Şimdi Ara

ASUS Transformer Pad TF300TG KULLANANLAR BURAYA [ ana konu ] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
17
Favori
65.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisten geldi tabletim. Yaklaşık 15 gün sürdü. Sadece bir kablo değişimi için. Yoğunlar galiba ki daha önce ekranı 7 gün içinded değişip göndermişlerdi.

Eğer tableti ne yaparsanız yapın bilgisayara bağlayamıyorsanız servise gönderin. Sorun kablodaymış. Kabloyu değiştirmişler.

Gelelim servise.Bunların kesinlikle kutu fetişi var.Yani kutu hakları mahkemesi olsa ve ben bu kutuya tecavüz edildi diye dava açsam müebbet hapis yerler. Kutu servise her gidiş gelişinde bir yeri yırtılmış olarak geliyor. Bantlayıp biraz adam etmeye çalıştım ama nafile yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum. Yaklaşık 2 senedir transformer pad tf300tg kullanıyorum. Tabi cihaz yavaşladı haliyle. fabrika ayarlarına dönmeme rağmen cihazdaki yavaşlama aynen devam etmekte. Şu rom yükleme olayını da yapmadım hiç. Tf300tg ile uyumlu çalışan ve kolay anlatımı olan bir link paylaşılırsa çok minnettar olurum. Teşekkürler ...

• Arkadaşlar tablete rom'u cwm ile mi yüklüyoruz?
  • Merhaba,

Ben de 2 yili askin bir suredir tf300tg kullaniyorum ama aldigimdan beri hic guncellemedim (4.0.3). Cunku bildirim gelmedi. Guncelleme kontrolu yaptigimda ise ya guncelleme yok diyo yada dosya indirelemedi 1dk bekleyip tekrar deneyin diiyor. Arastirdigim kadariyla bu modellerde bildirimle ilgili sorun olabiliyomus. Dmclient ve cmclient programlarini durdurup tableti tekrar baslattim. Tekrar guncelleme kontrolu yaptigimda aygitiniz icin yeni bir guncelleme mevcut, bildirimleri kontrol edin diyor ama hala bildirim gelmiyor. Sebebi nedir acaba?
     ASUS Transformer Pad TF300TG KULLANANLAR BURAYA [ ana konu ] ASUS Transformer Pad TF300TG KULLANANLAR BURAYA [ ana konu ]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fp06 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, cihazi manuel olarak da güncelleyebilirsiniz. Asus'un web sitesine girip tabletinize uygun yazilimi indirin. Türkiyeden aldiysaniz ww sürümünü indireceksiniz. Tf300t mi tf300tg mi emin olun. Sonrasinda indirdiginiz dosyayi zipten cikarin. İcinden yine zipli bir dosya cikacak o sekilde kalsin. Bunu harici bir hafiza kartina kopyalayin ve hafiza kartini tablete takin. Cihazi yeniden baslatin, uyari verecek ve güncellemeye baslayacaktir

• Selam;

Benim gibi "ASUS Transformer Pad (TF300TG) " kullanan bir arkadaşım son 2 gündür google playstore a bağlanamadığı için ayarları kontrol ederken aşşağıdaki mesaj ile karşılaşmış. Bilgisi veya soruna çözüm üretebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz. Teşekkürler.

Sunucu ile güvenilir bağlantı kurulamıyor.

Bu, geçici bir sorun olabilir veya Android cihazınızda veri hizmeti kullanılamıyordu. Sorun devam ederse Müşteri Hizmetlerini arayın.

Cihazz root 'lu değildir...
    Tarih Saati doğrudur...
    İnternete bağlıdır.
  • Selam;

Benim gibi "ASUS Transformer Pad (TF300TG) " kullanan bir arkadaşım son 2 gündür google playstore a bağlanamadığı için ayarları kontrol ederken aşşağıdaki mesaj ile karşılaşmış. Bilgisi veya soruna çözüm üretebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz. Teşekkürler.

Sunucu ile güvenilir bağlantı kurulamıyor.

Bu, geçici bir sorun olabilir veya Android cihazınızda veri hizmeti kullanılamıyordu. Sorun devam ederse Müşteri Hizmetlerini arayın.

Cihazz root 'lu değildir...
    Tarih Saati doğrudur...
    İnternete bağlıdır.

*** !!! Sağ alt köşededeki wifi iconu açık gri renkte sanki eskiden wifi gücüne göre mavi oluyordu gibime geliyor yanlışmı hatırlıyorum acaba sizde ne renk ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalerguven -- 1 Ocak 2015; 14:09:45 >
  • kemalerguven K kullanıcısına yanıt
    Wi-fi de icon mavi ise internete bağlanmış demektir gri renkteyse internete giremezsin bağlantıda bir problem var demektir.

Google Playe bazen bağlanmıyor ben dns değiştirerek google dns'ni yaparak giriyordum.Belki denerseniz sizdede olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Hocam merhaba, cihazi manuel olarak da güncelleyebilirsiniz. Asus'un web sitesine girip tabletinize uygun yazilimi indirin. Türkiyeden aldiysaniz ww sürümünü indireceksiniz. Tf300t mi tf300tg mi emin olun. Sonrasinda indirdiginiz dosyayi zipten cikarin. İcinden yine zipli bir dosya cikacak o sekilde kalsin. Bunu harici bir hafiza kartina kopyalayin ve hafiza kartini tablete takin. Cihazi yeniden baslatin, uyari verecek ve güncellemeye baslayacaktir

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Ama denedim bunu, olmadi. Tekrar bi daha deniyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fp06

quote:

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Ama denedim bunu, olmadi. Tekrar bi daha deniyeyim.

İndirdiğiniz dosyayı ilk zipten çıkardıktan sonra içteki zip dosyasını EP300_768_SDUPDATE.zip olarak adlandırmak gerekiyor. Tabletin görmesi lazım. Olmazsa EP300_SDUPDATE.zip olarak deneyin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fp06

quote:

İndirdiğiniz dosyayı ilk zipten çıkardıktan sonra içteki zip dosyasını EP300_768_SDUPDATE.zip olarak adlandırmak gerekiyor. Tabletin görmesi lazım. Olmazsa EP300_SDUPDATE.zip olarak deneyin

Tamam oldu güncelledim, Teşekkürler. İlk indirdiğim dosya yanlışmış, ww olanı indirdim ve güncelledim. Ama benim tablet hala yavaş ve kasıntılı çalışıyo, sanırım fabrika ayarlarına döndürmem gerekiyo.

• Arkadaşlar cihazın Remi düşük geliyor ağır kalıyor, bu cihaza ram eklenebilirmi yada proğramla felan bişe yapılabilirmi, sistemi nasıl hızlandırabilirim..
  • Hurda asus tf300 isteyen var mı?
  • Merhaba bende tf300tg var turkcell hat takıp internet ayarlarını yapmak istediğimde malesef com.android.phone işlemi durdurdu uyarsı veriyor hiç birşey yapamıyorum yardımınızı rica ediyorum.

Servisi aradığımda servise yollayıp yeniden işletim sistemi yükletmeniz gerekmekte dediler.
  • Arkadaşlar 3G yi kullanmıyorum TF300T için hazırlanmış romları kullanabilir miyiz? Cihazım TF300TG

• elimde Asus Transformer Pad TF300T wifi olanı var Amerikadan almıştım bir kac yıl önce sonrasında İpad alınca kullanmadım uzun süredir de öyle duruyor. Satmak istiyorum. hiç bir sıkıntısı yok alındıktan sonra en çok 15-20 kere açılmış
    Fiyatı 400 tldir.
  • şu anda fiyatlar nerelerde kullanan arkadaşlardan olumlu olumsuz yorum alabilirmiyim
  • Asus tf300 kırık ekranlı veya anakartını felan satan varsa acil alınır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brl266

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brl266

Arkadaşlar, TF300 modelinden yeğenime almıştım. oda ekrana bir cisimle vurmuş.ben cihazı görmedim ama telefonla bana söyledikleri, dış camda kırık yok, tablet açıldığında yukarıdan aşağıya bir çizgi ve bunun üzerinde 2 yuvarlak oluşup sonra tekrardan kapanıyormuş. sizce ne olmuş olabilir? cihaz amerikadan geldi ve garantisi yok.ne kadara mal olabilir? ebaydan ekran getirtsem (parçanın ismi ne dir bilen varsa yazabilirmi) burada yaptırabilirmiyim.

Sizin almanız gereken iç ekran + dokunmatik panel. Elektronikten biraz anlıyorsanız kendiniz bile takabilirsiniz yada bilgisayarcıya taktırın ama en fazla 20TL verin. Aşağıya link ekliyorum bakabilirsiniz.

Almanız gereken Dokunmatik + İç Ekran
    http://www.aliexpress.com/item/Original-Asus-EeePad-tablet-TF300-10-1-tablet-lcd-calendar-hsd101pww1-hsd101pww1-a00-touch-screen-ips/1569590175.html

Yanlışlıkla aşağıdaki gibi sadece iç ekran almayın
    http://www.aliexpress.com/item/LCD-screen-display-for-Asus-Eee-Pad-Transformer-TF300/950340762.html

Sizin dokunmatik paneliniz sağlam olmasına rağmen komple alın diyorum çünkü dokunmatik panel iç ekrandan ayrılırken genellikle kırılıyor. Bu sefer tekrar almak zorunda kalıyorsunuz. Baştan bütün şekilde alırsanız sadece bir soketi çıkarıp yeni ekranınızın soketini takacaksınız hiç riski yoktur.

Arkadaşım öncelikle cevabın için teşekkürler. abaydan bulduğum aşağıdaki ekranlar olabilirmi? Bir de bun larda G01, G02, G03 gibi ayrımlar var. Bunu nereden öğrenebilirm?

http://www.ebay.ca/itm/Asus-Transformer-Pad-TF300-TF300T-Digitizer-Touch-Screen-Glass-Lens-Rev-G03-USA-/151212512949?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item2334f7d6b5&_uhb=1

http://www.ebay.ca/itm/For-Asus-Transformer-Pad-TF300T-TF300-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Replacement-/171195209605?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&var&hash=item27dc079785&_uhb=1

Bu bulduklarınız olmaz maalesef. Touch screen digitizer yazzanlar sadece dokunmatik ekran. Sizin zaten dokunmatik ekranınız sağlam. Size LCD+Touch screen digitizer lazım.
    Aşağıdaki gibi lazım size.
    http://www.ebay.ca/itm/LCD-Screen-w-Digitizer-G01-Ver-Tool-for-Asus-Transformer-Pad-TF300-TF301-ZVZLU14-/190903776044?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item2c72c0732c&_uhb=1

G01-G02-G03 ayrımını nereden öğrenebiliyoruz, var mı bunun yolu?

• potasyumsiyanur P kullanıcısına yanıt
    Ekran ve cam beraber alındığında sıkıntı olmuyor diye biliyorum. Tek dokunmatik ekran alırsanız model numarası önemli. Yine de emin olmak isterseniz cihazın içini açıp ekranın bağlantı flexi kablosuna bakmanız lazım. Ekran model nosu orada yazar.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.