Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.789.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tuşlarda bir oksitlenme falan varsa o da gendarme'nin dediği gibi temassızlık yapabilir..
    Benim düldülün aldığımdan beri sol tarafta bulunan far yükseklik ayarının falan yapıldığı düğme grubu bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu Bir söktüm oksitlenme ne kelime küf yapmış neredeyse.. Sanırım daha önce su sıçratmışlar.. Bir güzel temizledim (Eski bir diş fırçası ve WD-40 sprey) canavar gibi oldu..
    Bence sen bi ara söküp bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ROBINHOOD

arkadaşlar şimdi gezintiden geldim fakat bir problemim var,
    Cruise control on konumundaydı fakat eve gelirken farkettim ki ara ara devreye girip çıktı.
    ( Hem göstergedeki sembol yanıp sönüyor hemde yol bilgisayarında switched on - switched off yazıp duruyor.)
    fikri olan varmı ?
    kol tutukluk yapmıştır diyeceğim ama birkaç tıkladım devreye girmiyor ama lastikler lakalara girip çıktığında
    on - off oluyor.

SENIN ARABA BOZUK BABA

• Kurüz kontrolümüz yok ki akıl verelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

çocuk koltuğunda en iyi marka recarodur..
    ozdil'inde yazdığı gibi yıllardır koltuk yapar..
    diğer adı geçen markalar her türlü bebek malzemesi
    üretirler, bu yüzden ürün şemsiyesinin altında araç koltuğu da
    bulunur..
    bu arada FİAT Stilo'da kendi test edip onayladığı Alman - Kiddy -
    markasını öneriyor,Alman bağımsız test firması Adac'tan ödüllü(başka markalarda bu ödülü aldı)
    tedarik ve fiyat servislere sorulabilir..

düzeltme:yazım hatası

saygi duyuyor ama kesinlikle katilmiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: merdomerdo

Kurüz kontrolümüz yok ki akıl verelim

neguzel iste devrede mi degilmi umurumuzda dill cunku yok

• quote:

Orjinalden alıntı: nrglife

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..
    Sabahtan beri çocuk koltuğu bakıyorum beynim döndü vallahi
    Recarolar çok güzel ama benim arabada "isofix" yok.. Ahh Stilo ahh..
    İsofix olmadan da arka emniyet kemerleri ile bağlayıp sökmek zor oluyormuş.. O yüzden "baza"lı bir model düşünüyorum.. Baza arka koltuk emniyet kemerleriyle sabit kalıyo üstteki koltuk (anakucağı 0-13kg) takıp çıkarılabiliyor.. Ama recaroda böyle bir model bulamadım.. Şimdilik Chicco'da bir model önde gidiyor ama araştırmaya devam..

Stilock stilonun yeni ayakkabıları hayırlı olsun, güle güle kullan..
    "Toyo_Proxes_CF1" çok iyi bir model diye biliyorum.. Deseni de muhteşem duruyor

9-18 kg icin mi ariyorsun kardesim???

• İSTANBUL - Almanya’da Berlin Teknik Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, arabalardaki bebek koltuğunun yaygın düşüncenin aksine arka koltuğun sağına ya da soluna değil, tam ortaya konulmasının daha güvenli olduğu sonucunu ortaya koydu. Araştırma, 4 yıl boyunca yaklaşık 100 çarpışmanın test edilmesiyle gerçekleştirildi.

Araştırmaya göre, arka koltuğun orta kısmı camlara ve kenarlara uzak olduğu için bebeğin kazayı, hasarsız ya da az hasarla atlatması mümkün. Ağır kazalarda dahi bebeklerin en az zarar gördükleri yer arka koltuğun tam ortası.
    Berlinli araştırmacıların tezini Türk uzmanlara sorduk. Doğuş Otomotiv Eğitim Şefi Engin Bekem bebek koltuklarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Arka koltuğun ortası neden güvenli?
    Çünkü bu bölge tehlikelerden uzak bir bölge. Ortada oturan bebeğin çarpma anında camdan fırlayacağı yönünde yanlış bir kanı vardır. Eğer bebek koltuğu arka ortaya doğru bir teknikle monte edilir, emniyet kemeriyle doğru sabitlenirse çocuğun kaza esnasında ön camdan fırlaması söz konusu olmaz. Bu açıdan bebek koltuğunun ortada olması daha güvenlidir. Ancak koltuğun çok iyi monte edilmesi ve emniyet kemerinini doğru bağlanması gerekir. Çünkü arka ortada ISOFIX yani sabitleme kancası yoktur, bebek emniyet kemeriyle sabitlenir. Ancak iki çocuk varsa o zaman ISOFIX kancası ile sabitlenebilir. Çünkü bebek koltuğunu bu kancalara çok iyi oturtalabiliyorsunuz.

Türkiye’de bebek koltuklarına yeterince önem veriliyor mu?
    Hayır, bebek koltuğu satanlar bile bilinçsiz. Zaten ülkemizde çocuk koltuğu kullanımı da yeterli değil. Örneğin, Amerika’da doğum yaptığınız hastaneden çıkarken aracınızda ana kucağı yoksa sizi taburcu etmiyorlar, Türkiye’de ise böyle bir şey sözkonusu bile değil.
    Türkiye’de bu konuda bilincin ne düzeyde olduğunu anlamak için seyir halindeki araçlara bakmak yeterli oluyor. Bir bakıyorsunuz bir adam kucağına çocuğunu almış, ona araba kullandırıyor. Geçtiğimiz günlerde böyle bir kaza yaşandı ve çocuk hayatını kaybetti. Çocuğunu kucağına oturtarak araba kullandıran baba, bu davranışının bedelini çocuğunun canıyla ödedi.

Bebek koltuğu arka ortaya nasıl bağlanır?
    Tekniğine uygun bağlamak gerek, aksi halde bu durum, çok daha büyük tehlike yaratır. Çünkü doğru bağlanmayan arka orta koltuk, çocuğun ön cama doğru fırlamasına neden olur. Ailelere bebek koltuğu satanlar tarafından eğitim verilmeli. Bu eğitimlerde çocuğun kaç yaşına kadar ön koltuğa oturtmaması gerektiği de anlatılmalı. Ailelere uygulamalı olarak nasıl bağlayacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği öğretilmeli.

ALINTIDIR...

• Ben şimdilik şöyle bir şeyle idare ediyorum.Bir de bu ısofıx bağlantısı tam olarak nasıl oluyor,aktual modelde var mı?Ben resimdeki koltuğu emniyet kemeriyle sabitliyorum,çocuk koltuğu gibi olmasada en azından emniyet kemerini kullanmış oluyorum.20 tl'ye almıştım.

• Tşk. ederim Robinhood , Gendarme kampanyalı fiyat 135 ytl ye tanesini aldım liste fiyatı oldukça pahallı
    215*50 stile büyük geliyor yoksa benimde ilk tercihimdi yönlü özellikle almadım 140-150 km ye ulaşınca müthiş uğultu yapıyor.

Robinhood,

fren swich fasılalı çalışıyor olabilir c.c. çok küçük zamanlama gecikmesinden etkileniyor lambalar frene bastığın zaman normal yanıp sönse bile pedaldan ayağını çektiğinde swich içerisindeki yay hantalalaşmışsa
    nu problemi yapar.
  • Tşk. ederim Nrglife bu gün toyo sitesinden fiyatlara baktım 310 ytl peşin 334 taksitli (4 ay) idi sonra pirelli bayisi olan bir arkadaşımı aradım 135'e fiyat aldığımı söyledim yanlışın vardır toyo değildir dedi hatta pirelliden bile daha iyi olduğunu belirtti son anda kumho dan toyo ya döndüm. hayırlısı deneyeceğiz ama ilk izlenimim 5 k daki yürüyüş konforu 3 k ya geldi arabanın sesi sanki kesildi.

quote:

• tşk. Merdomerdo

quote:

Orjinalden alıntı: merdomerdo

Stilock lastiklerini güle güle eskit.Bende hepsibura.com dan yangın tüpü,emniyet kemeri için deri kılıf ve banana sileceklerden aldım.Yalnız silecek bir adet çıktı,alırken 2 mi işaretliyecektikBirde dikkatimi çekti,sileceğin ters tarafıda kalın bir kauçukla yapılmış silgeç gibi duruyor.Burasıda silgeç mi acaba?
  • Robinhood,

Motoru çalıştır c.c. yi aç sonra frene bas bak bakim devreden çıkıyormu bu işlemi hem araç dururken hemde hareketli iken dene %80 fren pedalindeki müşürde hata çıkacaktır çok ilginç değil mi?
  • Valo,

beklemedemisin ne zaman alacan sky windowlu dynamic stilo ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: valo

saygi duyuyor ama kesinlikle katilmiyorum...

bugünlerde düşüncelerime katılmayan çoğaldı...

forumun oluşum sebebi bu zaten...
    farklı düşüncelerin birarada tartışılması...
    bende sizlere saygı duyuyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: valo

quote:

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..
    Sabahtan beri çocuk koltuğu bakıyorum beynim döndü vallahi
    Recarolar çok güzel ama benim arabada "isofix" yok.. Ahh Stilo ahh..
    İsofix olmadan da arka emniyet kemerleri ile bağlayıp sökmek zor oluyormuş.. O yüzden "baza"lı bir model düşünüyorum.. Baza arka koltuk emniyet kemerleriyle sabit kalıyo üstteki koltuk (anakucağı 0-13kg) takıp çıkarılabiliyor.. Ama recaroda böyle bir model bulamadım.. Şimdilik Chicco'da bir model önde gidiyor ama araştırmaya devam..

9-18 kg icin mi ariyorsun kardesim???

Dostum 0-13 kg arıyorum Bizim delikanlı daha 12 günlük.. Ama hastaneye kontrole giderken bile tedirgin oluyorum ki Zonguldak avuçiçi kadar bir yer..
    Henüz karar vermedim ama şu model biraz daha önde gidiyor

http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=64453

• Koldan ON yaptığımda açılmıyor ki yapayım
    Birazdan ineyim tekrar bakayım...

quote:

Orjinalden alıntı: stilock

Robinhood,

Motoru çalıştır c.c. yi aç sonra frene bas bak bakim devreden çıkıyormu bu işlemi hem araç dururken hemde hareketli iken dene %80 fren pedalindeki müşürde hata çıkacaktır çok ilginç değil mi?
  • yine olmadı arada bir girip çıkıyyordu devreye şimdi hiç girmedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ROBINHOOD

yine olmadı arada bir girip çıkıyyordu devreye şimdi hiç girmedi...

daha fazla kurcalamadan ilk fırsatta acil olarak servisin yolunu tut dostum..
  • robin hood
    dostum serviste fazla çok masraf çıkarırlarsa alternatif komple set..
    hazır fiyatıda düşmüş..

http://www.sahibinden.com/fiat_stilo_dynmic_sinyal_kol_silecek_cruise_
    controlWQQaXQQ8020409WQQpXQQdisplayitem&keyword=stilo
  • bunu gördüm biliyorum ama bunun farlar otomatik değil !
    bakalım servise giderim en kısa zamanda
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.