Şimdi Ara

LCD Monitör Floresanları Kaç Volt İle Çalışır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
23.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde paneli çatlamış bir lcd monitör var. paneli açtım ve 2 tane floresanı söktüm oradan.

bu floresanlar kaç volt kaç amper ile çalışır? bende ölçüm aleti olmadığından dolayı ölçme şansım yok.

12 volt verdim yanmadı. floresanlar sağlam. sizce kaç voltla çalışıyordur bunlar?

• invertör kartı kullanıyormusun florasanları yakmak için? Florasanlar 1.5-2kw ile çalışır !! bu konuda bilgin yoksa fazla kurcalama Ölçü aleti ile bunu ölçemezsin zaten (ölçü aletin mefta olacaktir büyük bir ihtimal )
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

invertör kartı kullanıyormusun florasanları yakmak için? Florasanlar 1.5-2kw ile çalışır !! bu konuda bilgin yoksa fazla kurcalama Ölçü aleti ile bunu ölçemezsin zaten (ölçü aletin mefta olacaktir büyük bir ihtimal )

lcd'nin devresi sağlam fakat vga girişinden sinyal alamadığı için 5 saniye sonra tasarruf moduna geçip söndürüyor devre floresanı.

aydınlatma amaçlı kullanamaz mıyım?
  • quote:

invertör kartı kullanıyormusun florasanları yakmak için? Florasanlar 1.5-2kw ile çalışır !! bu konuda bilgin yoksa fazla kurcalama Ölçü aleti ile bunu ölçemezsin zaten (ölçü aletin mefta olacaktir büyük bir ihtimal )

1.5-2Kw miYanlışınız olması lazım o zaman laptopların şarjının açmadan bitmesi gerekmez miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: baris_55

aydınlatma amaçlı kullanamaz mıyım?

invertör kartı çalıştırabilecek elektronik bilgiye sahipsen kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

[1.5-2Kw miYanlışınız olması lazım o zaman laptopların şarjının açmadan bitmesi gerekmez miydi?

invertör ne işe yarıyor bir araştır bakalım
  • quote:

quote:

[1.5-2Kw miYanlışınız olması lazım o zaman laptopların şarjının açmadan bitmesi gerekmez miydi?

invertör ne işe yarıyor bir araştır bakalım

Sayenizde öğrenmiş oldumAma birkaç aklıma takılan var?

İnverter ile invertör arasındaki fark ne?

• quote:

İnverter ile invertör arasındaki fark ne?

http://www.inverterinvertor.com/nedir.html
  • Konu eski ama yinede yazayım belki birinin işine yarar. Günümüzdeki lcd inverterlerinin çıkışı 700-1200 v. arası değişiyor. Elinizdeki avo metre ile voltajı ölçmeye çalışmayın. avometrelerin çoğu 600v ile sınırlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redno -- 19 Mart 2014; 11:52:08 >
  • redno kullanıcısına yanıt
    Benim işime yarayabilir şu an. Eski bir notebook LCD panelinden lambayı ve inventer söktüm. LCD ışığı yanmıyordu. Bunu nasıl çalıştırabilirim dışarda? Lamba veya inventer büyük ihtimal bozuk olabilir. Ya da ikisi birden. Fakat yine de denemek isterim. Bilginiz var mı bu konuda?
     LCD Monitör Floresanları Kaç Volt İle Çalışır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 19 Ağustos 2014; 21:43:11 >

• VRMS kullanıcısına yanıt
    "Bilgisayar Bağımlısı" doğru söylüyor. önce sen 2kw 'ın ne demek olduğunu bir araştır bak o kadar güçle projeksiyon yakar binayı aydınlatırsın

Konuyu açan arkadaş voltajı yani gerilimini sormuş fakat anlatmaya çalışmana rağmen watt (güç) simgesini kullanmışsın. 1 harf çok şey değiştirir. Diğer arkadaşların belirttiği gibi bu tip floresanların gerilimleri 1000 voltun üzerindedir. ilgili arkadaşların bilgisine..
  • Arkadaşlar elimde şuan çalışan lcd floresan ve kendi inverteri var. Bunu doğrudan dışarda çalıştırmak istiyorum. Mümkün değil mi simdi bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

Arkadaşlar elimde şuan çalışan lcd floresan ve kendi inverteri var. Bunu doğrudan dışarda çalıştırmak istiyorum. Mümkün değil mi simdi bu?

İnverterin parlaklık, on/off gibi kontrol uçları vardır. Bunları tespit edip uygun biçimde kullanılarak olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.