Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KillerEnergy

bakiye düşmeme sorunuda var ayrıca arkadaşlar var mı başınıza gelen bu tür olay ?

Geçişler kısmında kullanımınız görünüyorsa sorun yoktur.Bakiye ertesi gün güncelleniyor.Yani geçişiniz sisteme hemen yansıyor ama bakiye ertesin gün düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Nereye yapıştırsam daha karar veremedim u kahrolası etiketi,

cok kullanmıyosanız benım gıbı gecerken elınızle cama tutun gecın derım.goruntu cok kotu dısardan bakılınca camda beyaz bır etıket...arka yapıskan kagıdını cıkarmadan gecerken cama tutuyorum sorunsuz gecıyorum.suana kadar 5 gecıs yaptım hepsı sorunsuz oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

quote:

Orijinalden alıntı: KillerEnergy

bakiye düşmeme sorunuda var ayrıca arkadaşlar var mı başınıza gelen bu tür olay ?

Geçişler kısmında kullanımınız görünüyorsa sorun yoktur.Bakiye ertesi gün güncelleniyor.Yani geçişiniz sisteme hemen yansıyor ama bakiye ertesin gün düşüyor.

evet sabah baktım düşmüş teşekkürler.

bu arada diğer kaçak geçişte normal düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerEnergy -- 15 Şubat 2013; 21:16:22 >

• bende aldım yarın bergamaya gidecem(belki) otobandan. daha yapıştırmadım citroen c3 2010 5cm altına yapıcam bakalım okuyacakmı yazarım gidersem

edit:gittim 5cm altına taktık aynanın okumada hiç sıkıntı olmadı 50 ile geçtigimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 17 Şubat 2013; 12:40:33 >
  • Arkadaşlar bu kadar uğraşmayın , bu devlet para kazanmak için yakında bunları da değiştirir.

hgs kalktı derler çhgs (çok hızlı geçiş sistemi ) geldi derler.
  • Şöyle bir kaynak var.http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25648&title=atermik-cam-hgs-etiket-yaptrma-yeri-fotolu

Sizce böyle mi yapıştırmalıyım? Yılbaşında aldığım HGS'yi hala yapıştırmadım Aracım Peugeot ve belirtilen yer bende de var.
  • Atermik camlarda Noktalı kısıma yapışacak . HONDA Jazz 2012 Siyah noktalı kısma yapıştırdım hiçbir sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Şöyle bir kaynak var.http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25648&title=atermik-cam-hgs-etiket-yaptrma-yeri-fotolu

Sizce böyle mi yapıştırmalıyım? Yılbaşında aldığım HGS'yi hala yapıştırmadım Aracım Peugeot ve belirtilen yer bende de var.

Gişeden geçerken HGS etiketini camın o kısmına tutarak geçin.O alanda okuyorsa oraya yapıştırırsınız.Ya da otoyolu az kullanıyorsanız elinizle cama tutarsınız geçişiniz sırasında.

• Bu gün nerdeyse bütün Ankarayı dolaştım pttler.. bankalar... hiç bir yerde hgs yok, bitmiş. Yarın sabah iş nedeniyle Samsuna gitmem gerekiyor bu gün alamadım. Peki şimdi napıcaz? Nekadar saçma işler ya küçücük bi sticker ın stok tutulması ne kadar zor olabilirki heryerde tükenmiş.... otoyol üstünde bulabilirmiyim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soberlight

Bu gün nerdeyse bütün Ankarayı dolaştım pttler.. bankalar... hiç bir yerde hgs yok, bitmiş. Yarın sabah iş nedeniyle Samsuna gitmem gerekiyor bu gün alamadım. Peki şimdi napıcaz? Nekadar saçma işler ya küçücük bi sticker ın stok tutulması ne kadar zor olabilirki heryerde tükenmiş.... otoyol üstünde bulabilirmiyim acaba ?

Bankada hesabınız varsa başvurun birinden hemen HGS tanımlanırsa sisteme HGS niz olmasa bile kaçak geçiş olmaz.Ya da kaçak geçiş yapın 7 gün içinde HGS niz çıkar.Shell de HGS satmaya başladı oraya baktınız mı?
  • quote:

quote:

Şöyle bir kaynak var.http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25648&title=atermik-cam-hgs-etiket-yaptrma-yeri-fotolu

Gişeden geçerken HGS etiketini camın o kısmına tutarak geçin.O alanda okuyorsa oraya yapıştırırsınız.Ya da otoyolu az kullanıyorsanız elinizle cama tutarsınız geçişiniz sırasında.

Yapıştırmak istemiyorum gerçekten. Ama görür mü ki bir problem olur mu aslında bankadan aldım plaka falan kayıtlı. KGS'de buna benzer problem oldu plakadan düştüler falan dediler.

• quote:

quote:

quote:

Yapıştırmak istemiyorum gerçekten. Ama görür mü ki bir problem olur mu aslında bankadan aldım plaka falan kayıtlı. KGS'de buna benzer problem oldu plakadan düştüler falan dediler.

Ben yapıştırmadan kullanıyorum.İş bankasından almıştım kartlık gibi plastik de verdiler.6 kez kullandım otoyolu hepsinde de cama tutarak geçtim okumasında bir sıkıntı olmadı.Okuyan bir yer tespit edin geçerken sürekli oraya tutun.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

• ben aracımı sattığımda hgs mi ne yapacağım? cama yapıştırmadım. içinde 27 lira bakiye var. başka araca aktarılır diyor ama araç almadan ne yapacağım? hesabımı mı donduracaklar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

quote:

Orijinalden alıntı: e.altundag

quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardday

quote:

5 kez gecytım daha bir kez bile dogru duzgun okumadı.bundan sonra plakayı kapatıp geçmessem ne olayım.bunlarla ugrasıp her gecıste ceza yıyecegıme yakalandıgımda 1 kere ceza yerım daha iyi.her gecıs kacak veya en uzun mesafe tarıfesınden alınıyor.paramızla rezıl oluyoruz ya.pes vallahi.

hocam ya etiketinde bir sorun var yada yanlis kullanim. aldigim gunden beri cok sukur gecislerimde bir sorun olmadi

yok hocam ne yanls kullanım nede etikette bır sorun yok.zira etiket kaskıma yapıştırılmıs durumda etıketle okuma cıhazı arasında cam bile yok. ilk kez bugun adam gıbı okudu.hem mahmutey gıselerınde hemde ıspartakule çıkısında okudu ve 1,80 tl yazdı.dolayısı ıle bır sorun yok.kaldıkı radyo sınyalı ıle alıyorsa arada bır engel olsa bıle o kadar yakından okuması lazım.ben bu cıhazları cakma cın malı cıhazların uzaktan kumandalarına benzetıyorum.tv nın dıbıne gırmeden kanal degıstırmezya o hesap. ustelık bu sorunu yanlız ben yaşasam kabul edecegım.yuzlerce bınlerce ınsan( hemde türkiyenın her yerınden) aynı seyden sıkayetçi.saygılarımla

dikkatimi cekti etiketi kaskınızami yapiştirdiniz bu durumda mantetik bant içeri yazilı sarı yüzey dışarı bakıyorsa okumayabilir

dogru oyle yapıstırmak zorunda kaldık.zira motosikletlerde bu etıketı yapıstırmanın baska bır yolu yok..kaldıkı motosıklete yapıstırmak daha da sıkıntı olacak zıra soguk sıcak ve hatta yagmurla dırek temas yasıyacagı ıcın ıkı gunde etıket pert olur.kaskta en azxından park halındeyken kurutup bagaca koyup koruma ımkanımız var.kart ıcın en az on ptt subesıne gıttım hıc bırınde yoktu.

motosıkletler ıcın bır cozum uretmeden bu hgs denen zıkkımı yururluge sokan zıhnıyetı ayrıca kınıyorum.benımkının bır okuyup bır okumamamsı sıkıntı zaten.ben kendımı gectım yuzlerce bınlerce otomobıl sahıbı ustelık dogru sekılde yapıstırdıgı halde magdur.ben cozumu buldum valla.sımdılık ınsaat halındekı kamerasız gıselerden gecıyorum.kamera yok bısı yok.onlar yapılıncada plakayı sokmekten yada kapatmaktan baska carem kalmıyacak.bunu dusunmeden alt yapısını hazırlamadan yapanlar dusunsun artık.kacak gecmedıgım halde kacak gecıyorum czoum ureten yok.ptt elemanları hıc bırsey bılmıyor.ben ugrasacagıma bundan boyle plakasız gecerım olur bıter dostum.

keşke ehliyet pasoların ki gibi koruyucu bir şeffaf kılıfın içine yapiştirip kart mış gibi kullansaydınız . kask tada ne kadar korursanız koruyun deforme olur ters yapiştirmak zorunda kaldiginizdan okuma zorluğu çektirebilir

valla son birkaç geçişimde arkamı kollayarak gişede duracak kadar yavaslayınca okumaya basladı.artık oyle gecıcem.meret okumak ısteyınce okuyor.artık etıket eskıyene kadar oyle yavaslayarak gecıcem.ondan sonra bır cozum uretecegız mecbur.tesekkur ederım tavsıyler ıcın:))

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben yapıştırmadan kullanıyorum.İş bankasından almıştım kartlık gibi plastik de verdiler.6 kez kullandım otoyolu hepsinde de cama tutarak geçtim okumasında bir sıkıntı olmadı.Okuyan bir yer tespit edin geçerken sürekli oraya tutun.

Aynısı bende de var hocam kesinlikle böyle kullanacağım. Büyük ihtimal o siyah noktalı yerleri okuyabilir sadece. Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

Ek: Resim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 18 Şubat 2013; 23:10:38 >

• ben kart şeklinde ve muhafazalı olanından aldım aracınızı değiştirirseniz muhafazanın içinden kartınızı çıkartıp alırsınız yapıştırılanlar da böyle bir kolaylık yok dedi.. ama diğeri 35 bu ise 45 liraya mal oluyor. (ptt)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

[simage]http://i.imgur.com/lt4dW.jpg[simage]

Aynısı bende de var hocam kesinlikle böyle kullanacağım. Büyük ihtimal o siyah noktalı yerleri okuyabilir sadece. Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

[simage]http://a1212.hizliresim.com/14/v/hbnbt.jpg[simage]

Ek: Resim.

Rica ederim.En güzeli cama tutarak geçmek az kullanan kişiler için.Ruhsatın arasına da tam geliyor orada bulunduruyorum.Dediğim gibi okuma yeri deneyerek bulunmalı.Plaka tanımlı olduğu için okumasa bile sorun değil deneye deneye okuyan kısmı bulabilirsiniz..Kimisi noktalı alan okumuyor diyor kimisi noktalı yerden başka biryer okumuyor. Benim aracım Tofaş.Camda siyah noktalı kısım var ama o kısmın 5-6 cm yanına tutuyorum okuyor bir sorun olmuyor.

• plastik muhafaza kılıfına koymak oldukça iyi fikirmiş. Ama elle tutmak yerine onu da bir şekilde geçiş öncesi cama sabitlemek gerek. Hem elinle cama uzanacaksın, hem sol elinle direksiyon kontrol, bir yandan hızını kontrol ederken gözlerin de geçiş bilgi ekranına odaklanacak. Risk almaya gerek yok.
  • quote:

Bu gün nerdeyse bütün Ankarayı dolaştım pttler.. bankalar... hiç bir yerde hgs yok, bitmiş. Yarın sabah iş nedeniyle Samsuna gitmem gerekiyor bu gün alamadım. Peki şimdi napıcaz? Nekadar saçma işler ya küçücük bi sticker ın stok tutulması ne kadar zor olabilirki heryerde tükenmiş.... otoyol üstünde bulabilirmiyim acaba ?

Ankaradan Samsuna giderken hangi otoyolu kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: petus20007@hotmail.com

quote:

Ankaradan Samsuna giderken hangi otoyolu kullanıyorsunuz?

onu sonradan farkettim gerek yokmuş samsun için gittim geldim zaten ama almak lazım tabi bulunsun

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.