Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.788.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Muhammetsamioğuz

Acaba söylermisiniz dil seçeneklerinden Ingilizce nasyl ayarlanyyor. Araç üzerinden ayarlanabiliyormu. Ayarlanabiliyorsa hangi adymlar hangi tu?la Ingilizce oluyor. Araç üzerinden olmuyorsa nasyl oluyor.

anahtarı çevir ama motoru çalıştırma. menu tuşuyla yapacaksın ayarı. geri kalanı nasıl hatırlamıyorum. deneyerek bulursun.
  • quote:

Acaba söylermisiniz dil seçeneklerinden Ingilizce nasyl ayarlanyyor. Araç üzerinden ayarlanabiliyormu. Ayarlanabiliyorsa hangi adymlar hangi tu?la Ingilizce oluyor. Araç üzerinden olmuyorsa nasyl oluyor.

anahtarı çevir ama motoru çalıştırma. menu tuşuyla yapılıyor.
  • quote:

Bu arada maalesef aracın active değil actual olduğunu 5664 ten öğrendim. O yüzdende 500 lira eksik vererek aracı 13 bine almış olduk.

Aracınız hayırlı olsun İnşallah Küçük masraflarla hallolur sorunları.

Dil seçimi sol tarafta bulunan düğmelerden ayarlanır mode tuşuna basıp aşağı yukarı tuşuna basarak bulabilirsiniz.

Lpg bu arabalarda genelde sorunların anasıdır diyebilirim motorla ilgili uyum sorunu olmasa da elektronik aksam lpg yi sevmiyor.

Eğer ekranda görünen hataları bize aktarabilirseniz yardımcı olmaya calışırım.
  • Muhammetsamioğuz M kullanıcısına yanıt
    Benzinde denediniz mi bugün.
    Dili ingilizce yapıp hataları yazın burdan yardımcı olalım.
    Bir de arabayı bilgisayara bağlatıp verdiği hataları öğrenseniz iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın benzinde istop etmediğini gördüm. Sorunları lpg de. Fiatta servis çalışanlarına 10 sene ders vermiş bir usta beyni cihaza taktı. Sorunlar alternatör failed. Ve bir kaç lamba sorunu. Sürdü aracı. Benzinde sıkıntı olmadığını söyledi. 2 bin liraya yakın sıkıntısı var aracın.
    Lpg beyni
    Eksoz manifoltu
    Kalorifer
    Akslar
    Bazı ön takım sorunları
    Gibi aracın bir kaç sorunu var. Ama hallolmayacak şeyler değil. Beyni de Ingilizce artık. Halen aynı düşüncedeyim. Plakayı değiştiriyorum. Yaptırıyorum. Hemen satıyorum. Burada 15 bine satılabileceğini söylüyor bu işleri yapanlar.
    Yine stilo alırım.
    En az active donanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat tamircisine verdim aracı. Sanırım 2 bin lira ile araç kusursuz olacak. Ondan sonrada zaten 15 bine satarım aracı burada trafik sigortası bitmeden.
    O paraya yapılacak işlemler
    Egzoz çıkma manifolt takılacak
    Lpg de istop etme sorunu giderilecek beyin ve bazı parçaları değişerek
    Lamba ikaz sorunları giderilecek
    Ön tampon sağ biraz aşağıda o düzeltilecek
    Kalorifer sıcak zayıf üflüyor radyotör temizlenecek
    Emniyet kemerleri geri sarmıyor o yapılacak
    Şöför kapısı düğmeleri sorunlu çıkma takılacak
    Bagaj kapısı anahtar ile açılmıyor motor takılacak
    Filtreler değişecek
    Şanjıman yağına bakılacak
    Motor arıza ışığı yanıyor kaynağı bulunup düzeltilecek
    Klimaya bakılacak
    Silecek suyu çalışmıyor düzeltilecek
    Sağ arka tekerler bijonu biri içerde kırıldı o düzeltilecek
    Sağ arka kapı açık uyarısı giderilecek
    Akslar değişecek
    Ön takım ve yürürü düzeltilecek

Usta biraz tanıdık. O yüzden kendi yapmadığı işleride başka ustalara kendisi yaptıracak. Muhtemelen şu yazdıklarım 2 bin liraya düzelecek. İşçilik masrafı da almayacak. 1 haftada ancak olur bu işler dedi.
    Bin lira nakit geri kalanı taksit taksit olacak. Nakit bin lirada başka ustalara ve parçalara gidecek o yüzden nakit alıyor.
    Böyle usta dost başına.

• Muhammetsamioğuz M kullanıcısına yanıt
    Hallolur hocam hic moralinizi bozmayin. 15e mis gihi stile binmis olursunuz satmasaniz bile.
    Son cumlenize katilmamak elde degil. Boyle ustalar korumaya alinmali. Soylari tukeniyor malum.

• Merhaba arkadaşlar 2005 3 kapı stilo dinamik bakıyorum 217bin km de buldum bitane spor şık ama km'den dolayı biraz çekincem var. Expertte performans iyi çıkarsa almalımıyım?

• gkhnbkkl kullanıcısına yanıt
    Hocam 11 yillik araba. Zaten dusuk kilometreli stil bulmak zor.
    Siz motoruna iyice baktirin, icinize sinerse alirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer-asit O kullanıcısına yanıt
    aynen bakınca yılda 20bin km normal yani.

birde elektriksel problemler neyden kaynaklanıyo genel olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnbkkl

3 kapılısını satmak zor olur. benim canımı yakan elektriksel problemler:

-beyni gitti
    -şoför kapısındaki kumandalar gitti
    -alternatör gitti (1. maddeye bağlı olarak)
    -far ampulleri çabuk yanıyordu
    Arabadaki sensor bollugundan kaynaklaniyor lakin cozumleri cok zor degil anlayan ustasi bulunduktan sonra.

• Arkadaşlar 2005 dynamic tek kapı baktım bugün arkada Kolçak yok . Dynamiclerde standart değil mi arka Kolçak?

Standart hocam. Dynamic'in en ayirt edici ozelligidir hatta.

Edit : 5K icin eminim yazdigimdan lakin 3K icin kesin konusamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer-asit -- 30 Ocak 2016; 23:02:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

-beyni gitti

Altarnatör failed deyip benimkide istop etmeye başlamış benzinde. Hala serviste. Altarnatör şarj dinamosu oluyor ama düzgün çalışıyor. Altarnatör ile ilgili kablolar ile düzelebilirmi. Yada altarnatör mü değişmesi lazım. Beyin düzelir mi altarnatör sorunu giderilirse. Birde elm327 siparişi verdim işe yararmı. Bilginiz varmı. Yada bilgisi olan varmı.

• quote:

Merhaba arkadaşlar 2005 3 kapı stilo dinamik bakıyorum 217bin km de buldum bitane spor şık ama km'den dolayı biraz çekincem var. Expertte performans iyi çıkarsa almalımıyım?

Bu araçların en büyük sorunu kanımca beyin problemi. Geçmiş sayfalarda beyin ile ilgili bir çok yakınmalar var. Beyin problemi expertte çıkmaz. Bilgisayara bağlansa yine çıkmaz. Yapılacak en iyi şey otobana çıkıp en az 100 km yol almak lpg li ise her ikisindede. 100 km de Istop etmiyorsa sorun yoktur. Sürülecek 100 km sonra bilgisayara takmak mantıklı çünkü her bilgisayara takıldığında aracın arıza bildirgesi sıfırlanıyor. Yada her araca uyan telefon ile senkronize çalışan elm327 sanırım iş görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: omer-asit

Hallolur hocam hic moralinizi bozmayin. 15e mis gihi stile binmis olursunuz satmasaniz bile.
    Son cumlenize katilmamak elde degil. Boyle ustalar korumaya alinmali. Soylari tukeniyor malum.

O mis gibi stiloyu satayım size yaptırınca siz mis gibi stiloya binin. 5 lira kar almam.

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar 2005 3 kapı stilo dinamik bakıyorum 217bin km de buldum bitane spor şık ama km'den dolayı biraz çekincem var. Expertte performans iyi çıkarsa almalımıyım?

Bu araçların en büyük sorunu kanımca beyin problemi. Geçmiş sayfalarda beyin ile ilgili bir çok yakınmalar var. Beyin problemi expertte çıkmaz. Bilgisayara bağlansa yine çıkmaz. Yapılacak en iyi şey otobana çıkıp en az 100 km yol almak lpg li ise her ikisindede. 100 km de Istop etmiyorsa sorun yoktur. Sürülecek 100 km sonra bilgisayara takmak mantıklı çünkü her bilgisayara takıldığında aracın arıza bildirgesi sıfırlanıyor. Yada her araca uyan telefon ile senkronize çalışan elm327 sanırım iş görür.

beyin problemi bilgisayara bağlanınca çıkar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

-beyni gitti

Altarnatör failed deyip benimkide istop etmeye başlamış benzinde. Hala serviste. Altarnatör şarj dinamosu oluyor ama düzgün çalışıyor. Altarnatör ile ilgili kablolar ile düzelebilirmi. Yada altarnatör mü değişmesi lazım. Beyin düzelir mi altarnatör sorunu giderilirse. Birde elm327 siparişi verdim işe yararmı. Bilginiz varmı. Yada bilgisi olan varmı.

300 tl'ye 500 tl'ye yaparım diyordu usta yanlış hatırlamıyorsam. eğer bendeki problemse usta çözemez onu. beyin değişti bende. alternatör bu arızanın bir sonucu, sebebi değil. geri sayfalara bakarsan benim hangi parçalar değişmiş görürsün. malesef çok canımı yaktı. temcit pilavı gibi söylüyorum ama sen de yani bile bile darbeli arabayı aldın. bu da üstüne bonusu çıktı. eğer ki benim arızayla aynı arızaysa hiç yaptırma öylece sat.
  • Arkadaşlar selamlar.
    Nasipse bende Stilo alacağım.
    Bir tane buldum ama tam olarak emin değilim.
    Aracın sahibi aracı için;
    - 2005 model, 1.6 actual, 143bin km ve benzin&lpg diye belirtiyor. Ancak resimlere bakınca jantlar kapak değil, stilonun kendi jantı. Bu konunun ilk mesajında Actual için en alt model diye geçiyor. Başka forumlarda ise Dynamic olan en üst modelin bir alt modeli olarak geçiyor.
    Fiyat olarak da 2005 model 1.6 actual araç için 20500-TL. istiyor.
    Arada kaldım, bi türlü karar veremiyorum.
    İyi kötü yorumlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 16581659166016611662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.