim üzerime babam benim için hgs alabilir mi pttden sorun çıkarır mı ? Ayrıca tek seferlik istanbula gideceğim tahmini ne kadar tutar, kart etiket, bakiye her neyse

Baban senin için etiket alabilir. Ama babanın üzerine oluyor benim eski arabada öyle yapmışlardı. Plaka senin araban, baban telefon numaranı verirse sms'ler senin telefona geliyor ama online işlemlere gireceğin zamanın babanın tc kimliğiyle giriş yapıyorsun. Ama fark etmiyor sonuçta plakaya özel olduğu için kimin üzerine olduğu fark etmez. Aşağı yukarı hgs için 40-50 kağıdı gözden çıkar.

Hocam bende bir şey soracaktım. Başvuru yapmaya gider gitmez alabilir miyiz, onay v.b süresi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilsiz Gurme -- 25 Haziran 2013; 11:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkank

quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

quote:

Hocam bende bir şey soracaktım. Başvuru yapmaya gider gitmez alabilir miyiz, onay v.b süresi var mı ?

Hemen alınıyor ve aktif oluyor. Bekleme süresi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Ön camdaki çatlak nedeniyle cam değişecek, HGS etiketini ne yapacağız,

Cevabı bende bekliyorum.

Çünkü söküldüğünde hırsızlığa karşı kendini bloke ettiğini yazıyor sitesinde.

Bende bugün etiket aldım ve yapıştıracağım.

Soruna çözüm olarak Resimde görüldüğü gibi,

cama önce koli bandı yapıştırsak bu bandın üzerine hgs etiketini yapıştırsak olur mu?

Cam kırılması gibi problemlerde sökmesi kolay olur diye düşündüm.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 25 Haziran 2013; 14:01:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Ön camdaki çatlak nedeniyle cam değişecek, HGS etiketini ne yapacağız,

yeni hgs alacaksınız. eskisindeki bakiyeyi yenisine yükleyeceksiniz
  • bugün hgs etiketi aldım ama sonra baktım ruhsatada yapıştırılması gereken bi etiket daha olcakmış.bende sadece cam için var.

bir sorun olurmu,zorunlumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoRe`i

bugün hgs etiketi aldım ama sonra baktım ruhsatada yapıştırılması gereken bi etiket daha olcakmış.bende sadece cam için var.

Akbank'tan aldım bende. Bana da vermediler?
  • quote:

bugün hgs etiketi aldım ama sonra baktım ruhsatada yapıştırılması gereken bi etiket daha olcakmış.bende sadece cam için var.

artık tek parça veriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanbaba62

quote:

artık tek parça veriliyor

teşekkürler..
  • S.a arkadaşlar benim de bilen arkadaslara bir sorum olacak.ben 37gün önce eski aracıma ait hgs yı iptal ettirdim ve yeni araca yeni etiket aldım.müşteri hizmetleri eski etiketteki bakiyeyi yeni olana aktarmak için ankara hgs birimine bir dilekçe yazıp faks çekmemi istedi bende aynen dediği numaraya dilekçe yazıp faks çektim.ama şu ana kadar yeni hgs ye aktarma yapılmadı.sistemde eski etiket kapalı iade görünüyor.şimdi ben biraz daha beklesem mi yada tekrar başvuru yapsam mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Ben geçen hafta etiketi aldım ve yapıştırdım ancak etiketin barkodlu yüzü aracın içine bakıyor.
    Aldığım etiketin yapışkanlı yüzü, barkodsuz olan yüzdü.
    Yanlış mı yapıştırdım acaba etiketi? Henüz gişede deneme fırsatı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schauder

Arkadaşlar merhaba.
    Ben geçen hafta etiketi aldım ve yapıştırdım ancak etiketin barkodlu yüzü aracın içine bakıyor.

yok arkadaşım doğru senin etikette bizimkiler gibi eski yara bandı modeli etiketlerden dışarıdan beyaz yarabandı gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Arkadaşlar merhaba.

yok arkadaşım doğru senin etikette bizimkiler gibi eski yara bandı modeli etiketlerden dışarıdan beyaz yarabandı gibi görünüyor

Eyvallah başkan
    Rahatladım...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Eyvallah başkan
    Rahatladım...

• Ben 3 ay önce urfaya gidip araç aldım. Plakası urfa plakasıydı. Yola çıkmadan önce hgs aldım cama yapıştırdım. Mersine geldim halen de kullanıyorum hgs yi. Plakayı gelince değiştirip 33 yaptım. Hgs ile ilgili hiçbişey yapmadım. Bugün telefona mesaj geldi. "hgs bakiyeniz yetersizdir. 7 gün içinde hesaba para yatırılmadıgı taktirde cezai işlem uygulanacaktır. " . Benim aklıma ilk gelen eski plakayı başkası aldı. Aldı ama benim hgs mi nasıl kullanıyor bu adam ? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

İnternetten HGS geçişlerine baktım Urfa'dan Aydın'a kadar otobanda gidilmiş görünüyor geçilen gişe isimleri var ve hep bizim bakiyeden düşmüş peki bu nasıl oluyor? Ben o belirtilen tarihlerde hiç otobandan gitmedim.

En son Mersin Alın ve Tarsus yazan gişelerden 23/06/2013 tarihinde geçtim ve ondan sonra 27-28 Haziran tarihlerinde geçilen gişelerden haberim yok.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

• biz yarın sabaha karşı yola çıkacağız ve hgs lazım olacak. malum haftasonu olduğu için bankalar ve ptt'ler kapalı.
    nasıl halledebiliriz bunu? otoyolların girişinde alınabiliyor mu? ne yapmamız gerekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemito

biz yarın sabaha karşı yola çıkacağız ve hgs lazım olacak. malum haftasonu olduğu için bankalar ve ptt'ler kapalı.
    nasıl halledebiliriz bunu? otoyolların girişinde alınabiliyor mu? ne yapmamız gerekli?

Yapılacak tek şey kaçak geçmek.

Kaçak geçiş sonrası ne yapılır.

quote:

HGS-OGS DEN KAÇAK GEÇİŞ YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR?
    14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir” ifadesi yer almaktadır. Dolayısı ile HGS ve OGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7(yedi)gün içinde OGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir..

OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir..

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.