DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
TURKCELL T20 ROM YÜKLEME-DETAYLI
278
Cevap
6
Favori
113.798
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> TURKCELL T20 ROM YÜKLEME-DETAYLI
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
      940 Mesaj
      29 Ağustos 2012 23:36:48
      Öncelikle merhaba, forumda dolandığım kadarıyla detaylı bir rom yükleme rehberi bulamadım T20 için, bu konuyu hazırlayıp yeni arkadaşlara yardım etmek istedim, başka konu var ise bulamadığım için pardon..

Öncelikle telefona 2 Çeşit rom yükleyebiliyoruz.

1-) STOCK ROM

Stock Romu indirdiğimizde "dload" adında bir klasörle karşılaşacağız...

"Dload" adlı klasörü hafıza kartımıza kopyalıyoruz ve hafıza kartımızı telefonumuza takıyoruz.

Telefon kapandıktan sonra " ses açma + ses kapama + güç tuşu" na aynı anda bastığımızda karşımıza pembe bir bar gelicektir. Bar dolduğunda işlemimiz tamamlanmış olacaktır.

Huawei Rom 2.3.6 ---> " http://www.huaweidevice...nic-Software-Upgrade.zip "
      Turkcell 2.3.5 ---> " http://www.turkcell.com...0/T20ROMNFC_22.11.11.zip " (Beğenmedim orjinal roma dönmek istiyorum diyenler için)

2-) CUSTOM ROM

Cyonogenmod ,CepTsonic , Fundowsky vb. romlar custom romlardır, bu romları yüklemek hem biraz daha uğraştırıcı, hemde telefonu garantiden çıkaran yüklemelerdir, tabi bilgili kişilerin düzenlemeleri size daha uygun ve stabil geliyorsa bu romları yükleyebilirsiniz...

Romlardan görüntüler

CYONOGEN MOD (Soldaki) CepTSonic(Sağdaki)

Bu romları yüklemek için öncelikle CLOCKWORKMOD telefonumuzda yüklü olmalıdır, bunu içinde şu adımları takip edin.

1-) http://tinyurl.com/T20CWM , buradan t20 için clockworkmod u indirin.
      2-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme > Usb Hata Ayıklaması nı aktifleşitiryoruz.
      3-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Hızlı Önyükleme yi devredışı bırakıp telefonu kapatıyoruz.
      4-) Rar daki dosyaları masaüstüne çıkarıyoruz.
      5-)Telefon kapalı iken, "Ses kısma + güç" tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruz.
      6-)Telefon fastboot konumunda iken cihazı usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, ve masaüstüne çıkardığımız .bat uzantılı dosyayı açıyoruz, yükleme hemen gerçekleşecek ve cihaz reset atıcaktır ve karşınıza "clockworkmod" gelecektir.
      (Resimdeki versiyona aldırmayın linkini verdiğim Clockworkmod 5.0 dır)

ClockworkMod yüklemesi gerçekleştikten sonra, internetten T20 cihazımıza uygun olan ve beğendiğimiz veya denemek istediğimiz romu indiriyoruz.
      " http://www.mediafire.com/?kqz7yf6dd81zd5f "---> Cyonogenmod 7.2 v4.1
      " http://hotfile.com/dl/1...onic-v3.zip.html?lang=tr " ----> CepTSonic
      " http://www.2shared.com/...650_40_by_Fundowsky.html ---> Fundowsky
      " http://www.mediafire.com/?2i67q1v7t79cpwe ---> Miui
      İndirdiğimiz romu Zip li halde hafıza kartımıza atıyoruz. Ardından telefonu kapatıp, " Ses Açma + güç " tuşlarına Clockworkmod ekranı gelene kadar basılı tutuyoruz.

Bu ekran geldiğinde sırasıyla.. ( Menüde aşağı yukarı gitmek için ses kısma ve açma tuşlarını ve seçim yapmak içinde güç tuşuna basın)
      1-)Wipe data/factory reset menüsüne girerek " yes " i seçiyoruz. **** Go Back **** e basıp ana menüye dönüyoruz.
      2-)Wipe Cache Partition menüsüne girerek tekrar " yes " i seçiyoruz. Tekrar **** Go Back **** e basıp ana menüye dönüyoruz.
      3-)Aşağıya inerek " Advance " e girip , Wipe Dalvik cache i seçiyoruz.
      4-) **** Go Back**** diyerek ilk menüye dönüp , Install ZIP from SD Card -> Choose ZIP from SD card menülerine girip, attığımız zipli dosyayı bulup seçiyoruz ve " yes " diyoruz. Rom yükleme işlemi başlayacaktır.
      5-)Yükleme işlemi bittiğinde ana menüden " Reboot System Now" ı seçip cihazı yeniden başlatıyoruz. Romunuz yüklenmiştir hayırlı olsun...

Son olarak da " Ben bunları yükledim beğenmedim diyorsanız, ClockworkMod ile az önceki adımları takip ederek orjinal turkcell roma donebilirsiniz.
      Link " http://hotfile.com/dl/1...kcell_2.3.5_CWM.zip.html "

Tüm konuları tek elde toplamak istedim, eksiğim,hatam yada eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı beklerim

Linkler Ve Bazı Resimler Alıntıdır.... Her yaptığınız işlemde sorumluluk sizdedir unutmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 9 Ocak 2013; 23:11:59 >

• Çavuş
      45 Mesaj
      31 Ağustos 2012 18:51:00
      çok uğraşmışsın da kimse bakmamış veya yorum atmamış.. ilk yorum benden olsun.. sayende yaptım ve gereksiz turkcell uygulamalarından kurtuldum saolasın emeğin içim

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      31 Ağustos 2012 21:27:28

quote:

Orijinalden alıntı: superworm

çok uğraşmışsın da kimse bakmamış veya yorum atmamış.. ilk yorum benden olsun.. sayende yaptım ve gereksiz turkcell uygulamalarından kurtuldum saolasın emeğin içim

Rica ederim, işini gördüyse ne mutlu yardım edebilmişim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      45 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:08:31
      kardeş yalnız 2 sorun var birincisi görev yöneticisinin ve yukardan inen perdede bluetooth wifi gps gibi ikonların olmaması. ve depolama için sd kart seçiminin olmaması. yani telefon hafızasına yüklüyor direk..

belki ben bulamamış olabilirim.. var mıdır bi çözümü

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:11:37

quote:

kardeş yalnız 2 sorun var birincisi görev yöneticisinin ve yukardan inen perdede bluetooth wifi gps gibi ikonların olmaması. ve depolama için sd kart seçiminin olmaması. yani telefon hafızasına yüklüyor direk..

belki ben bulamamış olabilirim.. var mıdır bi çözümü

Stock romlardan yükledin diye düşünüyorum, turkcell in orjinal romu dışındaki diger stock romlarda bar ve sd ye taşıma özelliği yok maalesef, ceptsonic romunda tüm bu özellikler var istersen.

• Çavuş
      45 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:14:03
      tamamdır saolasın . cepstonici yüklememi önerir misin ? yoksa iyi midir bu ? sizin kullandığınız hangisi.

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:19:20

quote:

tamamdır saolasın . cepstonici yüklememi önerir misin ? yoksa iyi midir bu ? sizin kullandığınız hangisi.

Benim cihazımda ceptsonic rom yüklü, memnunum, kendinden rootlanmış halde olduğu için link2sd ile sd ye taşınmayan dosyalarıda taşıyabiliyorum, çogu uygulama yüklü halde(facebook,twitter,opera, 1-2oyun vs) 50 mb bos yer var, stabil bir rom, tavsiye ederim ama garantiden çıkar telefon bilgin olsun

• Çavuş
      45 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:21:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Senutarus

Alıntıları Göster

Benim cihazımda ceptsonic rom yüklü, memnunum, kendinden rootlanmış halde olduğu için link2sd ile sd ye taşınmayan dosyalarıda taşıyabiliyorum, çogu uygulama yüklü halde(facebook,twitter,opera, 1-2oyun vs) 50 mb bos yer var, stabil bir rom, tavsiye ederim ama garantiden çıkar telefon bilgin olsun

garantide olsa zaten bişey yaptıkları yok bari biz müdahale edelim :) .. en son sürümü linkteki değil mi.. bu arada çok ama çok teşekkür ederim telefonu yeniden almış gibi oldum sayende ve ayrı bir heyecan oluyor böyle olunca :) sayende ben ve 3 arkadaşım telefonunu romladı

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      31 Ağustos 2012 22:27:11
      quote:

Alıntıları Göster

garantide olsa zaten bişey yaptıkları yok bari biz müdahale edelim :) .. en son sürümü linkteki değil mi.. bu arada çok ama çok teşekkür ederim telefonu yeniden almış gibi oldum sayende ve ayrı bir heyecan oluyor böyle olunca :) sayende ben ve 3 arkadaşım telefonunu romladı

Verdiğim ceptsonic linki forumdaki ceptsonic konusunun linkidir, 3 versiyonunun da linki mevcut, CepTSonic v3 en güncel sürümüdür konuda bulabilirsin. 4 kişiye daha yardım etmiş olmak güzel, güle güle kullanın yeni haliyle telefonlarınızı

(clockworkmod kurmayı unutmayın, yukarıda yazanları dogru ve eksiksiz yaparsanız 5 dakikada yüklersiniz telefonlara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 31 Ağustos 2012; 22:29:43 >

• Binbaşı
      1591 Mesaj
      02 Eylül 2012 19:51:50
      teşekkürler telefon adama döndü sonunda bıkmıştım saçma sapan türkcell uygulamalarından

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      02 Eylül 2012 23:14:23

quote:

Orijinalden alıntı: Tim_Robbins

teşekkürler telefon adama döndü sonunda bıkmıştım saçma sapan türkcell uygulamalarından

Rica ederim yardım edebildiysem ne mutlu

• Er
      2 Mesaj
      03 Eylül 2012 16:04:17
      Benim telefonum t20(2.3.5). Custom rom atmak istiyorum. Clockwordmod kurulumunu yapadım. Ses açma ve güç tuşuna aynı anda bastığımda telefonu açıyor. 10 saniye beklediğimde ise turkcell yazısı çıkıyor ve orada takılıyor. Ne yapmam gerek. Yardım

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      03 Eylül 2012 16:14:57

quote:

Orijinalden alıntı: til505

Benim telefonum t20(2.3.5). Custom rom atmak istiyorum. Clockwordmod kurulumunu yapadım. Ses açma ve güç tuşuna aynı anda bastığımda telefonu açıyor. 10 saniye beklediğimde ise turkcell yazısı çıkıyor ve orada takılıyor. Ne yapmam gerek. Yardım

Clockworkmod işlemini dogru yaptıgınıza emin olun, çünkü işlem tamamlandıgında clockworkmod ilk seferinde otomatik olarak açılacaktır

• Er
      2 Mesaj
      03 Eylül 2012 16:18:38
      Demek istediğim daha fastboot moduna alamıyorum.

• Yarbay
      6173 Mesaj
      25 Eylül 2012 09:01:42
      quote:

Bu romları yüklemek için öncelikle CLOCKWORKMOD telefonumuzda yüklü olmalıdır, bunu içinde şu adımları takip edin.

2-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme > Usb Hata Ayıklaması nı aktifleşitiryoruz.
      3-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Hızlı Önyükleme yi devredışı bırakıp telefonu kapatıyoruz.
      5-)Telefon kapalı iken, "Ses kısma + güç" tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruz.
      6-)Telefon fastboot konumunda iken cihazı usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, ve masaüstüne çıkardığımız .bat uzantılı dosyayı açıyoruz, yükleme hemen gerçekleşecek ve cihaz reset atıcaktır ve karşınıza "clockworkmod" gelecektir.

bu ayarları yaptığım halde fastboot moduna aldıktan sonra telefonu usb ile pc'ye bağlıyorum ama hiç görmüyor bile :S

tavsiyeniz var mı :/

waiting for device yazısında kalıyor bat dosyasını çalıştırınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 25 Eylül 2012; 9:41:41 >

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!
    • iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      25 Eylül 2012 12:06:49

quote:

Orijinalden alıntı: defected

Alıntıları Göster

bu ayarları yaptığım halde fastboot moduna aldıktan sonra telefonu usb ile pc'ye bağlıyorum ama hiç görmüyor bile :S

tavsiyeniz var mı :/

waiting for device yazısında kalıyor bat dosyasını çalıştırınca

adb driver diye bir klasör olacak, onu kurun telefoni algılayacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      6173 Mesaj
      25 Eylül 2012 13:37:31
      quote:

Alıntıları Göster

ses açma tuşu yerine kapatma tuşunu basılı tutmak gerekiyormuş

böyle yapınca ekran turkcell yazısında kalıyor, daha sonra bat dosyasını çalıştırınca işlem oluyor

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!
    • iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      25 Eylül 2012 19:20:46
      quote:

Orijinalden alıntı: defected

Alıntıları Göster

ses açma tuşu yerine kapatma tuşunu basılı tutmak gerekiyormuş

böyle yapınca ekran turkcell yazısında kalıyor, daha sonra bat dosyasını çalıştırınca işlem oluyor

quote:

5-)Telefon kapalı iken, [size=5]"Ses kısma + güç" tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruı
      Ses kısma+ güç diye belirtmiştim zaten, hallettiysen sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 25 Eylül 2012; 19:23:09 >

• Teğmen
      237 Mesaj
      26 Eylül 2012 16:53:34
      bu paylaşım sayesinde telefonu romladım, teşekkürler.

• Teğmen
      237 Mesaj
      26 Eylül 2012 16:57:59
      bir sorum olacak, cyanogenmod yükledim ana ekrana sayfa eklemek istiyorum, 3 sayfa var şu an.

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      26 Eylül 2012 18:08:13

quote:

Orijinalden alıntı: mali24

bir sorum olacak, cyanogenmod yükledim ana ekrana sayfa eklemek istiyorum, 3 sayfa var şu an.

Launcher la ilgilidir o, marketten launcher pro yu indirmenizi tavsiye ederim rahatlıkla sayfa ekleyebilirsiniz

• Yarbay
      3771 Mesaj
      06 Ekim 2012 14:40:28
      t20 için en stabıl rom hangısı acaba kulananlar yazabilir mi

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      18 Ekim 2012 15:58:30
      quote:

Orijinalden alıntı: highgen

t20 için en stabıl rom hangısı acaba kulananlar yazabilir mi

Turkcell 2.3.5 romunu rootlayıp turkcell uygulamalarından kurtulursan stabil bir rom elde edersin benden tavsiye, ama ceptsonic romu da antutu da yakın değeler veriyor, göz zevkine kalmış.

• Çavuş
      40 Mesaj
      21 Ekim 2012 21:49:40
      T20 ile uyumlu MIUI room varmı

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      22 Ekim 2012 08:13:58

quote:

Orijinalden alıntı: donsun

T20 ile uyumlu MIUI room varmı

Evet var, google da aratırsan kolayca bulabilirsin

• Çavuş
      40 Mesaj
      22 Ekim 2012 21:54:50
      Cyonogenmod 7.2 v4.1 kurdum hiç bir sorun yaşamadım.bu romun ekran çözünürlüğünü veya yazıları nerden büyütücem bir türlü bulamadım

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      23 Ekim 2012 07:22:12

quote:

Cyonogenmod 7.2 v4.1 kurdum hiç bir sorun yaşamadım.bu romun ekran çözünürlüğünü veya yazıları nerden büyütücem bir türlü bulamadım

Romu kurduğunda orjinal boyutta gelmiş olması lazımdı ama, genede spare parts adında bi program var ordan ayarlayabilirsin

• Çavuş
      40 Mesaj
      24 Ekim 2012 01:19:18
      Kurulum yaparken Sd diske partition ve swap yapmak gerekmezmiydi.ben ne olur ne olmaz diye 512 mb ext.ve 64 mb swap alani olusturdum

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Ekim 2012 09:37:09

quote:

Kurulum yaparken Sd diske partition ve swap yapmak gerekmezmiydi.ben ne olur ne olmaz diye 512 mb ext.ve 64 mb swap alani olusturdum

Fundowsky romu dışında bir romda yapmak gereksiz bence ama bir zararıda olmaz sanıyorum, yapabilirsin yani

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      24 Ekim 2012 11:21:05
      Hocam konu için teşekkürler gerçekten yararlı bir konu olmuş ancak benim şöyle bir sorunum var.Ben daha önce başka bir yerden Cyanogen mod 7,2 sürümünü telefonuma kurdum ancak ilginçtir ki bana atılan bazı mesajlar (sms) gelmemeye başladı.Atılan telefonda iletildi raporu geliyor ancak mesaj telefonuma gelmiyor Bunda öyle bir sorun yaşar mıyım acaba ? ya da böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Ekim 2012 15:09:47

quote:

Orijinalden alıntı: Acness

Hocam konu için teşekkürler gerçekten yararlı bir konu olmuş ancak benim şöyle bir sorunum var.Ben daha önce başka bir yerden Cyanogen mod 7,2 sürümünü telefonuma kurdum ancak ilginçtir ki bana atılan bazı mesajlar (sms) gelmemeye başladı.Atılan telefonda iletildi raporu geliyor ancak mesaj telefonuma gelmiyor Bunda öyle bir sorun yaşar mıyım acaba ? ya da böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?

bu romlarda yaşamadım, olay mms.apk ile ilgili olmalı bence, başka telefon ve romlarda rastladım, ceptsonic i deneyip bana dönersen yardımcı olabilirim sorun devam ederse

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      24 Ekim 2012 15:28:30
      Cevabın için teşekkürler.Birde ben CM 7'yi kurarken Mounts&storages menüsünden format system ve format cache kısımlarını seçmemiştim haliyle sistemi silmeden mod kurmuş oldum bunun etkisi olabilir mi acaba ?

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Ekim 2012 16:06:02

quote:

Cevabın için teşekkürler.Birde ben CM 7'yi kurarken Mounts&storages menüsünden format system ve format cache kısımlarını seçmemiştim haliyle sistemi silmeden mod kurmuş oldum bunun etkisi olabilir mi acaba ?

Bir ihtimal belki diyebilirim anca, her adımı dikkatle uygulayarak ceptsonic i kur derim ben

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      24 Ekim 2012 16:39:43
      Ben genelde oyun oynamak için kurmak istiyorum CM'yi...Daha önce denemiştim ama mesaj sorunu yüzünden orj. rom'a dönmek zorunda kalmıştım.Şimdi belirttiğim adımları deneyerek yapıyorum umarım hallolur

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Ekim 2012 16:51:49

quote:

Ben genelde oyun oynamak için kurmak istiyorum CM'yi...Daha önce denemiştim ama mesaj sorunu yüzünden orj. rom'a dönmek zorunda kalmıştım.Şimdi belirttiğim adımları deneyerek yapıyorum umarım hallolur

Oyun için rom istiyorsan google dan fundowsky romu bulup indir ve yükle derim, en iyi performans ondan alırsın

• Yarbay
      11957 Mesaj
      24 Ekim 2012 17:41:01
      quote:

Sorun buradan kaynaklanmaz,ROM lar yüklenirken /system alanı otomatik olarak formatlanır. /cahce bölümüde ROM için önemli değildir.

Bilgisayar1: HP Elitebook 840 G2 - Intel i5-5300U 2.70 Ghz - 8 GB 1600 MHz RAM - SanDisk X300s SDD
      Bilgisayar2: Lenovo G780 - Intel i5-3230m 2.93 Ghz - 8 GB RAM - Nvidia GeForce GT635m - 500 GB 7200 rpm HDD
      Oyun: Xbox 360 Elite RGH/JTAG - Nintendo Wii - PSP 3004
      Telefon: Samsung Galaxy S6 - Lenovo K5 - LG G3 - Sony Xperia Z2 - LG G2 - Turkcell T50 - Samsung Galaxy SIII - Samsung Galaxy Ace 2 - Huawei Ideos X5 - Nokia 5230 - Samsung Omnia - Nokia N70
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      24 Ekim 2012 19:28:41
      quote:

Alıntıları Göster

Oyun için rom istiyorsan google dan fundowsky romu bulup indir ve yükle derim, en iyi performans ondan alırsın

Az önce CM 7 nin son versiyonunu yükledim.Tertemiz bir rom atma işlemi yaptım şimdilik sorun yok gayet satabil çalışıyor ve mesajlar geliyor...Önerileriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.Sorun yaşarsam dediğiniz rom'u denemeyi düşünüyorum.

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Ekim 2012 19:33:59

quote:

Alıntıları Göster

Az önce CM 7 nin son versiyonunu yükledim.Tertemiz bir rom atma işlemi yaptım şimdilik sorun yok gayet satabil çalışıyor ve mesajlar geliyor...Önerileriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.Sorun yaşarsam dediğiniz rom'u denemeyi düşünüyorum.

cm7 de şarj pek stabil değil bence o yüzden pek tercih etmiyorum. Rica ederim bir ihtiyacın olursa pm atabilirsin

• Er
      1 Mesaj
      25 Ekim 2012 02:08:53
      kardeşim mübarek gün. ALLAH senden bin kat razı olsun. süpersin ya. telefon açılmıyodu. sabahtan beri yapamadım. gezmedim site kalmadı. ellerin dert görmesin. Arefe günü bilesinki duamı aldın. teşekkürler...

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      25 Ekim 2012 12:24:14
      quote:

Orijinalden alıntı: djumithack

kardeşim mübarek gün. ALLAH senden bin kat razı olsun. süpersin ya. telefon açılmıyodu. sabahtan beri yapamadım. gezmedim site kalmadı. ellerin dert görmesin. Arefe günü bilesinki duamı aldın. teşekkürler...

Ben teşekkür ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu..

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      25 Ekim 2012 12:25:40
      Konuya Fundowsky ve Miui custom romlarının linkleri eklenmiştir...

• Onbaşı
      30 Mesaj
      26 Ekim 2012 19:01:26
      dostlar cm9 sonic beta5 yükledim ama kişiler ve kamera devre dışı. aynı hata hd2 romlarında da oluyordu ama ekstra bir kamera uygulaması kamera oluyordu. bunda tamamen devre dışı.

http://forum.xda-develo...showthread.php?t=1812755

tiger man
    • iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      26 Ekim 2012 19:23:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ROJHAN

dostlar cm9 sonic beta5 yükledim ama kişiler ve kamera devre dışı. aynı hata hd2 romlarında da oluyordu ama ekstra bir kamera uygulaması kamera oluyordu. bunda tamamen devre dışı.

http://forum.xda-develo...showthread.php?t=1812755

Bugs Hardware: Camera/VideoCamera. diye belirtmişler zaten

• Çavuş
      40 Mesaj
      26 Ekim 2012 19:48:55
      Bir çoğunu denedim .Bence Cyonogenmod 7.2 v4.1 dışındakiler bir işe yaramaz.Biraz daha beklemek lazım

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      03 Kasım 2012 18:37:25
      Kardeş çok sağol biraz önce cepte sonic v3 yükledim.Biraz deneyelim bakalım.Yanlız verdiğin linkteki dosya silinmiş indirmek isteyenler link paylaşmak istiyorum izninle.

http://hotfile.com/dl/1...onic-v3.zip.html?lang=tr cepte sonic v3

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      03 Kasım 2012 19:30:33

quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Kardeş çok sağol biraz önce cepte sonic v3 yükledim.Biraz deneyelim bakalım.Yanlız verdiğin linkteki dosya silinmiş indirmek isteyenler link paylaşmak istiyorum izninle.

http://hotfile.com/dl/1...onic-v3.zip.html?lang=tr cepte sonic v3

Link ve bilgi için teşekkür ederim, mobildeyim, bilgisayara geçince verdiğin linki konuya ekleyeceğim

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      03 Kasım 2012 21:47:18
      quote:

Alıntıları Göster

Link ve bilgi için teşekkür ederim, mobildeyim, bilgisayara geçince verdiğin linki konuya ekleyeceğim

Ben teşekkür ederim yanlız bir şey sormak istiyorum...Telefon açılırken Türkcell logosu ardından android diye bir görsel çıkıyor...Bu türkcell logosunu kaldırabiliyormuyuz.Telefonda türkcell'e ait hiç birşey istemiyorum o yüzden...

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      03 Kasım 2012 23:00:32
      quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Alıntıları Göster

Ben teşekkür ederim yanlız bir şey sormak istiyorum...Telefon açılırken Türkcell logosu ardından android diye bir görsel çıkıyor...Bu türkcell logosunu kaldırabiliyormuyuz.Telefonda türkcell'e ait hiç birşey istemiyorum o yüzden...

Tabiki, cwm üzerinden wipe işlemlerini yapmadan logo kurulumu yapılabiliyor, google da aratırsan kolayca bulursun

Edit: Rom Toolbox diye bir program var markette, o prograda tüm boot animationlar bulunuyor, o şekilde de değiştirmeniz mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 3 Kasım 2012; 23:10:03 >

• Er
      1 Mesaj
      07 Kasım 2012 00:38:02
      Konunun anlatımı süper Sayenizde turkcellin gereksiz programlarından kurtuldum ama sormak istediğim sorular var.

ilk cyanogenmod'u yükledim ama ayarların bir kısmı ingilizce, tam türkceye çevrilmemiş. Bir uygulamada hata var sanırım titreşimleri kapamama rağmen telefonla konuşurken sürekli titriyor telefon. Bu yüzden cepte sonic yüklemeye karar verdim.

Şimdi cepte sonic yükledim ama bu yazılımda da wi fi den nete girmiyor acaba benim yüklediğim romlarda sıkıntımı var yoksa herkeste olan problemmi?

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      07 Kasım 2012 07:43:58

quote:

Orijinalden alıntı: kfb

Konunun anlatımı süper Sayenizde turkcellin gereksiz programlarından kurtuldum ama sormak istediğim sorular var.

ilk cyanogenmod'u yükledim ama ayarların bir kısmı ingilizce, tam türkceye çevrilmemiş. Bir uygulamada hata var sanırım titreşimleri kapamama rağmen telefonla konuşurken sürekli titriyor telefon. Bu yüzden cepte sonic yüklemeye karar verdim.

Şimdi cepte sonic yükledim ama bu yazılımda da wi fi den nete girmiyor acaba benim yüklediğim romlarda sıkıntımı var yoksa herkeste olan problemmi?

Ceptsonic romunda wifi ya giriyor ama küçük bir ayar yapman gerekiyor.
      1- Ayarlara gir
      2- Kablosuz özelliği ve ağlar
      3- Kablosuz ayarları
      4- Bu ekrandayken seçeneklere dokun( alttaki tuşlardan 4 tane altalta çizgi olanı) gelen yerde gelişmişe bas
      5- Statik ip kullan seçeneğini aktif et
      6-İp adresi hanesine bunu yaz 192.168.2.135
      7-Geçit hanesine 192.168.2.1
      8-Ağ maskesi hanesine 255.255.255.0
      9- Dns 1 hanesine 8.8.8.8
      10- Dns 2 hanesine 8.8.4.4
      Bu işlemleri yap telefonu kapat aç wifi ya bağlanacaktır

• Onbaşı
      22 Mesaj
      14 Kasım 2012 11:35:37
      quote:

Alıntıları Göster

aynı durum bendede var but dosyası wermıs oldugunuz lınkte yok yada ben bılmıyorum yardımcı olurmusunuz

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      15 Kasım 2012 07:43:38

quote:

Orijinalden alıntı: gecemelek

Alıntıları Göster

aynı durum bendede var but dosyası wermıs oldugunuz lınkte yok yada ben bılmıyorum yardımcı olurmusunuz

Bat dosyası o klasörün içinde mutlaka var öncelikle belirteyim. İşletim sisteminiz windows 7 ya da windows vista ise driverlara zaten gerek kalmıyor, lütfen adımları doğru yaptığınıza emin olun

• Yüzbaşı
      688 Mesaj
      16 Kasım 2012 15:30:04
      arkadaşım ben bağlıyorum waiting for device de kalıo w7 64bit yardım

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      16 Kasım 2012 20:58:38

quote:

Orijinalden alıntı: IByCreative

arkadaşım ben bağlıyorum waiting for device de kalıo w7 64bit yardım

cihazda hızlı önyükleyi kapatıp usb hata ayıklama ve sahte konumlara izin ver i işaretledin mi acaba?

• Yüzbaşı
      688 Mesaj
      20 Kasım 2012 15:29:40
      sahte konum kapalı idi açım olur mu

• Onbaşı
      22 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:40:58
      bat dosyası varsa ismi nedir acaba ?

• Yüzbaşı
      287 Mesaj
      24 Kasım 2012 14:14:30
      2.3.3 yüklü wifi görmüyor telefonun garantisi var garanti dışına cıksın istemyiyorum. Wifi ayarlarını nasıl düzeltebilirim

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Kasım 2012 16:21:29

quote:

Orijinalden alıntı: borma61

2.3.3 yüklü wifi görmüyor telefonun garantisi var garanti dışına cıksın istemyiyorum. Wifi ayarlarını nasıl düzeltebilirim

Madem garantisi devam ediyor kvk ya yollayın uğraşmayın

• Yüzbaşı
      287 Mesaj
      24 Kasım 2012 17:27:10
      quote:

Alıntıları Göster

Madem garantisi devam ediyor kvk ya yollayın uğraşmayın

Ustam o da çok uzun sürecek be 1 aya kadar anca gelir

• iOS Beta Kullanıcısı
      940 Mesaj
      24 Kasım 2012 18:10:52
      quote:

Orijinalden alıntı: borma61

Alıntıları Göster

Ustam o da çok uzun sürecek be 1 aya kadar anca gelir

Tam olarak poblem nedir peki, wifi hiç mi açılmıyor, modemi mi görmüyor, görüpte bağlanamıyor mu?

Sayfa: [1] 2 3 4 5   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> TURKCELL T20 ROM YÜKLEME-DETAYLI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.