Şimdi Ara

DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.950
Cevap
27
Favori
176.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlarım,yeni aldığım bir bilgi itibariyle konuyu hortlatmaya karar verdim.Bilgi japonya çin ve hindistan bölgelerini,şu anki dsg nin durumunun bizzat vw firmasından yapılan açıklamayla ayan beyan kanıtını kapsamakta.Konunun 6.sayfasına ekleyeceğim,oradan takip edebilirsiniz.
    Arkadaşlar son günlerde dsg forumda bir fenomen halini aldı.
    Biz de duyduklarımızdan gördüklerimizden ötürü bu şanzımanı vw modellerinde mümkün mertebe araç alacaklara önermiyor,manuel vw vea başka araç tavsiye ediyoruz.
    Bu yüzden forumda belirli belirsiz tartışmalar çıkıyor,banlanmalara varan şeyler oluyor.
    Dış ülkelerde bu şanzımana uzun garanti oranları verildiğini biliyoruz,fakat bizde bildiğim kadarıyla 2 yılla sınırlı.
    Şimdi bunu açık ve net bir şekilde tartışalım,bu şanzımanın sorunlarını sıkıntılarını servisteki durumu paylaşalım.
    Soru şudur:
    Sizce;
    DSG problemli bir şanzıman mıdır?
    Problemi varsa çözümü kesin midir?
    Yani tekrar etmeyeceği konusu belli midir?
    Serviste bu problemi çözme konusundaki durum nedir?
    Servisten yani doğuştan bu konu ile ilgili bilgi almamız mümkün müdür?
    Ben servisi aradığımda bana verilen cevap özet olarak;
    ödüllü bir şanzıman olduğu,arıza elbette çıkabileceği,kullanımla da alakalı olduğu,ve zaten garanti verildiği yönünde.
    Mümkünse vw çalışanı bilen gören varsa o da yazsın esirgemesin.
    Konuyu açmaktaki amacım;eğer dsg ile ilgili paylaşım yapan olursa buradaki bilgiler referans olarak gösterilsin,insanlar boş yere tartışmasınlar.
    Saygılarımla.

yönetici notu: başlık kurallara uygun olarak düzenlenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 29 Kasım 2013; 9:06:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Dsgli Golf 6yı sattığım çocuk buralara gelir mi diye bakıyorum.
    Buralardaysan özür dilerim dostum, bu yüzden 3 kuruşa ucuz verdim...

Alıntıları Göster
    kardeşler s.a
    forumda son zamanlarda birkaç tane plaza çalışanı,vag grubu fanı vatandaş
    1-dsg nin garantisiz haliyle 150 liraya tamir edildiğini,
    2-hatta hiç para alınmadığını,
    3-şanzımanın sorun çıkarmadığını,
    4-falancanın 10 tane dsg alıp sattığını hiç problem yaşamadığını,
    ve bu tarz birçok bahaneyle yine hortlamış durumdalar.Bir kardeşimiz bunlardan bir tanesine,önüne dsg faturası konunca yardım alma amaçlı mesaj atmış,kendisine ukala ukala tavırlarla falanca serviste arkadaşım var selamımı söyle gibisinden dalga geçer gibi cevaplar verilmiştir.
    Diğer bir dsg fanboyu vatandaş da kendi ağzıyla arabaları GARANTİSİ BİTMEDEN ELDEN ÇIKARDIĞINI,yani bulduğu ilk garibana kakaladığını itiraf etmiş,buna savunma olarakta almayın kardeşim zorla mı satıyorlar? diyebilmiştir..
    aman kardeşler kanmayın,inanmayın,garantisiz dsg almayın,hatta mümkünse dsg almayın,kendinizi kazıklatmayın.Yazık cebinizdeki paraya..
    Burada size tavsiyede bulunanlar ya bu işten para kazananlar,ya da fanboyluk yapanlardır.
    kardeş buradaki fanboylara,satiş temsilcilerine,dsg ile ilgili vw fabrikasi açıklama yapimadan hiç bir iyileştirmeye inanmayin.bu konuda vw'nin şanziman sorunlu itirafi da var,o açıklamanın üstüne daha aciklama yapmadilar.beni shadow hoca caydirdi dsg den bu konuyu açan kişi Allah bin kere razı olsun adamı milleti bilinçlendiriyor diye forumdan attılar
    aracı ilk alırken vw servise gittik konuşma aynen şöyle:
    -dsg şanzıman arızalı diyorlar
    -abi olur mu yeaa alman teknolojisi en hızlı şanzıman bıdı bıdı
    -kardeşim 450 bin aracı geri çağırdı vw hani sorun yoku?
    -abi bir sorun vardı ama çözdüler onu yazılım değişti yağ değişti
    -iyi hoşta kardeşim bu sorun yazılımdan değil mekatronik denilen parçadan,o parça arızalanınca yazılımla değil parçanın komple değişimiyle çözülüyor sorun kavrama değişmeyen araç yok nerdeyse.
    -ve bakıyor ki müşteri bilinçli final cevap: abi laf aramızda ben de emir kuluyum burda bizde biliyoruz sorunlu olduğunu ama müşteriye mecburen sağlam diyoruz.siz alın,garantisi bitince zaten 2. eli hızlı hemen elden çıkarırsınız.yada bize getirin size 0ını veririz aracın.
    ve garantisi biten aracın sorununun 150 liraya çözüldüğü de koskocaman bir YALANDIR.
    Doğuşu aradılar forumdan,konusunu açtılar
    -arabanın garantisi bitmiş iyi niyette bitmiş ödeme nasıl olacak arıza durumunda?
    -cevap: ödeme PARÇA FİYATI VE İŞÇİLİK ÜZERİNDEN yapılır.
    Bu da minimum 5 BİN LİRADIR.
    kardeş foruma bakın,çıkan faturaları görün,14 bin liraya varan rakamlar var boşa değil.buradakiler hisse mi aliyor dsg satişindan ne yapiyorsa artik bunlar utanç verici ya..
  • Bu arada ekleyeyim,lütfen paylaşımlar sırasında amigoluk yapmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 27 Ağustos 2012; 20:48:24 >
  • DSG bana uzak allaha yakın olsun.

Başka da söyleyecek bir lafım yok bu şanzıman hakkında.
  • sorun var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MassiveDynamic -- 16 Ekim 2012; 0:57:26 >
  • Doğuş araçlarının tamamına verdiği garanti süresini, bu şanzımana veriyor mu? Yoksa vermiyor mu? Ben de bunu öğrenmek istiyorum. Mesela çoğu firma 5 yıl veya 100bin km garanti veriyor. Doğuş hadi 3 yıl veya 50bin verdi diyelim, neden DSG için 2 yıl garanti veriyor? Ya da bu bilgi doğru mu 2 yıl mı? Ya da aracın garantisi de mi 2 yıl?
  • Reelde İnsanlar DSG Hakkında bu kadar acımasız değil.
  • O zaman niye dsg satmadiklarini daha dogrusu SATAMADİKLARİNİ soyleyim,

TUSUNAMİ..

Evet tusunamiden dolayi vw nin elinde yeterince dsg sanziman yok siparisler 6 ay oteleniyor,dolayisiyla sizde dsg li arac istediginizde mecburen 6ay bekliyorsunuz,
    Tabi dogus otoda bunu bir bulunmaz hint kumasiyiz pazarlamasina cevirince olanlar oluyor

Bu arada dsg 1 dedikleri versiyonda hata oldugunu tum vw biliyor asiri isinma hatasi veriyor bunuda bal gibi biliyorlar ama bozuntuya vermiyorlar

Not:bu bilgiler dogus otodaki ust duzey bir dostumdan alinmistir,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Doğuş araçlarının tamamına verdiği garanti süresini, bu şanzımana veriyor mu? Yoksa vermiyor mu? Ben de bunu öğrenmek istiyorum. Mesela çoğu firma 5 yıl veya 100bin km garanti veriyor. Doğuş hadi 3 yıl veya 50bin verdi diyelim, neden DSG için 2 yıl garanti veriyor? Ya da bu bilgi doğru mu 2 yıl mı? Ya da aracın garantisi de mi 2 yıl?

Aracın garantisi 2 yıl diye biliyorum hocam
    İyi niyet garantisi kapsamında 2 yıl daha verilip yüzde 50 karşılanıyor masraf sanırsam.

quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

Arkadaşlar paylaşım yaparken elinizden geldiği kadar aracın arızası,servisteki arızaya yaklaşım durumu,arızanın tekrarı gibi konuları da göz önünde tutunuz.
    Ne arızası yaşadınız nasıl yaşadığınız belirtiniz.
    Eşinizde dostunuzda problem yaşamayan yıllarca binen oldu mu söyleyiniz.
    Bu konunun referans olması hedefindeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 27 Ağustos 2012; 21:14:40 >

• Golf 7 ile sorun buyuk olcude cozulur

Gonul rahatligi ile golf alirim dsg

Sorunlumu evet sorunlu kavrama sorunu var bunu kimse inkar edemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Burada insanların görüşlerini tartışıyoruz güner bey,saçma sapan mesajın da yazılacağına inanmıyorum.
    Yazan olursa da direkt şikayet edeceğim zaten.
    Ankete de katılsınlar tabi fakat görüşlerini bilmemiz de önemli insanların.
    Tabi anket sonucu olumsuz çıkarsa sizin takınacağınız tavrı da merak ediyorum.
    Edit: anket öyle olmaz,dsg sorunlu bir şanzıman mıdır diye sorarsınız,insanlardan oy alırsınız.
    Sizin anketiniz dsg yi aklama anketine dönmüş.
    Ve anket tarihiniz 2010.
    Yani tamı tamına 2.5 sene olmuş.
    Bu süre zarfındaki görüşleri de ortaya dökebilmek için excel tarzı şeyler yeterli olmaz.
    quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bugün görüştüğüm servis yetkilisi golf 7nin de aynı kavramayla geleceğini söyledi eklemiş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 27 Ağustos 2012; 21:21:04 >

• bence hiçbişey sorun değilde çok pahalı satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edec

VW artik olmus ama gomeni yok... Ama kismetse benim gibi pek cok kisinib elinde patlaya patlaya kendi mezarina kendi tipis tipis girecek o volkswagen.
    Distiributoru de uzerime toprak atin diye yalvaracak..
    Cok degil onumuzdeki 5 sene icinde VW turkiye'de hayatinin cokusunu yasayacak.

Bu yazıyı yazarken ne düşündünüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ağustos 2012; 21:34:04 >
  • Golf 7 hakkinda 4 eylule kadar kimse birsey bilmiyor %100 dogru bilgi tabi

3. Nesil kavramalar daha dayanikli diye biliyorum

Ama vw 6 iler islak dsg donmeli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu DSG VW çöküşü olacak ahanda buraya yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edec

VW artik olmus ama gomeni yok... Ama kismetse benim gibi pek cok kisinib elinde patlaya patlaya kendi mezarina kendi tipis tipis girecek o volkswagen.
    Distiributoru de uzerime toprak atin diye yalvaracak..
    Cok degil onumuzdeki 5 sene icinde VW turkiye'de hayatinin cokusunu yasayacak.

Abicim bu kadarda acıklı abartılı konuşma olmazki distribütör yıllardır yapacağını yaptı ama vazgeçen müşteri kitlesi belki %5 vardır yada yoktur
  • daha dün konya vw bayi gökmende servis çalışanı arakdaşımla bu konuyu konuşuyorduk... dsg şanzımanı 2. el almayacaksın sıfır alıp 2 yıl kullanabilirsen sıkıntısız kullanıp satacaksın dedi...
    tsi motorun 122 hp olanı alacaksın diğerlerine bulaşmayacaksın dedi...
    tdi motorun 105 hp ve 140 hp olanları alacaksın 170 hp olana bulaşmayacaksın dedi...
    1.6 102 hplik motoru gözün kapalı alacaksın dedi

servis çalışanı bunları diyorsa vardır bir dert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 27 Ağustos 2012; 21:48:38 >
  • DSgli aracı sadece ikinci eli kötü olacağını düşündüğüm için bile almayı düşünmem şu anda..
  • Bu dsgler wvlerde arıza yapıyor ama audilerde arıza yapmıyor sanki. Acaba vwye göre daha az satıldığı için mi sağda solda duymuyoruz yoksa bu işin içinde bir bit yeniği mi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Bu dsgler wvlerde arıza yapıyor ama audilerde arıza yapmıyor sanki. Acaba vwye göre daha az satıldığı için mi sağda solda duymuyoruz yoksa bu işin içinde bir bit yeniği mi var

aynı dert onlarda da var ama vw arızalarını bile reklama dönüştürmeyi başardığı için onu duyuyoruz :)
  • DSG'si arızalanmayanlarda var arızalananlar da. Gerçi arıza yok diyenler "Alman yapıyor yeeaa" diyenler. Herhalde öpüldüklerini anladıkları halde savunmaya devam etmezler.

O yüzden diyorum ki DSG güzel bir sistem ancak daha alması gereken yol var. Şuanki şanzımanlar baya hassas.

Bence kullanıcıyı DSG'den bezdiren arızadan çok Doğuş Otomotiv'in tavrı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.