Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1477. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14751476147714781479
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

35 KW DEMİRDÖKÜM NİTROMİX .... 15 metre petek besler.
    28 kw " " .... 12 " "
    24 kw ..... 10 " "

30 kw sargon condence .... 13.5 metre petek besler.

evinizde 50 derece ile kaç derecelik oda sıcaklığı elde ettiğinize bakın eğer size uygun sa, toplam metrajınıza göre yukardaki kombilerden iç rahatlığıyla seçebilirsiniz.

şartlar.
    kombi alt vanaları TAM geçişli olacak.plastik olursa tam geçişli olmamış oluyor.
    kombi balkonda olmayacak, olursa izoleli bir dolapta olacak.
    tercihen UK tipi ter.vana olacak.
    tabi izolayon için radyatör arkası izopan şart...

bunun dışında 26 kw lık immergas da 1 metrelik kapasitesi ile iyi bir cihazdır.
    denenmiş ve servisi iyi olan markaları tercih ediniz, senede 2-3 tane satan cihazlardan uzak durunuz..

oncelikle yorumun icin tesekkur ederim
    Petekleri olctum 8.2m ve banyoda ki havluluk var.

kombi alti vanasi plastik degil ama ona baglanan borular plastik.
    kombi balkonda dolap icinde ve balkonsurgulu cam balkon sistemi ile kapali.Kisin ust kat (3.kat) donma sorunu yasamisti bizde herhangi bir sorun olmadi.
    UK tipi vana termostat malesef degil.
    izopan isini ayarlarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: airspeed

Herkese merabalar
    evimiz 175 m2 sifir yalitimi guzel
    konyada yasiyoruz kislari bayagi soguk oluyor esim ve ben ikimizde calisiyoruz genelde kombi saat 5 ten sonra aktif olarak calisacak
    evin petek m2 normalin biraz altindaydi gecen sene olcmustum evi aldigimizda uzerinde normal lambert marka kombi takmislar bunu bir arkadsima verip yogusmali bir kombi almak istiyoruz.
    not:modulasyonlu odatermostatimiz var ama alacagimiz kombidede modulasyon ozelligi olmasi gerekiyor, o ozelligi kullanmamiz icin yanlis hatirlamiyorsam.
    yada gereklimidir cok tasarruf icin
    tesekkur ederim.

hangi marka modülasyonlu oda termostatı aldınız? her marka mod termostat her kombiye uymaz
    oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombilerin kendine ait modülasyonlu oda termostatları vardır
    oda sıcaklığına göre modülasyon ilave %2-5 arasında tasarruf yaptırır.en büyük yararı evde sıcaklık konforu sağlar ve kombinin pompasını uzun vadede yorur

• disintegration kullanıcısına yanıt
    salus st-320rf modeli elimizde suanki kombiyle kullaniyoruz tabi modulasyonu desteklemedigi icin normal olarak kullaniyoruz.
    eca confeo premixine baktim ama destekler mi tam emin olamadim.
    demir dokumede baktim nitromixe ama modulasyon uc kanalda yapmadigi yaziyordu nette.
  • baska marka tavsiyelerinede acigim arkadaslar bu arada konyada kombi alabilcegim yer bilen arkadas varsa yardimci olursa sevinirim.
  • quote:

salus st-320rf modeli elimizde suanki kombiyle kullaniyoruz tabi modulasyonu desteklemedigi icin normal olarak kullaniyoruz.
    eca confeo premixine baktim ama destekler mi tam emin olamadim.
    demir dokumede baktim nitromixe ama modulasyon uc kanalda yapmadigi yaziyordu nette.

nitromix oda sıcaklığına göre modülasyon yapmıyor. ayrıca oda sıcaklığına göre modülasyon çok fazla tasarruf ettirmez.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    evet netten bende farketmistim dediginiz gibi cok tasarruf edilmiyorsa illa modulasyonlu olucak diye bi sartim yok zaten ama hic olmazsa aldigim modelle uygun calisin OT
    gerci salus su almayi planlaidigim uc modeldede calsitigini soyluyo aldigim site ama bakalim.

Demirdoküm Nitromix P 24

ECA Confeo Premix S 24 KW

Baymak Duo Tec Premix 240

fiyat olarak dd yaklasik 150 tl daha ucuz diger iki model birbirine cok yakin fiyatlari var (1650) beyazesyam.comdan baktim fiyatlarina

aralarindan yalnizca ECA oda sicakligiba gore modulasyon yapiyor.
    Sizce hangisini tercih etmeliyim.
  • quote:

evet netten bende farketmistim dediginiz gibi cok tasarruf edilmiyorsa illa modulasyonlu olucak diye bi sartim yok zaten ama hic olmazsa aldigim modelle uygun calisin OT
    gerci salus su almayi planlaidigim uc modeldede calsitigini soyluyo aldigim site ama bakalim.

Demirdoküm Nitromix P 24

ECA Confeo Premix S 24 KW

Baymak Duo Tec Premix 240

fiyat olarak dd yaklasik 150 tl daha ucuz diger iki model birbirine cok yakin fiyatlari var (1650) beyazesyam.comdan baktim fiyatlarina

aralarindan yalnizca ECA oda sicakligiba gore modulasyon yapiyor.
    Sizce hangisini tercih etmeliyim.

3 kombide tercih edilebilir.fiyat/performans yerli üretim,sorunsuz,verimli cihazlar.
    3 kombi arasında minimum ısıl gücü en düşük ve dolayısıyla en geniş modülasyon aralığına sahip cihaz baymak duo tec'tir.baymak duo tec her ihtiyaca göre en geniş aralıkta modülasyon yapabiliyor
    baymak duo tec ve eca confeo premix'in malzeme kalitesi iyidir: baymak duo tec 44 kilo,eca confeo premix 42,6kilo
    3 kombi arasında en sesli çalışan eca confeo premix çok hafif uğultulu çalışır(abartılı değil),baymak duo tec ve nitromix daha sessiz çalışır
    baymak duo tec 7 yıl garanti,eca confeo premix 3 yıl garanti,dd nitromix 2 yıl garanti
    baymak'ın konya'da 2 tane ayrı ayrı görev yapan 7x24saat yetkili servisi vardır...

hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerin çoğuna mutlaka kaliteli trv vanalar taktırmanızı öneririm: gaz sensörlü DANFOSS RA 2000

demirdöküm nitromix p24:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/97/Nitromix%20Kullan%C4%B1m%20K%C4%B1lavuzu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6,5kw .................> modülasyon aralığı %26 - %100

eca confeo premix:

http://www.ikramuhendislik.com/katalog/confeo.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 7.3 kw .......................> modülasyon aralığı %30 - %100

baymak duo tec:

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 4.7 kw.......> modülasyon aralığı %19,5 - %100

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

yorumlariniz icin cok tesekkur ederim aciklamalar harika ,dediginiz gibi baymak biraz daha modulasyon araligindan dolayi agirbasiyo servis olarak konya genelinde bir arastima yapiptiktan sonra net bir karar vericem.

cihazi alirkende vanalari degistiririz uyardiginiz icin tekrardan tesekkur ederim.
  • Arkadaşlar ben de burada konuyu bilen arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. İzmirde 96 m2 (Net) evime Doğalgaz bağlattım. Petek boyları Salon 2m, mutfak 80cm, Küçük oda 80cm, yatak odası 1m, çocuk odası 150 cm, koridor 80 cm, ve banyoda havlupan olmak üzere toplam 6.90 m lik petek döşendi ve mutfak, havlupan ve koridor hariç diğerlerine Denfoss Termostatik vana döşendi ama maalesef gaz sensörlü olan değil öbür sıvı sensörlü olandan. Ama kafama bir şey takıldı daha doğrusu bu forumu incelerken pişman oldum. Benim Kombi Vaillant 202/3-3 model, Bu kombi yerine hemen hemen aynı fiyata yoğuşmalı Demirdöküm, ECA vb markalar takılabildiğini öğrendim. Neyse orda hata yaptıkta ben şunu öğrenmek istiyorum, kombi takıldıktan sonra yapmış olduğumuz denemelerde sıcak su açısından herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen özellikle Termostatik Vanaların takılı olduğu peteklerin az diğer (Mutfak, ve koridordaki) peteklerin çok ısındığını gördüm, firmayı çağırdım kontrol ettiler herhangi bir sıkıntı yok reglaj ayarı yapılması gerek dediler ama şu an hava çok sıcak yapılan ayar sağlıklı olmaz havalar soğuyunca daha sağlık olur dediler ve Ekim ayında tekrar aramamı istediler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve ayrıca acaba diyorum Kombi yoksa eve yetersizmi geliyor???

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Havalar sıcak olduğu için Termostatik Vana takılı olan peteklerin daha soğuk olması normal, oda sıcaklığı istenilenin üzerinde olduğu için peteğe gelen su akışını kesiyorlar, yani şimdilik sorunsuz gözüküyor sistem. Reglaj'a gerek yok TRV'ler zaten o görevi üstleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Arkadaşlar ben de burada konuyu bilen arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. İzmirde 96 m2 (Net) evime Doğalgaz bağlattım. Petek boyları Salon 2m, mutfak 80cm, Küçük oda 80cm, yatak odası 1m, çocuk odası 150 cm, koridor 80 cm, ve banyoda havlupan olmak üzere toplam 6.90 m lik petek döşendi ve mutfak, havlupan ve koridor hariç diğerlerine Denfoss Termostatik vana döşendi ama maalesef gaz sensörlü olan değil öbür sıvı sensörlü olandan. Ama kafama bir şey takıldı daha doğrusu bu forumu incelerken pişman oldum. Benim Kombi Vaillant 202/3-3 model, Bu kombi yerine hemen hemen aynı fiyata yoğuşmalı Demirdöküm, ECA vb markalar takılabildiğini öğrendim. Neyse orda hata yaptıkta ben şunu öğrenmek istiyorum, kombi takıldıktan sonra yapmış olduğumuz denemelerde sıcak su açısından herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen özellikle Termostatik Vanaların takılı olduğu peteklerin az diğer (Mutfak, ve koridordaki) peteklerin çok ısındığını gördüm, firmayı çağırdım kontrol ettiler herhangi bir sıkıntı yok reglaj ayarı yapılması gerek dediler ama şu an hava çok sıcak yapılan ayar sağlıklı olmaz havalar soğuyunca daha sağlık olur dediler ve Ekim ayında tekrar aramamı istediler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve ayrıca acaba diyorum Kombi yoksa eve yetersizmi geliyor???

termostatik vanayi kac numarada tuttunuz? gerci 5te tutsaniz bile odanin sicakligi, 5 numaraya karsilik gelen sicakliktan daha yuksek oldugundan o radyatorun daha az sicak olmasi normal.

aksine bu durum termostatik vananin iyi calistigini gosterir.

ayrica burdur tefennili misiniz? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 4 Eylül 2013; 0:19:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Arkadaşlar ben de burada konuyu bilen arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. İzmirde 96 m2 (Net) evime Doğalgaz bağlattım. Petek boyları Salon 2m, mutfak 80cm, Küçük oda 80cm, yatak odası 1m, çocuk odası 150 cm, koridor 80 cm, ve banyoda havlupan olmak üzere toplam 6.90 m lik petek döşendi ve mutfak, havlupan ve koridor hariç diğerlerine Denfoss Termostatik vana döşendi ama maalesef gaz sensörlü olan değil öbür sıvı sensörlü olandan. Ama kafama bir şey takıldı daha doğrusu bu forumu incelerken pişman oldum. Benim Kombi Vaillant 202/3-3 model, Bu kombi yerine hemen hemen aynı fiyata yoğuşmalı Demirdöküm, ECA vb markalar takılabildiğini öğrendim. Neyse orda hata yaptıkta ben şunu öğrenmek istiyorum, kombi takıldıktan sonra yapmış olduğumuz denemelerde sıcak su açısından herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen özellikle Termostatik Vanaların takılı olduğu peteklerin az diğer (Mutfak, ve koridordaki) peteklerin çok ısındığını gördüm, firmayı çağırdım kontrol ettiler herhangi bir sıkıntı yok reglaj ayarı yapılması gerek dediler ama şu an hava çok sıcak yapılan ayar sağlıklı olmaz havalar soğuyunca daha sağlık olur dediler ve Ekim ayında tekrar aramamı istediler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve ayrıca acaba diyorum Kombi yoksa eve yetersizmi geliyor???

termostatik vanayi kac numarada tuttunuz? gerci 5te tutsaniz bile odanin sicakligi, 5 numaraya karsilik gelen sicakliktan daha yuksek oldugundan o radyatorun daha az sicak olmasi normal.

Evet Burdur Tefenniliyim ama şu an İzmirde görev yapıyorum, Tefenniyi bilirmisiniz???

• Peki 96 m2 net oturma alanı olan bir daireye 6.90 metrelik Petek boyu için Vaillant 202/3-3 model kombi yeterli olurmu???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Evet Burdur Tefenniliyim ama şu an İzmirde görev yapıyorum, Tefenniyi bilirmisiniz???

bende tefenniliyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar yeni doğalgaza geçiş için altlı üstlü 3 daireye birden tesisat yaptırıcam. evler 110-120 m2 binada izolasyon yok. Gün doğumundan batımına kadar daireler güneş görüyor. Daireler 1. 2. ve 3. kattalar.bu arada bina 5 kattan oluşuyor. bulundugum şehirde kombi fiyatları internetteki satıştan 300 ile 500 lira farkla daha pahalıya satılıyor firmalar tarafından. Ben bosh condsende 2000w 24 kw yoğuşmalı kombi düşünüyorum. Aslında hiçbir bilgim yok. Sormak istediğim şeyler var.

Sizce hangi kombi taktırmalıyım ?

Bu şehirde firmalar çok pahalıya sattığı için internetten almayı düşünüyorum bu sağlıklı olur mu sizce ?

Nelere dikkat etmeliyim ?

Bosh codsense 2000w 24 kw yoğuşmalı kombi uygun olur mu ? Olmaz ise bana maddi manevi sıkıntı çektirmeyecek fiyatı uygun önerebileceğiniz kombi ne olabilir ?

şimdiden teşekkürler.
    Kombi arayışlarımız devam ediyor. İki gün önce disintegration'ın yaptığı bilgilendirme doğrultusunda Baymak Duo Tec Premix almaya karar verdik. Bazı satıcıların yanlış bilgilendirmeleri olsa da yine disintegration'ın açıklamaları ile içimiz rahatladı yaptığımız seçim konusunda.

Baymak Duo Tec Premix 24 almak için internette araştırma yaparken gördüm ki iki tür geçiyor isim. Bir kısmında Baymak Luna 3 Duo Tec Premix 24 yazıyor, bazılarında Baymak Duo Tec Premix 240 Yoğuşmalı Kombi yazıyor. İlkinin fiyatı 1700 civarı iken diğerinin 2000 küsür. Verilen resimlerdeki görüntüler de farklı, gösterge paneli birbirinden farklı her ikisinin... ... Hangisi tavsiye edilen kombi?

Bir de bugün görüştüğümüz Baymak satıcısı ise Baymak & Brötje NOVADENS EXTRA 240 Yoğuşmalı Kombi'yi tavsiye etti.

Baymak'da ısrar etsek de kafamız karışmaya devam ediyor.

Bir konu da vana: termostatik vana Danfoss RA 2000 olacak ancak diğer vanaları ne önerirsiniz? ECA olarak fiyat veriyorlar genellikle ama GK önerildiğini okudum forumda. ECA ya da GK, hangisi ve hangi modeli i olmalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yslevent -- 4 Eylül 2013; 3:02:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coLtbLack

arkadaşlar yeni doğalgaza geçiş için altlı üstlü 3 daireye birden tesisat yaptırıcam. evler 110-120 m2 binada izolasyon yok. Gün doğumundan batımına kadar daireler güneş görüyor. Daireler 1. 2. ve 3. kattalar.bu arada bina 5 kattan oluşuyor. bulundugum şehirde kombi fiyatları internetteki satıştan 300 ile 500 lira farkla daha pahalıya satılıyor firmalar tarafından. Ben bosh condsende 2000w 24 kw yoğuşmalı kombi düşünüyorum. Aslında hiçbir bilgim yok. Sormak istediğim şeyler var.

Bu şehirde firmalar çok pahalıya sattığı için internetten almayı düşünüyorum bu sağlıklı olur mu sizce ?

Bosh codsense 2000w 24 kw yoğuşmalı kombi uygun olur mu ? Olmaz ise bana maddi manevi sıkıntı çektirmeyecek fiyatı uygun önerebileceğiniz kombi ne olabilir ?

şimdiden teşekkürler.

kombiyi alsanız bile montaj için en az 150 lira vermeniz lazım. 250-300 lira fark için netten kombi almaya değmez.

bosch condense yerine bosch classic condense alın.

• quote:

Peki 96 m2 net oturma alanı olan bir daireye 6.90 metrelik Petek boyu için Vaillant 202/3-3 model kombi yeterli olurmu???

Yeterli, 10 metre peteğe kadar rahat rahat çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coLtbLack

arkadaşlar yeni doğalgaza geçiş için altlı üstlü 3 daireye birden tesisat yaptırıcam. evler 110-120 m2 binada izolasyon yok. Gün doğumundan batımına kadar daireler güneş görüyor. Daireler 1. 2. ve 3. kattalar.bu arada bina 5 kattan oluşuyor. bulundugum şehirde kombi fiyatları internetteki satıştan 300 ile 500 lira farkla daha pahalıya satılıyor firmalar tarafından. Ben bosh condsende 2000w 24 kw yoğuşmalı kombi düşünüyorum. Aslında hiçbir bilgim yok. Sormak istediğim şeyler var.

şimdiden teşekkürler.

Aldığınız kombi muhakkak premix teknolojisini içersin, 300TL farkın içinde montaj varsa hiç internet ile uğraşmayın. Uygun ve sorunsuz kombiler:

Airfel Digifel Premix
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-25sp.html

Ariston Egis Premium
    http://www.ariston.com/tr/Egis_Premium

Ariston Clas Premium EVO
    http://www.ariston.com/tr/CLAS_PREMIUM_EVO

Baymak Falke Condense Premix
    http://www.baymak.com.tr/tur/urunler/kombi/falke-condense-premix-yogusmali-kombi-310-4008

Bosch Classic Condense
    http://www.bosch.com.tr/thermotechnology/tr/html/5305.htm

Demirdöküm Nitromix
    http://www.demirdokum.com.tr/?urun=nitromix-P%2024

ECA Confeo Premix
    http://www.eca.com.tr/products.aspx?grupId=0&altGrupId=39&anaGrupId=9&prm=24486

• yslevent Y kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen Novadens Extra kullanıyorum ve cihazdan memnunum. Maksimum verim için Termostatik Vanalardan taviz vermeyin, ECA vanaların üç modeli var RVE, RV1 ve RV2 RVE'den uzak durun. GK dışında KAS marka vanalarda kalitelidir.
  • 
Sayfa: önceki 14751476147714781479
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.