Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam for wifi olandı sanırım, içinde wifi geçen olacak.. istersen bunu denemeden önce geri yükleme noktası oluştur öyle dene.. hata yaparsan sistem geri yükleme yaparsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2 aydır 700t yi kullanıyorum. şirket tarafından hediye edildi. birkaç sorum olacak. şayet önceden cevaplandıysa mazur görün kusura bakmayın.forumların da ama yardımcı olmaködeğil midir?

1. ekranın parlaklığı azalıp artıyor sabit kalması için bir ayar var mı?
    2. iki ayrı simkart taktım ama internete 3gden bağlanamadım ne yapmam gerekiyor?
    3. sadece klavye takılıyken şarj edebiliyorum. klavyesiz şarj mümkün mü?
    4. tablet ve klavye bağlantısı zayıfladı hatta klipse basmadan çıkıyor. çözüm var mı?
    5. ekranı kaydırırken özellikle internette gezinirken yazıları resimleri istemeden seçiyorum.
    6. başka bir işletim sistemi yüklemek android vs mümkün olur mu olursa dokunmatik ekran kullanılır mı?

cevaplarsanız memnun olurum. sorular belki ilkokul seviyesinde olabilir ama ben de acemi sayılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakutsk -- 1 Ekim 2013; 9:26:42 >
  • Yakutsk kullanıcısına yanıt
    Tüm takipçi arkadaşlara selam. Ben de kısa bir süredir xe700T1c-a01tr modeli kullanıcısıyım. Vakit buldukça forumları takip ederek birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bilgi paylaşımı maksadıyla Yakutsk arkadaşımın sorularına çözümler önererek başlamak istiyorum.

1. Ekran parlaklığının azalıp artıyor olması, tabletin üzerindeki sensörün ışık alamaması sebebiyle tıpkı bir fotoselli lamda gibi yanıp sönmesinden dolayıdır. Denetim masası-Sistem ve güvenlik-Güç seçenekleri menüsündeki (kısa yoldan masa üzerinde sağ alt köşedeki pil göstergesine tıklayıp ekran parlaklığını ayarla seçeneğini seçin) seçili olan planın yanındaki "Plan ayarlarını değiştir" seçeneğine dokunarak alttaki "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçilerek, listeden önce "ekran" sonra da "uyarlamalı parlaklığı etkinleştir" seçerek tercihe göre isterseniz hem pilde hem de prize takılı seçeneklerini kapatarak bu gerekli özelliği iptal edebilirsiniz. Ben sadece pirize takılıyken kapattım zira ekran parlaklığı pil tüketimini hissedilir ölçüde arttırıyor.
    2. Benim cihazım 3g li değil, onun için çözüm üretemedim.
    3. Tableti altında (klavyenin takıldığı kenarda) şarj cihazının cakının cuk diye oturacağı bir delik var :) Onu denemenizi tavsiye ederim.
    4.Klavyeye tableti takarken ikisi arasındaki açının 90 derece olmasına ve klavyenin sert-sağlam bir zeminde olmasına dikkat ederek tüm gücünüzle bağlantıyı sağlayın. Elinizi korkak alıştırmayın. Tam bağlantı olması için klik sesini mutlaka duymaya çalışın.
    5.Aynı sorunla çoğumuz karşılaşıyoruzdur. Benim kendimce bulduğum çözüm, parmağıın üzeri ile kaydırmak. İşaret parmağınızı veya orta parmağınızı katlayıp, sanki kapıyı tıklatıyormuş gibi ekranı kaydırın.
    6.Ben android kurmadım ama bu forumdaki saygıdeğer paylaşımcı arkadaşlar deneyimlerini paylaşmış. Andoid x86 olarak aratırsanız faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Bence gereksiz ama ihtiyaca saygı duymak lazım.

Şimdi de cihazla ilgili bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Yerli ve yabancı forumlarda çok arayıp bulamadığım bir bilgi. Sorunum Ativ Tab Pro cihazımın microsd card reader'ı ile ilgiliydi. Ne kadar aradıysam çok gerekli olduğunu düşündüğüm ve cihazı alma sebeplerimden biri olan card reader'ın özelliklerini hiçbir forumda bulamadım. Bazı arkadaşlar 64 gb sd card kullandıklarını yazmışlar sağ olsunlar ama controller hakkında hiç veri yok. Tamam 64 gb kullanabiliyoruz ama 64 gb var, 64 gb var değil mi? Çok yüksek okuma hızı kapasitesine sahip kartlar var. Benim aldığım (145 TL) kart Samsung MicroSd Pro 64 GB okuma hızı 70 mb/sn, yazma hızı 20 mb/sn. Bulabildiğim en hızlısı buydu ama h2testw ve CrystalDiskMark isimli programlarla yaptığım testlerde okuma hızı 18 mb/sn, yazma hızı da 14 mb/sn çıkıyor. Önce aldığım kart sahte olarak düşündüm ama sahte bir kart için okuma-yazma hızları gayet tatmin ediciydi. Ne kadar aradıysam tabletimin üzerindeki MicroSD Card Reader kapasitesini bulamadım. Son çare olarak, hafıza kartımı kayınbiraderin macbook pro'sunda (windows 7 ultimate ile) test ettiğimde okuma hızı 68 mb/sn yazma hızı da 18 mb/sn sonuçlarına ulaştım. Uzun lafın kısası, hafıza kartı alırken okuma ve yazma hızı 20 mb/sn üzeri almanın gereği yok. Önümüzdeki hafta syrox class10 64 gb almayı düşünüyorum. Test sonuçlarını paylaşırım. Diğer (h01, g01, k01) modellere sahip arkadaşlarımdan da hafıza kartlarının testlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Tahmin ediyorum hepsinde aynı controller kullanılmıştır ama en azından hafıza kartlarının cihazlarımız ile uyumunu öğrenmiş oluruz.

Selam ve saygılar.

• Bugun insallah bu modelden bir secim yapacagim.a01tr-a02tr-h01tr-h02tr-g01tr-g02tr resmen kafam karisti.bir 3g farkli bide hepsi i5 3.nesil ama hizlarimi farlkli nedir.sole herbirinin gercek farklar nedir yardimci olurmusunuz..

• mozanlar kullanıcısına yanıt
    Bu forumun 11. sayfasının sonlarına doğru, tayaydin arkadaşımızın güzel bir listesi var. Onu aşağı kopyalıyorum.

XE700T1C-A01TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Single Language
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 3317U
    GRAFİK TİPİ: Intel hd Graphics 4000
    3G-GPS-NFC: Yok

XE700T1C-H01TR
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 2537M
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 3000
    3G-GPS-NFC: Var

XE700T1C-H02TR
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 4000

XE700T1C-H04TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Pro

XE700T1C-K01TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit (?)
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 3337U

XE700T1C-G01TR

Ben A01TR kullanıyorum. 3G ihtiyacım olmadığı için bunu almıştım. K01TR modeli ile tek farkı işlemcisi. 3317U ile 3337U karşılaştırmalarına baktığımda, fiyat performans olarak A01TR cazip gelmişti. Bazı satıcılar ikisini de aynı fiyata veriyorlardı ama ben Hepsiburada'dan epeyce ucuza almıştım bu modeli. Almadan önce fiyat bakımından detaylı aramanızı tavsiye ederim, zira aynı modeli bir satıcı 2500 TL ile satarken başka bir satıcı 1800 TL ile satabiliyor. Tavsiyem, önce ihtiyacınız olan modeli seçin, sonra da o modelin en ucuz modelini akakçe.com, cimri.com, ucuzu.com dan arayın. Ayrıca teknosa, vatan, bimeks, bim, carrefour, mediamarkt, hepsiburda, gittigidiyor, sanalpazar gibi satıcılarda da aramanızı tavsiye ederim.

Selam ve saygılar.

• Selam Arkadaşlar,

Ben bu cihazın 3G siz modelini aldım kullanıyorum. Fakat VINN kullandığım için 3G li modeli benim çok işimi görecek. Şimdi sorum şu: gördüğüm kadarı ile benim kasada 3g için uygun yer var. 3G modulünü biryerden satınalıp anakarta kendimiz takabiliyor muyuz acaba ?

Şöyle bir link buldum. adam açmış kasayı. 3G modül de takılabilir bence ama modülü nerden alıcaz? :)

http://www.thecloudbuilderblog.com/blog/2012/11/4/samsung-ativ-smart-pc-500t-nfc-hack-and-quick-review.html

tşkrler...

• Arkadaşlar, bu cihazın 3G li modelinde windows 7 kurunca 3G modem sorun oluyor mu?
  • önemli olan win7 uyumlu driver bulmak, uygun driveri bulursan xp bile yükleyebilirsin. tabi dokunmatik sorun olacağını da düşünmelisin.

@supercimbom, bu konu acer w500 içinde çok yazıldı çizildi ama olamayacağına karar verilmişti, umarım bu modelde bu sorun çözülmüştür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borsazede

Bu forumun 11. sayfasının sonlarına doğru, tayaydin arkadaşımızın güzel bir listesi var. Onu aşağı kopyalıyorum.

XE700T1C-A01TR

XE700T1C-H01TR
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 2537M
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 3000

XE700T1C-H02TR

XE700T1C-H04TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Pro

XE700T1C-K01TR

XE700T1C-G01TR

Ben A01TR kullanıyorum. 3G ihtiyacım olmadığı için bunu almıştım. K01TR modeli ile tek farkı işlemcisi. 3317U ile 3337U karşılaştırmalarına baktığımda, fiyat performans olarak A01TR cazip gelmişti. Bazı satıcılar ikisini de aynı fiyata veriyorlardı ama ben Hepsiburada'dan epeyce ucuza almıştım bu modeli. Almadan önce fiyat bakımından detaylı aramanızı tavsiye ederim, zira aynı modeli bir satıcı 2500 TL ile satarken başka bir satıcı 1800 TL ile satabiliyor. Tavsiyem, önce ihtiyacınız olan modeli seçin, sonra da o modelin en ucuz modelini akakçe.com, cimri.com, ucuzu.com dan arayın. Ayrıca teknosa, vatan, bimeks, bim, carrefour, mediamarkt, hepsiburda, gittigidiyor, sanalpazar gibi satıcılarda da aramanızı tavsiye ederim.

Selam ve saygılar.

Eyvallah. emeğine sağlık. g02tr yi aldım. Gerçi bi onu yazmamışsın :) ama garanti bankasından kampanya kazandım.samsung mağzasında geçerli olan. zar zor bitmeden aldık.şimdi w8 e alışmaya çalışıyoruz :)

• tarkan.dogar kullanıcısına yanıt
    Orjinal acronis yedeği var yanılmıyorsam 40gb kadar bütün bölümler var sorunsuz yükleniyor ama recovery proğramı çalışmıyor bunu çözemedim bende nasıl olsa yedek var düşüncesiyle recovery bölümünü silip yerine win7 kurdum şimdi hangisi ni canım isterse onu kullanıyorum. Eğer servise işim düşerse orjinal yedekleri yüklerim
  • mkoguz M kullanıcısına yanıt
    Benim sıkıntım geri yukleyememek değil yüklediğim kurtarma bölümü cihazda yüklü gelen recovery proğramı ile çalışmıyor. Yani recovery programını calistirdigimda kurtarma bölümü bulunamadı diye hata veriyor
  • Arkadaşlar sizden bir ricam olacak, acaba Windows 8 (veya RT) tabanlı bu tür cihazlarda gamyun sitesi üzerinden oyun oynayabiliyor muyuz?

Android bu siteyi desteklemediği için başka bir çözüm yok maalesef benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murad22

Benim sıkıntım geri yukleyememek değil yüklediğim kurtarma bölümü cihazda yüklü gelen recovery proğramı ile çalışmıyor. Yani recovery programını calistirdigimda kurtarma bölümü bulunamadı diye hata veriyor

keşke recovery usb si oluştursaydınız.

imajını almak herzaman mantıklı olmuyor.çservise yollayin orjinali yüklesinler sanırım ücretsiz. Daha sonra ilk iş usb kurulum medyası oluşturun...
  • erdemms E kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz oyun sitesini kullanmıyorum ama masaüstü bilgisayarınız veya laptopunuzla oynayabildiğiniz (donanımın destekleyebildiği) oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Windows RT için konuşamam (bilmiyorum) ama Win 8 mobil işletim sistemi olmadığı için internette girdiğiniz siteler sizi mobil versiyonuna yönlendirmez ve win8 li tablet bilgisayarınızda internette hiçbir kısıtlamaya uğramazsınız.
    Selam ve saygılar.
  • Syrox 32 GB Class 10 MicroSDHC kart satın aldım (50 TL) ve testleri yaptım. Okuma Hızı yaklaşık 17.8 MB/sn, Yazma Hızı da yaklaşık 14.6 MB/sn civarında çıktı. Tanıtımlarda ise okuma hızı max 20 MB/sn, yazma hızı da max 15 MB/sn olarak görmüştüm. Sonuç itibarı ile fiyat performans olarak bizim Ativ Tab'lara en uygun kartlar Micro SDHC (Secure Digital High Capacity) olanlar. Syrox marka kartı sevdim. 64 GB olanları 100 TL altı, 32 GB olanlar da 50 TL altı alınabilir. Ama alırken Class 10 olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Micro SDXC veya UHS-1 olanlar fiyat olarak pahalı olmakla beraber bizim tabletlerin desteği yok.

Selam ve saygılar.
  • arkadaşlar yandex navigasyon bu cihazlara gelecek mi?
  • Merhaba Arkadaslar h01tr modeli ile bende araniza katildim. Genel itibari ile ders calisma ve oyun oynama icin kullanacagim. Harici bir 32"Tv alip hdmi baglantisi kurduktan sonra masuustunu 2 ekrana genisletecegim tabletin kendi ekraninda s note acik olacak ekrandada ders videosunu dondurecegim.

• Fan sesi sorunu yaşayan var mı? Cihazı hareket ettirdiğimde sanki bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyor birkaç defa olağanın üzerinde ses çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 13 Ekim 2013; 3:08:51 >
  • Bu ürünle ilgili yaşadığım sorunlar beni gerçekten samsungdan uzaklaştırdı. Öyle ki telefonum televizyonum belki aklıma gelmeyen bir çok ürünüm samsung marka. Ama yok arkadaş samsung marka ürün arızalanmayacak arızalanınca gerçekten çekiyorsun...
    Benim cihazım ilk fan sesi sorunuyla bi yoklamaya başladı.Böyle tableti ileri geri oynattıkça sürtme sesli bir gürültü geliyordu. Ürünümü satın aldıktan 2-3 ay sonra bu gürültü dahada çok arttı. Tableti yatay olarak kullanıp okulda not tutamamaya başladım.
    Çünkü fandan öyle bir sürtme sesi geliyordu ki yanımdaki insanların bile dikkati dağılıyordu.
    O sırada snote dada problemler belirmeye başladı.Yazıyorum yazıyorum 2. sayfa 3. sayfa derken bi geriye dönüyorum kaydettiğim yazılar silinmiş. Haydaaa.. Gelde kudurma!!..Bu durum son snote güncellemesinden sonra başlamıştı.
    Office 2010 gibi programlarda ekran klavyesiyle i ve @ yapamamakta ayrı bi saçmalık zaten neyse o hatayı microsoft a veriyorum.
    Gelelim fan sorununa, cihazımı bu sorunla aldığım yere götürdüm(capitol-turkcell). Gerçekten güleryüzle ve samimi karşıladılar, cihazımı teknik servise gönderip ilgileneceklerini belirttiler.
    Cihaz gitti yaklaşık 1 ay sonra geri geldi aradılar ve cihaz kapalı kutuda bana teslim edildi.
    Eve geldim büyük bir merakla tableti çıkardım. Cihazda sıfırlanmış oh mis olmuş derken masanın üzerine koydum. Birde ne göreyim tablet yamuk:S. Evet ilk başta şaka gibi geliyor ama bildiğiniz tablete üstten ters olarak baktığınızda sağ alt köşede dışarı doğru oldukça belirgin bir bombe var. Gittim yine geri sorunu anlattım. Çok özür dileriz falan filan bir daha tablet gönderildi. Yine 1 ay geçti ve tablet geldi bu sefer eve bile gelmeden direk orada açtım tableti ve tablet hala yamuk hiç bir işlem yapılmamış.
    Turkcell deki görevliler sakin olmamı ve tekrar göndermemi söylediler. Aldılar formları doldurdular yeniden ve değişim talebiyle birlikte gönderdiler. Yeniden uzun bir süre sonra tablet bugün elime geçti.
    Kutusunu zaten tanıyamadım o derece hasar almış. Klavyemi çizmişler. Tablet hala yamuk. Ayrıca usb3.0 portunun olduğu yerde çatlak var.
    Artık ne diyeceğimi bilmiyorum o kadar para saydık verilen hizmete bak. Bana sakin olup hakem heyetine gitmemi söylediler belgelerle beraber. Bayramdan sonraki ilk işim bu olacak sanırım.
    Tek diyeceğim kimsenin yolu teknik servise düşmez umarım. Cihazımı mahvettiler..

• Teknosada 2050 TL ve 200 tl hediye ceki yaziyor.
    http://www.teknosa.com/urunler/125032414/samsung-ativ-tab-7-xe700t1c-a01tr
    Arkadaslar bu modele benzer bircok model var, 3g olmayan modeller arasinda a01tr nin diger modellere göre cok fazla farki varmi ? Mesela k01tr modeli 2400 lira filan a01tr 2000 civarinda, üstelikte k01tr nin agirligi 1.5 kg. A01tr = 900 gr.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.