DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te)
1.905
Cevap
28
Favori
135.147
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te)
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      3017 Mesaj
      16 Ekim 2012 09:12:53

quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Tiguan'da garantisi dolmuş, Dsg arızası yapmış araca Vw servisi, bu şanzuman tamir edilmez, yenisi 25 bin mi, 35 bin mi filan demiş sanırım arkadaşım anlatıyor. Söktüm taktım derken 12 bin liraya hallettim diyordu. 1,5 senedir biniyor sorun yok diyordu. Madem dsg şanzuman yapabiliyorsun sorunu olanları sana yönlendiririm dediydim.

Disarda mi 12000 e yaptirmis? Bi kia parasi be 2003 model :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH'ye beleş ALTIN danışmanlığı.
      DH-ALTINCILAR (facebook). Özel Mesajdan gelen sorulara cevap vermiyorum lütfen ilgili başlığa sorunuz..
      Bu imzaya REKLAM alınır....
    • Uzaklaştırılmış 8520 gün cezanın, 8519 gün 1 saat 53 dakika kadarı kaldı.
      16 Ekim 2012 10:41:07
      Shadowgeist adli arkadasi banlatandan Allah razi olsun yoksa kendisi tarafimdan iyi bir kufur yiyecekti
      Dsg adli skrunlu sanziman vw nin alnindaki kara bir lekedir sirf bu sanziman yuzunden vw den sogudum honda sapasaglamtomatik sanzimana 2bin tl isteken vw bozuk sanzimana 11 bin tl istiyor 10.000 km de sanziman ariza cikarinca garanti kapsaminda olmadigini tamamen kullanci hatasi oldugunu iddia ediyor ve 5.000 tl de oradan bindiriyor tdi motor icin istedikleri 12.000 tl de cabasi baskalari sadece 5.000 tl isterken vw almak mantiksiz ayrica arayinca bulamiyorsun da arabay ben hem o kadar kazik yiyecegim hem de dogus oto garajinda 5 tane satilmamis passat oldugu halde bana yok diyecek ve bir yil sonrasina sira vercek mercedes bmw gibi markalar oldugu halde vw e tapanlarartik uyansin neden sira alip bekleyesiniz ki 85000 tl verdikten sonra c180 alirim 10 gun beklerim cok daha iyi

• Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      16 Ekim 2012 21:37:04
      quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Alıntıları Göster

Disarda mi 12000 e yaptirmis? Bi kia parasi be 2003 model :)

Servis o kadar para isterse yaptırırsın tabi. Ne olacak yaptırmasa?

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Binbaşı
      1008 Mesaj
      17 Ekim 2012 09:31:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Tiguan'da garantisi dolmuş, Dsg arızası yapmış araca Vw servisi, bu şanzuman tamir edilmez, yenisi 25 bin mi, 35 bin mi filan demiş sanırım arkadaşım anlatıyor. Söktüm taktım derken 12 bin liraya hallettim diyordu. 1,5 senedir biniyor sorun yok diyordu. Madem dsg şanzuman yapabiliyorsun sorunu olanları sana yönlendiririm dediydim.

yeni ibiza ialdım 35.000 e yeni dsg olurmu okadar . bi hata var bu işte

• Yarbay
      7276 Mesaj
      17 Ekim 2012 09:56:18
      Daha bu birsey degil araclar 6 haneli kmlere gelsin, baski balatalar bitmeye baslasin iste o zaman ben gorecegim desege sahiplerini

• Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      17 Ekim 2012 19:14:06
      quote:

Orijinalden alıntı: murrix

Alıntıları Göster

yeni ibiza ialdım 35.000 e yeni dsg olurmu okadar . bi hata var bu işte

Tiguan'daki farklı olmasın? Valla bana anlatılanı söylüyorum ama durduk yere yalan söyleyecek hali yok arkadaşımın.

Hatta kendisi yaparken arızayı tespit etmiş, gitmiş parça sormuş bayiye şu parça var mı elinizde diye. Oradakiler şaşırmış, ne yapacaksın sen bu parçayı? demiş. İşte dsg tamiri vs anlatmış. Neyine güvenerek o şanzumanı tamir etmeye çalışıyorsun muhabbeti olmuş. O da demiş yahu elinizde varsa verin yoksa yok deyin. Derken hallettim 1,5 senedir biniyor sorun yok dedi. 12 bin liraya yaptım dedi.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Yarbay
      2435 Mesaj
      18 Ekim 2012 12:21:03
      netice nedir şimdi?
      http://www.sahibinden.c...ssat-dsg-102379371/detay
      bu kasa model otomatık vıteslı alınır mı?...

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      18 Ekim 2012 23:43:46
      merhabalar

2008 model 88000 de a3 1.4 tfsi stronik aracin sahibiyim , aracimin 52000 de 19-temmuz-2010 da garantisi bittikten sonra mekatronik arizasindan dolayi komple sanzuman degisti 12000tl tutan faturanin 3800tl si iyi niyet garantisi denilen seyden dolayi bana fatura edildi su anda aracimda 2. viteste silkeleme problemi ve on taraftan gelen ses sikayetiyle servise birakmistim gectigimiz cuma , bana baski balatanin bittigini ve direksiyon kutusunun bozuldugunu soyleyerek 7800 tl fatura cikacagini soylediler bunun balata nin parcasinin yuzde ellisi iyi niyet garantisinden dogus otonun kalaninin benim tarafimdan odenmesi gerektigini soylediler ve kullanici hatasiymis bu arizalar!! benim anlamadigim buyuk kentte asfaltta kullandigimiz araclarin nasil olupta bu kadar dikkatli kullanildigi halde bozuluyor olmasi ve kullanici hatasi olmasi... otomatik araci D ye ve R ye alip hareket ettirmek ve duruncada P ye almak disinda bisey yapmayarak kullandigim aracin baskisini nasil oluyoda 30000 de bitirebiliyorum? egimli yollara park ederken once el frenini cekip sonra P ye alip sanzumani korumaya calisacak kadar dikkatli kullanirim aracimi ama sanirim nafile ...

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

• Yarbay
      14704 Mesaj
      18 Ekim 2012 23:56:22

quote:

Orijinalden alıntı: sedefb

merhabalar

2008 model 88000 de a3 1.4 tfsi stronik aracin sahibiyim , aracimin 52000 de 19-temmuz-2010 da garantisi bittikten sonra mekatronik arizasindan dolayi komple sanzuman degisti 12000tl tutan faturanin 3800tl si iyi niyet garantisi denilen seyden dolayi bana fatura edildi su anda aracimda 2. viteste silkeleme problemi ve on taraftan gelen ses sikayetiyle servise birakmistim gectigimiz cuma , bana baski balatanin bittigini ve direksiyon kutusunun bozuldugunu soyleyerek 7800 tl fatura cikacagini soylediler bunun balata nin parcasinin yuzde ellisi iyi niyet garantisinden dogus otonun kalaninin benim tarafimdan odenmesi gerektigini soylediler ve kullanici hatasiymis bu arizalar!! benim anlamadigim buyuk kentte asfaltta kullandigimiz araclarin nasil olupta bu kadar dikkatli kullanildigi halde bozuluyor olmasi ve kullanici hatasi olmasi... otomatik araci D ye ve R ye alip hareket ettirmek ve duruncada P ye almak disinda bisey yapmayarak kullandigim aracin baskisini nasil oluyoda 30000 de bitirebiliyorum? egimli yollara park ederken once el frenini cekip sonra P ye alip sanzumani korumaya calisacak kadar dikkatli kullanirim aracimi ama sanirim nafile ...

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

Gecmis olsun, dsg li araç sahibi olarak sizin tarafınızı tutuyorum demekki garanti bitince saatli bomba patlıyor. Zaten burda bu mesajdan sonra meydan savası baslar. O zaman tam otm 5 yıl garantili ceed almak farz oldu bana.

Yaşamın daha kolay olduğu bir hayat var mı acaba ?
    • Yüzbaşı
      621 Mesaj
      19 Ekim 2012 00:02:20
      2010 vw polo 1.6 tdi dsg var esimde onunda mekatronigi garantiden degisti yani ikide iki bizim ailede yasadigimiz sorunlar bu, Otomatik bir aracin saglam ve hatasiz baski balatasini 30000 de boz deseler kullanici nasil bozar ??? aklim almiyor

• Yarbay
      14704 Mesaj
      19 Ekim 2012 00:08:20

quote:

2010 vw polo 1.6 tdi dsg var esimde onunda mekatronigi garantiden degisti yani ikide iki bizim ailede yasadigimiz sorunlar bu, Otomatik bir aracin saglam ve hatasiz baski balatasini 30000 de boz deseler kullanici nasil bozar ??? aklim almiyor

%100 orana bak. Sizin adınıza üzüldüm. İkisini de siz mi bozdunuz ? Pardon siz mi Kullanıyorsunuz?
      Yalnız doğuşun ki bombaymis iyi niyet garantisi. Zaten 2,5-3 bin tl sanziman ama onlara sorsan 15 bin.

• Yarbay
      12879 Mesaj
      19 Ekim 2012 00:20:15
      quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan
      ... Zaten 2,5-3 bin tl sanziman ama onlara sorsan 15 bin.

Bir de ilk alımda manuele göre 8-10 bin TL fazla talep ediyorlar ki rakip firmaların bazılarının 2, bazılarının 3, bazılarının 4 katı falan oluyor bu para.

Zaten garanti sürecinde yapılan ücretsiz değişim(ler)in parasını baştan kat be kat çıkartmış oluyorlar.

İyiniyet garantisi () olayından yararlanabilmek için aracın tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırma şartı da ararlar muhtemelen ki servisten de kazanıyorlar demektir.

Tüm bunlarda bir iyiniyet(!!!) göremeyen bir tek ben miyim acaba bilemedim şimdi.

sedefb arkadaşa da geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elden.

Paran varsa Japon, yoksa alman.
    • Binbaşı
      1334 Mesaj
      19 Ekim 2012 09:43:52
      quote:

merhabalar

sizce ne yapmam gerekir?

saygilar.

Arızalı aracı kakaladım diye ileride vicdan azabı duymaman için, araçta mevcut arızayı, artık serviste mi olur sanayide mi orasını bilemem, mümkün olan en düşük maliyetle giderip aracı teslim alır almaz binmeden galeriye satışa koyman , illa Vw ya da Audi isterim dersen manuel, marka önemli değil ama otomatik şart dersen, başka markanın otomatiğine yönelip yeni bir araç alman gerekir.

Yapman gereken en akıllıca hareket budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caesar76 -- 19 Ekim 2012; 9:44:28 >

• Yarbay
      2435 Mesaj
      19 Ekim 2012 11:50:03
      pejo grubunun otomatıgı nasıl.sorunsuz mu?hıc arızalanan duymadım...

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      19 Ekim 2012 11:53:36
      peki ıslak kavrama dgs ile sorun yaşayan var mı?

• Yüzbaşı
      627 Mesaj
      19 Ekim 2012 12:04:12
      Konuyu hayretle okudum sıfır yepyeni araçlara çıkarılan masraflara bakın..!! bi dünya para verip Türkiyede tutulan parçası bol araç alıyorsunuz ve şanzımandı direksiyondu ıvır zıvır derken 10.000 tlye yakın para harcıyorsunuz olacak iş değil. 50-60 bin liraya sıfır araba alacağım ve 2 yıl sonra beni yolda bırakıcak servisın onunde yakarım arabayı

• Binbaşı
      1000 Mesaj
      19 Ekim 2012 12:12:17
      yollarımız berbat. silme çukur, toz, toprak, yama, çakıl vs..
      hava desen yaz aylarında 35-40 görüyoruz, kış aylarında eksi derecelere düşüyoruz.
      trafik desen dur kalk, abd ve avrupanın çok üstünde dur kalk yapıyoruz.

kısaca ülke şartları arabaları ve şanzımanları zorlayacak cinsten.
      bir de buna henüz gelişim sürecindeki narin dsg eklenince bu paylaştığınız üzücü senaryolar çıkıyor karşımıza.

kaldı ki hiçbir zaman bozulmayacak olsa bile tam otomatiğin ve cvt'nin konforuna yaklaşamayacağınızı bilin.
      varsın 100 kilometrede 2 litre fazla yaksın, siz yine tam otomatikten şaşmayın bence.

• Yarbay
      14704 Mesaj
      19 Ekim 2012 12:15:24

quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

pejo grubunun otomatıgı nasıl.sorunsuz mu?hıc arızalanan duymadım...

Tam otm veya manuel olmayan sanzimanlarin tamamına yakını sorunlu birader. Gel gor ki adam 50 bin tl nin üzerinde para sayinca sanzimanin avukatı kesiliyor. Kötü yanlarını söyleyince kıyamet kopuyor. Peugeot un ki yarım otm konforsuz pek satilmadigini düşünürsek duyacağımız sorun sayısı da düşük olacaktır. Saygılar.

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      19 Ekim 2012 15:21:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

Alıntıları Göster

Arızalı aracı kakaladım diye ileride vicdan azabı duymaman için, araçta mevcut arızayı, artık serviste mi olur sanayide mi orasını bilemem, mümkün olan en düşük maliyetle giderip aracı teslim alır almaz binmeden galeriye satışa koyman , illa Vw ya da Audi isterim dersen manuel, marka önemli değil ama otomatik şart dersen, başka markanın otomatiğine yönelip yeni bir araç alman gerekir.

Yapman gereken en akıllıca hareket budur.

Düşüncelerimi okudun arkadasım bende zaten bunu dusunuyorum , dogus otoya sikayette bulundum gelecek sonuca göre direk audi almanyaya mail atıcam oda olmazsa yurtdisindan yada turkiyeden cıkma parca vs ile hallettirir hallettirmez satıcam aracı çünkü serviste yapılsa bile tekrar aynı arızayı vermesi cok yuksek olasılık ..

bir tanıdıgımda 2 aylık audi a7 aracında direksiyon kutusu problemi yasadı garantiden degişti simdi tekrar aynı sorunu cıkardı arac onada kullanıcı hatası dedi ve degistirmediler oda mahkemeye basvurdu dava devam ediyor..

Bir daha asla audi almayacagım sanırım..

• Yarbay
      3123 Mesaj
      19 Ekim 2012 15:36:52
      quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Alıntıları Göster

Bir de ilk alımda manuele göre 8-10 bin TL fazla talep ediyorlar ki rakip firmaların bazılarının 2, bazılarının 3, bazılarının 4 katı falan oluyor bu para.

Zaten garanti sürecinde yapılan ücretsiz değişim(ler)in parasını baştan kat be kat çıkartmış oluyorlar.

İyiniyet garantisi () olayından yararlanabilmek için aracın tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırma şartı da ararlar muhtemelen ki servisten de kazanıyorlar demektir.

Tüm bunlarda bir iyiniyet(!!!) göremeyen bir tek ben miyim acaba bilemedim şimdi.

Haluk bey, dsg nin mekatronik ünitesini zaten 780 dolara temin etmek mümkün, yani buna 10-15 bin fiyat çekip sonra "hadi iyiniyet yaptım gel 3.000 tl ver" diyen mi var diye düşünmeden edemiyor insan.

http://www.ebay.com/itm...h=item4abcc419a8&vxp=mtr

• Yarbay
      12879 Mesaj
      19 Ekim 2012 16:09:54
      quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat
      Haluk bey, dsg nin mekatronik ünitesini zaten 780 dolara temin etmek mümkün, yani buna 10-15 bin fiyat çekip sonra "hadi iyiniyet yaptım gel 3.000 tl ver" diyen mi var diye düşünmeden edemiyor insan.

Sen de haklısın arkadaşım ama bu durumda tarif ettiğin şekilde davranacak kişilerin genele oranı çooooook düşük kalacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada bir görüştüğümüzde DSG - EDC mukayesesi yapalım kendi araçlarımızla. :)

Selamlar.

• Teğmen
      151 Mesaj
      19 Ekim 2012 16:10:41
      Babamın 2010 model dsg şanzıman Golf aracı var.Bu sene yazlıktan getirirken 2.vites kavramasında titreme olduğunu tespit ettim.Garantisi bitmiş olmasına rağmen aracın kavramasını garantiye dahil ettiler.İşçiliğin %30 unu ödedim.Yaklaşık 160-180 lira gibi bir rakam tuttu.Araç 21.000km civarında ve ben kullandığım zaman çok keyif alıyorum.

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      19 Ekim 2012 16:13:25
      önümüzdeki yıl tiguan 2.0 tdi+dsg almayı düşünüyordum lakin şu konu başlığı altında yazılanları okuyunca içime şüphe düştü...konunun takibindeyim,şikayetler bu şekilde devam ederse varsın olsun biraz daha yaksın deyip tam otomatik alırım belkide tabi inşAllah....

• Yarbay
      3265 Mesaj
      19 Ekim 2012 16:35:50
      quote:

Orijinalden alıntı: sbrburak

Konuyu hayretle okudum sıfır yepyeni araçlara çıkarılan masraflara bakın..!! bi dünya para verip Türkiyede tutulan parçası bol araç alıyorsunuz ve şanzımandı direksiyondu ıvır zıvır derken 10.000 tlye yakın para harcıyorsunuz olacak iş değil. 50-60 bin liraya sıfır araba alacağım ve 2 yıl sonra beni yolda bırakıcak servisın onunde yakarım arabayı

+1
      20.000 km de aracın şanzımanı arıza yapacak, adamlar garantisi bitmiş araca merhamet edecek de onaracak(ya etmezsesi de var) üste bir de hata benimmiş gibi işçilik bedelinin bilmem ne kadarını isteyecek, aynı arızanın tekrarlanmayacağının garantisi olmayacak sonra ben de Polyanna modunda hiç birşey olmamış gibi davranacağım. Ne güzel İstanbul be :)

• Yarbay
      8189 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:20:20
      quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Alıntıları Göster

Abi ben hep yazıyorum.

ABD'de 6 ileri dsg için 1900 Dolar istiyorlar.
      Almanya'da 7 ileri dsg için 1800 Euro istiyorlar.

Yedek parçada ötv olmadığı da düşünülürse burada iyiniyet garantisi diye istedikleri para zaten komple şanzıman parası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 19 Ekim 2012; 20:20:58 >

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %27
      • 25 Kasım 2016: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %50
    • Yarbay
      9435 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:29:09
      Yıl olmuş 2013 hala daha DSG yi savunanlar kaldı mı yahu.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.
    • Yarbay
      3123 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:31:47

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Yıl olmuş 2013 hala daha DSG yi savunanlar kaldı mı yahu.

Ben varım; hedef 2023

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      9435 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:32:21
      quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Alıntıları Göster

Abi ben hep yazıyorum.

ABD'de 6 ileri dsg için 1900 Dolar istiyorlar.
      Almanya'da 7 ileri dsg için 1800 Euro istiyorlar.

Yedek parçada ötv olmadığı da düşünülürse burada iyiniyet garantisi diye istedikleri para zaten komple şanzıman parası.

ABD de DSG 3400tl / 10 yıl garantili.

TR de DSG 10.000tl / 2 yıl garantili.

İyi yere dükkan açmış doğuş.

• Yarbay
      25294 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:40:26
      Temel sorun dsg'de

Vites aralari cok kisa 50 km hizda 6 viteste gidiyor araba

Teker 1 tur donmeden 2. Vitese geciyor

Kesinlikle 6 ileri olmali dsg vites aralari daha uzun olmali

2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ
      2016 model Bmw 1,16 d One editon Valencia Turuncu
      İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
    • Yarbay
      25294 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:41:45

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Alıntıları Göster

ABD de DSG 3400tl / 10 yıl garantili.

TR de DSG 10.000tl / 2 yıl garantili.

İyi yere dükkan açmış doğuş.

Ben leonda dsg farki 5000 tl verdim

48.000 manuel vitesti

• Yarbay
      9435 Mesaj
      19 Ekim 2012 20:48:51
      quote:

Alıntıları Göster

Ben varım; hedef 2023

Plaket verecekler zaten sana wolfsburg tan yakında.

• Yarbay
      8189 Mesaj
      19 Ekim 2012 21:16:20
      quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Alıntıları Göster

Ben leonda dsg farki 5000 tl verdim

48.000 manuel vitesti

O 5 bin liranın içinde ESC + EBA + DSR +XDS + Lastik Basınç Uyarısı + Hill Hold (Yokuş Kalkış Sistemi falan da aldığını düşünürsen dsg'ye 4 bile vermemişsin.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %27
      • 25 Kasım 2016: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %50
    • Yarbay
      25294 Mesaj
      19 Ekim 2012 21:36:20

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Alıntıları Göster

O 5 bin liranın içinde ESC + EBA + DSR +XDS + Lastik Basınç Uyarısı + Hill Hold (Yokuş Kalkış Sistemi falan da aldığını düşünürsen dsg'ye 4 bile vermemişsin.

Copa paket dahil

1500 tl copa paket onu dus 3500

• Yüzbaşı
      378 Mesaj
      28 Ekim 2012 14:39:11
      Bende de dsg var. 7 ileri 1.6 dizel 4000 tl fark verdim. 43.000 kmdeyim bir sorun yasamadim. Bu biraz nasip isi veya sans diyenler var. Kullanici hatalari da olabiliyor. Adam gaza kokluyor araba 100 km de hala 4. Viteste sonra sanzimani kucagina aliyor. Dsg kullanacaksan nazik kullanacaksin incitmeden.
      Ama fabrika hatalari da olmuyor degil.

• Çavuş
      41 Mesaj
      28 Ekim 2012 15:33:31
      Yeni araç alımı için 4 ve 5 kasa golf (Tsi dsg) kullanmış, en çok da 4 kasayı beğenmiş biri olarak yine vw bayiine gittim. eşimin otomatik vitesten başka bir alternatif kabul etmemesi ve benim de yüksek km yaptığımız için dizeli tercih etmem sebebiyle golf 6 tdi dsg'yi inceledim. arabanın 7 ileri dsg ile donatılmış olması aklıma soru işaretleri getirmişti zaten. Sunroof ve metalik boya da ekstra ödenerek alınabiliyordu. Yeni golf birkaç ay içinde gelecekti. Benden 70 bin liraya yakın bir para istediler. hem burada okuduklarım, hem başka forumlardan öğrendiklerim, hem yakında eski kasa olacak bir araç, hem de istenen yüksek fiyat beni bu aracı alma fikrinden uzaklaştırdı. Şimdi tam otomatik vitesli bir araba almaya karar verdim. 2 litre/100 km fazla yaksın ama kafam rahat olsun. anti vw'ci filan da değilim bu arada. sadece verdiğim paranın tam karşılığını istiyorum.

• Yarbay
      6280 Mesaj
      28 Ekim 2012 16:00:08

quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

Bende de dsg var. 7 ileri 1.6 dizel 4000 tl fark verdim. 43.000 kmdeyim bir sorun yasamadim. Bu biraz nasip isi veya sans diyenler var. Kullanici hatalari da olabiliyor. Adam gaza kokluyor araba 100 km de hala 4. Viteste sonra sanzimani kucagina aliyor. Dsg kullanacaksan nazik kullanacaksin incitmeden.

Bu mudur yani?
      Yani bunu programlayan adam salak değil, gazı köklediğinde 4. Viteste olmasına rağmen hızı 100 km/saatte olan sürücü salak?

Böyle bir düşünce olabilir mi?
      Adam sanki kendi motorunu sökmüş de gaz türbinini DSG'ye bağlamış gibi konuşuyorsunuz.

Acaba sollamaya falan çıkarken ( ki çıkıyorsanız ) salavat mı çekiyorsunuz?

İyi bayramlar

• Yarbay
      14704 Mesaj
      29 Ekim 2012 17:24:41

quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

Bende dsg li araç sahibiyim bende dsg problemi yasamadım henüz ama size katılmıyorum. 4 vites 100 le gitmenin sanzimandan çok motora zararı olur. Otomatik veya yarım otm sanzimanlarda kullanıcı hatası bana saçma geliyor. Sanziman yazılımını ona göre yapsınlar o zaman kullanıcı hatasi da kalmaz.

• Binbaşı
      1008 Mesaj
      31 Ekim 2012 08:38:57
      quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Alıntıları Göster

Bende dsg li araç sahibiyim bende dsg problemi yasamadım henüz ama size katılmıyorum. 4 vites 100 le gitmenin sanzimandan çok motora zararı olur. Otomatik veya yarım otm sanzimanlarda kullanıcı hatası bana saçma geliyor. Sanziman yazılımını ona göre yapsınlar o zaman kullanıcı hatasi da kalmaz.

kullanıcı hatası , manuel dahil her şanzıman için geçerli bence. depoyu kendi cebinden hiç doldurmamış, benzinin kıymetini bilmeyen :) devri 4000 e çıkarıpta birden ayağını debriyajdan çekip cayır cayır hava attığını sanan adam manual de olsa şanzımanu değil arabayı bile komple kucağına alır sonra.
      ki bizimkiler malum otomatik de değiiik manuel de. zordan otomatik diyelim. e biraz kıymetini bilirsek herşey daha uzun ömürlü olur

• Yüzbaşı
      909 Mesaj
      31 Ekim 2012 10:13:43
      quote:

Alıntıları Göster

Bende tam bu soruyu soracaktım ki cevap verilmiş.

Bu mekatronik ünitesi gerçekten bu kadara satılıyorsa ve bu üniteyi değiştirecek baba yiğit yok mu yani memlekette.

Vardır herhalde dimi sanayide artık bu dsgnin uzmanı olmuş tamirciler...

• Yarbay
      17192 Mesaj
      31 Ekim 2012 10:17:42
      İnsallah yeni aldigimiz Polo TDI DSG'de bir sorun yasamayiz

OyuncuyaHaber™
      ★☽PS4Xbox One┊PC → ☾★

Intel i7 980X ┊ Asus P6T6 Revolution ┊ 12 GB RAM ┊ GeForce GTX 980 ┊ Windows 10
      Samsung 55ES8000 ┊ Samsung 32ES5500 ┊Samsung Gear S2 ┊ General Mobile 4G ┊Playstation 4 ProPlaystation VR┊PS Gold Wireless Headset┊Playstation TV ┊PS4 20. Yıl Özel Sürüm
      2012 Opel Astra ┊Cosmo ┊ 1.4 Turbo 140HP 200NM┊ Flexride Şasi Sistemi ┊NAVI 600 ┊2012 VW Polo ┊ Comfortline ┊1.6 TDI 90HP 230NM┊ DSG┊ 2015 Honda PCX 150
    • Yarbay
      3123 Mesaj
      31 Ekim 2012 11:18:55
      quote:

Orijinalden alıntı: need8$(mousegg

Bende tam bu soruyu soracaktım ki cevap verilmiş.

Bu mekatronik ünitesi gerçekten bu kadara satılıyorsa ve bu üniteyi değiştirecek baba yiğit yok mu yani memlekette.

Vardır herhalde dimi sanayide artık bu dsgnin uzmanı olmuş tamirciler...

Bu konuda Vw Türkiye bazı ülkelerde olduğu gibi on sene garanti verip konuyu kapatabileceği gibi yetkili servis garanti süresi dolmuş araçlarda parça fiyatlarını şişirmeden sunarak yine noktayı koyabilir. Kavrama denen ünite fren balatası gibi, baskı balata gibi zamanla aşınan-biten, değişmesi gereken bir parça. Servis yüksek fiyat çekmekte ısrar ederse sanayida bu işi yapan yerler elbette rağbet görecektir.

• Yüzbaşı
      909 Mesaj
      31 Ekim 2012 11:27:53
      quote:

Alıntıları Göster

Bu konuda Vw Türkiye bazı ülkelerde olduğu gibi on sene garanti verip konuyu kapatabileceği gibi yetkili servis garanti süresi dolmuş araçlarda parça fiyatlarını şişirmeden sunarak yine noktayı koyabilir. Kavrama denen ünite fren balatası gibi, baskı balata gibi zamanla aşınan-biten, değişmesi gereken bir parça. Servis yüksek fiyat çekmekte ısrar ederse sanayida bu işi yapan yerler elbette rağbet görecektir.

Dediğiniz gibi bir çözüm bulunsa güzel olur.Zaten forumda genel olarakta böyle olsa daha iyi olur diye bir beklenti var.

Servisler bildiğimiz servisler inasnlara yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar ve DSG bunun için biçilmiş kaftan gibi ne yalan söyleyelim.

Bu parçaların maliyeti bu kadarsa ve bu parçanın değişimi yapılabiliyorsa bu sorun yüzünden sevislerde yolunmamak için sorunla karşılaşanlara yol göstermek iyi olacaktır.

Zaten garantisi bitmiş bir şeyse niye serviste yaptırayım ki !

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      01 Kasım 2012 14:28:02
      konuya nokta koyalım demişte shadow uzadıkça uzuyor

Passat 1.6 fsi==> dikkat arabada hitler var:)
    • Çavuş
      83 Mesaj
      12 Kasım 2012 10:24:05
      quote:

Orijinalden alıntı: d/r

önümüzdeki yıl tiguan 2.0 tdi+dsg almayı düşünüyordum lakin şu konu başlığı altında yazılanları okuyunca içime şüphe düştü...konunun takibindeyim,şikayetler bu şekilde devam ederse varsın olsun biraz daha yaksın deyip tam otomatik alırım belkide tabi inşAllah....

Konunun başından beri arkadaşlar farkettiyseniz 7 ileri DSG yerine 6 ileri olanları tercih edin yazıyordu. Sizin belirtmiş olduğunuz 2.0 TDI modellerde 7 ileri kullanılıyor. 2.0TDI aracı 4Motion diye almıyorsanız 1.4 leride incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü yakıt olarak arada bir uçurum yok.

Turkish ceh
    • Yüzbaşı
      266 Mesaj
      12 Kasım 2012 11:24:12

quote:

Orijinalden alıntı: onuy

Alıntıları Göster

Konunun başından beri arkadaşlar farkettiyseniz 7 ileri DSG yerine 6 ileri olanları tercih edin yazıyordu. Sizin belirtmiş olduğunuz 2.0 TDI modellerde 7 ileri kullanılıyor. 2.0TDI aracı 4Motion diye almıyorsanız 1.4 leride incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü yakıt olarak arada bir uçurum yok.

2.0 tdi tiguanlarda kullanılan 7 ileri dsg ıslak kavrama yani 1.6 tdi larda kullanılan 7 ileri kuru kavramalardan farklı...6 ileri olanlar gibi sağlam olduğunu araştırınca öğrenmiş oldum...500 nm kadar torka dayanıklı...bu haliyle çok sorun çıkarmayacağını düşünüyorum...

• Yarbay
      2150 Mesaj
      12 Kasım 2012 12:16:09
      Skoda Yeti 2.0. tdi'de de mi 7 ileri ıslak şanzuman var?

Subaru Forester 2.5XT, Yamaha R25
    • Yüzbaşı
      621 Mesaj
      12 Kasım 2012 13:18:49
      Merhabalar

2011 agustos ayında eşime 2011 model sıfır vw polo 1.6 tdi DSG aldık arac 11000 km de mekatronik arızası nedeniyle ünite degişimi yapıldı garantiden fakat 18000 km ye geldiğinde P R N D yanıp sönmeye başladı kırmızı ışıkta trafikte kalıyo araç çekici ile servise sonuç mektrnoik + kavrama arızalı komple değişim oldu tekrar garantiden tabi araç 2 haftaya yakın yattı serviste parça yok diye :) , aracın çıkardığı arızalardan sonra satıp vw polo 1.4 benzinli 6 ileri tam otomatik (dsg degil) aldık çok şükür bir problem olmadı 1 yıldır.

Benim ise 2008 model audi a3 1.4 tfsi DSG aracımı sıfır aldım haziran 2008 de , aracımda ufak tefek sıkıntılarım oldu fakat şanzuman olmamıştı garantim bittikten 1 ay sonra mekatronik ve şanzuman arıza verdi , iyi niyet garantisinden komple şanzuman değişti arac 52000km de ,3800 tl para ödedim ozaman her şey bitti sandım taaki geçen eylül ayında aracım kalkışta titreme ve sonrasında ön taraftan gelen takırtılar ortaya çıktı , servise gittim arac 78000 debaskı ve kavrama aynı zamanda direksiyon kutusu arızası oldugunu ve 8100 tl bedeli oldugunu ve bunların kullanıcı hatası oldugunu soylediler servisten itiraz ettim ama servisten yanıt alamadım bile.. aracımı maximum titizlikte kullandım dikkatli ve kıl bir kullanıcıyımdır o halde bile bunları yaşadım..

Doğuş oto yu aradım 15 gün önce aracımın 1 aydır yattığını , doğuş gurubuna ait araclarımı daha öncesinde olanları şasi numaraları ile birlikte yazdım tümünün incelenmesini , manuel araclarımda bile baskı sorunu yaşamadıgımı , otomatik aracta baskıyı kullanıcı 26000km de nasıl bozabilecegini , direksiyon kutusu ile birlikte aracımın yavaş yavaş beni çileden çıkardıgını , DSG şanzumanın yurtdışında TR den cok daha uzun garantiye alındıgını güzel ve magdur bir dille anlattım..

CEVAP : 8100 tl den tutarımı 3100 tl ye düşürdüler.. mecbur yaptırmak zorundayım artık cıkma parca bile bulsam bu paraya cok zor sök tak hemde servisinde yapılacak sonucta..

Tamam doğuş oto uzun uğraşlarım sonunda zararımın bi kısmını bertaraf etti denize düşen yılana sarılır yapacak bişey kalmadı ama bir daha bu guruba ait bir marka arac almam cok zor , DSG ve direksiyon kutusu arızalarını cok kişiden duyar oldum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedefb -- 12 Kasım 2012; 13:45:56 >

• Yarbay
      14704 Mesaj
      12 Kasım 2012 13:38:35
      Bugün servise aracımı bırakacaktım 45 bin bakımı ve kavrama tutremesi için. Test sürüsü yapıldı ve onay verildi. Ne varki aracın orjinal jant lastiklerini (225"45"17) söküp (205"55"16) jant ve kıs lastikle kullandığım fark edilince servis danışmanım bunun sıkıntı yaratacağını çünkü araçların jant lastiklerinin fotograflandigini söyledi ve aracı aksam bırakmamı tavsiye etti. Şimdi işi gücü bırak lastik degisimi yap kavrama değişsin sonra yone aynı muhabbet.

• Onbaşı
      33 Mesaj
      12 Kasım 2012 13:41:45
      benim aracımda da bu gün viteste bir sorun olduğun hissettim.Araç 2.viteste sanki 4.viteste gidiyormuş gibi hantallaştı.yokuş çıkarken asfaltı kazıyarak çıkan araba bu gün titreme yapıp yokuşta yığılıyor.viteste düşmüyor devir de kazanmıyor.Acaba dün Total silahtarağa bayiinden aldığım benzinden olabilir mi?Çok sinir bozucu bir durum.

12 Kasım 2012 14:53:36
      quote:

Orijinalden alıntı: ugofarell

konuya nokta koyalım demişte shadow uzadıkça uzuyor

insanlar sıkıntılarını beğeniilerini ifade ediyor napalım bu gidişle nokta koyamayacağız anlaşılan:)

Objektif olursanız dost,fanatik olursanız düşman kazanırsınız.
      12 Kasım 2012 15:23:41
      Son noktayı koyuyorum almayın kardesim zorlami satıyorlar.

EDC var
      Powershft var
      Hondanın millattan önce kalan klasik sanzimani var
      Opelin var

Gidin onlari alin

• Yarbay
      2435 Mesaj
      12 Kasım 2012 18:16:48
      bırsey sormak ıstıyorum
      herkes dogus otoya saldırıyor
      pekı vw bayılıgı borusan da veya mengenlerde olsa yıne aynı sartlar olur mu?
      sıkıntı dogus da mı vw de mı?...

12 Kasım 2012 19:01:43
      quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

bırsey sormak ıstıyorum
      herkes dogus otoya saldırıyor
      pekı vw bayılıgı borusan da veya mengenlerde olsa yıne aynı sartlar olur mu?
      sıkıntı dogus da mı vw de mı?...

sonuç olarak garanti süresi dışarda 5 10 yılken bizde 2 yıl.
      Yani bunu sadece doğuşa yüklemek değil firmanın da bir şeyler yapması gerekiyor..

Objektif olursanız dost,fanatik olursanız düşman kazanırsınız.
    • Yarbay
      9435 Mesaj
      12 Kasım 2012 19:20:43
      Sonuç şu;

Doguş bile dsgye koydugu fiyatlarla ustu kapali "almayin" mesaji verirken bizim millet aç kalmış tavuk gibi saldirmaya devam ediyor.

• Yüzbaşı
      662 Mesaj
      12 Kasım 2012 19:36:07
      Şanzıman gerçekten çooook kaliteli ve performans kaybı tüketim artişi ''0'' bu kesin fakat bir takim sorunlar çıkanda var çıkmayanda ben kullandım sorun çıktımı evet yani belirtiler vardı zaten bende enjeksiyonlardan dolayı tekleme vardı galiba falan filan sattik. Ama genelde mekatronik denen parçası arızalanıyor ve degiştiriliyor ayrıca AMERİKA DA 10 YIL DSG GARANTİSİ VAR DİYE DUYDUM.

• Yüzbaşı
      728 Mesaj
      12 Kasım 2012 20:45:34
      quote:

iyi niyet garantisinden komple şanzuman değişti arac 52000km de ,3800 tl para ödedim

Hocam 2.el dsg'li golf 6 almayı düşünüyordum gözüm korktu şimdi. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi

'96 Corolla -> '06 Golf -> '12 Ceed
    • Yarbay
      12879 Mesaj
      12 Kasım 2012 21:12:18
      quote:

Orijinalden alıntı: 34Brs34
      ...ayrıca AMERİKA DA 10 YIL DSG GARANTİSİ VAR DİYE DUYDUM.

Ben duyurmuştum:

http://forum.donanimhab.../mpage_1/f_/key_//tm.htm

• Yarbay
      12879 Mesaj
      12 Kasım 2012 21:15:50
      quote:

Merhabalar

2011 agustos ayında eşime 2011 model sıfır vw polo 1.6 tdi DSG aldık arac 11000 km de mekatronik arızası nedeniyle ünite degişimi yapıldı garantiden fakat 18000 km ye geldiğinde P R N D yanıp sönmeye başladı kırmızı ışıkta trafikte kalıyo araç çekici ile servise sonuç mektrnoik + kavrama arızalı komple değişim oldu tekrar garantiden tabi araç 2 haftaya yakın yattı serviste parça yok diye :) , aracın çıkardığı arızalardan sonra satıp vw polo 1.4 benzinli 6 ileri tam otomatik (dsg degil) aldık çok şükür bir problem olmadı 1 yıldır.

Benim ise 2008 model audi a3 1.4 tfsi DSG aracımı sıfır aldım haziran 2008 de , aracımda ufak tefek sıkıntılarım oldu fakat şanzuman olmamıştı garantim bittikten 1 ay sonra mekatronik ve şanzuman arıza verdi , iyi niyet garantisinden komple şanzuman değişti arac 52000km de ,3800 tl para ödedim ozaman her şey bitti sandım taaki geçen eylül ayında aracım kalkışta titreme ve sonrasında ön taraftan gelen takırtılar ortaya çıktı , servise gittim arac 78000 debaskı ve kavrama aynı zamanda direksiyon kutusu arızası oldugunu ve 8100 tl bedeli oldugunu ve bunların kullanıcı hatası oldugunu soylediler servisten itiraz ettim ama servisten yanıt alamadım bile.. aracımı maximum titizlikte kullandım dikkatli ve kıl bir kullanıcıyımdır o halde bile bunları yaşadım..

Doğuş oto yu aradım 15 gün önce aracımın 1 aydır yattığını , doğuş gurubuna ait araclarımı daha öncesinde olanları şasi numaraları ile birlikte yazdım tümünün incelenmesini , manuel araclarımda bile baskı sorunu yaşamadıgımı , otomatik aracta baskıyı kullanıcı 26000km de nasıl bozabilecegini , direksiyon kutusu ile birlikte aracımın yavaş yavaş beni çileden çıkardıgını , DSG şanzumanın yurtdışında TR den cok daha uzun garantiye alındıgını güzel ve magdur bir dille anlattım..

CEVAP : 8100 tl den tutarımı 3100 tl ye düşürdüler.. mecbur yaptırmak zorundayım artık cıkma parca bile bulsam bu paraya cok zor sök tak hemde servisinde yapılacak sonucta..

Tamam doğuş oto uzun uğraşlarım sonunda zararımın bi kısmını bertaraf etti denize düşen yılana sarılır yapacak bişey kalmadı ama bir daha bu guruba ait bir marka arac almam cok zor , DSG ve direksiyon kutusu arızalarını cok kişiden duyar oldum..

Geçmiş olsun arkadaşım.

Bu yazdıklarının belgelerinin fotosunu çekip burada paylaşabilirsen daha da etkileyici olur diye düşünüyorum.

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      12 Kasım 2012 21:39:12
      52000 de verip yaptirdigim arizanin faturasini koyarim yarin yeni verdigi arizayi daha yaptiramadim kolay olmuyo o paralari hemen vermek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedefb -- 12 Kasım 2012; 21:40:18 >

• Yüzbaşı
      939 Mesaj
      12 Kasım 2012 22:06:14
      Bir şey olmaz vwcilerin arabası premium çünkü

Seni sevmek ibadetim ama sevemem cenabetim

Opel insignia cosmo 1.6 180 hp xenon+film+AFL
Sayfa:   <<     < önceki   1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.