Şimdi Ara

1.6 Multijet Bravo 200hp by Megachips... Detaylar ilk mesajda. Araç kaza yaptı pert olabilir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
24.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bana bu günleri yaşaran Rabbime sonsuz şükürler olsun. Allah herkese gönlüne göre araç, gönlüne göre tuning imkanı versin.

Bu konuda araca yapılanları ve yapılacakları paylaşacağım :)

Motor:

1.6 Multijet Bravo 200hp by Megachips... Detaylar ilk mesajda. Araç kaza yaptı pert olabilir..

Turbomuz büyütüldü, VNT17

Orjinal sabit geometrili turbo

Downpipe yapıldı

Dpf iptali

Hava filtresi takıldı

Orjinal hava filtresi

Hava giriş çapı 2 katı oldu

3.5 eibach helezonlar

Orjinal Helezonlar

MiR marka 17 jantlar ve 227/45/17 potenza S001 lastikler takıldı

3.5M Cam filmi ve plaka kalınlaştırması

Ön tampona karlık, marşpiyeller, difüzör, ve spoiler uygulandı

Ön kapılara 13cm MTX kompenant+arkaya MTX kolonlar+ MTX roadster bass amfisi+kenwood kolon amfisi ve kicker kutu bass

Dyno Videosu

Homurdanma videosu

Araç Ankarada. Gazlamak isteyen, görmek isteyen, başka araçla denemek isteyen, fikir almak isteyen herkese kapımız açık

Megachips Mehmet Gazihan ve mekaniği Aşkın Şentürke

Pratik Oto jant lastikçi Emrah hocama

Ankara Class Oto Aksesuara

Dinogarage Deniz Gümüşe

EEQ Oto Müzik Sİstemleri Osman Çelike ayrıca emekleri için teşekkürle
    r..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi replastone -- 4 Mart 2013; 15:08:33 >

• FBT'ye de yazmıştım buraya da yazayım maşallah maşallah
  • o kadar potansiyel varmıydı bu 105 hp de. Değerler çok iyi.
  • benim kaputun altında aslan yatıyormuş haberim yokmuş esp olan donanım mı acaba? birde motor ömründen ne kadar gitmiştir sağlıklı yürüyor mu araç
  • dynonun kalibrasyonunda sıkıntı olabilir
  • aracın yürüyeni ve şanzımanı bu değerlere uyum gösterebilecek mi? dumanda atıyor ;)
  • 120 ligin modifikasyona daha uygun olduğunu duymuştum. Motorlarda sadece yazılım değil donanımda da farklılık varmış. En basitinden 120 lik değişken geometrili bi motor. Yani özet geçersek bundan böyle bir hayvanımsı bişey çıktıysa 120 lik nolurdu acebe
  • 1 dakika 23 saniyede ozon tabakısını deldiniz
  • süper hocam
  • Arabanın özelliklerini de yazaydın iyiydi,neler yaptırdın da bu güçle yürüyor bu araç?

Şanzıman,baskı-balata,volant,egzos sistemi,turbo,intercooler vs. vs.

Sarmadan yürüyorsa güzel değer,grafiği gerçekten çok iyi.Verimli bir güç aralığı var,alt devirlerde de eskisinden pek de farklı yakmayacaktır.Bu grafik için de baya çalışmak gerekiyor,birçok parçası uyarlandı sanırım.Sadece,EGR-Cat iptali,remap ile olacak iş değil.100-200,0-400m,0-120,160 değerlerini ve son hızını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OceanMaster -- 8 Eylül 2012; 17:02:15 >
  • araç bildiğin kara tren
  • hocam sen şu arabaya yaptıklarını A dan Z ye bir yazsana

çok acayip birşey olmuş bu

ama neden eksoz dan okadar siyah duman atıyor o kısmı kafamı karıştırdı

takipteyim merakla bekliyorum bilgilendirmelerinizi
  • Hayırlı olsun hocam Benim bildiğim kadarıyla değişenler; DPF iptali, VNT17 Turbo, Megachips Remap. Bilmediğim de varsa eklersiniz artık hocam
  • Arkadaşlar aracı daha bugün düzgün kullanma imkanım oldu eve de yeni geldim(malum cumartesi). Konu fotoğraflar ve videolarla detaylanacak kimse merak etmesin. Henüz gezmekten vakit bulamıyorum konuyla ilgilenmeye :)

Şunu paylaşayım;

Motor: vnt17 turbo swap+dpf iptali+downpipe+filtre kiti+chip box+susturucu iptali+ en önemlisi Mehmet Gazihan imzalı custom remap+ megachips mekaniği aşkın hocam imzalı eşsiz işçilik.

Yürüyen: 3.5 eibach yaylar+ 225/45/17 potenza s001 lastikler ve daha hafif jantlar.

Dış görünüm: Komple bodykit+3.5 m cam filmi+ stebel korna

Müzik sistemi: yarın yapılacak listeyi eklerim

Kısa vadede yapılacaklar: kule gergisi+spacerlar(225 tabanla bile istediğim genişliği alamadım)

Uzun vadede planlananlar: bronz balata+büyük intercooler+büyük enjektör+60mm düz boru eksoz+araştırıyoruz bulursak koni amortisör+ büyük fren diskleri

• Hayırlı olsun. Tüm yapılan işlemleri yazabilirseniz konuyu takip ediyorum.

Dyno ya fazla güvenmeyin, çoğu yanlış ölçüyor. Aracı muadil güçlerdeki araçlarla yürüterek test etmeniz daha kesin sonuç verir. Ankardaysanız ve denemek isterseniz ciğerli stock VTI ayarlayabilirim ;)
  • bu işlerden anlamam ama bu kara duman hiç hayra alamet değil gibi.. Takipteyim. Motor sıkıntıları olursa bunları da paylaşın lütfen..
  • En çok merak ettiğim bu işlemler sonunda kaç litre yakıyorsunuz?
  • 197 hp ile birlikte çevresindekilere de bol miktarda akciğer kanseri veriyor.

Ayrıca gerçekçi olmak gerekirse o arabanın ne 197 hp'yi yere aktarma ne de sağlıklı bir fren performansı sergileme şansı yok maalesef.

Cruze 2.0 dizel + düşük bir chip tuningle aynı performans alınır, arac da bir ömür sorunsunz kullanılırdı. 4 disk 300 mm...

Lastik tercihi iyi olmuş bu arada.
  • Dpf 105liklerde de çıkmaya başlamış demek bilmiyordum bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benimde tavsiyem bol bol gazlıyorsanız acilen frenlere müdahale edin Bizim Focus'ta frenlere müdahale etmek kolay, Mondeo Fren disk, kaliper ve balatalar takılabiliyor. Sizinkinde nasıl bir yöntem uygulanır bilemiyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.