Şimdi Ara

Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
12
Favori
221.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 aydır Hardline Whey 3 Matrix kullanıyorum
    6 aydır VG yapıyorum, 1 ayda vücudum, 6 aya göre çok daha hızlı gelişti
    Tozla beraber yeni piramit programa geçtim, belki onun etkisidir bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectXx

Arkadaşlar 3 aydır bb yapıyorum ve beslenmem gayet düzgün yumurtamı tavuğumu balığımı pilav vs. yerim günlük olarak ama ant.sonrası kas yıkımını önlemek amacı ile optimium whey aldım 5lb sadece ant sonrası 1 ölçek su ile içiyorum haftada 3-4 kere ama kulaktan dolma çok laflar var biraz tedirgin oldum kısırlık yapıyor böbreklerde ve karaciğerde ilerki zamanlarda sorun çıkarta biliyormuş uzun süredir kullanan arkadaşlar böyle bir durum ile karşılaştılarmı tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. İyi çalışmalar, iyi vücutlar dileğiyle..

öncelikle şunu belirteyim 3 ay dır yapıyorsan kesinlikle kullanmanı önermem, zararı olur diye söylemiyorum şuan için buna ihtiyacın yok. normalde 6 aydan sonra kullanımı tavsiye ederler ki şahsen 1 yılı doldurmadan ben önermiyorum. acelen var hemen vucut yapmak istiyorsun şuan ki düşüncelerin bu şekilde tahmin edebiliyorum ama şuan kullandığında normalde alacağın faydanın yarısını alırsın.
    salonlarda esen bir rüzgar var aman abi antramandan sora hemen whey i çakman lazım yoksa küçülürsün bilmem ne olursun adele yenilenemez; tamamen olmasada kısmen hikayedir.
    çok fazla kullanımı böbrek ve karaciğeri tabiki yorar ama mutlaka bol su içmen lazım, öyle aman aman bir zararı yoktur.en azından içelin bir biradan kat kat daha az zararlıdır. kısırlık olayı besin takviyelerinde sadece şehir evsanesidir bu sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların uydurduğu birşeydir.

bu ürünler şişirilip şişirilip sporculara işlendi, yok şöyleydi yok böyleydi derken whey içmezse sporcu ölür dicekler nerdeyse :) ülkemizde bu ürünler normalin 4 katına satıldığı için cebimize verdiği zarar sağladığı faydadan kat kat fazladır.

eğer beslenmeni düzgün yapıp yeteri kadar protein alabiliyorsan hiç gerek yok kullanmana. ben elimde bulunduruyorum günlük proteinimi eksik alırsam protein içeceği ile tamamlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

quote:

Arkadaşlar 3 aydır bb yapıyorum ve beslenmem gayet düzgün yumurtamı tavuğumu balığımı pilav vs. yerim günlük olarak ama ant.sonrası kas yıkımını önlemek amacı ile optimium whey aldım 5lb sadece ant sonrası 1 ölçek su ile içiyorum haftada 3-4 kere ama kulaktan dolma çok laflar var biraz tedirgin oldum kısırlık yapıyor böbreklerde ve karaciğerde ilerki zamanlarda sorun çıkarta biliyormuş uzun süredir kullanan arkadaşlar böyle bir durum ile karşılaştılarmı tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. İyi çalışmalar, iyi vücutlar dileğiyle..

öncelikle şunu belirteyim 3 ay dır yapıyorsan kesinlikle kullanmanı önermem, zararı olur diye söylemiyorum şuan için buna ihtiyacın yok. normalde 6 aydan sonra kullanımı tavsiye ederler ki şahsen 1 yılı doldurmadan ben önermiyorum. acelen var hemen vucut yapmak istiyorsun şuan ki düşüncelerin bu şekilde tahmin edebiliyorum ama şuan kullandığında normalde alacağın faydanın yarısını alırsın.
    salonlarda esen bir rüzgar var aman abi antramandan sora hemen whey i çakman lazım yoksa küçülürsün bilmem ne olursun adele yenilenemez; tamamen olmasada kısmen hikayedir.
    çok fazla kullanımı böbrek ve karaciğeri tabiki yorar ama mutlaka bol su içmen lazım, öyle aman aman bir zararı yoktur.en azından içelin bir biradan kat kat daha az zararlıdır. kısırlık olayı besin takviyelerinde sadece şehir evsanesidir bu sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların uydurduğu birşeydir.

bu ürünler şişirilip şişirilip sporculara işlendi, yok şöyleydi yok böyleydi derken whey içmezse sporcu ölür dicekler nerdeyse :) ülkemizde bu ürünler normalin 4 katına satıldığı için cebimize verdiği zarar sağladığı faydadan kat kat fazladır.

eğer beslenmeni düzgün yapıp yeteri kadar protein alabiliyorsan hiç gerek yok kullanmana. ben elimde bulunduruyorum günlük proteinimi eksik alırsam protein içeceği ile tamamlıyorum.

Hocam maddi olarak sıkıntısı olmayanın alması yararlı değil mi sonuçta ? Yani günlük beslenmeyle adam 120 gram protein almak için kasacağına rahatça 90 alıp 30 gram da whey'den alsa daha rahat şekilde ve antremandan sonra hızlıca sindirilme avantajıyla birlikte protein tozu faydalı olmaz mı yeni başlayanlar için de?

İlk 3 ay 6 ay 1 yıl toz almayın tavsiyesini her yerde görüyorum ama yabancı forumlarda alın diyorlar faydası var diyorlar.Maddiyat kısmını görmezsek faydası varsa , maddi sıkıntısını olmayan almalı bence.

• trybskts T kullanıcısına yanıt
    protein tozu kalorisinin az olması açısından avantajlı ama fiyat açısından bir tavuk göğsü kadar ucuz ve sağlıklı değil
    tatlandırıcılar koruyucular bol miktarda mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

protein tozu kalorisinin az olması açısından avantajlı ama fiyat açısından bir tavuk göğsü kadar ucuz ve sağlıklı değil
    tatlandırıcılar koruyucular bol miktarda mevcut

tavuk gogusleride antibiyotik yuvası hocam. onlara nasıl guvenecegiz ? var mı temiz dediğiniz bir marka
  • quote:

quote:

arkadaş 1 sene nedir bir vücut geliştirmeci protein almak zorundadır eğer doğal beslenmeden açık veriyorsa alınmak zorunda 3 ay tamam iyi güzel vücut alışsın spora da 1 sene o kadar fazla ki yani neden daha hızlı ve sağlıklı gelişmek varken 1 sene boşuna bekleyecek ?

Ha ben demiyorum protein tozu alınmak zorunda eğer doğal yollardan alabiliyorsan helal olsun derim ama öğrenci hayatı yoğun iş hayatında ne kadar uğraşırsan uğraş beslenmede ister istemez açık veriliyor

• öyle diyorlar haklısın da en azından protein tozundan daha zararsızdır
    protein tozunda bayatlamaması için koruyucu madde oluyor ayrıca tatlandırıcı içeriyor
    ben bazen hindi göğsü alıyorum ama onda da antibiyotik vardır muhakkak
    hani kırmızı ette öyle
    organik alalım desek çok pahalı
    yapacak bir şey yok gibi

Şeytanın Avukatı filminden bir replik

Eddie Barzum , ona iyi bak , çünkü o gelecek binyıl insanının en iyi örneği olacak.
    Bu insanlar geldikleri yerlerde bir sır değildirler,
    ve sen insan iştahını öyle bir noktaya kadar keskinleştirirsinki sadece isteyerek maddeyi atomlarına ayırabilir.
    Katedral büyüklüğünde egolar geliştirirsin,
    dünyayı fiber-optik olarak her ego adımını algılayacak şekilde birbirine bağlarsın.
    En sıkıcı ve sıradan düşleri bile dolar yeşili altın fantezilerle bezersin,
    taki her insan arzularının peşinde bir imparator olana dek.
    Kendi tanrısı olana dek, peki ondan sonra nereye gidersin ?
    Bir anlaşmadan diğerine koşup dururken bu dünyayı kimse önemsemez.
    Hava yoğunlaşır, sular kirlenir arıların balı bile metalik bir radyoaktivite tadı alır ve bu her gün ve her an devam eder.
    Hazırlanmayı düşünme şansın bile yoktur.
    Geleceği satın alır, geleceği satarsın, taki gelecek kalmayana kadar.
    Yoldan çıkmış bir trendeyiz evladım, geleceğe doğru koşan sayıları milyonlara varan Eddie Barzum' lar var ve her biri tanrının eski gezegenini biraz daha fazla becermek için hazırlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 10 Şubat 2014; 20:40:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

quote:

quote:

arkadaş 1 sene nedir bir vücut geliştirmeci protein almak zorundadır eğer doğal beslenmeden açık veriyorsa alınmak zorunda 3 ay tamam iyi güzel vücut alışsın spora da 1 sene o kadar fazla ki yani neden daha hızlı ve sağlıklı gelişmek varken 1 sene boşuna bekleyecek ?

Ha ben demiyorum protein tozu alınmak zorunda eğer doğal yollardan alabiliyorsan helal olsun derim ama öğrenci hayatı yoğun iş hayatında ne kadar uğraşırsan uğraş beslenmede ister istemez açık veriliyor

3 ay diye birşey yok tamamen firmaların zamanında ortaya attıkları laflar bunlar,mümkün olduğunca doğal beslenip protein kullanmaya daha uzun süre sonra başlamak ki minimum 6 ay dır.
    kulaktan duyma uydurma bilgilerle konuşmuyorum, ben 12 yıldır bu sporu yapıyorum, sadece araştırma değil bir çok şeyi kendi üzerimde/arkadaşlarımla denemişliğim dahi vardır.
    sen 3 ay da hangi kası ne kadar kazanıcaksın ki protein ihtiyacın artıcak? 3 ayda eğer yağlıysan anca yağ yakmaya başlarsın, kasların sporun verdiği sıcaklıla şişer vs...
    çok büyük paraların döndüğü çok büyük bi sektör güvenmeyin yazılanlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: trybskts

quote:

quote:

Hocam maddi olarak sıkıntısı olmayanın alması yararlı değil mi sonuçta ? Yani günlük beslenmeyle adam 120 gram protein almak için kasacağına rahatça 90 alıp 30 gram da whey'den alsa daha rahat şekilde ve antremandan sonra hızlıca sindirilme avantajıyla birlikte protein tozu faydalı olmaz mı yeni başlayanlar için de?

İlk 3 ay 6 ay 1 yıl toz almayın tavsiyesini her yerde görüyorum ama yabancı forumlarda alın diyorlar faydası var diyorlar.Maddiyat kısmını görmezsek faydası varsa , maddi sıkıntısını olmayan almalı bence.

derler tabi kardeşim senin aldığın malı 4 de bir fiyatına alıyorlar :) bizim burda içtiğimiz gazoz gibi adamların protein içme maliyeti var.

ben maddiyatıda birazda düşündüğüm için yazdım, biraz daha açmak gerekirse diyelim ki 50 kg sin.. ben kabaca kg başına alman gereken protein miktarı 2 gr diyorum. yani demek oluyor ki günlük 100 gr protein alman lazım ki yaptığın antremandan düzgün şekilde fayda sağla.
    günlük 100 gr proteini almak kolaydır, farzetki 100 kilosun ozaman 200 gr protein alman lazım günlük, bu durumda 50 kg lik insana göre 2 kat beslenmen lazım. buda zor birşey olacağı için ister istemez takviyelere yöneleceksin.
    onun dışında spora ilk başladığın yıl güzel gelişmeler kaydedirsin, sonraki dönemler gelişmen yavaşlıcaktır aynı hızla gelişemezsin, bu gelişmen yavaşladığı anda devreye takviyeleri sokucaksın.

eğer ki günlük ihtiyacını yemekle karşılabiliyorsan fazladan protein alma, böbreklere dahi zararı vardır. çok protein çok gelişme değil aksine zarar verir. hesabını iyi yap.

çok fazla abartmamak şartı ile protein tozu almanın zararı yoktur yanlış hatırlamıyorsam günlük dışardan aldığın protein miktarının maximum %30 u olmalıdır protein tozundan aldığın miktarın.

dip not olarakda şunu söylemek istiyorum doktor bir arkadaşımla uzun uzadıya proteinler hakkında konuşmuştuk dediği olay aslında protein tozu zararlı değil zarar olan vucudun protein tozuna alışıp normal yemeklerden aldığı proteini zamanla alamıyor duruma gelmesi gibi birşey söylemişti. buda demek oluyor ki suyunu çıkarmadan kullanıcaksın ;)

• quote:

3 ay diye birşey yok tamamen firmaların zamanında ortaya attıkları laflar bunlar,mümkün olduğunca doğal beslenip protein kullanmaya daha uzun süre sonra başlamak ki minimum 6 ay dır.
    kulaktan duyma uydurma bilgilerle konuşmuyorum, ben 12 yıldır bu sporu yapıyorum, sadece araştırma değil bir çok şeyi kendi üzerimde/arkadaşlarımla denemişliğim dahi vardır.
    sen 3 ay da hangi kası ne kadar kazanıcaksın ki protein ihtiyacın artıcak? 3 ayda eğer yağlıysan anca yağ yakmaya başlarsın, kasların sporun verdiği sıcaklıla şişer vs...

Katılıyorum. 3 ayda ne kadar kas inşa edebileceğinizi düşünüyorsunuz? Olması pek mümkün değil ama diyelim ki 3 kilo kas inşaa ettiniz. 3 aylık sporcu için kg. başına 1.5gr protein fazlasıyla yeterli. 3 kg. ilave kas kütlesi için ihtiyacınız olan ek protein 3 x 1.5 = 4.5 gr.

Başladığınız noktaya göre aşağı yukarı 1 yumurta beyazı ya da 25 gr. lor peyniri fazladan ihtiyacınız var. Bunu da doğal karşılamak çok güç olmasa gerek.

Bir arkadaş daha vardı burada, o da yıllarca bu sporu yapmış + müsabakalara katılmış. Resimlerine baktım da buradaki çoğu insanın iki katı. 1 senedir ağzıma supplement, protein tozu şu bu sürmedim gayet güzel gelişiyorum diyordu.

Ama burada kim ne derse desin protein tozu olmadan gelişemiyeceğinize kendinizi inandırmışsanız, nasıl biliyorsanız öyle yapın.

• Alın izleyin adam 20 yıldır protein tozu kullanıyor ve bu adam öyle ne olduğu belli olmayan biri değil uzmantv.com da videoları da var bilgili tecrübeli bir adam

Ayrıca whey proteinin vücudun proteine en çok ihtiyaç duyduğu antrenman sonrasında kana diğer proteinlere göre çok daha kısa sürede kana karışma gerçeği de var

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

quote:

Katılıyorum. 3 ayda ne kadar kas inşa edebileceğinizi düşünüyorsunuz? Olması pek mümkün değil ama diyelim ki 3 kilo kas inşaa ettiniz. 3 aylık sporcu için kg. başına 1.5gr protein fazlasıyla yeterli. 3 kg. ilave kas kütlesi için ihtiyacınız olan ek protein 3 x 1.5 = 4.5 gr.

Başladığınız noktaya göre aşağı yukarı 1 yumurta beyazı ya da 25 gr. lor peyniri fazladan ihtiyacınız var. Bunu da doğal karşılamak çok güç olmasa gerek.

Bir arkadaş daha vardı burada, o da yıllarca bu sporu yapmış + müsabakalara katılmış. Resimlerine baktım da buradaki çoğu insanın iki katı. 1 senedir ağzıma supplement, protein tozu şu bu sürmedim gayet güzel gelişiyorum diyordu.

Ama burada kim ne derse desin protein tozu olmadan gelişemiyeceğinize kendinizi inandırmışsanız, nasıl biliyorsanız öyle yapın.

Beslenmeyi sağlayabilirsen supplemente gerek yok ama herkesin hayatı buna izin vermiyor. Bizim salonda da var supplement kullanmadan iyi vücudu olan adam. Çıkınca iki avuç kuru üzüm yiyor ondan sonra da bir bütün tavuk. Diğer öğünlerini Allah bilir.

• Antibiyotik tavukların kesimine günler kala kesiliyormuş ve bu süreçte vücutta herhangi bir etkisi kalmadığından dolayı insan sağlığına zararı yok diyorlar. Banvit ve erpiliç gibi markalar hormonlu yem kullanmıyoruz demişler fakat bana pek inandırıcı gelmiyor 30-40 günde kesilecek hale gelmez o tavuklar kullanmasalar. Hindi iyi fakat onun da protein ve besindeğerleri tavuğa göre göz ardı edilmeyecek derecede düşük birde daha pahalı.

Kırmızı et tüketiyorsanız kuzu-koyun vs tercih edin. Genelde küçükbaş hayvan yetiştirmeye daha uygun ülkemiz özellikle iç anadolu da. Ahırlara hapsedilmiyor doğada otlayarak büyüyorlar genellikle. Zaten büyükbaşlar gibi besin ihtiyaçları olmuyor o yüzde küçükbaş tüketmekte fayda var. Aynı şekilde balıkta da ufak balıkları tercih edin civa tehlikesi var biliyosunuz.
  • Protein açısından yumurtada en iyi seçeneklerden biri, bunun yanında eğer protein tozundaki tatlandırıcılar rahatsız ediyorsaki gayet normal, aromasız olan protein tozlarıda düşünülebilir.
  • Protein tozundaki gerçek şu;kalitesiz markaların gerçekten çöp oluşu,onun dışında onaylanmış & tavsiye edilenler sınırlı şekilde kullanılabilir.
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    elimiz mahkum başka çaremiz yok
    bu tür gıdaların GDO özelliğinin yan etkilerini giderebilmek için sarımsak gibi anti kanserojen gıdaları bol tüketmek lazım
  • quote:

elimiz mahkum başka çaremiz yok
    bu tür gıdaların GDO özelliğinin yan etkilerini giderebilmek için sarımsak gibi anti kanserojen gıdaları bol tüketmek lazım

Günde 2 bardak yeşil çay , 1 bardak ısırgan içiyorum hiç sektirmeden.
  • bende bb ile uğraşıyorum....

6 ayda 7 kilo yağ yaktım totalde 12 kilo verdim şimdi kas olarak almayı planlıyorum ki 1.5 kilo kas almışım.

protein tozu kullanmadım günde bazen 4 yumurta bazen 2 yumurta beyazı yiyorum. her akşam iki parça tavuk yiyorum (göğüs) onun yanında salata. sabahları kepek ekmekli sandviç ile karbonhidrat eksiğimi kapatıyorum.

yazmak istedim..

toz olayına henüz başlamadım ama istiyorum doğrusu
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    iyi yağ yakmışsınız
    protein tozunu gözünüzde büyütmeyin derim
  • quote:

iyi yağ yakmışsınız
    protein tozunu gözünüzde büyütmeyin derim

yazın her gün spor yapıyodum 3 gün vücut 2 gün kardiyo... bi ara sabah akşam kardiyoya başlamıştım.

şimdi (muhtemelen martta) yine ağır diyete girip akşam iş çıkışı 50 dk koşu kardiyo yapmayı düşünüyorum.

hocamın ve benim düşüncelerime göre eriyen göbek ve kol yağlarıyla birlikte vücudun kas hatları ortaya çıkacak. henüz parçalama evresinde değilim ama hafif parçalanmış gözükecek diye umuyorum. hatlar belirgin değil.

işte tüm göbek eridikten sonra protein tozunu sadece antreman sonrasında içerek kendimi alıştırabilirim.

onun dışında yanlış da olsa malesef ben de protein tozuna karşı olanlardanım. ne bileyim ilerde antermanı bıraktığımda bi anda çöksün istemem vücudum. çoğu arkadaşım da eskisinden iyi kalırsın diyor ama ne bileyim. ben yarışmacı değilim ve ilerde çoluk çocuk vs derken bu işlere zaman ayıramayabilirim. biraz ileri görüşlü olmak lazım ama müsait bi anımda bu başlığı full okuyup kendime göre ayarlicam protein tozu olayını.......

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.