Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1480. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.788.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ontherock

taipen teşekkürler, benim gönlümde de gri olan vardı siyahı kafadan atmak iyi oldu. Satıcı arkadaş ile görüştük pazartesi gidip bakacağım, bana motor ve şase numarasını verdi bizim şirketin çalıştığı servisten seceresini aldık aracın. Tüm bakımları serviste yapıldı ise pek problem gözükmüyor, fiyatta da anlaşabilirsek problem olmaz pazartesi alır gelirim :) Servis listesinde dikkatimi çeken tek yeni alındığında ilk sahibinin sürekli arkadan kayma şikayeti olması.. hayırlısı artık umarım artık bir Stilo sahibi olarak yazarım...

Hakkında hayırlısı olsun. Walla ben 1.5 ay boyunca stilo araştırdım.Sürekli bu forumu takip ettim.Binmeyenler aracı kötülüyorlar ama bine bir kişiden sakın bu aracı almayın dediğini görmedim duymadım.Araç harika.Kesinlikle parasının aracı değil.Bu konfor ve teknik özelliklere sahip araç en az 20 bin tl den başlar..Ben aldım.Allah nazardan saklasın çok da memnunum. Aldığımın üstüne 3 bin verseler satmam.Umarım herşey gönlüne göre ve hayırlısı olur..

• forum cok garipleşti:s mesajlar azaldı..
    oncelikle 2.vites seknromajı arayıcısı we dişlisi almak istedim ama 6000e yakın fiyat aldım.onun yerine sanzıman daha mantıklı geldi.bu konuda yardımcı olacak arakdasları bekliyorum :)
  • mrb arkadaşlar stilo gerçekten beğendiğim fakat haketiğini bulamayan bi araç,yurdum insanı megan 1 ile stiloyu karşılaştırıyo ve megan 1 in daha kaliteli ve performanslı olduğunu söyleyebiliyor, bunlar gülünecek komik şeyler gerçekten megan 1 nere stilo nere, hepinize saygılar sevgiler
  • günaydın
    yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz.onur aracı sıfırdan yapacan bu gidisle yaw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: somet 16

mrb arkadaşlar stilo gerçekten beğendiğim fakat haketiğini bulamayan bi araç,yurdum insanı megan 1 ile stiloyu karşılaştırıyo ve megan 1 in daha kaliteli ve performanslı olduğunu söyleyebiliyor, bunlar gülünecek komik şeyler gerçekten megan 1 nere stilo nere, hepinize saygılar sevgiler

Abartısız söylüyorum stilo ile megan 2 yi bile kıyaslamam..
  • Hayırlı Akşamlar Öncelikle :) Sarı Stilime Jant Arıyorumda.

bu jantı görsellerde buldum çok hosuma gıttı fakat marka vs bulamadım.
    gösterdim bikaç kişiye marka çıkaramadılar ama belki bilen çıkar diye bi sorayım dedim :)
    birde orjinal 17. jant ölcüleri nedir acaba aralık felan :S Birde 205 / 40 / 17 bi jant buldum
    buna benzer ölçüler stil için bir sıkıntı cıkarırmı. (esp yok araçta )
    Rüzgarlıkda güzel duruyo Aslında :d

Üzerindeki jantlar Pek hoş Değil :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jk21 -- 2 Ekim 2010; 22:54:12 >

• aynen dostum sorma sıkıntılardayım zaten su sıra...üstelik 2 hafta sonra kaplama yapcaktım :(
    quote:

Orijinalden alıntı: erener0101

günaydın
    yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz.onur aracı sıfırdan yapacan bu gidisle yaw.
  • birazdan stiLimi almaya gidiyorum afyonaaaaaaaa.........................
  • merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 3 aydan beri sabahları ilk marşta arabada çalışma problemi vardı bir ara geçti gibi oldu sonra tekrar nüksetti, evvelki gün boğaz kelebeğini temizledim taktım ilk marşta kelebeğin soketini takmayı unutmuşum çalıştırınca hata verdi ama çalıştı, sonra soketi taktım çalıştırdım yine hata verdi, stop ettim soketi tekrar kontrol ettim normal şekilde çalıştı kalibrasyonu yaptım. şu anda önceden olmayan salınım ve devirde takılma başladı, ustama götürdüm bilgisayara bağladı kelebekte problem var dedi içi sökülüp tamir yapmamız lazım dedi yarın kısmetse servise bırakacağım arabayı.
    Dün akşam aklıma düştü acaba bu ilk çalıştırma problemi hava filtresinden kaynaklanabilir mi diye, çünkü ilk çalışma problemi hava filtresini değiştikten sonra ortaya çıkmaya başlamıştı. sabah boğaz kelebeğine giden boruyu yerinden çıkartarak ilk marşı yaptım en ufak problem olmadan çalıştı. Birkaç arkadaşta daha bu problem vardı. tahmin ettiğim gibi hava filtresinden olabilir mi acaba bu problem?

Bu arada Cihan abi Allah analı babalı büyütsün, sana layık hayırlı bir evlat olur inşallah

• mrb Fahoge,ilk marşta geç alma problemi lpg ile ilgili sende lpg varsa tabii :)
    boğaz kelebeği hatası nedir? kod olarak,
    tamirini nasıl yapacaklarmış :)
    benim de başımda var, bir öğreneyim tamiirini, söktüğüm kadarıyla tamir edilecek hiç bir parça yok kelebeğin içinde potansiyometre, dişliler ve motor, en büyük sorun dişlilerin kırılması bunun haricindeki potansiyometre ve motor sorunu çıkma kelebek ile çözümlenebilir ama eğer ucuz olarak bulabilirsen,
    bıraktığın servis yetkili servis mi?

selamlar...
    murat
  • mrb evet araba lpg'li, abi hata kodunu bilmiyorum "engine fault" yazısı çıkmıştı ustam bilgisayara bağlayıp baktıktan sonra boğaz kelebeği dedi, ben de dedim geçen gün açıp temizlemiştim ondan olabilir mi diye, yok dedi senin onu bozabilmen mümkün değil dedi temizlemekle. bu akşam da dolaşmaya çıkmıştım arabayla dönüş yolunda çok yoğun bir benzin kokusu yine 1 buçuk ay önce olduğu gibi, hemen çektim kenara kaputu açtım yine benzin hortumu yırtılmış ustamı aradım çekiciyi aradım atölyeye bıraktık arabayı gece gece, zaten yarın triger, şanzıman takozu, kelebek problemi için bırakacaktım biraz erken ama geç bir saatte ve zahmetli bir şekilde bırakmış oldum arabayı yetkili servis değil ama fiat araçlara bakıyor tanıdığım, güvendiğim bir usta, lakin tabi körü körüne güvendiğim değil, yapsın bakalım dediğine göre problem kalmayacak, sorun çözülürse bilgilendiririm sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahoge -- 3 Ekim 2010; 23:37:46 >

• Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim acayip keyifli ve sıcak bir ortamınız var tüm stilciler olarak, okuyabildiğim kadar sayfada çok güzel seviyeli ve samimi şeyler gördüm ve sizlere özendim. :)

Ben de bir STİLO alıp aranıza katılmak istiyorum ama bilmediğim birçok şey var madde madde yazıp kısa da olsa cevaplarınızı bekliyorum gerçekten bu acemi kardeşinize yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz. :)

1- Öncelikle 3K ya da 5K nedir?

2- Active, Actual, Dynamick bunların farkları nelerdir, kaç hp güçlerinde bu modeller?

3- Benim için yakıt tasarrufu performansdan daha önemli, 1.4 motorlar sizce kasayı kaldırabilir güçtemidir yakıt açısından daha ekonomik mi?

4- Lpg'li araçlara talip olasım gelioyr genelde, bu doğrumudur sizce yani LPG sorun yaratırmı stiloda?

5- Fazla sayıda elektronik aksam biraz gözümü korkutmuyor değil, bu tür arızaları çok verir mi bu arabalarve masraflı olur mu?

6- Arıza yaptığında opel, toyota, renoult gibi araçlara kıyasla ne gibi ücretler çıkıyor, mesela 60 bin ağır bakımı kaça patlıyor ortalama?

7- 2003-2006 arası modellerde kasa olarak en tutanı ya da en güzeli diye bir fark varmıdır, 2006 modellerde 6 vites olayının avantajı var mı?

8- Kasko ve sigorta ücretleri ortalama kaç paradır mesela 2005 modelin?

Fazla abarttıysam kusuruma bakmayın şimdiden çok teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: nivs

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim acayip keyifli ve sıcak bir ortamınız var tüm stilciler olarak, okuyabildiğim kadar sayfada çok güzel seviyeli ve samimi şeyler gördüm ve sizlere özendim. :)

Ben de bir STİLO alıp aranıza katılmak istiyorum ama bilmediğim birçok şey var madde madde yazıp kısa da olsa cevaplarınızı bekliyorum gerçekten bu acemi kardeşinize yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz. :)

1- Öncelikle 3K ya da 5K nedir?

2- Active, Actual, Dynamick bunların farkları nelerdir, kaç hp güçlerinde bu modeller?

3- Benim için yakıt tasarrufu performansdan daha önemli, 1.4 motorlar sizce kasayı kaldırabilir güçtemidir yakıt açısından daha ekonomik mi?

4- Lpg'li araçlara talip olasım gelioyr genelde, bu doğrumudur sizce yani LPG sorun yaratırmı stiloda?

5- Fazla sayıda elektronik aksam biraz gözümü korkutmuyor değil, bu tür arızaları çok verir mi bu arabalarve masraflı olur mu?

6- Arıza yaptığında opel, toyota, renoult gibi araçlara kıyasla ne gibi ücretler çıkıyor, mesela 60 bin ağır bakımı kaça patlıyor ortalama?

7- 2003-2006 arası modellerde kasa olarak en tutanı ya da en güzeli diye bir fark varmıdır, 2006 modellerde 6 vites olayının avantajı var mı?

8- Kasko ve sigorta ücretleri ortalama kaç paradır mesela 2005 modelin?

Fazla abarttıysam kusuruma bakmayın şimdiden çok teşekkür ederim...

hoşgeldin ben sana yardımcı olayım tek tek

1.3 k dediğimiz 3 kapı spor model 5k ise 5 kapılı genelde ailelere hitap eden modeldir, motor olarak farkları yoktur Türkiyedeki versiyonlarında Abarth model haricinde! ikisi de 1.6 103hp'lik motor kullanır.

2. Active, Actual, Dynamick versiyonuna göre donanımları ve bazı standart farkları vardır aralarında, mesela en boş model Actual dediğimiz modeldir, sonra Active gelir en üst versiyon Dynamic'tir ama bu boş dediğimiz modellere fabrika çıkışlı extra fark ödeyerek bir üst versiyonda olan standart özellikler eklenebiliyordu yani standart bir Dynamicten extra paketler eklenmiş bir Active daha dolu olabiliyor. ama eklenemeyecek farklar da yok değil tabi.

3. 1.4 araçlar yanılmıyorsam 2005ten sonra çıktı bu motor seçeneği 95hp güç üretiyor yani 1.6 versiyonundan sadece 8 hp daha az ve 6 ileri vites ve kısa dişli oranıyla bu fark kapanmış oluyor uzun yolda 1.4 daha az yakacağı kesindir. ancak donanım olarak daha kısıtlılar.

4. lpg sorunları tamamen usta ile alakalı bir durum, iyi bir ustanın taktığı lpg'de hiçbir problem yaşamazsın.

5. eğer alacağın araç hor kullanılmadıysa ve sen de aracının kıymetini bilerek kullanırsan elektronik aksamla ilgili problem yaşamazsın.

6. opel ve toyotadan daha uygun parça fiyatı olduğuna emin olabilirsin, şöyle diyeyim ben sana mesela bir treger seti 110 tl, baskı balata takımı 80 ile 150 arasında değişiyor.

7. kasa aynı kasa ama ufak tefek makyaj farkı var bu farklar ise kişinin zevkine göre değişir kimi eski makyajsız stop lambalarından hoşlanırken kimi de yeni tip kırmızı stop lambalarından hoşlanır. motor farkını 3. cevapta açıkladım.

8. sigorta fiyatı değişkendir yaşadığın ile, yaşına göre değişir ama ortalama 170-200 arasında değişir sanırım. kasko ise ben 850 tl'ye yaptırdım. daha aşağı yaptıran da var daha yüksek fiyata da.

• günaydın arkadaslar.
    fahoge gecmis olsun hocam.
    nivs merhabalar hosgeldin ins sende stilo sahibi olursun.
    sorularını bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

1-3kapı 5kapı

2-bunların farkları donanımsal oluyor.donanımsal fark diyoruz ama bazen 2005 in active modeli 2003 ün dinamiğinden artı özellikli olabiliyor.artık ilk alan kişinin sectiği pakete göre değişiyor donanımlar.

3-kasayı kaldırır tabiki.ama 1.6 cok yakmıyor tavsiyem 1.6 dır.

4-tabi alırken iyice göstermen lazım lpg yi.bazı arkadaslar sıkıntı yasadı.uymadığı oluyor bazen.

5-imkanın olsa bmw v.b. arac almazmıydın?onlarda elektronik aksam az mı?arıza olayı arac ne olursa olsun biraz sans ve kullanıma baglı.belki de 10 yıl sana hiç arıza cıkarmayacak.

6-diğer araclardan pahalı olacagını sanmıyorum.genellikle bosch servislerini tercih ediyoruz.almadan önce ara servisleri bakım fiyatlarını sor.

7- tabi ki 3k skylı olanıdır diyorum baska da bi sey demiyorum

8-kaskolar değişiyor ama genelde 700-800 tl filan.

• fahrettin hocam pişti olduk yaw.

moguz elm kablosunu windows7 de calıstıramadım.daha doğrusu driveri yüklenmedi.windows7 ye uyumlu değil mi acaba?
  • caner topragım naptın aldın mı kara kızı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erener0101

fahrettin hocam pişti olduk yaw.

moguz elm kablosunu windows7 de calıstıramadım.daha doğrusu driveri yüklenmedi.windows7 ye uyumlu değil mi acaba?

kablo win7 de otomatik yüklüyor yazılımı, donanımdan baktın mı?
    soru işareti falan mı var?
    eğer öyleyse kaldır, tekrar otomatk tanısın...
    selamlar
  • kabloyu ilk taktığımda yükleme basarısız oldu dedi.kaldırıp tekrar deneyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkaytamer

sesimi duyan yok mu diyecektim, sonunda geldiniz
    ikamet nerede?
    ben değirmenderedeyim, bi msn eklersen sevinirim

[simage]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/984129/9F70918030C64C019B0EE8E4EFCDC5DB.jpg [/simage]

dostum ben izmitdeyim, ustunh@hotmail.com

cihan abi gözün aydın, allah analı babalı büyütsün. 3-4 gündün forumlara giremiyordum, ancak haberimiz oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustunh -- 4 Ekim 2010; 13:21:36 >

• Yeni katılan arkadaşlar aramıza hoş geldiniz.

Çarşamba günü 3. çocuğum Nisa dünyaya geldi.İyi dileklerini aktaran ve arayan herkese tşk. ederim. Allah herkese bu mutluluğu nasip etsin.
  • 
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.