Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: remurat

Değerli Arkadaşlar,
    Yeni aldığım ev bahçe dubleks bana brüt olarak 170-180 Metre kare dendi. Eğer yanlış verilmediyse planına göre net 160 Metre kare civarı sanırım biraz değişiklikler olmuş çünkü bazı yerler plana göre daha büyük gibi henüz net ölçme imkanım olmadı. 100 Metre karesi üst kat 60 metrekaresi de alt kat...Daire Güney Doğu Cepheli ve resimde görüldüğü gibi dıştan yalıtımlıdır. Aşırı soğukların olmadığı ılıman bir yerdir. Kombi Mutfak balkonunda olacak kendimi toparladığımda cam balkon yapmayı düşünüyorum...alt katta da kollektör var....Tabii bunlar müteahhit işi olduğundan şu ana kadar müdahalede bulunamadık bir ara petekler nasıl olacak dediğimde en iyisi olacak dendi ama Genelde Adell ve Kalde marka takılmış ve her iki tarafta alttan bağlantılı yani çapraz değil bir ara takan ustalara denk geldim neden çapraz bağlantı yapmıyorsunuz dedim bu da çapraz abi dediler:::))) Petek boylarını henüz ölçmedim en kısa zamanda ölçüp yazacağım...Kafamda henüz ne yapmam gerektiği konusunda fikirler netleşmedi...Bu şartlarda sanırım 30 KWlik bir kombi düşünmem gerekecek bunun haricinde nerlere termostatik vana vb. kullanmam gerekir. Ve bundan sonrası için verim alabilmek ve üzülmemek için nelere dikkat etmeliyim mutlaka...Kombi için kafamda ECA, Bosh, Ariston, Baymak var aslında Buderus ve Vaillant da çok istiyorum ama fiyatları çok uçuk kaçık. Bana bu markaların veya sizin önereceğiniz diğer markaların hangi modellerini özellikle önerirsiniz ben o modellere göre araştırma yapıp son kararı vermek istiyorum şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

Not Resim eklemeye çalıştım ama nedense bir türlü sayfaya eklenmedi...

yazdığınız m2'ye göre 28kw-29kw-30kw kapasitede premix yoğuşmalı kombi almanız gerekir,eviniz yalıtımlı premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    sizin ustalar bağlantıları karıştırıyor.... alttan bağlantı en kötü bağlantıdır.özellikle üst kattaki radyatörlerin bağlantısını değiştirin ve çapraz yaptırın
    ayrıca adell ve kalde marka radyatörler iyi markalar değil,demir fosfat kaplamalı radyatör üretir bu markalar.yani korozyona karşı uzun vadede dayanıklı değildir.

ayrıca alt kattaki radyatörlerin tamamına termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000
    dubleks evlerde alt kattaki radyatörlere termostatik vanalar şarttır,ayrıca üst katta kombiye en uzaktaki odalar hariç birkaç radyatöre de termostatik vanalar takın.kombinin devir daimi için 2 radyatör veya 1 radyatör 1 havlupanda normal vana olsun bu radyatörler sürekli çalışsın

kombi olarak eca,ariston ve baymak'ın premix yoğuşmalı kombilerini banko öneririm.performans & tasarruf açısından buderus ve vaillant'tan kesinlikle aşağıda kalmazlar.emin olun.
    baymak duo tec 28kw,baymak falke condense 28kw,eca confeo premix 30kw,ariston genus premium evo 30kw

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Değerli Arkadaşlar,
    Yeni aldığım ev bahçe dubleks bana brüt olarak 170-180 Metre kare dendi. Eğer yanlış verilmediyse planına göre net 160 Metre kare civarı sanırım biraz değişiklikler olmuş çünkü bazı yerler plana göre daha büyük gibi henüz net ölçme imkanım olmadı. 100 Metre karesi üst kat 60 metrekaresi de alt kat...Daire Güney Doğu Cepheli ve resimde görüldüğü gibi dıştan yalıtımlıdır. Aşırı soğukların olmadığı ılıman bir yerdir. Kombi Mutfak balkonunda olacak kendimi toparladığımda cam balkon yapmayı düşünüyorum...alt katta da kollektör var....Tabii bunlar müteahhit işi olduğundan şu ana kadar müdahalede bulunamadık bir ara petekler nasıl olacak dediğimde en iyisi olacak dendi ama Genelde Adell ve Kalde marka takılmış ve her iki tarafta alttan bağlantılı yani çapraz değil bir ara takan ustalara denk geldim neden çapraz bağlantı yapmıyorsunuz dedim bu da çapraz abi dediler:::))) Petek boylarını henüz ölçmedim en kısa zamanda ölçüp yazacağım...Kafamda henüz ne yapmam gerektiği konusunda fikirler netleşmedi...Bu şartlarda sanırım 30 KWlik bir kombi düşünmem gerekecek bunun haricinde nerlere termostatik vana vb. kullanmam gerekir. Ve bundan sonrası için verim alabilmek ve üzülmemek için nelere dikkat etmeliyim mutlaka...Kombi için kafamda ECA, Bosh, Ariston, Baymak var aslında Buderus ve Vaillant da çok istiyorum ama fiyatları çok uçuk kaçık. Bana bu markaların veya sizin önereceğiniz diğer markaların hangi modellerini özellikle önerirsiniz ben o modellere göre araştırma yapıp son kararı vermek istiyorum şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

Not Resim eklemeye çalıştım ama nedense bir türlü sayfaya eklenmedi...

yazdığınız m2'ye göre 28kw-29kw-30kw kapasitede premix yoğuşmalı kombi almanız gerekir,eviniz yalıtımlı premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    sizin ustalar bağlantıları karıştırıyor.... alttan bağlantı en kötü bağlantıdır.özellikle üst kattaki radyatörlerin bağlantısını değiştirin ve çapraz yaptırın
    ayrıca adell ve kalde marka radyatörler iyi markalar değil,demir fosfat kaplamalı radyatör üretir bu markalar.yani korozyona karşı uzun vadede dayanıklı değildir.

ayrıca alt kattaki radyatörlerin tamamına termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000
    dubleks evlerde alt kattaki radyatörlere termostatik vanalar şarttır,ayrıca üst katta kombiye en uzaktaki odalar hariç birkaç radyatöre de termostatik vanalar takın.kombinin devir daimi için 2 radyatör veya 1 radyatör 1 havlupanda normal vana olsun bu radyatörler sürekli çalışsın

kombi olarak eca,ariston ve baymak'ın premix yoğuşmalı kombilerini banko öneririm.performans & tasarruf açısından buderus ve vaillant'tan kesinlikle aşağıda kalmazlar.emin olun.
    baymak duo tec 28kw,baymak falke condense 28kw,eca confeo premix 30kw,ariston genus premium evo 30kw

Çok teşekkür ederim dediğim gibi müteahhit işi olduğundan şuan müdahalemiz söz konusu değil o nedenle en azından şimdilik bu radyatörleri kullanmak durumundayım ileride nasip olursa Demirdöküm Plus ile değiştirebiliriz. Bir de birçok arkadaşın ifade ettiği gibi yapanlar bu işten anlamadığı için onlara laf anlatıp düzeltmek de kolay olmayacak ama en azından kombiyi taktıracağım usta eğer bu işten de anlıyorsa ve çok zahmetli olmayacaksa dediğiniz gibi en azından üst kattaki radyatörleri çapraz yaptırmaya çalışacağım...8-9 tane termostatik vana gerekecek bana bu danfoss Ra 2000 nette arayınca pek satış sitesi bulamadım pek buralarda bulabileceğimi de zannetmiyorum. Nereden uyguna temin edebileceğim noktasında bilgi verirseniz sevinirim. Yanılmıyorsam altta 1 havlupan 4 adet Radyatör üst katta 7 Radyatör ve 1 havlupan var...Kombiyi kesinlikle Premiks olarak düşünüyorum önerdiğiniz modelleri araştırıp inş. en uygununu seçmeye çalışacağım...

• quote:

Çok teşekkür ederim dediğim gibi müteahhit işi olduğundan şuan müdahalemiz söz konusu değil o nedenle en azından şimdilik bu radyatörleri kullanmak durumundayım ileride nasip olursa Demirdöküm Plus ile değiştirebiliriz. Bir de birçok arkadaşın ifade ettiği gibi yapanlar bu işten anlamadığı için onlara laf anlatıp düzeltmek de kolay olmayacak ama en azından kombiyi taktıracağım usta eğer bu işten de anlıyorsa ve çok zahmetli olmayacaksa dediğiniz gibi en azından üst kattaki radyatörleri çapraz yaptırmaya çalışacağım...8-9 tane termostatik vana gerekecek bana bu danfoss Ra 2000 nette arayınca pek satış sitesi bulamadım pek buralarda bulabileceğimi de zannetmiyorum. Nereden uyguna temin edebileceğim noktasında bilgi verirseniz sevinirim. Yanılmıyorsam altta 1 havlupan 4 adet Radyatör üst katta 7 Radyatör ve 1 havlupan var...Kombiyi kesinlikle Premiks olarak düşünüyorum önerdiğiniz modelleri araştırıp inş. en uygununu seçmeye çalışacağım...

üst katta 1 havlupan ve 1 radyatöre normal vana taktır.1 radyatör 1 havlupan kombinin devir daimi için sürekli çalışsın sirkülasyon olsun
    diğer kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 taktır.termostatik vanaların ayarını 3 veya 3,5 olarak ayarla ve termo vanalar aktif şekilde çalışsın.evet danfoss ra 2000 heryerde bulunmuyor
    kombi kesin premix ve kesin 28kw-30kw kapasitede al...

• quote:

quote:

üst katta 1 havlupan ve 1 radyatöre normal vana taktır.1 radyatör 1 havlupan kombinin devir daimi için sürekli çalışsın sirkülasyon olsun
    diğer kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 taktır.termostatik vanaların ayarını 3 veya 3,5 olarak ayarla ve termo vanalar aktif şekilde çalışsın.evet danfoss ra 2000 heryerde bulunmuyor
    kombi kesin premix ve kesin 28kw-30kw kapasitede al...

Acaba bu Danfoss Ra2000 ve Metal kombi alt bağlantı seti bulabileceğim ayrıca güvenilir uyguna kombi alabileceği internet siteleri varsa bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim eğer buradan yazmanız reklam olacaksa zahmet olmazsa özelden yazarsanız sevinirim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seydibaba

merhaba,

ev istanbul'da. 1. kat, altı ve üstü boş. izolasyon olarak, o. odası ve y. odasının dışa bakan kısmında ve bitişikteki apartmana cephe olan tüm kısımlarda içten 2 ya da 3 cm genişliğinde sert mavi strafor olması lazım. ayrıca ön, arka ve apartmana bitişik cephede 8,5 luk çift tuğla arasında beyaz köpük strafor var. zemin olarak, mutfak ve antre fayans, salon ve odalar masif parke. tesisat 15 yıl önce zeminden yapılmış ve eski. tesisat güzergahını bilmiyorum.

radyatör seçiminde dikkat edilecek noktalar:
    -salon: pencere önüne 2 mt lik tek radyatör yeterli olur mu? Yetersizse ikincisi yer sıkıntısından dolayı 900 lük olacak.
    -mutfak tesisat çıkışları duvar ortasının biraz üstünde. 600 lük çok geniş olursa çirkin durabilir. alternatif olarak 900 lük önerilebilir.
    -ç. odası: 900 lük radyatör olacak.
    -balkon açık, şimdilik kombi dolabı alınacak. bu kış dolapla geçiştirilebilir.

ayrıca kombi seçimine gelirsek, toplamda 95-100 m2 ve tesisatı eski olan böyle bir yere yoğuşmalı kombi konulabilir mi? yoğuşmalı olursa baymak falke condense 24kw düşünüyorum. hermetik ise ferroli domitech 24kw olabilir. doğalgaz malzemesi satan yer ise viessmann vitopend 100-w 24 kw önerdi. Ne düşünürsünüz?

herkese saygılar.

dairenin krokisi:

salonda tek 200cm yetersiz gelebilir.ayrıca tek radyatör yerine 2 adet radyatör koyun.salonda sıcaklık daha homojen dağılsın
    yeni alacağınız radyatörlerin markasını: demirdöküm plus öneririm
    viessman vitopend kesinlikle ama kesinlikle almayın,sorunlu bir kombidir eşanjör delinmesi gibi kronik sorunları var
    ayrıca viessman vitopend'in modülasyon aralığı inanılmaz dar:%43 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:10,7kw
    viessman şirketinin artık ülkemize böyle "verimsiz" kombileri almanyadan göndermemesi gerekiyor
    http://www.viessmann.com.tr/content/dam/internet-tr/prospekte/vitopend100-w_105-31kw.pdf

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

baymak falke condense kesinlikle öneririm.premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı çok geniştir %19,5 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:4,7kw
    premix yoğuşmalı kombiden başka birşey almayın
    koridordaki radyatör ve banyodaki havlupan hariç kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana taktırmanızı öneririm

merhaba,

öneriniz doğrultusunda baymak falke condense yoğuşmalı kombi almaya karar verdim. radyatör metrajları için öneriniz ne olur? bu kısmı pek netleştiremedim. dikkat edilecek hususları önceki mesajımda yazmıştım, alıntı da var.

dairenin krokisi :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 9 Haziran 2013; 1:15:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seydibaba
    merhaba,

öneriniz doğrultusunda baymak falke condense yoğuşmalı kombi almaya karar verdim. radyatör metrajları için öneriniz ne olur? bu kısmı pek netleştiremedim. dikkat edilecek hususları önceki mesajımda yazmıştım, alıntı da var.

merhaba,evinizde alttan ve üstten ısı kayıplarının fazla olacağını düşünüyorum.yanlardan ise ısı kaybı olmaz.radyatör metrajını biraz uzun tutmakta fayda var.net radyatör metrajı için yerinde bir mühendislik almanız gerekir.çünkü ısı kayıplarının yerinde hesaplanması gerekir
    ama verdiğiniz bilgiler doğrultusunda "asgari" radyatör metrajı:

salon:120cm+120cm demirdöküm plus pkkp 22/600 (radyatörler çapraz bağlantı) + danfoss ra 2000 termostatik vana (yatay köşe/uk tip)
    mutfak:80cm demirdöküm plus pkkp 22/600 radyatör düz bağlantı + danfoss ra 2000 termostatik vana (yatay köşe/uk tip)
    antre:120cm demirdöküm plus pkkp 22/600 radyatör düz bağlantı (bu radyatöre eca rv2 radyatör vanası takılmalı/radyatör sürekli çalışmalı)
    ç.odası: 100cm demirdöküm plus pkkp 22/600 (radyatör çapraz bağlantı) + danfoss ra 2000 termostatik vana (yatay köşe/uk tip)
    banyo: 50x70cm havlupan (SANPAN marka)
    y.odası: 120cm demirdöküm plus pkkp 22/600 (radyatör çapraz bağlantı) + danfoss ra 2000 termostatik vana (yatay köşe/uk tip)
    oturma odası: 140cm demirdöküm plus pkkp 22/600 (radyatör çapraz bağlantı) + danfoss ra 2000 termostatik vana (yatay köşe/uk tip)

demirdöküm plus radyatör:

(krom) sanpan havlupan 50x70cm + danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

baymak falke condense premix yoğuşmalı (modülasyon aralığı: %19,5 - %100)+cold burner door teknolojisi

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Merhaba,
    Bilecikte babamların evi bu sene doğalgaza geçiyor.
    Ev kuzey cephe ve 100 m2.
    Evde dışarıdan yalıtım mantaloma mevcut.
    Bizi, uzunyıllar götürecek bir kombi arıyoruz.
    Fiyat konusunda bir kısıtımız yok.
    Amacımız almışken iyi bir şey alıp senelerce kullanmak.
    Ben kendi evime forumdan tavsiyelerle fErroli domitech almuıştım ve çok memnunum.
    Görüşlerinizi rica ediyorum.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin11

Merhaba,
    Bilecikte babamların evi bu sene doğalgaza geçiyor.
    Ev kuzey cephe ve 100 m2.
    Evde dışarıdan yalıtım mantaloma mevcut.
    Bizi, uzunyıllar götürecek bir kombi arıyoruz.
    Fiyat konusunda bir kısıtımız yok.
    Amacımız almışken iyi bir şey alıp senelerce kullanmak.
    Ben kendi evime forumdan tavsiyelerle fErroli domitech almuıştım ve çok memnunum.
    Görüşlerinizi rica ediyorum.
    teşekkürler.

mantolamalı bir evde premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm
    1500-1600lira f/p premix yoğuşmalı grubunda:baymak falke condense,baymak duo tec,eca confeo premix
    2000lira üstü:ferroli econcept tech,buderus gb72 öneririm

ayrıca 1 havlupan 1 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000

• Disintegration teşekkür ederim.
    Peki bu saydığın 3 kombiden hangisi daha iyi baymakmı yoksa ecamı.
    Tek bir model yazarsan gidip alıcam güvenim sonsuz.
    Birde 2000 üstüne çıkıp Ferroli Viessman Buderus grubundan bir kombi alsam artısını görürmüyüm.
    Malum Bilecik küçük yer servis vs sıkıntı yaşamayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkin11 -- 9 Haziran 2013; 20:03:15 >
  • Sayın Disintegration, Bugün eve gittim ve radyatörleri teker teker ölçtüm

ÜST KATTA

Salonda (Yaklaşık 34 metre kare) 160*60
    80*60
    70*90 olmak üzere 3 radyatör var..

Mutfakta (Yaklaşık 14 metre kare) 60*80 radyatör var

Çocuk Odasında (Yaklaşık 10 metre kare) 100*60 lık radyatör var

Yatak Odasında (Yaklaşık 13 metre kare) 90*70 lik Radyatör var

Holde (Yaklaşık 15 metre kare) 120*60 lık Radyatör var

Banyo da (Yaklaşık 5 metre kare) 60*105 lik Havlupan var

ALT KATTA

Mutfakta (Yaklaşık 11 metre kare) 80*60 lık
    Oda 1 de (Yaklaşık 9 metre kare) 80*60 lık
    Oda 2 de (Yaklaşık 9 metre kare) 80*60 lık
    Hol de (Yaklaşık 10 metre kare) 100*60 lık Radyatör
    Banyo da (Yaklaşık 3 metre kare) 100*50 lik havlupan var

2 Radyatör maalesef iki kirişin arasına sıkışmış gibi yatay köşe Termo vana sıkıntı olur mu bana önerdikleriniz her iki şekilde de takılabiliyor mu? Zaten biri kombiye en uzak olan oda olduğundan ona takılmayabilir ama biri salondaki peteklerden biri...

http://i.imgur.com/TD8YpGl.jpg

http://i.imgur.com/T8Bsbwz.jpg

http://i.imgur.com/dt7ElIC.jpg

http://i.imgur.com/S6bF6SV.jpg

http://i.imgur.com/xL071tZ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remurat -- 9 Haziran 2013; 20:20:27 >

• Bu da evin bana verilen planı foruma direkt resim eklediğimde mesajı gönderemiyorum o yüzden bu şekilde imgurdan resim ekliyorum.

Bu plana göre özellikle nerelerde çapraz bağlantı yaptırmaya çalışayım ve nerelerdeki radyatörlere mutlaka termostatik vana taktırayım?

http://i.imgur.com/1hp926U.jpg

http://i.imgur.com/46tsEsm.jpg

• quote:

Disintegration teşekkür ederim.
    Birde 2000 üstüne çıkıp Ferroli Viessman Buderus grubundan bir kombi alsam artısını görürmüyüm.

2000lira üstünde ferroli econcept tech ve buderus gb72 alırsanız başka bir avantajını görmezsiniz

eca confeo premix ve baymak duo tec aynı kalitededir.eca confeo premix 42,6kilo baymak duo tec 44 kilo
    baymak duo tec'in avantajı modülasyon aralığı daha geniştir: %19,5 - %100, eca confeo premix ise %30 - %100
    öncelikle baymak duo tec öneririm,tabii kombiye yakın radyatörlere termostatik vanalar taktırmanızı da öneririm

• quote:

2 Radyatör maalesef iki kirişin arasına sıkışmış gibi yatay köşe Termo vana sıkıntı olur mu bana önerdikleriniz her iki şekilde de takılabiliyor mu? Zaten biri kombiye en uzak olan oda olduğundan ona takılmayabilir ama biri salondaki peteklerden biri...

resimdeki radyatörün giriş borusu hangisi ise o boruyu yukarı doğru pprc boru ile uzattırın ve buraya yatay köşe (uk tip) değil
    bildiğimiz "köşe tip" danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana taktırın,bu şekilde evde başka radyatörler varsa köşe tip termo vana taktırın
    "köşe tip" danfoss ra 2000 termostatik vananın kutularını ve kod numaralarını ekliyorum(resmin üstünde)

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

quote:

Disintegration teşekkür ederim.

2000lira üstünde ferroli econcept tech ve buderus gb72 alırsanız başka bir avantajını görmezsiniz

eca confeo premix ve baymak duo tec aynı kalitededir.eca confeo premix 42,6kilo baymak duo tec 44 kilo
    baymak duo tec'in avantajı modülasyon aralığı daha geniştir: %19,5 - %100, eca confeo premix ise %30 - %100
    öncelikle baymak duo tec öneririm,tabii kombiye yakın radyatörlere termostatik vanalar taktırmanızı da öneririm

Allah razı olsun kardeşim.
    Petek boyunu 8 metre tutturacağım zararı olmaz.
    Baymak duo tec modeline kanalize oluyorum.Ben oda termostatı düşünmüştüm.
    Havlupan dahil 7 petek var.Termostatik vana alırsam 5 adet alamm gerekir sanırım değilmi.
    Oda termostatı ne önerirsiniz.

• quote:

Bu da evin bana verilen planı foruma direkt resim eklediğimde mesajı gönderemiyorum o yüzden bu şekilde imgurdan resim ekliyorum.

Bu plana göre özellikle nerelerde çapraz bağlantı yaptırmaya çalışayım ve nerelerdeki radyatörlere mutlaka termostatik vana taktırayım?

üst kattaki radyatörlerin hepsini çapraz bağlat ve üst katta holdeki radyatöre ve banyodaki havlupan hariç salon+mutfak+çocuk odası+yatak odasına danfoss ra 2000 termostatik vana taktır
    alt katta: banyo hariç, mutfak,oda 1 ve oda 2'ye danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktır.alt katta hole termostatik vanaya gerek yok,bağlantılar alttan yapıldıysa termostatik vana için alttan bağlantıyı değiştir çapraz yaptır termostatik vana radyatörün üstünde olsun

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Bunlardan biri zaten kombiye en uzak olan radyatör buna takmayız ama diğeri salonda ona da takmasak olur mu? Eğer mutlaka ona da takmamız gerekirse onun kodu siteye göre (14a Köşe TRV Set) mi olacak Diğerinin yani 14c Yatay Köşe TRV Set in köşe olanı yok sitede...Zahmet olmazsa bir de diğerinin yatay köşe olanında varsa kutu resimlerini ekler misiniz bana sanki hepsi aynıymış gibi geliyor sipariş ederken mutlaka hangi kodu belirtmem gerekiyor sitede kutudaki nolar geçmiyor çünkü...
  • quote:

Havlupan dahil 7 petek var.Termostatik vana alırsam 5 adet alamm gerekir sanırım değilmi.

baymak duo tec kesinlikle öneririm.8metre radyatörü besler emin olun.baymak duo tec modülasyon aralığı geniş çok kaliteli bir cihazdır.geçen yıl ailem,kardeşim dahil olmak üzere birçok tanıdığımın evlerine aldırdığım premix yoğuşmalı bir kombidir.

oda termostatı olarak siemens rev 24 öneririm.hassasiyeti 0,2c ve günlük/haftalık program yapılabiliyor.ama kombiyi her gün 24 saat kullanacaksanız bence oda termostatı almayın. 1 havlupan 1 radyatör hariç 5 radyatöre danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana taktırın
    yok ben kombi şu saatte açılsın bu saatte kapansın istiyorum program yapacağım derseniz o zaman:koridora siemens rev 24 alın ve taktırın. mutfak ve kombiye en yakın radyatöre (ki bu radyatör koridorda olmasın ) ilave tasarruf açısından yine de 2 tane termostatik vana taktırın

siemens rev 24

• quote:

Bunlardan biri zaten kombiye en uzak olan radyatör buna takmayız ama diğeri salonda ona da takmasak olur mu? Eğer mutlaka ona da takmamız gerekirse onun kodu siteye göre (14a Köşe TRV Set) mi olacak Diğerinin yani 14c Yatay Köşe TRV Set in köşe olanı yok sitede...Zahmet olmazsa bir de diğerinin yatay köşe olanında varsa kutu resimlerini ekler misiniz bana sanki hepsi aynıymış gibi geliyor sipariş ederken mutlaka hangi kodu belirtmem gerekiyor sitede kutudaki nolar geçmiyor çünkü...

hepsi aynı değil ama ben resimleri ekleyeyim.kod numaraları kutuların üstünde yazıyor.o siteden hatırladığım kadarıyla @hardcrss, @zebza alışveriş yaptı.ben geçen yıl bir ara cepten ilyas bey le görüşmüştüm ama o siteden alışveriş yapmadım.izmirde toptancıdan danfoss ra 2000 alıyorum.ayrıca referans olması açısından zebza ve hardcrss bu mesajımı okursa termostatik vana sitesi hakkında size bilgi verebilir

yatay köşe (uk tip) danfoss ra 2000

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Tüm Radyatörler örnek resimde görüldüğü gibi alttan bağlantılı termostatik vana takılması için mutlaka çapraz bağlantı mı olması gerekir bunu yaptırırken neye dikkat etmem lazım çünkü bir ara bunları takanlara denk gelmiş neden çapraz bağlamıyorsunuz deyince abi bu da çapraz bağlantı demişti olmadığını ispat edeyim...Termostatik vana taktırmayacaklarımı da çapraz bağlantı yaptırmama gerek var mı bir de bunun fazla bir maliyeti olur mu basit bir şey midir bu şekilde çapraz yaptırmak...Ha birde evdeki radyatörlerin boyutu yeterli?
  • quote:

quote:

baymak duo tec kesinlikle öneririm.8metre radyatörü besler emin olun.baymak duo tec modülasyon aralığı geniş çok kaliteli bir cihazdır.geçen yıl ailem,kardeşim dahil olmak üzere birçok tanıdığımın evlerine aldırdığım premix yoğuşmalı bir kombidir.

oda termostatı olarak siemens rev 24 öneririm.hassasiyeti 0,2c ve günlük/haftalık program yapılabiliyor.ama kombiyi her gün 24 saat kullanacaksanız bence oda termostatı almayın. 1 havlupan 1 radyatör hariç 5 radyatöre danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana taktırın
    yok ben kombi şu saatte açılsın bu saatte kapansın istiyorum program yapacağım derseniz o zaman:koridora siemens rev 24 alın ve taktırın. mutfak ve kombiye en yakın radyatöre (ki bu radyatör koridorda olmasın ) ilave tasarruf açısından yine de 2 tane termostatik vana taktırın

siemens rev 24

Saol kardeşim sen ne dersen o,
    iNTERNETTE Luna duo tec diye çıkıyor aynı kombi değilmi.
    Birde toptancılardan aldırdığını söylemişsin.
    Benim hem bu vanaları hemde kombiyi alabileceğim yer mevcutmu.
    Yardımların için çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 14211422142314241425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.