Şimdi Ara

Yamaha NS 555 mi Yoksa Dali zendor 7 mi ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    deneyen kullanan varmi arkadaslar
    birde yamaha 777 1400 tl teshir mediarkta onuda dusunebilirim

hadi bir yardim edin :)))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan35

fiyatlari hemen hemen ayni
    deneyen kullanan varmi arkadaslar
    birde yamaha 777 1400 tl teshir mediarkta onuda dusunebilirim

hadi bir yardim edin :)))))

777 ler için o fiyat çok fazla geldi bana hemde teshir ürünü.
    Başka yerlere bakmanda fayda var doğubank tarafı mesela.
  • hangi amfi ile süreceksiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

hangi amfi ile süreceksiniz ?

Piooner vsx 921

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan35

quote:

hangi amfi ile süreceksiniz ?

Piooner vsx 921

555 daha iyi gider sanırım 921e.
  • sevgili Orhanın, başka bir forumda Dali Zensor 7 inceleme yazısı var ,vsx 921 ile test etmiş kendisi,
    okumadı iseniz buradan bakabilirsiniz.

http://www.turke y f o r u m.com/satforum/showthread.php?t=691704#.UFBSHbIaO_g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 12 Eylül 2012; 13:01:41 >
  • quote:

sevgili Orhanın, başka bir forumda Dali Zensor 7 inceleme yazısı var ,vsx 921 ile test etmiş kendisi,
    okumadı iseniz buradan bakabilirsiniz.

http://www.turke y f o r u m.com/satforum/showthread.php?t=691704#.UFBSHbIaO_g

İnceledim hocam cok basarili gozukuyor su an listeye ne yazikki jamo s606 hsc3 te girdi iyice zorlasti :((

• Mukayese bile kabul edilemez bence...Tabii ki Zensor-7..
  • peli zensor 7 mi concept 8 mi desem? biri 3 yollu 20 cm *2 bas digeri 2 yollu 18cm bas
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Mukayese bile kabul edilemez bence...Tabii ki Zensor-7..

Yamaha 777 mi zensor 7 mi hocam acil cevap bekliyr,

• Zensor serisi digerlerinden daha basarili ve daha ust bir seri...

• İyi bir fiyat yakaladigimdan jamonun s506 hsc3 u nu aldim mediamarkt tan 2 hafta kullanip iade etme veya degistirme hakkimiz var nasil olucak bakalim

• 6 ay kadar önce mediamarkt ta Jamo s506'yı dinlemiştim ve gerçekten hoşuma gitmişti. şimdi ise daha çok marka üzerine aynı araştırmaları yaparken formu okudum ve cavabınızı merakla bekliyorum...

Ayrıca bilgi olsun diye yazmak istedim, aynı klasmanda wharfedale 9.6 ve Polk Audio TSI400 dinledim. Waharfedale 9.6 sürmesi zor bir hoparlör, güzel basları var , midler fena değil ama detaylar çıkmıyor bir türlü, polk TSI400 ise driver lar güzel çalıyorda kasa akustiğinde bir sorun olduğunu düşünüyorum açıkçası beğenmedim. Jamo S506 bu ikisinin arasında TSI 400'lere daha yakın...
  • 777 yi tek geçerim. Dali artık eski dali ler kadar başarılı değil bunu unutmamak gerek.

Birde işin müzik kayıt tarafı var müzik kayıt cihazlarının tümü yamaha... Dinlediğimiz müziklerin bir çoğu yamaha cihazlar ile kayıt ediliyor..

iyi bir ses sisteminde de yamaha tercih edilmeli diye düşünerek Yamaha RX-A810 ve 777 kuleler, 444 center ve nsf-150 arkalar ile bir sistem kurdum..

Tek kelime ile müthiş bir ses...

Bu sistemi almadan önce Dali, Whardafle ve Pioner değişik alternatifler düşündüm ve doğubank ta gidip test ettim her birini whardafle bunların arasından en dandiği bence.

Yamaha nın sesi bambaşka...
  • Merhaba . Her iki ürünüde defalarca kuran farklı ürünlerle test etme imkanı olan biri olarak Yamaha 777 ve 555 ler Dali zensor 7 yada concept 8 yanında çok amatör kalır diyebilirim .

Yamaha Ns 777 yada 555 lerdeki sesi şöyle bir benzetme yaparak nitelendirebiliriz. Akşam işten eve döndüğümde apartmanın kapısı çok ağırdır anahtarla açtıktan sonra hafif itmek yetmez tekmelemek gerekir ki ancak öyle açılır tabi tekmelerkende apartman sakinlerini rahatsız edecek acayip bir gürültü kopar Yamaha lar tekmelenmesi gereken hoparlörlerdir yani aşırı güçle çalışır yada aşırı güce tepki verir ve acayip gürültü sesler hepsi birbirine girmiş bir şekilde rahatsız edici bir sesi vardır .

Ama daliler ise benim işyerindeki binanın kapısı gibidir anahtarı takarsınız çevirince hafif açıldım sesi gelir ve kapı kendiliğinden aralanır gürültü vs yoktur kimseler rahatsız olmaz

Ulen ne hikaye uydurdum böyle sabah sabah

• Ns-777'ler bahsettiginiz o diamondlardan bile vasatlar maalesef...eger dediginiz gibi yamahalar mukemmel olsalardi bugun bu forumda birçok kullanicisi olurdu..

• yamaha dıyorum ben
  • Zaten yurt disi fiyatlarina bakinca zensorlerin 777 lerin iki kat fiyata satildigini gorursunuz.
    Burada yamaha distributoru kaynakli bi fiyat sisirmesi var sanirim. Yada daliler olmasi gerektiginden daha ucuz.

• Yamaha ns-55 onkyo 616 avr guzel ses

• selamlar, geçen gün mediamarktta oturma odama kuracağım stereo sistem için almayı düşündüğüm zensor 1 'i yamaha as-500 amfi ile dinledim, o küçücük hoparlörler o hacmi nasıl doldurdu şaştım. sesin netliği, ebadına göre verdiği basslar harikaydı, kullanacağım oda ufak olduğundan fazlasıyla yetecektir. vaktim olmadığı için zensor 7 test etme imkanım olmadı ama büyük bir odada tercih edilmesi gereken bir hoparlördür diye tahmin ediyorum (zensor 1 bile böyleyse) . salonumda da yamaha avr ile dali concept 6 ve centerını kullanıyorum, gayet memnunum. başka markalarla karşılaştırma imkanım olmadığından şu marka / model daha iyidir diyemem ama bence dalilerin kalitesi giriş seviyesi dinleyici biri için oldukça tatminkar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.