Şimdi Ara

Ankilozan spondilit ve Askerlik (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
4
Favori
49.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de bu sorun var kalcayla belimin birleştiği yerde yatağım değiştiğinde bile ağrılar artıyor cuma günü teslim olacağım bakalım sonum ne olacak.
  • Bir iki yerde cevap yazanlar pek umursamadiklarini söyledi. :-( sanirsam durum agirlasama kadar ciddiye almiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 18 Aralık 2014; 9:52:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

Bir iki yerde cevap yazanlar pek umursamadiklarini söyledi. :-( sanirsam durum agirlasama kadar ciddiye almiyorlar.

Adım atarken yere düşecek kıvama geldiğinde umursarlar umarım.
  • Öyle olacak gibi, Forumda da var durumu agirlasana kadar ciddiye alinmayanlarin yasadiklari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 18 Aralık 2014; 11:38:16 >
  • conteee kullanıcısına yanıt
    crohn hastalığı oranı ne olursa olsun askere almıyorlar.

askerlik ile ilgili maddelerde zaten geçiyor.Kaldı ki Crohn hastalığının hafifi falan yok.Bu hastalığa yakalandığın andan itibaren hayat boyu bu hastalıkla beraber yaşıyorsun.Ameliyat olsanda tekrar etme oranı %90 larda.

Tek kurtuluşu sıkı diye (tamamen değil günlük rahatlama bakımından ), stressiz ortam.Askerde de bu ikisini yapamayacağına göre askerlikten muafsın .

hastalığınızın Crohn olduğundan emin misiniz ? ibs olmasın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 28 Aralık 2014; 2:18:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

crohn hastalığı oranı ne olursa olsun askere almıyorlar.

askerlik ile ilgili maddelerde zaten geçiyor.Kaldı ki Crohn hastalığının hafifi falan yok.Bu hastalığa yakalandığın andan itibaren hayat boyu bu hastalıkla beraber yaşıyorsun.Ameliyat olsanda tekrar etme oranı %90 larda.

Tek kurtuluşu sıkı diye (tamamen değil günlük rahatlama bakımından ), stressiz ortam.Askerde de bu ikisini yapamayacağına göre askerlikten muafsın .

hastalığınızın Crohn olduğundan emin misiniz ? ibs olmasın ?

Etfalden alınan raporlarda crohn hastası oldugum yazıyor klonoskopide cıktı iki yıl sonra gatada muaf almak icin gittimde yapılan klonoskopide hic birsey cıkmadı eskı raporları sundular kurula kurulda ertesi yıla bırakma verdi geldigimde gene klonoskopi yapalım dediler bende iyiyim gene bişe cıkmıcak diye ıltıhaplı romatizma suan baya aktif bende vucudumun cogu yerinde var fizige istedim sevkimi simdi ugrasıyorum baya islem yapıldı tespitte ettiler son bir emar kaldı ilaclı ona gidicem yarın en kotu sonuc cıkmassa bedelli yapıcam zar zor yürüyom vuducumun baya yerinde var sımdo ayak altımdada basladı yürürken cam batar gibi oluyo askere gidicek durumum yok gercegi solemek gerekırse ama ne sonuc cıkıcak merak ediyorum bende
  • conteee kullanıcısına yanıt
    bende onu yazıyorum crohn hastalığı bir kere çıktığı zaman bir daha yok olmaz ne olursa olsun .Hayat boyu devam eden bir rahatsızlıktır.Sizin gittiğiniz zamanda olduğunuz kolonoskopi de hiçbirşey çıkmadı durumu ancak ve ancak remisyon dönemindeyse olabilecek bir durum ki eğer bildiklerim yanıltmıyorsa o durumda dahi biyopsi yapıldığında hücrelerdeki rahatsızlık crohn olarak görülecektir.

Yani anlatmaya çalıştığım şu sizi bir yıl sonraya attıktan sonra tekrar crohn olduğunu anladıklarında askerliğe elverişli değildir raporu verecekler.İnternette de örneklerini görebilirsiniz crohn olup ertesi yıla tekrar gelmeleri istenen her hasta için askerliğe elverişli değildir raporu verilmiştir.Sizin remisyonda olup iyi olmanız bu durumu düzeltmez.

hatta ve hatta size askerliğe elverişsiz durumları içeren yürürlükteki maddeleri yazayım içiniz rahat olsun,

SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIKLARI
    Madde 45 - (Değişik: 7/1/2002-2002/3627 K.)
    A)....
    ....

B)...

8. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/43. mad) Komplikasyon yapmamış kronik iltihabî bağırsak hastalıklarının (Crohn Hastalığı, Kolitis Ülseroza ve benzeri) remisyonları, konjenital ve akkiz megakolon, altı aylık tedaviye rağmen iyileşmeyen veya nüks eden soliter rektal ülser.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 12 Ocak 2015; 1:04:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

bende onu yazıyorum crohn hastalığı bir kere çıktığı zaman bir daha yok olmaz ne olursa olsun .Hayat boyu devam eden bir rahatsızlıktır.Sizin gittiğiniz zamanda olduğunuz kolonoskopi de hiçbirşey çıkmadı durumu ancak ve ancak remisyon dönemindeyse olabilecek bir durum ki eğer bildiklerim yanıltmıyorsa o durumda dahi biyopsi yapıldığında hücrelerdeki rahatsızlık crohn olarak görülecektir.

Yani anlatmaya çalıştığım şu sizi bir yıl sonraya attıktan sonra tekrar crohn olduğunu anladıklarında askerliğe elverişli değildir raporu verecekler.İnternette de örneklerini görebilirsiniz crohn olup ertesi yıla tekrar gelmeleri istenen her hasta için askerliğe elverişli değildir raporu verilmiştir.Sizin remisyonda olup iyi olmanız bu durumu düzeltmez.

hatta ve hatta size askerliğe elverişsiz durumları içeren yürürlükteki maddeleri yazayım içiniz rahat olsun,

SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIKLARI
    Madde 45 - (Değişik: 7/1/2002-2002/3627 K.)
    A)....
    ....

B)...

8. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/43. mad) Komplikasyon yapmamış kronik iltihabî bağırsak hastalıklarının (Crohn Hastalığı, Kolitis Ülseroza ve benzeri) remisyonları, konjenital ve akkiz megakolon, altı aylık tedaviye rağmen iyileşmeyen veya nüks eden soliter rektal ülser.

Kaynak
    Eskişehirde 357 kısa dönem askerlik yapıyorum . psöriatik artrit hastasıyım vücudumda sedefte var. kan değerlerim sedim 37 crp 113 atak dönem yalaşık 6 aydır devam ediyor anti tnf kullanıyorum. Gataya sevk edildim. 21 gün hava değişimi verdiler. Gatadaki doktor sonrasında muayineye gelmem gerektiğini belirtti. Sizce bana çürük raporu verirlermi yoksa hadi birliğine git karda kışta askerlik yap derler mi?
  • Klonoskopi yapılacaktı tekrardan birşey cıkmıcak diye istemedim fakat doktor spondilif sakloitten birşey cıkmassa acıkta kalmıyım diye etfal hastanesinden eskı raporlarımı istetti 1,5 aya gelir dediler suan işlemler tsmsmlandı gibi ertesi yıla bırakacaklar romatizmadan 2. Yıl erteleme almıs olucam 3. Direk muaf alınıyormus erteleme olmuyor.
  • Arkadaslar 2 senelik muaf alma maceramın sonuna geldim kadıkoy gatada fizik bolumu remısyomda cıktım bolugunde tedavisi komtrolu yapılabilir diye yazı yazdılar gülerek doktorlar spor nasıl yapıcam dedigimde yaparsın yavas yavas bende yapıyorum diye alaycı bir tavırla bende gastrolojiye geri dondum anlattım konuyu kullandıgım humira ignesininde resmısyomda olmamda cok faydası oldu en sonunda uzun ugraslardan sonra gastroloji beni kurula tekrardan sevk etti crohn dada remısyomda olmama ragmen muaf aldım omcekı yıl ertesi yıla bıralma vermıstı gastroloji
  • knisath hocam dedin gibi aldım muafı crohn hastalıgından amma Allah Gatadakı fizik bolumune kımseyi düsürmesin hem asırı bir sıra var saatlerce beklıyorsun hemde bu a.s den zerre kadar anlamıyorlar adamlar sadece kan degerine gore askerlıge elverisli olup olmadıgına kanı getşrşyorlar emarlarda vücutta hep iltihap cıkmasına ragmen kemıkler saglam cıktı iltihap bozmamıs birde alaycı tavırları doktorların hocam bana en azından spor yapmaya elverisli degildir raporu verin dedim yaparsın yavas yavas bende yapıyorum diye gülerek gecirmesi falan kabus gibiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: conteee

knisath hocam dedin gibi aldım muafı crohn hastalıgından amma Allah Gatadakı fizik bolumune kımseyi düsürmesin hem asırı bir sıra var saatlerce beklıyorsun hemde bu a.s den zerre kadar anlamıyorlar adamlar sadece kan degerine gore askerlıge elverisli olup olmadıgına kanı getşrşyorlar emarlarda vücutta hep iltihap cıkmasına ragmen kemıkler saglam cıktı iltihap bozmamıs birde alaycı tavırları doktorların hocam bana en azından spor yapmaya elverisli degildir raporu verin dedim yaparsın yavas yavas bende yapıyorum diye gülerek gecirmesi falan kabus gibiler

Geçmiş olsun , takmayın öyle insan rüsvettelerini.Gülsün geçsinler.Onlar zaten ancak o kadarını yapabilirler.Crohn hastalığına sahip olanlar ancak o rahatsızlığı anlar gerisi yalan.

Neyse ki sağlık durumunuzu göz ardı etmediler ve size hastalıktan ötürü raporunuzu verdiler ( öyle ya da böyle ) Bundan sonra en azından bu konuda rahat bir uyku çekebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba ben ANKİLOZAN SPONDİLİT hastasıyım muglanın milas ilçesinde askerliğimi yapıyorum kısa dönem olarak şafagım 109 fakat agrılarım dayanılacak düzeyde değil ankara gata romatolojiye sevk edecekler büyük ihtimal son zamanlarda giden varmı romatolojiye varsa ne gibi sonuçlar çıkıyor yaklaşımları nasıl veya nasıl davranmam gerektiği konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrhgk -- 19 Mayıs 2015; 16:42:04 >
  • Arkadaslar merhaba. Bu lanet hastaliga yakalanmis arkadaslara ihtiyacim var. Pm yoluyla ulasabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arkadaslar merhaba. Bu lanet hastaliga yakalanmis arkadaslara ihtiyacim var. Pm yoluyla ulasabilirsiniz.
    Sorunu buraya yazın....

• expertadvisor kullanıcısına yanıt
    Ciddi ciddi ise yaradigini dusundugunuz egzersizler varsa yazarmisiniz.
  • 2001 Yılından bu tarafa bu hastalıkla yaşıyorum.Önce Salazopyrin başlandı sonra metotrexat eklendi ilaç olarak.Doktorum sürekli biyolojik ajan (anti-tnf)iğnesi başlayalım demesine rağmen kabul etmedim.Şimdi kabul ettim testlere başladık.Dispanser inh ilacı başladı.Gastroenterolojide büyük ihtimal lamivudin başlıycak(kanda hepatit var hastalık yapmıyormuş taşıyıcıymış nasılsa).Bu iğneyi kullanan bilir risk ne kadardır.Fayda zarar oranı nedir.Risk almaya değermi.Çünkü doktorların dediği vücudun savunma sistemini baskılayacağı için genlerinizde olan bir hastalık alevlenebilirmiş.Böyle bir durumla karşılaşan varmı.Ağrıları nasıl etkiliyor.En önemlisi tutulumlarda (benim boynumda çok,belde yok sayılır) geri dönüş olabiliyormu.Şimdiden teşekkürler.
  • BEŞİKTAŞLI 06 kullanıcısına yanıt
    Gende bir hastalığı alevlendirir mi sorusunu tıbbi genetik doktoruna sorman lazım, prof.dr.fatma sılan hocaya mail atarsan sana gün için cevap vermeye çalışacaktır. Mail adresi: fsilan@yahoo.com
    Anti-tnf ilacı senin doktorunun dediğine gende bir hastalığı alevdirirmi bilmem.ama.başka.yan etkileri de var, akciğer tüberkülozu, enfeksiyonlar vs.
    Otoimmün bir hastalıkta oluşturabilir. Lupus gibi. Şahsen ben.doktorun olsam anti tnf ile bozduğum bağışıklığı, bir yandan düzeltmeye çalışırdım ki bazı yanetkiler aza insin.
    Çok iyi bir romatolog tarafından takip edilmen gerekli..üniversite hastanelerini tercih etmelisin tedavi için.
  • karatebesir K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Üniversite hastanesine gidiyorum.Göğüs bölümü ppd testi istedi dispanserden .Sonuç çıkınca İNH başlandı.9 ay kullanıcağım tüberkülüzdan koruma ilacıymış.Bir ay olmadan iğne yapılmayacak zaten.Kandaki hepatit taşıyıcılım içinde gastroenteoroloji ternavir başladı.Bunu iğne olduğum sürece kullanacağım.Ama insan yinede tereddüt ediyor.Kullananlardan sonuçları duymak istiyor.
  • patron995 kullanıcısına yanıt
    merhaba inşallah bu ayın 30 u yani 30 kasım 2015 veya bir kaç gün daha geç olabilir, BİLGE SALİH adında bir yazarın ANKİLOZAN SPONDİLİT e dair bitkisel tedavi kitabı çıkacakmış bekliyoruz, kitap kitapyurdu.com da çıkacakmış, yazar adı ile arandığında kalp damar tıkanıklığına dair bu yazarın bir kitabı var kitapyurdu sitesinde. Biraz daha bekleyelim görelim, seni tanımadığım halde sana yazdım, sen de herkese yaz, kim bir zerre fayda görse sen ben dahil ne mutlu bize. selamlar
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.