Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu cevap yeterli benim için
  • garanti bankası internet şubesinden müracaat ettiğim

HGS etiketini bugün teslim aldım ancak sormak istediğim bir şey var, zarftan tek cama yapışacak etiket çıktı ayrıca ruhsatın içinde saklayağımız diğer etiket çıkmadı, bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

garanti bankası internet şubesinden müracaat ettiğim

HGS etiketini bugün teslim aldım ancak sormak istediğim bir şey var, zarftan tek cama yapışacak etiket çıktı ayrıca ruhsatın içinde saklayağımız diğer etiket çıkmadı, bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum

artık tek parça olan veriliyor. etiket cama dıştan bakıncada sarı renkli görünüyor
  • PTT den aldığım HGS etiketini bu sabah iptal ettirdim,gidip Garanti Bankasından yeni HGS aldım.Keşke aldığımda Garanti Bankası verseydi yeni etiket eskisine oranla daha büyük ve tek etiket şeklinde.Eskisini kazımak ne zor şeymiş, bozuk para ve ıslak mendil ikilisi zor çıkardı.Kredi kartına ilişkilendirdim yok bakiye azaldı yok git para yatır derdinden kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Focuser

PTT den aldığım HGS etiketini bu sabah iptal ettirdim...

kalan bakiyeyi hemen mi aldınız, yoksa daha sonraya mı gün veriyorlar
  • habersiz değiller de açıklama yanlış
    bankalardan alınan KGS nin bakiyesini KGM den alamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuci

quote:

Orijinalden alıntı: Focuser

PTT den aldığım HGS etiketini bu sabah iptal ettirdim...

kalan bakiyeyi hemen mi aldınız, yoksa daha sonraya mı gün veriyorlar

Bakiye sadece 40 kuruş,onuda hemen vermiyorlar zaten 1 ay sonra istediğim PTT den alabilirmişim
  • Selam...
    Aracimin ruhsati henuz cikmadigindan HGS karti alamadim. geçici ruhsata da hgs verilmiyor. Kopru ve otobanlardan cezali gectim. Duydugum kadariyla bir hafta icinde odeme yaparsak cezali olarak odemiyormusuz.bu konuda bilgi sahibi olan var mi? 1 hafta icinde ruhsatim gelmez. Ruhsat olmayinca HGS hesabi acamiyoruz. 400-500 tl arasi cezali gecisim var. Yardimmmmmm

(bu arada bu konu daha önce işlendiyse özür. geçmiş sayfaları okumaya vaktim olmadı.)

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 4 Mayıs 2013; 22:33:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Selam...
    Aracimin ruhsati henuz cikmadigindan HGS karti alamadim. geçici ruhsata da hgs verilmiyor. Kopru ve otobanlardan cezali gectim. Duydugum kadariyla bir hafta icinde odeme yaparsak cezali olarak odemiyormusuz.bu konuda bilgi sahibi olan var mi? 1 hafta icinde ruhsatim gelmez. Ruhsat olmayinca HGS hesabi acamiyoruz. 400-500 tl arasi cezali gecisim var. Yardimmmmmm

(bu arada bu konu daha önce işlendiyse özür. geçmiş sayfaları okumaya vaktim olmadı.)

saygılar...

Ruhsatı beklersen geç gelir kendin trafiğe gidip hemen alabilirsin sigorta yaptırman gerekiyor benim plaka degismedi ve hemen ruhsatı verdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thegreenblack

quote:

Selam...

saygılar...

Ruhsatı beklersen geç gelir kendin trafiğe gidip hemen alabilirsin sigorta yaptırman gerekiyor benim plaka degismedi ve hemen ruhsatı verdiler

ben aracımı İstanbul'dan aldım. araç babamın üzerine alındı. daha kendisi kontak bile çevirmeden bana sattı. noterden aracın satışını yaptık. bayiden sigorta ve kaskoyu yaptık ve d.bakır'a döndük. hgs çıkaramadık.

1. ruhsatımı İstanbul trafik şube hazırlayıp mı adresime gönderir, yaşadığım il olan d.bakır'ın trafik şubesi mi, aracın plakasının ilk çıktığı Kırklareli mi?

2. ruhsat olmadan sadece plaka üzerine olan cezayı ödeyebilir miyim PTT şubesinden?

3. gib.gov.tr adresinden kontrol ettim. araç 2 mayıs tarihinden itibaren üzerime tescilli görünüyor. bu bir şeyleri değiştirir mi?

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 4 Mayıs 2013; 22:51:37 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thegreenblack

quote:

Selam...

saygılar...

ben aracımı İstanbul'dan aldım. araç babamın üzerine alındı. daha kendisi kontak bile çevirmeden bana sattı. noterden aracın satışını yaptık. bayiden sigorta ve kaskoyu yaptık ve d.bakır'a döndük. hgs çıkaramadık.

1. ruhsatımı İstanbul trafik şube hazırlayıp mı adresime gönderir, yaşadığım il olan d.bakır'ın trafik şubesi mi, aracın plakasının ilk çıktığı Kırklareli mi?

2. ruhsat olmadan sadece plaka üzerine olan cezayı ödeyebilir miyim PTT şubesinden?

3. gib.gov.tr adresinden kontrol ettim. araç 2 mayıs tarihinden itibaren üzerime tescilli görünüyor. bu bir şeyleri değiştirir mi?

saygılar...

Elinizde ruhsatın 1 yaprağı varsa onla gidin ve o satış kağıtları bide geçici ruhsatları falan trafik şubede sorun bence çıkartmaları lazım beklerseniz siz işlemi yaptırmadıgınız için 2 hafta sonra gelir sizin TC nonuza kayıtlı adresinize diye biliyorum

• Alış-satışlarda belirli miktarı ( yanılmıyorsam 11.000.- ) geçen satış bedelleri banka marifetiyle ödemek gerekmekte. Babanız size satış yapmış, dolayısı ile bir nakit hareketi olmalı.

Bir şekilde maliye bu işlemden haberdar olur, Nakit akışının olmadığı da görülürse, yapılan işlemi bağış olarak kabul edip, bağıştan kaynaklanan devir ve intikal verginizi ödemediğiniz için ceza kesebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Alış-satışlarda belirli miktarı ( yanılmıyorsam 11.000.- ) geçen satış bedelleri banka marifetiyle ödemek gerekmekte. Babanız size satış yapmış, dolayısı ile bir nakit hareketi olmalı.

Bir şekilde maliye bu işlemden haberdar olur, Nakit akışının olmadığı da görülürse, yapılan işlemi bağış olarak kabul edip, bağıştan kaynaklanan devir ve intikal verginizi ödemediğiniz için ceza kesebilir.

??? İLK DEFA DUYDUM. ARAŞTIRACAĞIM....
  • http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22411799.asp

Şükrü Kızılot'u hergün takip edin.
  • Ben de bankadan talep etmiştim (kredi karından otomatik ödemeli). Geçen hafta kurye ile geldi, tek parça onu da cama yapıştırdsım ve hafta sonu denedim, bir sıkıntı yok.
  • quote:

Alış-satışlarda belirli miktarı ( yanılmıyorsam 11.000.- ) geçen satış bedelleri banka marifetiyle ödemek gerekmekte. Babanız size satış yapmış, dolayısı ile bir nakit hareketi olmalı.

2. Tahsilât ve Ödemelerini Tevsik Etme Zorunluluğu, Kimleri Kapsamaktadır?
    Tevsik zorunluluğunun kapsamı; birinci ve ikinci sınıf tüccarlar, kazancı basit usulde tespit edilenler, defter tutmak zorunda olan çiftçiler, serbest meslek erbabı ile vergiden muaf esnafın kendi aralarında yapacakları ticari işlemleri ile nihai tüketicilerden mal veya hizmet bedeli olarak yapacak tahsilât ve ödemeleridir.

Link:http://www.mizandenetim.com/mizandenetim.php?sayfa_id=160&kategori_id=160&id=103&lng=1

Bahsettiğiniz olay linkte verdiğiniz gibi Veraset ve İntikal Vergisi ni ilgilendiren bir konudur ancak bunun bahsettiğiniz sınırın banka üzerinden ödenmesi zorunluluğu ile ilgisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 7 Mayıs 2013; 19:35:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

quote:

2. Tahsilât ve Ödemelerini Tevsik Etme Zorunluluğu, Kimleri Kapsamaktadır?
    Tevsik zorunluluğunun kapsamı; birinci ve ikinci sınıf tüccarlar, kazancı basit usulde tespit edilenler, defter tutmak zorunda olan çiftçiler, serbest meslek erbabı ile vergiden muaf esnafın kendi aralarında yapacakları ticari işlemleri ile nihai tüketicilerden mal veya hizmet bedeli olarak yapacak tahsilât ve ödemeleridir.

Link:http://www.mizandenetim.com/mizandenetim.php?sayfa_id=160&kategori_id=160&id=103&lng=1

Bahsettiğiniz olay linkte verdiğiniz gibi Veraset ve İntikal Vergisi ni ilgilendiren bir konudur ancak bunun bahsettiğiniz sınırın banka üzerinden ödenmesi zorunluluğu ile ilgisi yoktur.

Bana da entersan geldi.biz de opucukle aldik deriz

• Değerli arkadaşlar,

İstanbul içinde kart tipi hgs bulabileceğim bir ptt şubesi varsa bilgi verebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler....
  • Bugün hgs den kacak gecmek zorunda kaldım o yüzden 33.3 tl kacak geçiş yazdı şimdi hgs alsam PTT yada bankadan ceza iptali olabilir mı? Sanırım PTT den anında alabiliriz ama bankadan almak daha mantıklı geliyor bana bu cezayı 7 gün icinde hgs alıp normal meblağ bakiyeden düşer mı yoksa adresime tebligat gelmesini mı bekleyeyim ?birde ruhsat benim üzerime esim ptt den gidip alabilir mı ? Hgs için diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boatswain -- 8 Mayıs 2013; 17:09:41 >
  • bunun böylesine ne denir,

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=2411

ancak günaydın denir,

birde üstelik sadece Eskişehirde Eskişehir şb.sinden müracaat edebilirmişim, ne kaaa geri kalmış bir banka yahu, ben garantiden aldım oturduğum terden sipariş verdim ayağıma kadar geldi. yuh diyorum halkbanka yuh
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.