Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2020. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20182019202020212022
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blgt_34

Arkadaşlar dün rüzgarlıda kombicileri gezdim kafamı iyice karıştırdılar
    yoğuşmalı almamı öneriyorlar ısrarla ben bosch class 6000 veya arıston genus evo
    almayı düşünüyordum bosch un manisada üretildiğini çok arıza verdiğini falan söylediler
    bir iki yıla hermetiklerde zorunlu olarak yoğuşmalıya dönecek diyorlar
    yoğuşmalıda yakıt tasarrufun olur kenini amorti eder diyorlar.kısacası kafamız karıştı
    siz ne önerirsiniz yoğuşmalı alıyımmı hangi marka model önerirsiniz ev 120 metrekare
    yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim saygılar.

Kesinlikle yoğuşmalı kombi alın. Kullanırken dışarıya attığı su sesinden bac gazı çıkısındaki ısıyı sisteme alktarışını duyduğunuzda çok hoşunuza gidecek.

Geçen sene wiessman vitodens 50W bağlattım. Gerçekten çok iyi bir kombi. biraz pahalı ama iç malzemeleri çok kaliteli. Bilenlere danışabilirsiniz.
    Stabil sıcak su üretimi çok iyi. çok güzel modilasyon yapıyor .alev boyutu çizgilerinden bunu görüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTILIM -- 4 Eylül 2016; 23:09:13 >

• Merhabalar

Öncelikle Siteyi Uzun Süredir Takip Ediyorum. Kombiyle İlgili Bir Sorum Olacaktı. ECA Proteus Kombi aldık. Ancak evde bazı peteklerin ısınmadıgını gördüm. Bunu kombinin performans dusuklugune bagladım. Evimiz 125 m2 dış yalıtımı mevcut. Değiştirecek olursam hangi kombiden verim alabilirim?
  • DeepStain D kullanıcısına yanıt
    Kombi ile alakası yoktur, tesisattan kaynaklıdır.Isınmayan peteklerde hava olabilir, ters bağlantı olabilir, tesisatta hata olabilir. Termostatik vana varsa ayarı kısık olabilir, zaten termostatik vana varsa oda ısındığında petek kapandığı için soğur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak duotec premix yoğuşmalı kombim var. Kombinin sirkülasyon pompası kombi off modundayken bile sürekli çalışıyor. Kullanım suyu moduna alıyorum. Su falan açmıyorum yine sürekli çalışıyor. Bu durum sizde de böylemi?

• -Her keze Merhabalar...
    Yeni aldığım evde mevcut kat kaloriferi ve petekleri vardı, Kalorifer yerine doğalgaza geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ev bürüt 137m2 3 cephe açık
    Çatı katı ama üsttü sandviç panel olduğundan ısı kaybı çok az.
    Aşağıdan evin durumunu kendimce cizdim...
    --- Kombi olarak BUDERUS GB072-24 20000 KCAL/H YOĞUŞMALI KOMBİ almayı düşünüyorum.
    ********************FAKAT AKLIMA TAKILAN EN BÜYÜK SORU******************
    Ben evde hiç bir zaman evin tamamını ısıtmak için kombiyi yakmayacağım.
    Yalnız yaşadığımdan dolayı en fazla yakılacak kısım 1 salon olur 1 koridor olur 1 de yatak odası olur .
    Bunun için Bana en uygun malzemelerden bir fiyat çıkarabilEcek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. SAYGILAR..

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sayın THEATTRE35
  • kardanadam_333 K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• Biray İzmir kullanıcısına yanıt
    Sağ ol dostum yazılarını okuyarak sorunu giderdim. Teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar. Annemlerin evine dogalgaz baglatacagiz, ev İzmir de 90-100m2 aralığında, 35-40 yıllık ev 3 hatta 4 cephesi de açık.

Binayı bir kaç sene içinde yıkacağız fakat o zamana kadar dogalgaz baglatacagiz. Çok yüksek fiyatlı olmayan bir kombi öneriniz var mı? Ev 2+1 bu arada.

• Adanada güney-doğu-kuzey cepheli dış cephe izolasyonlu 15 katlı apartmanın 14.katında oturuyorum. Mühendislik firmasından keşif için gelen arkadaş ECA confea premix 24kw, bosch condense 2000w 24kw ve fondital delfis kc kombilerini önerdi. 6.4 metre termokraft marka panel döşeyeceğini söyledi. Sizce markalar nasıl ve hangi kombiyi seçmeliyim.

• Sinxintürevi S kullanıcısına yanıt
    ECA Alacaksanız Scot modelini alın, Bosch Olacaksa Condense 2500w modelini alın.Petekler Demirdöküm Plus olsun.6.5 metre petek de daire küçük değilse az.

• Öncelikle Teşekkür ediyorum Dairenin oturumu 110 m2. Ayrıca sormak istediğim bir şey daha var gfs tesisat nedir ve avantajı nelerdir? Peki marka olarak eca mı bosch mu desem öncelikle ne dersiniz?

110 m2 daire için her ne kadar Adana sıcak da olsa, yalıtım da olsa, 6.5 metre petek az.14. Kat sonuçta soğuk olur.En az bi 9-10 metre olsa daha iyi olur, yoğuşmalı kombi verimi için.

ECA Scot ve ya Bosch Condense 2500w ikisi de iyidir.Scot yeni çıktı zaten Henüz çok yaygın değil, özellikleri iyi.

Gfs tesisatın bir açılımı var mı?Kısaltmadan birşey anlamadım şahsen.

• Gfs için boruların kaynaklı değil ama bükümlü olacağını depreme dayanıklı ve plastik olacağını söyledi. Kaynaklı boruya göre görsellik olarak etkili olduğunu ve ekleme olmadığını söyledi. Bunun dışında bir bilgim yok.

Dediğiniz 2 kombiden birini tercih edicem öyleyse teşekkürler. Termostatik vana ve oda termostatı hakkında görüşleriniz neler kullanılmalı mı?

Modüler sistem denilen, her petek için 2 ayrı boru döşenen kollektörlü sistemden bahsediyor sanırım.Burda dikkat etmeniz gereken şey o boruların oksijen bariyerli olması.Aksi halde suda çamurlaşma yapar, petekler içerden oksitlenir.Yakıt tasarrufu ve kombi sağlığı için zararlı.

Oda termostatı ve termostatik vanalar faydalı.Kullanılması taraftarıyım.Hem konfora hem tasarrufa katkısı var.

Edit: GFS için baktım da kalorifer tesisatı için değilmiş, Doğalgaz içinmiş.Bunun için genelde demir borular kullanılıyordu, marka olarak da Borusan iyidir. Fakat şimdi GFS çıkmış, ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Döşeme kolaylığı olduğu kesin.Umarım güvenli bir sistemdir.Şahsen çevremde yok kullanan.O yüzden o konuda birşey demeyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 19 Eylül 2016; 22:32:59 >
  • Çok sağ olun tekrar rahatsız edebilirim sizi ama şimdilik bu kadar. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Rica ederim

• Merhaba hocalarım bu konuya hakkı gecenlere tekrar tekrar teşekkürler.

90 m2 + 90 m2 lik bir Dublex dairelim var bana kombi ve tesisat tavsiyesi yapabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scs39

Merhaba hocalarım bu konuya hakkı gecenlere tekrar tekrar teşekkürler.

90 m2 + 90 m2 lik bir Dublex dairelim var bana kombi ve tesisat tavsiyesi yapabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler..

Fiyat aralığı yazarsanız daha çok yardımcı olan olur.yani 1000-1500 arası olanlar var 2000 üstü olanlar var yoğuşmalı mi değil mi o da önemli

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    2000 üstü diyelim pek fazla bilgim yok araştırdığım kadarıyla , ne kadar petek lazım hangi marka termostalı vana mı oda termostatımı fikir almak istiyorum. Saolun .
  • 
Sayfa: önceki 20182019202020212022
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.