Şimdi Ara

DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.950
Cevap
27
Favori
176.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stones_

Tiguan'da garantisi dolmuş, Dsg arızası yapmış araca Vw servisi, bu şanzuman tamir edilmez, yenisi 25 bin mi, 35 bin mi filan demiş sanırım arkadaşım anlatıyor. Söktüm taktım derken 12 bin liraya hallettim diyordu. 1,5 senedir biniyor sorun yok diyordu. Madem dsg şanzuman yapabiliyorsun sorunu olanları sana yönlendiririm dediydim.

Disarda mi 12000 e yaptirmis? Bi kia parasi be 2003 model :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shadowgeist adli arkadasi banlatandan Allah razi olsun yoksa kendisi tarafimdan iyi bir kufur yiyecekti
    Dsg adli skrunlu sanziman vw nin alnindaki kara bir lekedir sirf bu sanziman yuzunden vw den sogudum honda sapasaglamtomatik sanzimana 2bin tl isteken vw bozuk sanzimana 11 bin tl istiyor 10.000 km de sanziman ariza cikarinca garanti kapsaminda olmadigini tamamen kullanci hatasi oldugunu iddia ediyor ve 5.000 tl de oradan bindiriyor tdi motor icin istedikleri 12.000 tl de cabasi baskalari sadece 5.000 tl isterken vw almak mantiksiz ayrica arayinca bulamiyorsun da arabay ben hem o kadar kazik yiyecegim hem de dogus oto garajinda 5 tane satilmamis passat oldugu halde bana yok diyecek ve bir yil sonrasina sira vercek mercedes bmw gibi markalar oldugu halde vw e tapanlarartik uyansin neden sira alip bekleyesiniz ki 85000 tl verdikten sonra c180 alirim 10 gun beklerim cok daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Tiguan'da garantisi dolmuş, Dsg arızası yapmış araca Vw servisi, bu şanzuman tamir edilmez, yenisi 25 bin mi, 35 bin mi filan demiş sanırım arkadaşım anlatıyor. Söktüm taktım derken 12 bin liraya hallettim diyordu. 1,5 senedir biniyor sorun yok diyordu. Madem dsg şanzuman yapabiliyorsun sorunu olanları sana yönlendiririm dediydim.

Disarda mi 12000 e yaptirmis? Bi kia parasi be 2003 model :)

Servis o kadar para isterse yaptırırsın tabi. Ne olacak yaptırmasa?
  • quote:

yeni ibiza ialdım 35.000 e yeni dsg olurmu okadar . bi hata var bu işte
  • Daha bu birsey degil araclar 6 haneli kmlere gelsin, baski balatalar bitmeye baslasin iste o zaman ben gorecegim desege sahiplerini

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

yeni ibiza ialdım 35.000 e yeni dsg olurmu okadar . bi hata var bu işte

Tiguan'daki farklı olmasın? Valla bana anlatılanı söylüyorum ama durduk yere yalan söyleyecek hali yok arkadaşımın.

Hatta kendisi yaparken arızayı tespit etmiş, gitmiş parça sormuş bayiye şu parça var mı elinizde diye. Oradakiler şaşırmış, ne yapacaksın sen bu parçayı? demiş. İşte dsg tamiri vs anlatmış. Neyine güvenerek o şanzumanı tamir etmeye çalışıyorsun muhabbeti olmuş. O da demiş yahu elinizde varsa verin yoksa yok deyin. Derken hallettim 1,5 senedir biniyor sorun yok dedi. 12 bin liraya yaptım dedi.

• netice nedir şimdi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-dizel-otomatik-passat-dsg-102379371/detay
    bu kasa model otomatık vıteslı alınır mı?...
  • merhabalar

2008 model 88000 de a3 1.4 tfsi stronik aracin sahibiyim , aracimin 52000 de 19-temmuz-2010 da garantisi bittikten sonra mekatronik arizasindan dolayi komple sanzuman degisti 12000tl tutan faturanin 3800tl si iyi niyet garantisi denilen seyden dolayi bana fatura edildi su anda aracimda 2. viteste silkeleme problemi ve on taraftan gelen ses sikayetiyle servise birakmistim gectigimiz cuma , bana baski balatanin bittigini ve direksiyon kutusunun bozuldugunu soyleyerek 7800 tl fatura cikacagini soylediler bunun balata nin parcasinin yuzde ellisi iyi niyet garantisinden dogus otonun kalaninin benim tarafimdan odenmesi gerektigini soylediler ve kullanici hatasiymis bu arizalar!! benim anlamadigim buyuk kentte asfaltta kullandigimiz araclarin nasil olupta bu kadar dikkatli kullanildigi halde bozuluyor olmasi ve kullanici hatasi olmasi... otomatik araci D ye ve R ye alip hareket ettirmek ve duruncada P ye almak disinda bisey yapmayarak kullandigim aracin baskisini nasil oluyoda 30000 de bitirebiliyorum? egimli yollara park ederken once el frenini cekip sonra P ye alip sanzumani korumaya calisacak kadar dikkatli kullanirim aracimi ama sanirim nafile ...

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedefb

merhabalar

2008 model 88000 de a3 1.4 tfsi stronik aracin sahibiyim , aracimin 52000 de 19-temmuz-2010 da garantisi bittikten sonra mekatronik arizasindan dolayi komple sanzuman degisti 12000tl tutan faturanin 3800tl si iyi niyet garantisi denilen seyden dolayi bana fatura edildi su anda aracimda 2. viteste silkeleme problemi ve on taraftan gelen ses sikayetiyle servise birakmistim gectigimiz cuma , bana baski balatanin bittigini ve direksiyon kutusunun bozuldugunu soyleyerek 7800 tl fatura cikacagini soylediler bunun balata nin parcasinin yuzde ellisi iyi niyet garantisinden dogus otonun kalaninin benim tarafimdan odenmesi gerektigini soylediler ve kullanici hatasiymis bu arizalar!! benim anlamadigim buyuk kentte asfaltta kullandigimiz araclarin nasil olupta bu kadar dikkatli kullanildigi halde bozuluyor olmasi ve kullanici hatasi olmasi... otomatik araci D ye ve R ye alip hareket ettirmek ve duruncada P ye almak disinda bisey yapmayarak kullandigim aracin baskisini nasil oluyoda 30000 de bitirebiliyorum? egimli yollara park ederken once el frenini cekip sonra P ye alip sanzumani korumaya calisacak kadar dikkatli kullanirim aracimi ama sanirim nafile ...

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

Gecmis olsun, dsg li araç sahibi olarak sizin tarafınızı tutuyorum demekki garanti bitince saatli bomba patlıyor. Zaten burda bu mesajdan sonra meydan savası baslar. O zaman tam otm 5 yıl garantili ceed almak farz oldu bana.

• 2010 vw polo 1.6 tdi dsg var esimde onunda mekatronigi garantiden degisti yani ikide iki bizim ailede yasadigimiz sorunlar bu, Otomatik bir aracin saglam ve hatasiz baski balatasini 30000 de boz deseler kullanici nasil bozar ??? aklim almiyor
  • quote:

2010 vw polo 1.6 tdi dsg var esimde onunda mekatronigi garantiden degisti yani ikide iki bizim ailede yasadigimiz sorunlar bu, Otomatik bir aracin saglam ve hatasiz baski balatasini 30000 de boz deseler kullanici nasil bozar ??? aklim almiyor

%100 orana bak. Sizin adınıza üzüldüm. İkisini de siz mi bozdunuz ? Pardon siz mi Kullanıyorsunuz?
    Yalnız doğuşun ki bombaymis iyi niyet garantisi. Zaten 2,5-3 bin tl sanziman ama onlara sorsan 15 bin.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan
    ... Zaten 2,5-3 bin tl sanziman ama onlara sorsan 15 bin.

Bir de ilk alımda manuele göre 8-10 bin TL fazla talep ediyorlar ki rakip firmaların bazılarının 2, bazılarının 3, bazılarının 4 katı falan oluyor bu para.

Zaten garanti sürecinde yapılan ücretsiz değişim(ler)in parasını baştan kat be kat çıkartmış oluyorlar.

İyiniyet garantisi () olayından yararlanabilmek için aracın tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırma şartı da ararlar muhtemelen ki servisten de kazanıyorlar demektir.

Tüm bunlarda bir iyiniyet(!!!) göremeyen bir tek ben miyim acaba bilemedim şimdi.

sedefb arkadaşa da geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elden.

• quote:

merhabalar

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

Arızalı aracı kakaladım diye ileride vicdan azabı duymaman için, araçta mevcut arızayı, artık serviste mi olur sanayide mi orasını bilemem, mümkün olan en düşük maliyetle giderip aracı teslim alır almaz binmeden galeriye satışa koyman , illa Vw ya da Audi isterim dersen manuel, marka önemli değil ama otomatik şart dersen, başka markanın otomatiğine yönelip yeni bir araç alman gerekir.

Yapman gereken en akıllıca hareket budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caesar_ -- 19 Ekim 2012; 9:44:28 >

• pejo grubunun otomatıgı nasıl.sorunsuz mu?hıc arızalanan duymadım...
  • peki ıslak kavrama dgs ile sorun yaşayan var mı?

• Konuyu hayretle okudum sıfır yepyeni araçlara çıkarılan masraflara bakın..!! bi dünya para verip Türkiyede tutulan parçası bol araç alıyorsunuz ve şanzımandı direksiyondu ıvır zıvır derken 10.000 tlye yakın para harcıyorsunuz olacak iş değil. 50-60 bin liraya sıfır araba alacağım ve 2 yıl sonra beni yolda bırakıcak servisın onunde yakarım arabayı

• yollarımız berbat. silme çukur, toz, toprak, yama, çakıl vs..
    hava desen yaz aylarında 35-40 görüyoruz, kış aylarında eksi derecelere düşüyoruz.
    trafik desen dur kalk, abd ve avrupanın çok üstünde dur kalk yapıyoruz.

kısaca ülke şartları arabaları ve şanzımanları zorlayacak cinsten.
    bir de buna henüz gelişim sürecindeki narin dsg eklenince bu paylaştığınız üzücü senaryolar çıkıyor karşımıza.

kaldı ki hiçbir zaman bozulmayacak olsa bile tam otomatiğin ve cvt'nin konforuna yaklaşamayacağınızı bilin.
    varsın 100 kilometrede 2 litre fazla yaksın, siz yine tam otomatikten şaşmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

pejo grubunun otomatıgı nasıl.sorunsuz mu?hıc arızalanan duymadım...

Tam otm veya manuel olmayan sanzimanlarin tamamına yakını sorunlu birader. Gel gor ki adam 50 bin tl nin üzerinde para sayinca sanzimanin avukatı kesiliyor. Kötü yanlarını söyleyince kıyamet kopuyor. Peugeot un ki yarım otm konforsuz pek satilmadigini düşünürsek duyacağımız sorun sayısı da düşük olacaktır. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

quote:

merhabalar

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

Arızalı aracı kakaladım diye ileride vicdan azabı duymaman için, araçta mevcut arızayı, artık serviste mi olur sanayide mi orasını bilemem, mümkün olan en düşük maliyetle giderip aracı teslim alır almaz binmeden galeriye satışa koyman , illa Vw ya da Audi isterim dersen manuel, marka önemli değil ama otomatik şart dersen, başka markanın otomatiğine yönelip yeni bir araç alman gerekir.

Yapman gereken en akıllıca hareket budur.

Düşüncelerimi okudun arkadasım bende zaten bunu dusunuyorum , dogus otoya sikayette bulundum gelecek sonuca göre direk audi almanyaya mail atıcam oda olmazsa yurtdisindan yada turkiyeden cıkma parca vs ile hallettirir hallettirmez satıcam aracı çünkü serviste yapılsa bile tekrar aynı arızayı vermesi cok yuksek olasılık ..

bir tanıdıgımda 2 aylık audi a7 aracında direksiyon kutusu problemi yasadı garantiden degişti simdi tekrar aynı sorunu cıkardı arac onada kullanıcı hatası dedi ve degistirmediler oda mahkemeye basvurdu dava devam ediyor..

Bir daha asla audi almayacagım sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan
    ... Zaten 2,5-3 bin tl sanziman ama onlara sorsan 15 bin.

Bir de ilk alımda manuele göre 8-10 bin TL fazla talep ediyorlar ki rakip firmaların bazılarının 2, bazılarının 3, bazılarının 4 katı falan oluyor bu para.

Zaten garanti sürecinde yapılan ücretsiz değişim(ler)in parasını baştan kat be kat çıkartmış oluyorlar.

İyiniyet garantisi () olayından yararlanabilmek için aracın tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırma şartı da ararlar muhtemelen ki servisten de kazanıyorlar demektir.

Tüm bunlarda bir iyiniyet(!!!) göremeyen bir tek ben miyim acaba bilemedim şimdi.

sedefb arkadaşa da geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elden.

Haluk bey, dsg nin mekatronik ünitesini zaten 780 dolara temin etmek mümkün, yani buna 10-15 bin fiyat çekip sonra "hadi iyiniyet yaptım gel 3.000 tl ver" diyen mi var diye düşünmeden edemiyor insan.

http://www.ebay.com/itm/02E927770AJ-DSG-ECU-mechatronic-unit-/320994548136?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4abcc419a8&vxp=mtr

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.