Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
70
Favori
227.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tarih: 29D 15Y 25,25 NET

Coğrafya-2: 11D 3Y 10,25 NET

Felsefe: 22D 10Y 19,50 NET

Tarih dışında diğerleri iyi sayılır. Tarihi de kazık gibiydi resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

8 mayıs Zaman LYS sonucum;

Tarih: 29D 15Y 25,25 NET

Coğrafya-2: 11D 3Y 10,25 NET

Felsefe: 22D 10Y 19,50 NET

Tarih dışında diğerleri iyi sayılır. Tarihi de kazık gibiydi resmen.

Tarih'e biraz daha asılırsan iyi olur Felsefe grubu falan gayet iyi
  • bugün geçen seneki soruları çözücem bakalım ne çıkacak sonuç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jermaine.

bugün geçen seneki soruları çözücem bakalım ne çıkacak sonuç?

Dur bi hele soluklan. Konuları bitir testi çözersin sonra
  • %30 u alınan YGS için 8 ay süre veriyorlar ama %70 i alınan LYS için 2 ay ve üstelik yaz nasıl bir sistemdir anlamadım keşke YGS yi hiç çalışmasaydım çok çalıştımda ne oldu şimdi LYS için ezberde sıkıntılar yaşıyorum 5 ay öncede Edebiyatı çalışmaya başlasaydım şimdi sular seller gibi ezbere biliyor olucaktım hata hem bende hemde dershanedeki hocalarda bence YGS YGS başımızın etini yediler e ne oldu şimdi sıkışıklığa geldi, belki benim gibi düşünen yoktur ama ben böyle düşünüyorum.
  • Eğer temelin sağlamsa tekrar için Güvender'in Tarih Cep Kitabı'nı öneririm. Testlerle de pekiştirirsen iyi gider.
    Benim de naçizane anlık netler:
    EDB : 56/49
    COĞ-1 : 24/22
    COĞ-2 : 14/13
    TARİH : 44/41
    FELSEFE G. : 32/28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 10 Mayıs 2013; 14:42:46 >
  • S.a LYS Tarih için önereceğiniz güzel konu anlatım kitabı varmı ? sınava bu sene girmeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

quote:

bugün geçen seneki soruları çözücem bakalım ne çıkacak sonuç?

Dur bi hele soluklan. Konuları bitir testi çözersin sonra

konularım biteli çok oldu ya. edebiyat konu testleri çözüyorum falan daha çözmiyeyim mi sence?
  • geçen sene destanlardan soru geldimi edebiyatta?
  • Ônermelerde sorular önerme oluyor mu bir de hangisi bileßik hangisi basit önerme nasıl anlayacaz. Aynı şekilde cümlenin önerme olup olmadığını nasıl anlayacağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soru,ünlem,istek,dilek,duygu cümleleri önerme değildir.Bileşik önerme ise en az iki önermenin bağlaçlarla bağlanması ile oluşur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBvulves

quote:

Orijinalden alıntı: xchmer

Eğer temelin sağlamsa tekrar için Güvender'in Tarih Cep Kitabı'nı öneririm. Testlerle de pekiştirirsen iyi gider.

Nereyi hedefliyorsun ?

YGS'den istediğimi alamadım açıkçaşı pek. 330'la 140.000'lerdeyim. Ama LYS'de telafi edip 2000'lerde olmayı hedefliyorum, puan hesaplamalarda bu netlerle ve OBP ile geçen yılın sıralamalarında da 2000'lerde oluyor yani çok fazla negatif değişim olmayacağını düşünürsek de şuanki durum pek fena sayılmaz. Dokuz Eylül T.D.Edebiyatı Öğretmenliği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 10 Mayıs 2013; 16:46:35 >

• quote:

quote:

quote:

Eğer temelin sağlamsa tekrar için Güvender'in Tarih Cep Kitabı'nı öneririm. Testlerle de pekiştirirsen iyi gider.

Nereyi hedefliyorsun ?

YGS'den istediğimi alamadım açıkçaşı pek. 330'la 140.000'lerdeyim. Ama LYS'de telafi edip 2000'lerde olmayı hedefliyorum, puan hesaplamalarda bu netlerle ve OBP ile geçen yılın sıralamalarında da 2000'lerde oluyor yani çok fazla negatif değişim olmayacağını düşünürsek de şuanki durum pek fena sayılmaz. Dokuz Eylül T.D.Edebiyatı Öğretmenliği.

sen pek öyle havalara girme de dostum. bu 49 net sınavda 39 olur. ygsde böyle yapan lysde böyle yapamaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nereyi hedefliyorsun ?

sen pek öyle havalara girme de dostum. bu 49 net sınavda 39 olur. ygsde böyle yapan lysde böyle yapamaz.

Geçen yılın sorularına baktım 15 gün önce falan 47 net yapmıştım açıkçası o konuda ne olur o ana bağlı. Ayrıca YGS'de Türkçe'den 36 netim vardı. Sosyalden din soruları ve birkaç dikkatsizlikten kaçan coğrafya yüzünden 20 küsür puanım gitti. Böyle önyargılı düşünmek mantıklı değil gibi. :) Zaman göstermeli her şeyi. 360 alan arkadaşım 60k'daydı. 140k ile 60k arasındaki fark TS - 2 puan türüne göre 8,5 puan bu da 3-4 soru ediyor. Yani telafi edilir umarım devamlılık sağlanırsa, zaman gösterecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 10 Mayıs 2013; 17:29:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon_

Soru,ünlem,istek,dilek,duygu cümleleri önerme değildir.Bileşik önerme ise en az iki önermenin bağlaçlarla bağlanması ile oluşur.

Ahmet 1 aydır okula gelmiyor
    Basit değil mi bileşikmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lysde165netyapacaminş -- 10 Mayıs 2013; 17:11:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lysde165netyapacaminş

quote:

Soru,ünlem,istek,dilek,duygu cümleleri önerme değildir.Bileşik önerme ise en az iki önermenin bağlaçlarla bağlanması ile oluşur.

Basit olması lazım ; bileşik demek zaten eklemle bağlayıp 2 yargı belirtmesi. 1 yargı basit önerme, 2 yargı bileşik önerme kısa tanım. Ahmet derslerine çalışıyor ve okula geliyor. v.s..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 10 Mayıs 2013; 18:17:45 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Basit olması lazım ; bileşik demek zaten eklemle bağlayıp 2 yargı belirtmesi. 1 yargı basit önerme, 2 yargı bileşik önerme kısa tanım. Ahmet derslerine çalışmıyor ve okula gelmiyor. v.s..

Hayır bileşik zira değilleme eklemi var

Biraz daha açar mısın bir de hangileri bileşik oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Basit olması lazım ; bileşik demek zaten eklemle bağlayıp 2 yargı belirtmesi. 1 yargı basit önerme, 2 yargı bileşik önerme kısa tanım. Ahmet derslerine çalışmıyor ve okula gelmiyor. v.s..

Hayır bileşik zira değilleme eklemi var

Biraz daha açar mısın bir de hangileri bileşik oluyor

Gelmiyor diye de işaretlemişim oraya gerçi de onu da eklem sayıyoruz doğru. Aynen sembolikte yaptığımız gibi. En çok karıştırılan tarafı da o oluyor. Genelde -se, ve gibi eklemlerde bağlandığından bileşik değeri alıyor.
    Şöyle olmuş oluyor eklemlerin karşılığını bilmen yeterli. Bir de değilleme eklemini eklediğimizde bileşik oluyor. Sembolikte de mesela bileşik önerme değillenmişse parantez içindeki eklem değil dışındaki değilleme eklemi ana eklem olur. Diğer söylediklerim geçerli, birden fazla yargı dolayısıyla eklem içerirse bileşik olur. Yapman gereken şey eklemleri bulmak. Önermeler, Sembolik ve Nicelemeler birbirine bu kurallarla bağlı.
    p basittir mesela, p v q bileşik ama ~p de bileşiktir...
    Ahmet geliyor. Ahmet geliyor veya çalışıyor. Ahmet gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 10 Mayıs 2013; 18:19:57 >

• Güncel.
  • 2012 LYS edebiyatta destanlardan soru geldi mi?
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.