Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.325
Cevap
50
Favori
922.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendede rx88 modeli var bu seti tv ye bağlasam nasıl bir sonuç alırım film izlerken tatmin edici olurmu ve nasıl bir bağlantıyla en iyi sonucu alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mey88 -- 15 Kasım 2012; 23:39:55 >
  • Hoparlörleri söktüm ikiside birbirinin aynısı sadece üstten görünüşleri farklı 16 ohm 50-100 watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanN61 -- 20 Kasım 2012; 9:59:41 >

• Arkadaşlar selam, Sony Mhc GR7 müzik setim var 2 senedir kullanmaktayım lakin son zamanlarda tuşlarda bir sapıtma olayı var, şöyleki surround'a basıyorum groove çalışıyor gibi, yanlız her tuş değil bazıları yapıyor ve kumanda sorunsuz çalışıyor. ne yapmam gerekiyor. ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mey88

Arkadaşlar merhaba,
    Bendede rx88 modeli var bu seti tv ye bağlasam nasıl bir sonuç alırım film izlerken tatmin edici olurmu ve nasıl bir bağlantıyla en iyi sonucu alırım

ben de rx88i tvye bağladım daha doğrusu receivere bağladım.her neyse sonuç gayet başarılı.çok iyi ses çıkıyor.herhangi bir elektrikçiye git ve bu şekilde bir iş yapmak istediğini söyle.o sana gerekli kabloyu hazırlar.gayet basit bir iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisinet

quote:

Orijinalden alıntı: mey88

Arkadaşlar merhaba,

ben de rx88i tvye bağladım daha doğrusu receivere bağladım.her neyse sonuç gayet başarılı.çok iyi ses çıkıyor.herhangi bir elektrikçiye git ve bu şekilde bir iş yapmak istediğini söyle.o sana gerekli kabloyu hazırlar.gayet basit bir iş.

Sen ne şekilde bağlantı yaptın?
  • Arkadaşlar bende Mhc Rg595 Müzik setimin kendi wooer ını söküp daha derin ve doyurucu bass sesi alabilmek için JBL GTO 804 20cm 4 ohm 200watt rms lik araç wooer ını takmak istiyorum ama Müzik setinin empedansı 6 ohm takacağım wooer 4 ohm doğal olarak müzik seti normal kendi cıkış gücünden daha fazla güc verecektir woofer a ama cok sorun olmaz zaten son ses dinlemiyorum benim asıl sorum seste bi bozukluk boğukluk olurmu ben daha derin bass sesleri istiyorum yapacagım buna degermi

bide kabin farkedermi suanki kabin sunta mdf den bi kabine koysam aradaki farka degermi

6 ohm 180 watt orjinal woofer
    4 ohm 200 watt takmak istediğim woofer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Collezione

Arkadaşlar selam, Sony Mhc GR7 müzik setim var 2 senedir kullanmaktayım lakin son zamanlarda tuşlarda bir sapıtma olayı var, şöyleki surround'a basıyorum groove çalışıyor gibi, yanlız her tuş değil bazıları yapıyor ve kumanda sorunsuz çalışıyor. ne yapmam gerekiyor. ??

Bu Sony'lerin genel sorunudur. Yalnızca seninki biraz erken başlamış. Şimdilik bir çözüm bulanı da ben deuymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Arkadaşlar bende Mhc Rg595 Müzik setimin kendi wooer ını söküp daha derin ve doyurucu bass sesi alabilmek için JBL GTO 804 20cm 4 ohm 200watt rms lik araç wooer ını takmak istiyorum ama Müzik setinin empedansı 6 ohm takacağım wooer 4 ohm doğal olarak müzik seti normal kendi cıkış gücünden daha fazla güc verecektir woofer a ama cok sorun olmaz zaten son ses dinlemiyorum benim asıl sorum seste bi bozukluk boğukluk olurmu ben daha derin bass sesleri istiyorum yapacagım buna degermi

bide kabin farkedermi suanki kabin sunta mdf den bi kabine koysam aradaki farka degermi

İllaki fark olumlu olacaktır ancak bana göre değmez ve yüksek seste 20-30 dakika dinlenirse sistemin yanma tehlikesi var. Yapılacak bana göre daha mantıklı bir iş ancak bir pasif ev subwooferı ile veya aktif subwoofer ile çözülebilir. Aktif subwoofer kökten çözüm ancak pasif ev subwooferıda iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Arkadaşlar bende Mhc Rg595 Müzik setimin kendi wooer ını söküp daha derin ve doyurucu bass sesi alabilmek için JBL GTO 804 20cm 4 ohm 200watt rms lik araç wooer ını takmak istiyorum ama Müzik setinin empedansı 6 ohm takacağım wooer 4 ohm doğal olarak müzik seti normal kendi cıkış gücünden daha fazla güc verecektir woofer a ama cok sorun olmaz zaten son ses dinlemiyorum benim asıl sorum seste bi bozukluk boğukluk olurmu ben daha derin bass sesleri istiyorum yapacagım buna degermi

İllaki fark olumlu olacaktır ancak bana göre değmez ve yüksek seste 20-30 dakika dinlenirse sistemin yanma tehlikesi var. Yapılacak bana göre daha mantıklı bir iş ancak bir pasif ev subwooferı ile veya aktif subwoofer ile çözülebilir. Aktif subwoofer kökten çözüm ancak pasif ev subwooferıda iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum.

suanlık eq ayarları filan daha iyi ses aldım suan idare eder beni gayet tatminkar oldu dediğiniz gibi ugrasmıcam teşekkürler

• iyi aksamlar arkadaslar foruma yeni uye oldum eger yalnis yere yazdiysam ozur dilerim. forumdan yararlanip 150 tl arti 36 tl kargo ucreti ile sony rx 90 muzik seti aldim yalniz volume ayarinda sikinti var ayar tutmuyor ama suan son sesi tutturdum ve oylece biraktim oldu. pc ye baglamisim gayet guzel de sesi var. ha bi de surround hoparlorleri yok oyle aldim. simdi size iki sorum olacak bu surround hoparlorler ne ise yarar ve arka tarafta super woofer diye bi cikis var o ne ise yarar? bilgisi olan arkadaslar bana bu cihaz hakkinda detayli bilgi verebilir mi lutfen
  • Surround çevreleyen saran demek. Yani surround hoparlörleri arkaya koyarak sesin her taraftan gelmesini sağlamış olursunuz. Kişisel düşüncem filmlerde güzel ama müzikte surroundun pek yeri yok.

Super woofer diye geçen de, müzik setinin basları size yeterli gelmiyorsa aktif bir subwoofer alarak bu çıkışa bağlayabilirsiniz.
  • tesekkurler surround cikisina kendi front hoparlorlerini bagladim ancak surround ozelligini acmama ragmen ses alamadim sanirim cikislari yanmis neyse onemi yok ana cikislar yanmasin da :) bu arada super woofer cikisina direk woofer baglanirmi yoksa ayri bi amfi mi lazim ?
  • Direk woofer baglayamazsin. Aktif sub baglaman gerek. (onlarin kendi amfisi vardir)

Arkalar calisiyor aslinda ama sen duymuyorsun. Burdaki surroundlar gercek surround gibi ayri kanal degil sadece bazi efektlerin sonlarini verirler cok az yanki gibi bir ses cikar yani onlardan.

Benim gibi bir amfi daha alip onuda ses kartinin surround cikisina baglarsan o zaman 4.0 bir sistemin olur ve oyun ve filmlerde cok guzel performans alirsin. Ben oyle yaptim 2 setim var biri front digeri surround kanallardan sorumlu az once S.W.A.T (2003) filmini izledim (dts) catisma ve silah sesleri cok iyiydi. Komsularda sagolsun cok iyiler

Bu arada 5.1 sistemlerinizi bu filmle test edebilirsiniz. Cok uygundur. Silah sesleri gercek gibi ve gercekten adamlar surround icin ugrasmislar. Mesela tufegi atiyor adam yankisi surroundlardan geliyor falan belli adamlar baya ugrasmislar. Helikopter sesleri patlama sesleri falanda iyi.

• benim ses kartim yokki sony hastasiyim sony laptob kullaniyorum :) ama woofer olarak az once jbl 1000 watt aldim kabiniyle beraber 90 tl.ye bende bi tane daha sony muzik seti var yine stk entegreli. hst 700 watt modeli cok eski. woofera bagladim ama calismadi. meger woofer calismiyormus. tamiri varmi bunlarin sanirim bobini yanmis. artik fiyatta ciddi bi indirim yapmazsa geri vercem indirim yaparsa da tamir edebilirsek edcez. edilir mi ? :)
  • Sen o wooferi zaten geri ver. Sana yaramaz araba wooferi. Ona amfi lazim adaptor lazim 300-400 tl masrafi var en az.

http://www.hizlial.com/u05.005.4140.0004/sony-sa-w2500-subwoofer-hoparlor

Sana boyle birsey lazim. Aktif subwoofer.
  • onerin icin tesekkur ederim ama cok pahali. ben rx 90 i 150 ye aldim :) ayrica az once dedigim gibi bende bi adet daha sony muzik seti var woofer i ona bagliycaktim. baya guclu stk cikisi var.ama 1000 watt jbl sanirim fazla gelir en fazla 500 watt sub bulmak lazim kabin var bende zaten. olur mu oneriniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yegenufuk

onerin icin tesekkur ederim ama cok pahali. ben rx 90 i 150 ye aldim :) ayrica az once dedigim gibi bende bi adet daha sony muzik seti var woofer i ona bagliycaktim. baya guclu stk cikisi var.ama 1000 watt jbl sanirim fazla gelir en fazla 500 watt sub bulmak lazim kabin var bende zaten. olur mu oneriniz nedir ?

O ikinci muzik setini birinciye aktif subwoofer niyetine baglasan bile ses alamazsin. Biliyorum cunku bende denemistim aynisini Bende 5 tane muzik seti var.

Muzik setindeki aktif subwoofer cikisi 100 hz den asagi bass sinyali yollar sadece. Ikinci muzik setine baglarsan cok cok az bir bass verir oyle azki calismiyor sanirisin hayal meyal birsey verir. (belkide o yuzden elindeki wooferi bozuk zannediyorsun) Her aletin kendi frekans araligi ve crossover ayari vardir. Bu alet bir subwoofer degil o kadar dusuk frekanslarda calismak icin uretilmemistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 4 Aralık 2012; 23:01:00 >

• yok wooferin eksi ucu arti ucuna gram elektrik iletmiyor sanirim bobini yanmis. daha nasil deneyebilirim ki wooferi? cok da hosuma gitmisti fiyati da uygundu :) ama ben dedigimi yapmistim iyi de bass aliyordum . left cikisini 250 wattlik woofera, right cikisini da normal kabine vermistim bass tiz mid her sey iyiydi yani. taki yumatu muzik setini atana kadar :D
  • kimse yokmu bu forumda ya ?
  • evet arkaddaslar vx90 av cıhazım var ne yazıkkı galıba stk cıkıslarını yaktım 2*120w rms ana cıkısları var 3*35w rms surraund cıkısları var ben 120w rms cıkıslara 200*2 400w rms degerı olan vx8 hopları bagladım sanırım cıkıslar yanı tahmınımce amfısı yanmadı cunkı surraund lar calısıyo sadece ana cıkıslar yanmıs olsa gerek ne yapmam lazım acaba cıhaz cop mu oldu yoksa tamırı mumkunmudur saygılar...
    cıkıslardan ses gelıyo fakat 10 da 3 ses 10 da 7 cızırtı ve bogulma ana cıkıslardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cigabyte2 -- 7 Aralık 2012; 1:51:03 >
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.