Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şöyle açıklanırsa hak verirsiniz sanırım.

herkes vw araçlarıda alman malı biliyor ama bir çoğu meksikada üretiliyor; veya bmw ler safkan alman bilinir ama çinde de üretiliyor.

veya ford gene alman malı diye bilinir( aslında amerikan olmasına rağmen) ama bize gelen focuslar ispanyada üretiliyor.

mitsubishi colt u ele alın japon otosu diye biliniyor ama hollanda da üretiliyor

örnekleri uzatmak mümkün.

yani nerede üretildiği ( çin hariç tabi ) o kadar önemli değil. yeterki avrupada üretilsin.

önemli olan kullnılan malzeme ve üretim kalitesinin kontrolü.

yoğuşmalı almışsınız güle güle kullanmanızı dilerim. ayrıca oda termostatınız kablolu ise kablosuza değiştirmenizi öneririm.

bende de aynı kombi var gb 022 24 k

hayırlı günler.

• merhaba arkadaşlar .
    benim doğal gazım 17 / 10 /2006 da aıldı ve açıldığı gibi hemen kombimi çalıştırdım ( vitopend 100 ) bu arada tesisatımda peteklerden biri ters bağlanmış yani girişi çıkışa çıkışı girişe onu da düzelttim ( tavsiyeleriniz için teşekkür ) tabi bu arada kombiye de epeyi yüklendim aç kapa yüksek derecede çalıştırım bir veye ii gün kapalı kaldı ama genelde 24 saat açık geceleri min. alıyorum gündüzleri hava durumuna göre 50 - 80 derece arası çalışıyo ve bu gün 09/11/2006 da fatıra geldi toplam tuketim 133 m 3 sizce nasıl ?
    bu arada iki petek kullanıyorum biri 2 diğeri 1,80 ve ara sıra yatak odasındakini 1,80 bunlardan 1,80 nlikler kombiye yakın 2 lik ise uzakta. petekler airfel..
    bu arada kombimdeki ses bypas borusundak yaydan kaynaklanıyormuş servisi çağırdım hemen gelip değiştirdiler servisten de kombiden de şimdilik memnunum.
    bilenlere bi soru sormak istiyorum.
    kombi geceleri düşük ayarda mı tutulsa daa iyi olur yoksa ayarınla oynamadan mı 24 saat çalışsa daha iyi olur
    ve oda termostatı kullanan bir iki arkadaş şikyayetçi kullanmaya başladığımızdan beri faturalar arttı diyorlar bu ne kadar doğru olabilir veye yanlış nerede? ve de termostatik vana ile kıyaslanırsa oda termostatı artı ve eksileri nedir?

• Sezo termostat olayını bende merak ediyorum.Ayrıca, sürekli çalıştırmanı tavsiye ederim.Düşük sıcaklıkta bile olsa..
  • İyi günler senin kombide ki ses zongnlama türündenmiydi.
    Banada servis geldi ve fanı değiştirdi.Nispeten ses azaldı ama yine var.
  • tasshelhoff arkadaşım şunu da söylemeliyim ki buderus almamda senin yazılarının çok etkisi oldu dediğin gibi kablosuz oda kumandasıda aldım henüz gaz verilmediği için kullanmak nasip olmadı umarım senin gibi memnun kalırım hayırlı günler...
    quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

buderus alman menşeyli bir firma.

herkes vw araçlarıda alman malı biliyor ama bir çoğu meksikada üretiliyor; veya bmw ler safkan alman bilinir ama çinde de üretiliyor.

veya ford gene alman malı diye bilinir( aslında amerikan olmasına rağmen) ama bize gelen focuslar ispanyada üretiliyor.

mitsubishi colt u ele alın japon otosu diye biliniyor ama hollanda da üretiliyor

yani nerede üretildiği ( çin hariç tabi ) o kadar önemli değil. yeterki avrupada üretilsin.

yoğuşmalı almışsınız güle güle kullanmanızı dilerim. ayrıca oda termostatınız kablolu ise kablosuza değiştirmenizi öneririm.

hayırlı günler.

• Kombi alırken önce servislerini araştırın derim.Bizim Alarko kombimiz var 22ytl olan resmi servis ücretini 30 ytl isteyecek kadar küstahlaşabiliyorlar.Çünkü onları şikayet etmek için aradığım genel müdürlükleri de onların yaptığı bu işe kılıf bulmaya çalışıyor.Kesinlikle ALARKO önermiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_karlık

tasshelhoff arkadaşım şunu da söylemeliyim ki buderus almamda senin yazılarının çok etkisi oldu dediğin gibi kablosuz oda kumandasıda aldım henüz gaz verilmediği için kullanmak nasip olmadı umarım senin gibi memnun kalırım hayırlı günler...
    quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

buderus alman menşeyli bir firma.

hayırlı günler.

inşallah memnun kalırsınız

ben 18 aydır kullanmaktayım çok memnunum.

bir mevsim başı su basınç saatini 1.5 ile 2 arasına geiriyorum peteklerden hafif su alıyorum ısınmayan varsa sonra 6 ay kombinin yanına uğramıyorum. çok problemsiz ayar gerektirmeyen bir cihaz.

ben sıcaklık olarak 07-24 arası 22.5 derece, 24-07 arası 21,5 dereceye ayarladım. sıcak su derecesi olarak da 48 dereceye ayarladım. tabi sıcaklık zevk meselesi ben öyle evde atletle gezeyim diyenlerden değilim. çok sıcak sevmiyorum yani.

aman kumandaya alkalin pil takmayı ihmal etmeyin. eliniz kolunuz kumanda kombiyle hiç bir işiniz yok devreye girdikten sonra. zaten çok sessiz çalışıyor.

güle güle kullanmanız dileği ile.

hayırlı günler.

• Merhaba,
    Bu forumu yeni farkettim ve foruma yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Kombiler konusunda bir çok önemli şey öğrendim. Ben 200 m2 çatı dublex daireme kombi almak için araştırma yapıyorum ama bir türlü karar veremedim. Daire kuzeye bakıyor. Üst katta 45 m2 salon ve bir oda. Alt kat 3 oda 1 salon. Sanırım yoğuşmalı almam daha mantıklı, fakat kaç kcal'lik olmalı? salonlara ne kadar petek döşenmeli? Viessmann ve Buderus markaları daha kaliteli sanırım, fakat onlar da fiyat olarak pahalı. Bunların dışında tavsiye edebileceğiniz yoğuşmalı kombi markası var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Oda termostadı iyi ama yakındakileri daha düşük sıcaklıga uzaktakileri daha yüksek sıcaklıga
    ayarlayın.böylece daha az sarfiyat olur.
    Hem yüksek sıcaklık hemde az sarfiyat bir arada olmaz bu birçok dış faktöre baglıdır izolasyonlar ve
    alt katın iyi ısıtılması gibi.
  • sevgili gokhan08torun airfel marka için gerekli açıklamaları yapmışsınız teşekkür ederim ben airfel logic 20lik hermetik türü kombiyi aldım ısıtması çok iyi dijital ve kullanımı kolay benim sormak istediğim biraz gürültülü çalışıyormuş gibi geldi sessilik oranı 39dba diye bi birim yazmışlar.diğer markalarla karşılaştırıldığında bu oran nasıl çünkü bana bayisi sessiz demişti bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • Viessman Vitopent 100 kombi RT Vitotrol oda termostatı Konusunda yardımcı olurmusunuz
  • yaw arkadaşlar bende de buderus logamax var ama tam model no nu ilmyom bu aralr dediğim baya bi sorun çıkartıyor anlamadım ikde bir basıncmetre sıfıra düşüyor 1.5 a alıyom öneriye göre yine düşüyor 3 yapıyom yine düşüyor hava dediler bütün petekler tam ısınıyor nedir bieln varsa yardımcı olsun
  • bu arada bişi ekleyim bi oda petek vardı onu çıkardık odaya gelen iki boruyuda kör tıpa ile kapptım bişi etkilermi
  • Herkese Merhaba;
    Ben de yaklaşık 2 ay önce tesisatımda değişiklik yaptım. Doğalgaz sobasından kombiye dönüşüm yapıldı. Evim 130 m2. Tavan ve tüm cepheler de içten izolasyon yapıldı.
    Tesisatta;
    Viessmann Vitopend 100 Kombi
    Vitotrol 100 Oda termostatı
    Çok sık kullanmadığım salon için Buderus marka 3 adet termostatik vana
    8.3 m. Demirdöküm Plus Radyatör + Banyo için Havlupan ( 10 adet Demirdöküm normal vana )
    Tesisatta bakır boru kullanıldı.
    Tesisat projelendirildi.
    Toplam Fiyat = 4000 YTL ( 3 Taksit )

Bu tesisat için fiyatı uygun mudur? Umarım kandırılmamışımdır!
    Bir diğer sorum da, kombi bir an yanıyor ( yaklaşık 3-5 sn. ) ve ardından hemen sönüyor. Ama su devirdaim olmaya devam ediyor. Şu dönemlerde ısınma gayet iyi. Oda termostatı 0,1 - 0,2 hassasiyette çalışıyor. Kışın yoğun olduğu dönemlerde ısınma sorunu yaşar mıyım ve faturaların durumu nasıl olur?

Teşekkür ederim.

• Bizim evimizde hic ısınamaıyorduk uzun sureden beri radyatorlerımız temızlenmediği için tortu birikmiş neyse basınclı suyla temizlendi ole siyah bir kir cıktıkı ınanamazsınız ama baya işe yaradı simdilik gayet iyi ısınıyoruz bilgilerinize .
    Kombi içinse demirdökümü tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: voyageur_bursa

Herkese Merhaba;
    Ben de yaklaşık 2 ay önce tesisatımda değişiklik yaptım. Doğalgaz sobasından kombiye dönüşüm yapıldı. Evim 130 m2. Tavan ve tüm cepheler de içten izolasyon yapıldı.
    Tesisatta;
    Viessmann Vitopend 100 Kombi
    Vitotrol 100 Oda termostatı
    Çok sık kullanmadığım salon için Buderus marka 3 adet termostatik vana
    8.3 m. Demirdöküm Plus Radyatör + Banyo için Havlupan ( 10 adet Demirdöküm normal vana )
    Tesisatta bakır boru kullanıldı.
    Tesisat projelendirildi.
    Toplam Fiyat = 4000 YTL ( 3 Taksit )

Bu tesisat için fiyatı uygun mudur? Umarım kandırılmamışımdır!
    Bir diğer sorum da, kombi bir an yanıyor ( yaklaşık 3-5 sn. ) ve ardından hemen sönüyor. Ama su devirdaim olmaya devam ediyor. Şu dönemlerde ısınma gayet iyi. Oda termostatı 0,1 - 0,2 hassasiyette çalışıyor. Kışın yoğun olduğu dönemlerde ısınma sorunu yaşar mıyım ve faturaların durumu nasıl olur?

Teşekkür ederim.

Arkadaşım fiyat pahalı mı ucuz mu bilemem ama sana benim evin tes.ücretinide söyleyebilirim.Sen karşılaştır.
    Vitopend 100+ 100mt.lik daire tüm iç tes.(vanalar dahil, radyatörler değişmedi. toplam 2900 YTL.17 ekimde teslim edildi.10 taksit...
    Şu anda gayet memnunum.Ancak bakır boru elbette daha pahalıdır.Benimkiler plastik.Ama fenada durmuyor hani..Kombi çok hoş.
    Termostat olayını düşünüyorum.

Ama tesisatınızda hem termostatik vana hemde oda termostatı olduğunu yazmışsınız, demek ikisi bir arada kullanılabiliyor.

Birde benim kombi yaklaşık 3-4dk.çalışıyor ve 6-7 dk.dinleniyor.Sanırım bu fabrika standartları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 13 Kasım 2006; 22:37:03 >

• valla hpcam herkez kendi kullandığını iyi der. ama benim 2 tane önerim olucak birincisi E.C.A diğeri FERROLİ derim. şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknolojimagazasi

Bizim evimizde hic ısınamaıyorduk uzun sureden beri radyatorlerımız temızlenmediği için tortu birikmiş neyse basınclı suyla temizlendi ole siyah bir kir cıktıkı ınanamazsınız ama baya işe yaradı simdilik gayet iyi ısınıyoruz bilgilerinize .
    Kombi içinse demirdökümü tavsiye ederim.

Demirdöküm, nedense pek tavsiye edilmiyor.Forumda en sorunlu kombi olarak gördüm...Yinede elbette görüşünüze saygı duyarım...
  • Tesekkur ederim beyaztebesir benim cevremdei insanlar memnunlar ne diyeyim ama bunun yanında buderusu da onerebilirim alman yapımı adamlar devamlı sogukta yasıyor bu ısı bılırler heralde :)
  • valla tum forumları inceledim.buderus,ve viessmann kombiler başı çekiyor, ama 2 side pahalı.ıyı mal bir defa alınır ama imkanımız henuz yook.daha inceliyoruz.kaldı ki İzmir ın saece % 5 ne dogalgaz geldi.bizim oraya daha 7-8 ay sonra belki gelir .o zamanda yaz gelecek.bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 14 Kasım 2006; 19:41:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.