Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Ben bir sene kadar önce Samsung'un 530U4C model ultrabooklarından bir tane almıştım. Hem her yere taşırım hem de normal laptopu aratmaz diye almıştım ama yavaş yavaş ağırlığını hissettirmeye başladı. Özellikle Evernote, Word, Powerpoint kullanıyorum. Photoshop gibi programlarla herhangi bir işim yok. Tez falan yazıcam bi de önümüzdeki sene, bol bol kütüphaneye gidip gelmem gerekecek :) İyi klavye benim için çok önemli anlayacağınız. Samsung Ativ Smart PC Pro'yu uzun süredir düşünüyorum, ama ekşi'de bi arkadaş klavyesinin sıkıntılı olduğunu, bağlantısının sık sık koptuğunu yazmış o durum kafamı kurcalıyor. Kullanan arkadaşlara özellikle sorum benzer problemi yaşayan oldu mu? Yaşayan varsa bu problemin önüne geçmek için imkanlar var mı (Bluetooth klavye vs.)? Ayrıca bu alet yerine başka alternatif önerir misiniz? Bunun yerine daha hafif bir ultrabook'la mı (örneğin Macbook Air) devam etsem diye düşünüyorum ama öte yandan dokunmatik ekran ve S-Pen gibi özellikler aklımı çeliyor. Özellikle Note 2 ve Note 10.1'e heveslenip alamamış biri olarak S-Pen'i baya merak ediyorum sizce değer mi? Hem tablet hem PC özellikleri olması klasik ultrabooklar karşısında işlevsel olarak ciddi bir avantaj sağlar mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz3rn -- 31 Temmuz 2013; 19:26:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz3rn

Selamlar. Ben bir sene kadar önce Samsung'un 530U4C model ultrabooklarından bir tane almıştım. Hem her yere taşırım hem de normal laptopu aratmaz diye almıştım ama yavaş yavaş ağırlığını hissettirmeye başladı. Özellikle Evernote, Word, Powerpoint kullanıyorum. Photoshop gibi programlarla herhangi bir işim yok. Tez falan yazıcam bi de önümüzdeki sene, bol bol kütüphaneye gidip gelmem gerekecek :) İyi klavye benim için çok önemli anlayacağınız. Samsung Ativ Smart PC Pro'yu uzun süredir düşünüyorum, ama ekşi'de bi arkadaş klavyesinin sıkıntılı olduğunu, bağlantısının sık sık koptuğunu yazmış o durum kafamı kurcalıyor. Kullanan arkadaşlara özellikle sorum benzer problemi yaşayan oldu mu? Yaşayan varsa bu problemin önüne geçmek için imkanlar var mı (Bluetooth klavye vs.)? Ayrıca bu alet yerine başka alternatif önerir misiniz? Bunun yerine daha hafif bir ultrabook'la mı (örneğin Macbook Air) devam etsem diye düşünüyorum ama öte yandan dokunmatik ekran ve S-Pen gibi özellikler aklımı çeliyor. Özellikle Note 2 ve Note 10.1'e heveslenip alamamış biri olarak S-Pen'i baya merak ediyorum sizce değer mi? Hem tablet hem PC özellikleri olması klasik ultrabooklar karşısında işlevsel olarak ciddi bir avantaj sağlar mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Klavyesinin bağlantı kopmasını söyleyen arkadaş yatakta, koltukta uzanarak üstüne koyup kullanmaya çalışıyorda o sebebten Evet, bilgisayarın donanımı ekranın altında olduğu için ekran kısmı ağır, çok sallanırsa kopmalar olabiliyor. Ama yatakta uzanırken niye bu cihazı klavyeli kullanayım ki mesela bu cevabı koltuğun üzerine uzanarak yazıyorum Çalışma masası üzerinde klavyeli kullanımda hiçbir sorun yok yatakta, koltukta ise klavyeye gerek yok Klavyesi ise ergonomi olarak çok iyi ama ben ağırlık sebebi ile logitech bluetooth klavyesi kullanıyorum. Önceki mesajlarımda ekipman önerilerimi inceleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Klavyesinin bağlantı kopmasını söyleyen arkadaş yatakta, koltukta uzanarak üstüne koyup kullanmaya çalışıyorda o sebebten Evet, bilgisayarın donanımı ekranın altında olduğu için ekran kısmı ağır, çok sallanırsa kopmalar olabiliyor. Ama yatakta uzanırken niye bu cihazı klavyeli kullanayım ki mesela bu cevabı koltuğun üzerine uzanarak yazıyorum Çalışma masası üzerinde klavyeli kullanımda hiçbir sorun yok yatakta, koltukta ise klavyeye gerek yok Klavyesi ise ergonomi olarak çok iyi ama ben ağırlık sebebi ile logitech bluetooth klavyesi kullanıyorum. Önceki mesajlarımda ekipman önerilerimi inceleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim :) Bir aksilik olmazsa önümüzdeki aylar içerisinde sanırım alacağım bu aleti. Bu arada Vatan Bilgisayar'da i5 işlemcili iki farklı model var birisi XE700T1C-A01TR, öbürü ise XE700T1C-H02TR. Bu modellerden H02TR kodlu ürün daha pahalı ancak neden daha pahalı olduğunu çözebilmiş değilim. İki model arasında ne gibi bir fark var acaba bilen var mı? Çünkü ikisinin de teknik özellikleri aynı gözüküyor

• İstek üzerine Temiz Türkçe Windows 8 64 bitlik kurulumu için MSDN dokunulmamış iso sunu paylaşıyorum. Daha hızlı kısa sürede indirilsin diye winrar ile sıkıştırdım.

Tek link beklemeden hızınız ne ise onla indirme adresi işte :

http://www.multiupload.nl/OP855MI1XW

Tavsiyem internet download manager ile indirmeniz.

Bu işletim sistemi kurulum iso tüm sürümleri barındırmaktadır. Yani sizcdeki windows 8 core mu Pro mu neyse ona göre kendisi otomatik yükleyecek ve windows 8 ürün anahtarı UEFI ( eski adıyla BIOS ) den otomatik çağrılacaktır.

Tarafımca test edilmiştir Sony Vaio Duo 11 ve Microsoft Surface Pro da aktivasyon dahil herşey sorunsuz yapılmıştır.

Nasıl yapılacağını bu başlıkta daha önceki cevaplarıma bakılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 4 Ağustos 2013; 16:16:19 >

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ramazan bayramının, form ailesinin ve şahsınızın kutlu, mutlu olmasını dilerim
    bayram dolayısıyla Türkiye'ye geldim ricada bulundugum Ankara samsung kolej servisi win8 kurulumunu çok kısa sürede yapıp teslim etti
    şimdi sizin upload yaptığınızı indiriyorum belki lazım olur diye,
    yinede ilgin için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eybi

bayram dolayısıyla Türkiye'ye geldim ricada bulundugum Ankara samsung kolej servisi win8 kurulumunu çok kısa sürede yapıp teslim etti

Teşekkürler.

Madem Samsung un kendi orjinal kurulum imajı atılmış. İlk önce kendi recovery sini oluşturun. Sonra benim paylaştığım MSDN Windows 8 i yükleyin.
  • Merhaba,

Ativ SmartPC Pro 700T'yi uzun süredir inceliyorum. Tek almama sebebim ise Türkiye'de orjinal kılıfını bulamamış olmam. Daha önce ağzım yandığı için düzgün bir kılıf olmadan tablet alıp kullanmak istemiyorum.

Türkiye piyasasında bulunan bir kaç kılıf var ancak onlar da benim istemediğim bir şekilde ön tarafta ekranın kenarlarını kaplıyor.

Adı "Book Cover Case for ATIV Tab 7 11.6" olarak geçen kılıfı Türkiye'de bulabileceğimiz veya Türkiye'ye sevkiyat yapan bir satıcı bilen var mı acaba ?

Kılfın orjinal samsung sayfası şu:http://www.samsung.com/us/computer/pcs-accessories/AA-BS6NBCG/US

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertuncb -- 11 Ağustos 2013; 0:52:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertuncb

Merhaba,

Ativ SmartPC Pro 700T'yi uzun süredir inceliyorum. Tek almama sebebim ise Türkiye'de orjinal kılıfını bulamamış olmam. Daha önce ağzım yandığı için düzgün bir kılıf olmadan tablet alıp kullanmak istemiyorum.

Türkiye piyasasında bulunan bir kaç kılıf var ancak onlar da benim istemediğim bir şekilde ön tarafta ekranın kenarlarını kaplıyor.

Adı "Book Cover Case for ATIV Tab 7 11.6" olarak geçen kılıfı Türkiye'de bulabileceğimiz veya Türkiye'ye sevkiyat yapan bir satıcı bilen var mı acaba ?

Kılfın orjinal samsung sayfası şu:http://www.samsung.com/us/computer/pcs-accessories/AA-BS6NBCG/US

geçen ay koredeydim, ben bu kılıftan aldım. çok güzel bir kılıf ama pahalı.
    kore'de çok aradım, en son seoul'de yongsan elektronikçiler bölgesinde yarım gün arama sonucu buldum.
    (bunu ararken de 20 tane plak aldım zarar katlandı anlayacağınız.)
    65 USD'ye aldım. ana vatanında durum buyken, varın siz düşünün Türkiye'deki hali...
    kılıf mıknatıslı, arkada üçgen oluşturacak şekilde katlanıyor ve bence kullanışlı.

daha pahalı bir alternatif var ki (link) çok güzel ama çok pahalı(~130USD)...

• quote:

Merhaba,

Ben ebay den, aşağıda verdiğim linkteki satıcıdan aldım. 10 günde geldi. Önce pahalı gibi gelmişti, ama galaxy note 10.1 için olan orijinal kılıfın ülkemizde 100-120 TL aralığında satıldığı düşünülürse; taa Koreden gönderilen ürün için bu para verilebilir diye düşündüm. Ürün çok güzel, her kuruşuna değer.

Link:http://www.ebay.com/itm/Original-SAMSUNG-AA-BS6NBCG-ATIV-Tablet-7-11-6-Book-Cover-Case-/181150469615?pt=AU_Laptop_Accessories&hash=item2a2d68cdef

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: eybi

Teşekkürler.

Madem Samsung un kendi orjinal kurulum imajı atılmış. İlk önce kendi recovery sini oluşturun. Sonra benim paylaştığım MSDN Windows 8 i yükleyin.

selam smart1978 arkadaş
    yapılan işlemde imaj atılmadı normal win 8 kurulumu yapılmış disk bölümü içerisinde kurtarma bölümü var recover bölümü yok
    sütten ağzı yanan yoğurdu üflüyerek yer hesabı akronisle 3 ayrı şekilde yedeğini aldım. sizin yüklediğiniz win 8 ide ne olmaz diye onuda yedeğime alfdım
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eybi -- 15 Ağustos 2013; 17:54:52 >

• arkadaşlar bu ürünün alternatifi var mı şu an başka markalarda? ben bulamadım. hem tablet hem pc hem de 3g modülü olan başka model bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucevik

quote:

Merhaba,

Ben ebay den, aşağıda verdiğim linkteki satıcıdan aldım. 10 günde geldi. Önce pahalı gibi gelmişti, ama galaxy note 10.1 için olan orijinal kılıfın ülkemizde 100-120 TL aralığında satıldığı düşünülürse; taa Koreden gönderilen ürün için bu para verilebilir diye düşündüm. Ürün çok güzel, her kuruşuna değer.

Link:http://www.ebay.com/itm/Original-SAMSUNG-AA-BS6NBCG-ATIV-Tablet-7-11-6-Book-Cover-Case-/181150469615?pt=AU_Laptop_Accessories&hash=item2a2d68cdef

İlginiz için teşekkürler.
    Verdiğiniz adresten hemen sipariş verdim.

• S.a arkadaşlar.

Son günlerde ben de ciddi ciddi bilgisayar araştırması yapmaya başladım. Sebebi ise babamın laptopuma el koymak istemesi. Laptopum 2008 model Toshiba Satellite A300-15a. Benim laptoptan bi sıkıntım yok hala taş gibi ama dediğim gibi babam istiyor autocad de çizim falan yapacak aynı zamanda akşamları film falan izleyecek. Bu onun işini fazlasıyla görür sanırım. Beni de yeni laptop alma fikri epey heyecanlandırdı.

Şu anki laptopum gavur ölüsü gibi. Bir de yanında şarj makinesi falan eklenince taşınabilirlik bıktırıyo. Ben de mecburen ultrabook yada tablet pc istiyorum. Ultrabooklar çok güzel ama benim hoşuma tablet-pc melezleri daha çok hoşuma gitti. Başta Asus vivotab 11.6 modeli ve samsung smart pc pro arasında kalmıştım. Aslında arasında kalmamak lazım çünkü işlemci farkları var. Asus atomm işlemcili ama tasarımı ve malzeme kalitesi daha iyi gibi.

Sonuçta kararımı samsungdan yana verdim. Hatta dün vatana gittim ve ikisine de yüzeysel olarak baktım. Eve geldim buradaki yazıları okudum ve bir çok model var. Ben de almışken 3gli olsun istiyorum vatandaki 3gsiz model galiba XE700T1C-A01TR.

H02 ve H04 3g li galiba bunları nerden bulucam ben şimdi :D

Sonuç olarak tavsiye eder misiniz ürünü? Office uygulamarı nı kullanacağım, Powerpoint falan, akıllı tahtaya veya projeksiyona bağlamam gerekebilir cihazı bunun gerekli kablolar dönüştürücüler işe yarar mı ve kolay bulunabilir mi? ayrıca 3gsiz modellerde vınn tarzı usb li internet çalışıyor mu?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler. Saygılar..

• k01tr modeli de manıtklıo gelmeye başladı 3g olmasa da olur artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ioa90

k01tr modeli de manıtklıo gelmeye başladı 3g olmasa da olur artık.

A01 ile aralarında işlemci farkı dışında bir şey var mı? A01 çok daha ucuz şu anda?
  • murad22 M kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşlar,

yakınında XE700T1C-H02TR için factory recovery image dosyası olup yükleyebilecek biri mevcut mudur? malesef bir eşeklik sonucu ssd mi factory recovery backup almadan formatlamak zorunda kaldım. teşekkürler... @murad22
  • merhaba arkadşlar,
    yaklaşık 2 aydır atıv smart pro kulanıyorum.kullanımı zevkli ve hoş, sorun yok şuan için.fakat kameranın ust tarafı ve wındows tuşunun alt tarafının ekranla birleştiği plastik kısımlarda hafif bir gevşeme ve açıklık gibibirşey dikkatimi çekti.uzun zamandır kılıfla kullanıyordum.birkaç gündür kılıfsız kullanıyorum.
    sizlerde de böyle bir gözlem varmı acaba? paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AltairinZırhı

quote:

A01 ile aralarında işlemci farkı dışında bir şey var mı? A01 çok daha ucuz şu anda?

hocam işlemci dışında ben de bir farklılık göremedim a01 2000 lira k01 2100 liraydı teknosa da 1 hafta önce ama şimdi baktığımda k01 fiyatları artmış baya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AltairinZırhı

quote:

hocam işlemci dışında ben de bir farklılık göremedim a01 2000 lira k01 2100 liraydı teknosa da 1 hafta önce ama şimdi baktığımda k01 fiyatları artmış baya

aldnız mı hocam siz?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.