Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
74
Favori
135.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yasin Bey, bir arkadaşım Garanti Bankası'na THH'nin olumlu kararıyla (20 gün sonra) Dosya masrafını almak için gitmiş. Başka hiçbir hak talep etmeyeceğine dair kağıt imzalatmışlar. Arkadaş Yapılandırma masrafları için başvurmamıştı. Kağıda "Yapılandırma masraflarım saklı kalmak şartıyla" yazmış.

İmzalatılan bu evrakın geçerliliği varmıdır ve Yapılandırma masraflarına başvuru yaptığında sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Yasin Bey, bir arkadaşım Garanti Bankası'na THH'nin olumlu kararıyla (20 gün sonra) Dosya masrafını almak için gitmiş. Başka hiçbir hak talep etmeyeceğine dair kağıt imzalatmışlar. Arkadaş Yapılandırma masrafları için başvurmamıştı. Kağıda "Yapılandırma masraflarım saklı kalmak şartıyla" yazmış.

İmzalatılan bu evrakın geçerliliği varmıdır ve Yapılandırma masraflarına başvuru yaptığında sorun olur mu?

bankanın bu şekilde aldığı bir yazının geçerliliği yoktur başvuru yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

bankanın bu şekilde aldığı bir yazının geçerliliği yoktur başvuru yapabilir.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
  • Konut kredisi çekerken ipotek tesis ücreti aldılar.Bunun içinde başvuru yapılabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasin bey bi yakınım 3 kredi çekmiş halkbanka itmiş makbuz başı 70 lira istemişler kendisinden ne yapmamıı tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

yasin bey bi yakınım 3 kredi çekmiş halkbanka itmiş makbuz başı 70 lira istemişler kendisinden ne yapmamıı tavsiye edersiniz

kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez:)
    tabi dekontları alsın ve dekont ücretlerinin iadesi için de başvursun, hakkın kullanımını engellemeye yönelik olarak fahiş miktarda dekont ücreti alınmıştır iadesini istiyorum desin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Konut kredisi çekerken ipotek tesis ücreti aldılar.Bunun içinde başvuru yapılabilir mi?

ipotek tesis ücreti iadesi için de başvurabilirsiniz
  • sene önce çekmiş olduğum konut kredisinden yaklaşık 2000 tl masraf alındı bunların iadesi için elinizde hazır makbu bir dilekçe var mı acaba hem banka için hem de thh için.

şimdiden teşekkürler.
  • Bugün thh ye gittim.Dilekçeleri almıyorlar.Nedeni yeni kanun çıkmasıymış.Mevzuatın neler olduğunun bilinmemesiymiş miş miş.böyle saçma bişey varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aralık ayında; avukatım aracılığı ile hakem heyetine verdiğim dilekçem 2 hafta önce olumlu karara bağlandı, dün de paramı işbankasından geri aldım. bilginize arkadaşlar.
  • Mrb yasin bey kolay gelsin size daha once
    de yazmistim
    tuketici hakem heyeti kararina gore
    akbanki icaraya verdim bugun banka
    avukati arayarak tuketici hakem heyeti
    kararindaki yanlilisktan bahsetti.ben
    tuketici hakem heyetine 2010 yili eylul
    ayinda kredi refinansmani ve 2013 yilinda
    banka degisikligi yaptigim ipotek fekki icin
    toplam 1050 lira icin iade istedim onlrda
    tuketici hakem heyeti kararinda 2009 yili
    eylul ayinda kullandiginiz kredi masraf
    ucreti olan 1050 tl iade alabilirsiniz diye
    karar yaziyo diye tarih yanlisligindan
    bahsetti bende simdi farkettim tarih yanlis
    yazmis tuketici hakem heyeti
    banka suan benim parami icra yolu ile odeyip
    itiraz davasi acicaz dedi avukat
    ben budurumda ne yapabilirim tuketici hakem heyetinden tekrar kararmi cikartmak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipocu16 -- 29 Mayıs 2014; 16:01:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akbank ın yeniden yapılandırma esnasında almış olduğu faiz indirim komisyonu için

1-thh lehime karar verdi fakat banka bağlayıcı kararın üstünde olduğu için ödeme yapmadı

2- tüketici mahkemesine başvurdum

ilk celsede bilirkişiye gönderildi haziran 13 de 2. celse görülecek bilirkişi raporu lehime sonucu 14 haziran gibi paylaşırım herkese kolay gelsin
  • Dosya Masrafı Kesin Karar....

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother-II -- 31 Mayıs 2014; 9:31:22 >

• @av.yasin toprak bey yeni tüketici kanununa göre 2000 lira altında kalan ücret için thh ne başvuruda bulunuyorum doğrumudur ?

birde başvuruda bulunurken sözleşme örneği gerekli mi ? elimde dekonlarım, ödeme planım var ancak sözleşmenin hiçbir nüshasını bana vermediler. dilekçeme bu durumuda ekleyerek başvuruda bulunabilir miyim yoksa banka genel merkezinden örneğini mi istemem gerekli önce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

@av.yasin toprak bey yeni tüketici kanununa göre 2000 lira altında kalan ücret için thh ne başvuruda bulunuyorum doğrumudur ?

birde başvuruda bulunurken sözleşme örneği gerekli mi ? elimde dekonlarım, ödeme planım var ancak sözleşmenin hiçbir nüshasını bana vermediler. dilekçeme bu durumuda ekleyerek başvuruda bulunabilir miyim yoksa banka genel merkezinden örneğini mi istemem gerekli önce ?

sözleşme gerekli değildir ancak dekontlar ve net ne kadar istediğinizi belirten dilekçe ile başvurabilirsiniz
  • Geri Alınan ücretler sadece dosya masrafı olmak zorundamı. Bana zorla hayat sigortası, konut sigortası, yaptırdılar bunlarıda geri alabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigortalar sizin de lehinize olduğundan birçok yer bu konuda olumsuz bakıyor.
  • Av. Yasin Bey; son on yılda Ziraat Bankasından dört ayrı kredi çektim. Şubat ayında Genel Merkeze yazı yazarak dosya masraflarının iadesini ve dekontları istedim. Aradan 3,5 ay geçti hala cevap gelmedi. Bir ay önce de BDDK'ya şikayette bulundum yine ses yok. Kesilen dosya masraflarının miktarını bilmiyorum, elimde hiçbir belge yok. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti-duru61

Av. Yasin Bey; son on yılda Ziraat Bankasından dört ayrı kredi çektim. Şubat ayında Genel Merkeze yazı yazarak dosya masraflarının iadesini ve dekontları istedim. Aradan 3,5 ay geçti hala cevap gelmedi. Bir ay önce de BDDK'ya şikayette bulundum yine ses yok. Kesilen dosya masraflarının miktarını bilmiyorum, elimde hiçbir belge yok. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

banka şubesine giderek sözkonusu kredi bilgilerinizi gösterir belge ve dekontlarınızı isteyebilirsiniz. dekont başına 30 tl istenebilir ziraatbankasının uygulaması bu şekilde.
  • Arkadaşlar DEKONT gerek yok. Hesap hareketi yeterlidir. Ekran görüntüsü bile yeterli. Zaten yukarıda kazanılan davada da dekont yoktu. Hesap hareketi vardı. Savunma ile beraber dekont vs kendiliğinden geliyor. Dekont için kasmanıza gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.