Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
74
Favori
135.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akbank hakem heyeti kararina itiraz etmeden 2 gun icinde parayi bize geri odedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 adet konut kredisi---------Vakıfbank
    4 adet tüketici kredisi--------İng bank (2 adet),Garanti bankası(2 adet)

Bu bankalardan dosya masrafını iade almış arkadaşlar,ne kadar sürede aldınız ve tüketici kredisi dosya masrafı da geri alınabiliyor mu?
  • Arkadaşlar babam bankaya başvurmuş ve red cevabı gelmiş. Bildiğim kadarıyla 60 gün dava açma süremiz var. Fakat tüketici mahkemesi 380tl peşin gider avansı istiyor. Banka da makbuz başına 30tl istiyor. (Ortalama 150tl de oraya gider diye düşünüyoruz. Fakat bunları karşılayacak maddi durum şu anda ne yazıkki yok. Bu 60 gün geçerse iade alma şansımızı tamamen yitiriyor muyuz?

• Arkadaşlar Tüketici hakem heyetinden dosya masrafıyla alakalı lehime karar çıktı şimdi ne yapmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Arkadaşlar babam bankaya başvurmuş ve red cevabı gelmiş. Bildiğim kadarıyla 60 gün dava açma süremiz var. Fakat tüketici mahkemesi 380tl peşin gider avansı istiyor. Banka da makbuz başına 30tl istiyor. (Ortalama 150tl de oraya gider diye düşünüyoruz. Fakat bunları karşılayacak maddi durum şu anda ne yazıkki yok. Bu 60 gün geçerse iade alma şansımızı tamamen yitiriyor muyuz?

bankanın size sunduğu 60 gün bağlayıcı değildir, daha sonra da dava açabilirsiniz,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anfield

Arkadaşlar Tüketici hakem heyetinden dosya masrafıyla alakalı lehime karar çıktı şimdi ne yapmalıyım.

bankanıza başvurun ödeme yapmayız derlerse icraya koyabilirsiniz, hakem heyeti kararında belirtilen 15 günlük süre icra takibi başlatmanıza engel değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathman46

bende geçen hafta dosya masrafı için başvuru yaptım. konut kredimi a bankasndan b bankasına taşrken b bankası ipotek tesis ücreti adı altında kesinti yapmış acaba bunu geri alabilirmiyiz. bide a bankası erken kapama ücreti aldı onun durumu nedir. bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

b bankasına ödediğiniz erken kapama ücretini %2 üzerinde değilse geri alamazsınız, ipotek tesis ücretini bazı hakem heyetleri iadesine karar verirken bazıları reddetmektedir.
  • Acil yardım...
    Dosya masrafını geri alma talebim hakem heyeti tarafından reddedildi. Mahkemeye başvurdum. Mahkeme duruşmada dosyayı bilirkişiye göndereceğini söyledi. bilirkişi de -nasıl oluyor bilmiyorum- bankayı haklı buldu. Ayın 8'inde duruşma var. Şansım var mı acaba? Şimdiye kadar parasını alamayanı duymadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Bilirkişinin kararı ektedir.

• slmlar arkadaşlar thh e başvurum olumlu sonuçlandı Tutar 2988 tl şimdi bu durumda yanlış anlamadıysam bu kararın bir yaptırımı yok mahkemeye başvurmak dışında.. yalnız 28 mayıs ta yürürlüğe girecek yeni yasaya görede 3000 tl altı uyuşmazlıklarda mahkeme olayı kalkıyormuş ve thh karaları bağlayıcı oluyormuş. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? 28 mayıstan sonra mı işleme koymalıyım yada başka seçenekler olabilirmi zaman ayırıp yorum yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler ve herkese haklı mücadelesinde başarılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Bende finansbank zedelerdenim. Konuyu takipteyim.

Bende finansbank zedelerdenim. Ben de Konuyu takipteyim.

1,5 yıl önce bu konuya yazmıştım. Aradan geçen zaman içerisinde finansbanka dosya ücreti ve yapılandırma ücreti için toplam 3000 tl değerinde davayı direk tüketici mahkemesinde açtım. Dava 2 ay önce lehime sonuçlandı. Bankaya ödeme yapması için ihtarname çektim. Dün beni şubeye davet ettiler ve 3000 tl ödeyeceklerini + ibraname imzalamamı istediler. Doğal olarak kabul etmedim. Dava tarihinden itibaren işleyen 180 tl faiz ve 450 tl dava ücretimi de istedim, veremiyoruz dediler. Bende icra yoluyla alırım sorun değil diyerek ayrıldım. ilamlı icra takibi dilekçesinin doldurulması konusunda yardımcı olacak arkadaş var mı? teşekkürler

• + 1
  • Arkadaşlar, yapilandirma dosya masrafini kaybettim. Yerel mahkeme yapilandirma davasinda bankayi hakli gordu.Buda bir ilk galiba .Soruyorum herkes kazanmiş bir ben kaybettim.Mahkemenin kararini temyiz ettim.Sizden istediğim yargitaya gidipte kazanan var mi.Lütfen paylaşin.

• Neyse icra takibini de kendi başıma hallattim, dilekçeyi doldurdum davayı başlattım. Tırnağınız varsa kaşırsınız arkadaşlar,
  • quote:

Neyse icra takibini de kendi başıma hallattim, dilekçeyi doldurdum davayı başlattım. Tırnağınız varsa kaşırsınız arkadaşlar,

tebrikler bi de avukat tutsaydınız da bankaya avukatlık ücreti de eklenseydi, haketmişler çünkü ne demek dava masraflarını ödemeyiz...
  • ÖZELDEN MESAJ ATILDIĞINDAN BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM,
    DOSYA MASRAFLARI İLE İLGİLİ DAVALARA VE İCRA TAKİBİ İŞLERİNE BAKIYORUZ, BÜROMUZ ANKARADA ANCAK TÜRKİYENİN HER YERİNDEN VEKALET ALIYORUZ, RAKAM ÖNEMLİ DEĞİL 100 TL İÇİN DAHİ BAŞVURU YAPIYORUZ

http://dthukuk.com/online-danisma-ve-basvuru İNTERNET ADRESİMİZDEN ÖN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ, DETAYLAR İÇİN SİZE DÖNÜŞ YAPILIR
  • Arkadaşlar 2 ay önce Akbanka karşı açmış olduğum 1880 Tl lik yeniden yapılandırma davam tek celsede kesin hükümle lehime sonuçlandı.Kararı yazılı olarak alınca buraya koyacağım.Manisa ilinde olanlar özel mesajdan ulaşırsa yönlendirme de bulunabilirim.Parayı alma sürecini de ayrıca yazacağım.
  • bankadan dekont almamız gerekıyormu acaba,hakem heyetı istemıyormu bu dekontları
    75 tl dekont ucretı istendı benden
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

bankadan dekont almamız gerekıyormu acaba,hakem heyetı istemıyormu bu dekontları

Tüketici Hakem Heyeti, sizden ne kadar ücretin ne için alındığının tespit edilmesi için yazılı belge istiyor.Dekont ücretinin de yasal olmadığı, şikayete bu masrafında ilave edilmesi gerektiği söyleniyor.

Benim dekont bilgilerimde masraflar toplam tutar olarak "Kullandırım masrafı" adında geçiyordu. THH'deki görevliye bu masraflardan alınabilecekleri not düşerek forma yazmak istedim, kabul etmedi. Almak istediğin masraf tutarlarının dekontta ayrı ayrı yazılması gerekirdi demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

bankadan dekont almamız gerekıyormu acaba,hakem heyetı istemıyormu bu dekontları

DEKONT ÜCRETİNİ DE GERİ ALABİLİRSİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Neyse icra takibini de kendi başıma hallattim, dilekçeyi doldurdum davayı başlattım. Tırnağınız varsa kaşırsınız arkadaşlar,

tebrikler bi de avukat tutsaydınız da bankaya avukatlık ücreti de eklenseydi, haketmişler çünkü ne demek dava masraflarını ödemeyiz...

Çok haklısınız düşünmedim değil. Fakat bu sefer bana da noter vekalet masrafı çıkacaktı. inanın 5 tlyi arar durumdayım, o para geldiği gibi gidecek. Kendi avukatım böyle işlerle uğraşmıyor sanırım burun kıvırdı bende kızdım kendim yazdım dilekçeyi, ödedim harcını başlattım.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.