Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde galaxy note 2 de olan S Planlayıcı ativ pc de yok mu ? Nasıl temin edilebilir ?
  • fvural F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun; ilk etapta SW aracılığı ile update'leri yapmanızı tavsiye ederim özellikle BIOS update'i çok önemli... Sorularınıza gelince:
    1. soruda Spen'in yazı tanıma özelliğini soruyorsunuz yanlış anlamadı isem... Windows'un kalem ile yazı tanıma özelliği şu an için Türkçe'yi desteklemediği için kullanılamıyor; arada sırada kullandığımız programa göre (kullandığı dil ingilizce olan programlar) Klavye'nin orada yazı tanıma özelliğinin belirdiğine şahit oluyoruz. Windows'un güncellemeler ile Türkçeyi desteklemesini beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok; bunun yanında Tablet uygulamalarında SNot ile bu eksiklik Samsung tarafından giderilmiş ve oldukça başarılı. SNot'a, Spen ile Türkçe yazı tanıma özelliği kullanarak notlar alabilirsiniz.

2- %80'e kadar şarj cihaz bataryasının ömrünü uzatmak için alınmış bir önlemdir "Battery Life Extender" denilen bu özellik Samsung'un Settings yazılımı aracılığı ile veya Bios ayarlarından kapatılabilir. Arasıra kapatılabilir ama bataryanın uzun ömürlü olması adına açık olmasının faydası vardır. Çünkü bizim cihazlarda batarya bütünleşik olduğu, serviste batarya değişimi yapılması gerektiği ve ayrıca Li-Po batarya kullanıldığı için diğerlerine göre batarya değişiminin daha maaliyetli olacağını düşünüyorum. Önceki mesajlarımda, bir önceki sayfada bir paylaşımda bulundum; ona bakalirsiniz. Ayrıca internette Notebooklarda Batarya Nasıl Kullanılmalı diye bir yazıya denk geldim oldukça istifade ettim, her ne kadar Li-ion bataryalardan bahsetse de yazılanlar Li-Polimer bataryalar içinde geçerlidir. İsteyen yazıya buradan ulaşabilir.
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

3- Metro arayüzde Tablet uygulamalarının kapatılması parmak ile veya fare ile uygulama yukarıdan tutularak aşağıya doğru sürüklenip atılması ile oluyor. Windows 8 püf noktaları ve cihazın kullanımı ile ayrıntılı bilgileri üreticinin yayınladığı pdf formatındaki kullanım rehberinden öğrenebilirsin. Türkçe Kullanım Klavuzuna buradan ulaşabilirsiniz (Sayfayı farklı kaydet diyerek dökümanı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.)

Window 8 ile ilgili internette gördüğüm en kapsaplı Türkçe paylaşım formu http://8.enpedi.com/ dir, takip etmenizi tavsiye ederim

• Herkese Selam;

Samsung Ativ leri bir türlü çözemedim.

2400 TL ye X700T1C-G02 diye bir model buldum, kesin teyid bulamasamda galiba 3g'li.

Benim sorum G02'nin A serisi ve H serisi nden farkı nedir.

Hepsinde işletim hızı, gb filan fraklı oluyor ama neden en pahalısı g serisi.

Aydınlatırsanız sevinirim.
  • G02'nin i5 3337 olması lazım
  • Selam

Bende H02 modelini 2470 tl ye aldım. Daha fazla test edemedim ama crome da ekranı nasıl büyütüp küçültüyoruz. İki parmak ile denediğimde olmuyor acaba bir ayarı açıp kapamam mı lazım?

Bataryası dizi izleyince çok gitmiyor 3-4 saat anca dayanıyor. GPS var ama bakındım navigasyon programı yok herhalde

Kullandıkça bilgi veririm.
  • jipsy J kullanıcısına yanıt
    Malesef Crome dokunmatiği desteklemiyor, dokunmatik destekli en iyi browser ie 10; özellikle tablet uygulaması... Firefox bazen gıcıklık yapsada şimdilik iş görüyor. NoSquit eklentisi ile Full Zoom %150, Text Zoom %120 yapınca FullHD ekrana oturuyor
  • kemuco K kullanıcısına yanıt
    i5 3337u ile i5 3317u arasında işlemci saat hızı ve max turbo frekansı bir adım artırılmış (Clock Speed: 1.7 GHz -> 1.8 GHz, Max Turbo Frequency: 2.6 GHz -> 2.7) GHz bundan başka bir fark olmadığı şu karşılaştırma linkinde anlaşılcaktır
  • merhaba arkadaşlar,
    Bu cihazlar için kullandığınız yada önerebileceğiniz kılıflar varmı acaba.Stand şeklinde olan masaüstüne konunca belirli bir eğimle durabilecek kullanımı kolay, cihazı koruyabilecek birşeyler bakıyorum.Vatan, bimeks, teknosa ve samsung mağazalarında bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Malesef Crome dokunmatiği desteklemiyor, dokunmatik destekli en iyi browser ie 10; özellikle tablet uygulaması... Firefox bazen gıcıklık yapsada şimdilik iş görüyor. NoSquit eklentisi ile Full Zoom %150, Text Zoom %120 yapınca FullHD ekrana oturuyor

Selam

Bende dedim google bu işlere kesin el atmıştır onun için bakmadan direkt crome kurdum. İE i de yıllardır kullanmıyorum en iyisi o zaman firefox ile devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fvural

merhaba arkadaşlar,
    Bu cihazlar için kullandığınız yada önerebileceğiniz kılıflar varmı acaba.Stand şeklinde olan masaüstüne konunca belirli bir eğimle durabilecek kullanımı kolay, cihazı koruyabilecek birşeyler bakıyorum.Vatan, bimeks, teknosa ve samsung mağazalarında bulamadım.

Orjinal Book Cover daha ülkemizde satışa sunulmadı, yurtdışından getirtebilirsin... O zamana kadar internette bulabileceğin ikinci sınıf kılıflar var; onu kullanabilirsin, maksat cihazı korumak ve ayakta durmasını sağlamak... Önceki sayfalarda bu kılıf ve alabileceğin diğer aksesuarlar ile yaptığım incelemeleri okuyabilirsiniz... Ben bu linkteki kılıfı almıştım...

Değerli Samsung ATIV Smart PC Pro 700T kullanıcıları;
    Sayfamızın lüzumsuz tekrarlar ile dolmaması için soracağınız konuyu lütfen önce sayfada aratınız, bulamadığınız taktirde sorunuz. Anlayışınız için teşekkürler...

• Sim kart girişli versiyonlulardan bir kampanya bekliyorum.
  • MERHABA ARKADAŞLAR
    BUGÜN SAMSUNG MAĞAZASINDAN "SAMSUNG ATİV PRO XE700T1C-G01TR" MODELİNDEN ALDIM. ÇOK HOŞUMA GİTTİ. AYARLARINI YAPARKEN SANIRIM YANLIŞ BİRŞEY YAPTIM. KALEMLE VE DOKUNMAYLA ÇALIŞIYORDU. AMA NE YAPTIM BİLMİYORUM ŞİMDİ SADECE KALEMLE ÇALIŞIYOR. DOKUNMA İŞLEMİ DURDU :(... ACABA AYARLARKEN BİR ÖZELLİĞİ Mİ KAPATTIM_* BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIMA İHTİYACIM VAR...
    SAYGILARIMLA...
  • Arkadaşlar bende 700t almayı dusunuyorum fakat apple macbook air ve 700t arasında karamsarım film ndt ve fm maneger için alıyorum neyi önerirsiniz bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende 500t alarak aranıza katıldım inşallah ürün yarın elimde olurda fm maneger oynuyabiliriz atom işlemciyle
  • Test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 26 Haziran 2013; 21:23:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978
    Test

Test Yayın'dan artık Normal Yayın'a ne zaman geçeceksiniz
    Şaka bir tarafa bize sayfayı düzelteceğinize dair vermiş olduğunuz bir söz vardı; ilginizi bekliyoruz...

İnternette gezerken denk geldiğim Samsung Smart PC Pro XE500T1C-H01'nin içi açılmış fotoğrafı

3G'li Modellerde (H ve G serisi) Aygıt Yöneticisinde "Broadcom GNSS Geolocation Sensor" adıyla gözüken, cihaza GPS/GLONASS özelliği veren Broadcom BCM47511 chipin Samsung Smart PC Pro XE500T1C-H01'deki yeri...

Broadcom BCM47511 Integrated Monolithic GNSS Receiver

Ayrıca 3G ve GPS'siz A serisine bu özellikleri katmak için yapılmış modifikasyonu şu linkten öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 28 Haziran 2013; 0:23:54 >

• Evet ilk sayfada yapılması gerekenler var. Ayni eksiklik Sony Duo 11de de var. Fırsatım olduğunda gerekenleri yapacağım.

eklenmesi istenilen seyler nelerdir ?

Resmi sitesinden surucu bilgileri ve linki ki Software update ile kendisi yapmakta.

Temiz Windows 8 veya Windows 8.1 kurulum talimatı

ipuçları ve hileler

Tavsiye edilen aksesuarlar ( kullananlarca )

Driver paketi .

Orijinal usb işletim sistemi kurulumu ve yedeği alma talimati

ve sizin aklinizda kalan eklenmesi gerekenler ....

Modifiye eklemeler ile GPS ( Ativ modellerinde GPS denen şey aslında Glonass ) ve SIM özelliği gibi eklemelerin bir dezavantaji vardir. O da firmware desteği. Yani driver surucu güncellemesi demiyorum.

Bildiğim kadarıyla Ativ in H modelindeki GLonass uydu modulu için ozel bios / firmware cikmis olsa bu hizmetten modifiye ile GPS ve SIM ozelligi kazanan Ativ Pro lar faydalanamayacağıdır.

Bu arada Windows 8.1 ön izleme surumu epey stabil. Türkçesi de var.

Genel tavsiyem güncel işletim sisteminden temiz kurulum yapmak. Tabi orijinal recovery oluşturulmuşsa .

• Merhaba Arkadaşlar,
    Cihazı kullanırker Samsung logosunun olduğu alan ve çevresi aşırı şekilde ısınıyor, elinizi koydugunuzda yanacak şekilde, ekranın alt tarflarında birşey yok normal.Sizlerin nasıl arkadaşlar ?
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,
    Cihazı kullanırker Samsung logosunun olduğu alan ve çevresi aşırı şekilde ısınıyor, elinizi koydugunuzda yanacak şekilde, ekranın alt tarflarında birşey yok normal.Sizlerin nasıl arkadaşlar ?

Fan ve havalandırma kanalının kanalının oradan geçtiğini düşünürsek ısınması normal; doğrudur bende de ısınıyor. Hatta USB 3.0 portuna taktığım USB 3.0 flash diskine dosya kopyalayıp çıkardığım zaman flashın metal kısmının çok ısındığına şahit oluyorum.

Tabletin arka kısmına basılı etiket
    i iyice incelerseniz cihazın model ve bazı donanım bilgilerini okuyabilirsiniz. Gözleriniz iyi görmüyorsa benim gibi fotoğrafını çekip okuyabilirsiniz, bu sayede 3G modülün kesin olarak Huawei MU733 olduğunu öğrenmiş oldum.

Samsung Ativ Smart PC Pro XE700T1C-H02TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 29 Haziran 2013; 12:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Fan ve havalandırma kanalının kanalının oradan geçtiğini düşünürsek ısınması normal; doğrudur bende de ısınıyor. Hatta USB 3.0 portuna taktığım USB 3.0 flash diskine dosya kopyalayıp çıkardığım zaman flashın metal kısmının çok ısındığına şahit oluyorum.

Tabletin arka kısmına basılı etiket
    i iyice incelerseniz cihazın model ve bazı donanım bilgilerini okuyabilirsiniz. Gözleriniz iyi görmüyorsa benim gibi fotoğrafını çekip okuyabilirsiniz, bu sayede 3G modülün kesin olarak Huawei MU733 olduğunu öğrenmiş oldum.

Samsung Ativ Smart PC Pro XE700T1C-H02TR

Sıcaklık az değil mangal yapılır, hadi hayırlısı bakalım nolacak.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.