Şimdi Ara

T-MOBİLE.de i-phone 4 simkilit acma işlemleri adım adım içeride (Kontrat bitti) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
6
Favori
38.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu hortlayacak belki ama arkadaşım mailini direk kendi imei numaramla değiştirip yolladım. cevabın gelmesi 20 dk sürdü gönderdikleri mesajda konuyu apple a ilettiklerini 48 saat içerisinde serbest kalacağını anlattılar. sonra yeni simkartınızı takın kurtarma adımlarını tamamlayın vs dediler. bu kadar basit sanırsam sonuç oluştuğunda gene yazarım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 12 Haziran 2013; 11:55:52 >
  • o2 için de böyle bir yöntem olsa keşke
  • '' hebelup ''aynen dostum o kadar basit :D
  • benimde iphone4 var cihazı geveyle kullanıyordum yanlışlıkla beasebandı da göncelleyip 5.1 yükledim ve tada gevey kullanılmaz araştırdım ama bir türlü bulamadım aktivasyon işini avusturya t mobile kayıtlı cihaz bu yöntemle nasıl olacak t mobil almanya sim kilitli üctersiz yazıyor ama biz açamıyoruz avusturya ile görüşün diyor ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastsam

benimde iphone4 var cihazı geveyle kullanıyordum yanlışlıkla beasebandı da göncelleyip 5.1 yükledim ve tada gevey kullanılmaz araştırdım ama bir türlü bulamadım aktivasyon işini avusturya t mobile kayıtlı cihaz bu yöntemle nasıl olacak t mobil almanya sim kilitli üctersiz yazıyor ama biz açamıyoruz avusturya ile görüşün diyor ne yapabilirim.

http://www.t-mobile.at/

burdam mail atın hocam operatore avusturya t mobile ingilizce olarak yazın imei numaranızı fln yazın gönderin bakalm ne dicekler bazı opretorler açıyor bazıları kontrat bitse bile ücret taleb ediyor

• Arkadaşlar dediğiniz gibi siteden kayıt oldum apple bildirilecektir yazdı sonra birde mail attım...

dev.mk da kilitli diğer imei check sitelerinde kilitsiz gözüküyodu bende 6.1.3 yükledim ve sorunsuz şekilde açıldı :)

Bu konuyu açan ve paylaşan herkeze teşşekür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..:FoRcE:.. -- 14 Ağustos 2013; 19:36:38 >
  • Sorunun çözülmesine sevindim ben i phone 4 u satalı cok oldu :D i phone 5 i bile eskittik :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAG Heuer

NOT : Alıntı yapmadan mesaj atarsanız konu dağılmaz ve karışmaz . Teşekkürler..
    Arkadaşlar i phone 4.11.08 sim kilitliydi 6 aydır kullanmadan bekliyorum 4.09.2012 de kontrat süresi doldu t-mobile alamanyaya mail attim aşağıdaki gibi bir cevap geldi napmam gerekiyor ? Bir kac kişi i-tunes e bağla diyor i tunes i pc ye yukledim , teli bağlıyorum ama guncelle butonu silik i-tunes deki güncellemem gerekiyormus anlayan varsa bilgilendirebilirmi...

Adım adım yazıyorum yaptıklarımı

http://www.t-mobile.de/sim-lock-entsperren/0,20638,23789-_,00.html?WT.svl=100

bu linkten kontrat süresine baktım sonra aşağıdaki maili '' kundenservice@t-mobile.de '' ye gönderdim oto bir mesaj geldi, 24 saat içindede aşağıdaki mesaj elime ulaştı,bundan sonraa
    ----------------------------

01242400626**** imei nolu i-phone 4 16gb siyah telefonumun
    4.eylül.2012 tarihinde kontrat süresi dolmuştur.
    Telefonun sim kilitinin acılmasını istiyorum.
    ( Bunu bir arkadaşımdan rica ettim Alamanca ya cevirdi , ceviri aşağıda)

Sehr geehrte Damen und Herren,
    Ich möchte Sie darauf aufmerksam machen, das ich dieses Handy im Ausland nutze möchte.
    Das iPhone gibt über t-mobile an, das es ab dem, bzw. seit dem, 04.09.2012 zu entsperren ist.
    Ich würde Sie bitten, mir umgehend weitere Informationen darüber mitzuteilen wie ich das Handy nutzen kann.
    Anbei schicke ich Ihnen die Daten von meinem iPhone.

MFG

E.Depellini

IMEI: 01242400626****
    IPhone 4G 16GB schwarz

------------------------------

Gelen Mail;

Sehr geehrter Kunde,

Sie haben sich an uns gewandt, damit wir Ihr iPhone 4, mit der IMEI-Nummer 01242400626****, freischalten.
    Wir haben die Entsperrung am 10. September 2012 bei Apple veranlasst. Es gab hierzu auch keine Fehlermeldung des Herstellers.
    Bitte melden Sie sich mit einer Telekom SIM-Karte, einer Fremdnetzkarte oder ohne SIM-Karte neu über iTunes an. Danach ist Ihr iPhone entsperrt und kann mit jeder beliebigen SIM-Karte genutzt werden.
    Die Entsperrung funktioniert wie folgt:
    1. iPhone mit iTunes verbinden (mit eingelegter Telekom SIM-Karte, Fremdnetzkarte oder ohne SIM)
    2. Wiederherstellung starten (iPhone auf Werkseinstellung zurücksetzen)
    3. Das iPhone wurde erfolgreich entsperrt

Sollte dieses Verfahren nicht erfolgreich sein gehen Sie bitte wie folgt vor:
    1. Schalten Sie Ihr iPhone aus.
    2. Halten Sie den Home-Button gedrückt und schließen gleichzeitig den mit dem iPhone verbundenen USB-Stecker an Ihren Computer an. Dabei muss der Computer gestartet und iTunes installiert sein. Danach sollte iTunes automatisch starten - falls nicht passiert, starten Sie bitte iTunes manuell.
    3. Halten Sie den Home-Button weiter gedrückt bis USB-Symbol erscheint, danach lassen Sie diesen los.
    4. Starten Sie eine Wiederherstellung über Einstellungen >> Allgemein >> Zurücksetzen >> Alle Einstellungen
    5. Sofern Sie keine SIM-Karte der Telekom eingelegt haben, erhalten Sie in iTunes eine Hinweismeldung, dass Ihr iPhone erfolgreich entsperrt wurde.

Sollte die Entsperrung so auch nicht funktionieren, dann führen Sie bitte eine "erzwungene Wiederherstellung" durch. Geben Sie hierzu unter Google "HT1808" ein. Sie gelangen dann zum Benutzerhandbuch von Apple, in dem Ihnen die erzwungene Wiederherstellung genau erläutert wird.

Ansonsten wenden Sie sich hiermit bitte direkt an den Hersteller Apple. Wir können Ihnen von hier aus bei der Entsperrung leider nicht mehr weiterhelfen.

Haben Sie weitere Fragen, Wünsche oder Anregungen? Dann rufen Sie uns einfach an.
    Sie erreichen unsere Mitarbeiter vom Kundenservice vom Telekom Vertragshandy aus - in Deutschland kostenfrei - unter 2202 oder aus dem dt. Festnetz unter der Rufnummer 0180 330 2202*.

Mit freundlichen Grüßen
    Anke-Kristin Backhove
    Kundenservice / SIMLock

Ein Hinweis: Bitte lassen Sie bei weiteren Fragen zu diesem Thema die bisherige Korrespondenz in der E-Mail stehen - so haben Sie und wir immer alles Wichtige zu unserem Kontakt auf einen Blick.

*(0,09 EUR / Minute aus dem deutschen Festnetz, abweichende Preise für Anrufe aus dem Mobilfunknetz möglich)

Ihre Rückmeldung ist unsere Chance! Waren Sie zufrieden? Klicken Sie hier:http://kundenbefragung.telekom.de/?ber=10

Telekom Deutschland GmbH
    Aufsichtsrat: Timotheus Höttges (Vorsitzender)
    Geschäftsführung: Niek Jan van Damme (Sprecher),
    Thomas Dannenfeldt, Thomas Freude, Dr. Christian P. Illek,
    Dr. Bruno Jacobfeuerborn, Dietmar Welslau, Dr. Dirk Wössner
    Eintrag: Amtsgericht Bonn, HRB 59 19, Sitz der Gesellschaft Bonn
    WEEE-Reg.-Nr.: DE60800328
    -----------------------------------------
    Buradan Kontrol ediyoruz :http://dev.mk/iphone-simlock-status-imei-checker/

Sonuç
    IMEI numarası: 01242400626****
    Garanti: Expired
    Etkinleştirme durumu: Evet
    Sizin iPhone: UnlocKED

----------------------------------------

Bu mesajdan sonra pc ye i-tunes i kurdum sonra telefonu pc ye bağladım, acma kapama tusu ve yuvarlak tusuna basılı tuttum i tunes işareti cıktı ve cihaz bağlandığına dair yazı çıktı, geri yüklemeye tıkladım ve güncelleme başladı...

---------------------------------------

Sonra telefon kapandı açıldı i-tunes download i bitirdi telefonu tekrar kapadım ve açma-kapama tuşu ve yuvarlak tuşa basılı tutarak açtım i-tunes e bağlandı geri yükleme seçeneğine tıkladım. Uyarı mesajı çıktı bütün bilgiler silinecek ve en son sürüm yüklenecek diye yaaa ALLAH BİSMİLLAH evet dedim... yükleme bitti sim kart taktım ilerlemeleri takip ettim sonuç aşağıda resimde mevcut :D

benim cihazım macaristan t-mobile den alınmış kontratı dolmuş. sitedeki formu dolduruyorum ama başarılı değil yazıyor. ne yapmalıyım

• lastsam L kullanıcısına yanıt
    bende telefonumu avusturyadan aldım ancak para talep ediyorlar sanırım. siz nasıl hallettiniz telefonunuzu.
  • Arkadaslar konuyu en basından takip ediyorum.
    Almanya t-mobile iPhone 4
    bb 4.11.08
    iOS 5.0.1
    Kontrat süresi doldu
    Şimdi ben iphoneyi restore edicem ama iOS un son sürümünü mü yüklemek zorundayim aynı sürümle restore yapsam olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fear_wst

Arkadaslar konuyu en basından takip ediyorum.
    bb 4.11.08
    iOS 5.0.1
    Kontrat süresi doldu
    Şimdi ben iphoneyi restore edicem ama iOS un son sürümünü mü yüklemek zorundayim aynı sürümle restore yapsam olmaz mı ?

Ben yaparken güncelleme yapmamıştı sadece i tunes e takın demişti.. şimdi yükseltmen gerekir mi bir bilgim yok yanlış bilgide vermek istemiyorum. sağolsun ipohe 5 geveyliydi arkadas yanlış bilgi verdi 20 gündür sms-3g-edge hiç birşey kullanamıyorum sadece alo alo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAG Heuer

quote:

Arkadaslar konuyu en basından takip ediyorum.
    bb 4.11.08
    iOS 5.0.1
    Kontrat süresi doldu

Ben yaparken güncelleme yapmamıştı sadece i tunes e takın demişti.. şimdi yükseltmen gerekir mi bir bilgim yok yanlış bilgide vermek istemiyorum. sağolsun ipohe 5 geveyliydi arkadas yanlış bilgi verdi 20 gündür sms-3g-edge hiç birşey kullanamıyorum sadece alo alo...

aynı sürümü restore edip i tunese bağla %90 açılırda mail attınmı almanya t mobile formu doldurdnmu sonra san mail gelecek o zmn restore et

• knoll kullanıcısına yanıt
    İşlemlerin hepsini yaptım iTunes de tebrikler iPhone nun kilidi açıldı yazdı. Ama büyük bı problemle karşılaştım hat yine çekmiyor biraz araştırdım pasaport kaydı yokmuş daha önce iOS 4.3.5 de gevey ile kullanıyordum. 4.3.5 in shsh kaydı var tekrar geri dönebilirmiyim acaba dönsem düzelir mi ?
    Olmadı en kötü bi pasaport bulup kaydettircez. :S
  • quote:

İşlemlerin hepsini yaptım iTunes de tebrikler iPhone nun kilidi açıldı yazdı. Ama büyük bı problemle karşılaştım hat yine çekmiyor biraz araştırdım pasaport kaydı yokmuş daha önce iOS 4.3.5 de gevey ile kullanıyordum. 4.3.5 in shsh kaydı var tekrar geri dönebilirmiyim acaba dönsem düzelir mi ?
    Olmadı en kötü bi pasaport bulup kaydettircez. :S

shsh olan versiyonlara dönebilrsn dostm bu bişey değiştirmez artıuk aama cihaz artık sim free pasaport s,bul kaydettir hattı tak kullanistedğin versiyonda kullanabilrsn
  • Arkadaşlar

almanya kontratlı iphone 4s cihazımın kontrrat süresi doldu. cihaz şu anda çiple çalışıyor. t.mobile.de ye mail attım 48 saat içerisinde kilidinin açılacağı konusunda bir mesaj aldım. ama kilitin açılıp açılmadığını nasıl anlayacağım. ayrıca bu sim free işlemlerini yaparken uygulamalarım resimlerim ve telefon rehberim silinecekmi ? 6.0.1 sürümünde yapmam gereken işlemleri bir yazabilirmisiniz. yardımcı olursanız çok sevinirim. telefoncu bu işlemler için 50 tl para istiyor.
  • https://t-mobile-simlockportal.arvato-services-mocom.com/PUBSILO/ bu linke tiklayip IMEI nummer yazan kutucugun icine IMEI numarasini giriyorsun daha sonra model sicin diye secenek geliyor oradan kendi modelini secioyrsun, ws(weiß yani beyaz demek), sw(schwarz yani siyah demek) daha sonra auswahl a tiklayip devam ediyoruz, acilan pencerede jetzt entsperren e tiklayip isim soyisim, ve bir numara salliyoruz formati: 06241-652441, 06131-52147847, 06139-54784 bu sekilde olacak, bu numaralardan herhangi birinide yazabilirsin ondan sonrada okayleyince islem bitiyor. yani hic e-mail atmaya gerek kalmadan direk site üzerinden bu islem online yapilabiliyor ve online cok daha cabuk halloluyor.

uygulamalar, resimler bunlar 5gb ye kadar icloud üzerinde yedekleniyor eger yedeklemeyi yaparsan, pc de ya da laptopta yapmak istiyorum dersen itunes e baglayip telefonun üzerine gelip sag maus ile yedekle demen yeterli olacaktir... ama her türlü aksilige karsi birde itools diye bir program var bununlada resimlerini ve videolarini yedeklebilirsin linki buradahttp://itools.cn/download.php?v=pc_en kullanimi cok basit.

uygulamalar icin bir baska yolda, ios7 ile beraber geldi, appstore a girdiginde updateleri seciyorsun sonra yukarda satin aldiklarim var asagi dogru kivrimli bir ok, oraya tikliyorsun ve orada hepsi ve bu iphone üzerinde olmayanlar seklinde bir secenek geliyor simdiye kadar indirdigin bütün applerin listesi orada gözüküyor zaten yani uygulamalarin kaybolma sansi yok gibi birsey.

eger islemi online yaparsaniz 48 saat beklemek zorunda degilsiniz 1-4 saat icerisinde acilmis oluyor( bazen server lerden kaynaklanan aksilikler olursa zaman uzuyor). sim kilidi kaldirmak icin bütün yedeklemeleri yaptiktan sonra itunes a baglayip telefonu güncelle yada yeniden yükle secenegine tiklayarak yapiyorsun yükleme isleminin sonunda iphone acilmistir diye bir uyari geliyor zaten, ister orjinal, ister baska bir simkarti takarak, istersende hic simkart takmayarak bu islemi yapabilirsin...bu kadar...

• Ben Amerika dan 5s getirttim, kontratsız fakat sim kilitli. Bunun için ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
  • çok sağol arkadaşım dediklerinin aynen yaptım mail gönderdim .cevap mailini bekliyorum. bunu yaptıktan sonra telefona sim kartını takıp mı itunese bağlıyacaz yoksa sim kartı takmadan mı? bugün ios 6.1.3 e geçtim.geçmez olaydım telefon etkinleştirme ekranında kalıyor. telefonu dfu moduna da alamıyorum inşallah olacak bu sefer. yaklaşık iki senedir telefonu kullanıyorum ios 5 ile. ios 6 ya geçeyim dedim bin pişman oldum bilseydim böyle olacağını geçmezdim.inşallah bu sefer olacak. olursa sana çok dua ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfb_chimera

Ben Amerika dan 5s getirttim, kontratsız fakat sim kilitli. Bunun için ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Şuan yapabileceğinuygun bir gevey alıp kullanmak olur.. AMa bir yerde okumuştum 2014 de sim kilit muhabbeti kalkıyor diye onu araştırıyorum şuan
  • bende aynı şekilde amerikadan 5s getirtmeyi düşünüyorum bu gevey olayını biraz araştırdım ama merak ettiğim bazı hususlarvar mesela gevey işlemi gecicimi, gevey sim olduğunda itunes appstore ve hattımdaki internet paketini kullanabilirmiyim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.