Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=558&k_id=140&kn=Kombi+%DCr%FCnleri
    eca confeo 1300 ytl diyor.

http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=2003&k_id=140&kn=Kombi+%DCr%FCnleri
    demirdöküm nitron 1150ytl diyor.

buradan kredi kartı ile alışveriş yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akif23 -- 12 Mayıs 2008; 16:59:31 >

• Demirdöküm Nitron u öneriyorum ama biraz pahalı dersen diğeri de iyi.
  • CONFEO İLE NİTRON ARALARINDA 150 YTL FARK VAR
    ECA DAHA PAHALI.
    150YTL DAHA FAZLA VERİP ECA ALASAM BUNA DEĞER Mİ
    KEŞKE NİTRONU ALSAYDIM DERMİYİM
    TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: akif23

CONFEO İLE NİTRON ARALARINDA 150 YTL FARK VAR
    ECA DAHA PAHALI.
    150YTL DAHA FAZLA VERİP ECA ALASAM BUNA DEĞER Mİ
    KEŞKE NİTRONU ALSAYDIM DERMİYİM
    TEŞEKKÜRLER

Demezsin..
  • FIRTINA arkadaşım...Kombini ne aldıysan hayırlı olsun. Daha karar aşamasındaysan şu siteye bir göz at...www.emas.com.tr Buradaki degişik kombilerin teknik özelliklerini ve fiyatlarını incele....Piyasadaki diger markalarla mukayese yap... EN ÖNEMLİSİ KURU LAFA DEGİL...KULLANANLARA GÜVEN....Sor araştır. kendi kararını kendin ver........Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 13 Mayıs 2008; 14:33:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: akif23

Arkadaşım
    108m2 evim için;
    Demirdöküm Nitron ile ECA Confeo arasında kararsız kaldım.
    Bana hangisini önerebilirsiniz?
    demirdöküm nitron ile eca confeu nun tam ismini de alabilirmiyim?

Fiat bakımından diğerlerine oranla daha uygun gibime de geldiler.
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Zamanınızı aldığım için şimdiden özür diliyorum.

Arkadaşım nitron kombinin diğer modellere göre avantajı fan modulasyondakı yapılan iyileştirmeler sonucunda sessız bır kombı olması ve su sıcaklıgındakı hassasıyetinin cok ama cok iyi olması bırde calısan evlı cıfler ıcın uzerınde mevcut bulunan oda saatı sayesinde haftalık program yapılabılmesi bır anlamda konfora yonelık işlemler ama uzerıne basa basa söyluyorum tasarruf amaçlı dıye bır kombı alınmaz bır evde tasarruf ıcın önelıklı sıralamaya gırersen önce işçilik sonra tesisat sonra panel radyatör en sondada kombı gelir yanı kombının 2 gorevı var bırıncısı sofben gıbı sıcak su uretmek ıkıncısıde bu urettığı suyu pompa sayesınde radyatörlere basmak senın tesıdatın kotuyse en kral kombıyıde alsan nafıle...

• Evet bu son cümle çok yerinde....tesisatın kötüyse en kral kombiyide alsan nafile....Ben daha açıyorum bu cümleyi...Kalorifer tesisatını dogru dürüst yapan yerlere üç kuruş fazla verip yaptırın....Çok ucuz yapıyor diye ite çakala yem olmayın....Tekrar evi kırıp döküp 3 ay 5 ay yada 1 yıl sonra yenileme şansınız yok...Varsada çok tuzluya mal olur....Birde 135 m2 eve 3,90 mt. 60 lık panel koyan hırsızlar var....Yeter yeter deyip dururlar...İnanmayın...Yetmez....Evin durumu, cephesi, katı, bulundugu iklim, bunlar hep degişir...Size en basit hesap şunu yazıyorum.. Ilıman iklimde 1 mt pkkp tipi 60 cm yüksekliginde panel radyatör 20 M2 alan ısıtıyor...Soguk iklimde ise 15 M2 alan ısıtıyor...Bu hesap kaba hesap evin durumu, katı, cephesi, yalıtımı, ısı kaybı, pencereleri v.s. hep hesaba girer.....100 M2 eve 7 Mt 60 lık pkkp tipi panel....Bu en basit hesap....İzmirde x mt.yeterse Erzurumda x mt yetmez MUTLAKA KOMBİLİ TESİSATTA PLASTİK BORU KULLANIYORSANIZ ALÜMİNYUM FOLYOLU OLSUN......Bu konuda makina mühendislerine danışınız...Tesisat kombiden daha mühim....Kombiyi degiştirmek yarım saat alır tesisatı degiştirmek 15 gün....Eziyeti daha beter... Uygulamada kombi alırken 10 yere sorup soruşturup fiyat alıyoruz. Tesisatı ise en ucuz kim yaparsa ona yaptırıyoruz... Nasıl yapıyorsa öyle yapıyor. İnsafına kalmış....BU KONUYA LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ......Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Mayıs 2008; 13:51:16 >

• uzun bi aradan sonra tekrar mrb
    yeni kombi alacaklar epey çoğalmış gercekten.
    kombi 2 aydır kullanıyorum artık biraz kendini belli etti bende yorumlarımı yazayım kombim buderus gb 022-24k
    2 aydır sadece sıcak su ve tüpte kullanıyoruz bugün ilk fatura gelmiş 12 ytl yoğuşmalı old için harbiden tasarruflu
    normalde biz 2 ayda 4 tüp bitirmiştik buda 200 ytl ama kombide 2 ay 12 ytl büyük fark gercekten ve hesaplı
    kombiyi peşin aldığıma iyi etmişim ben 2000 ytl ye almıştım şimdi 2500 aşağı yok hiçbir yerde
    ısınma konusundada mükemmel deneme amaççlı yaktım süper sonuç verdi. yakıt tüketimi kosunuda buderus gb-022 24 k tercih edebilisiniz ve maxfocus ve taşkafanın önerdiği confeo eca oda iyi sanıırım
    şimdilik bu kadar önümüzdeki kış yazılara kaldığımız yerden devam ederiz görüşmek üzere

• kombiyi çok araştımıştım bu topik altında belki 20 mesajım vardır neticede Demir Döküm NİTRON KOMBİ aldım.geçtiğimiz yılın 10. ayında kombi aldım kışı geride bıraktık.220metre kare daire dış cephe yalıtımı var 1. kat .zemin parke .camlar PVC ev kuzey-batı-güney cepheli nüfüs 6 kış ayı boyunca ortalama sarfiyat 150 ytl.

kanak/bilgi:http://www.demirdokum.com.tr/urunler/urunler.aspx

buderus yoğuşmalı ile Demir Döküm NİTRON KOMBİ arasında çok gidip geldim neticede fiyat/performans değerlendirmesinde DD karar kıldım.çünkü DD nitron 1.600 iken buderus 2.000 idi.tavsiye edrim evde kombinin varlığını bile hatırlamıyorsunuz...başka bir daireye da aynısından almayı düşünüyorum

• Hayırlı olsun. Yazdıklarında inanması çok güç olan 6 kişilik ailenin sıcak su, banyo ihtiyaccı bile haftada bir banyo yapsalar 24 banyo , haftada 2 olsa 48 bnyo eder. Mutfak, sıcak su ihtiyacı....v.s...aylık mütevazi rakam 50 L.tutar... Birde 220 M2 daireyi aylık 100 L. ısıtmak....MUCİZE.......Ve inanmakta zorluk çekiyorum...Yoguşmalı BUderus ile hermetik Nitron mukayesesi hiç görmemiştim.. Birde 400 Lira farka hermetik tercihi çok ilginç...Hatta garip..Zevkler ve renkler farklıdır... Hayırlı olsun... YAHU BU TİLKİNİN HİÇ KUYRUGU YOKMUYDU ?.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Mayıs 2008; 9:52:53 >

• merhaba arkadaşlar 130 m2 alttan ısıtmalı evim için kombi tavsiyesine ihtiyacım var yoğuşmalı kombi verimli olurmu ? ve hangi marka tavsiye edersiniz tşk.
  • Arkadaşlar yeni oturacağım eve doğalgazlı kombi düşünüyorum. Ayrıntı vercek olursam İzmir karşıyaka da ,batı cepheli,evin dışı mantolama şeklinde izalasyonlu,ara daire, 2,kat, evin içi net 120 m kare , salon 28, odalar 16 ile 11.90arası değişiyor 3 oda 1 salon , 2 banyolu,ısıcamlı
    salonda bir tane kalorifer yeri varken ikinciyi de yaptırdım antrede yoktu tesisiatı orayada çektirdim. Balkonda doğalgaz tesisatı hazır. Önerilerinizi bekliyorum. Evde boru tesisatı döşenmiş hatta üstüne beton çekilmiş ,test edilmiş. Firmalardan öneri yapacak arkadaşalar ise tahmini maliyet hesabını da bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
  • alarko,eca,bosch,arçelik,beko,vestel,demirdöküm,baymak almada ne alırsan al
  • quote:

Orjinalden alıntı: aibu

kombiyi çok araştımıştım bu topik altında belki 20 mesajım vardır neticede Demir Döküm NİTRON KOMBİ aldım.geçtiğimiz yılın 10. ayında kombi aldım kışı geride bıraktık.220metre kare daire dış cephe yalıtımı var 1. kat .zemin parke .camlar PVC ev kuzey-batı-güney cepheli nüfüs 6 kış ayı boyunca ortalama sarfiyat 150 ytl.

kanak/bilgi:http://www.demirdokum.com.tr/urunler/urunler.aspx

buderus yoğuşmalı ile Demir Döküm NİTRON KOMBİ arasında çok gidip geldim neticede fiyat/performans değerlendirmesinde DD karar kıldım.çünkü DD nitron 1.600 iken buderus 2.000 idi.tavsiye edrim evde kombinin varlığını bile hatırlamıyorsunuz...başka bir daireye da aynısından almayı düşünüyorum

demirdöküm gibi kendi üretmez,ondan bundan alan,firmanın malını buderusla mukayese abes olmuş,vede iyi demenizde hiç inandırıcı olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galieogalile -- 18 Mayıs 2008; 0:17:48 >

• burada yazı yazan yorum yapan ve tecrübelerini bizlerle paylaşıp bilgi sahibi olmamızı sağlayan herkese teşekkür ederim.FORUMU neredeyse baştan sona okudum diyebilirim.4 katlı müstakil bitişik nizam evim var bursa da (bodrum-1.kat-2.kat-çatı katı) totall 240 m2.çatı alltan taşyünü gibi bir malzeme ile kaplandı alçıpanla çatı arasında .dış cephe çift tuğla arada strofor var .ileride dış cephe kaplamasıda yaptırıcam . kombiyi bodrum kata koydurucam.sistem ona göre döşendi ve mobil sistem (her peteğe su ayrı ayrı gidip geliyor).mobil sistem ana dağıtıcı borusu kombini yaklaşık 1 m yanından çatıya kadar uzanıyor ve her katta kollektörler vasıtasıyla mobil olarak yerden peteklere dağılıyor.(flexb iç içe geçen borulardan oluşan sistemle).soğuktan nefret ettiğim için petek uzunluklarını fazla tuttum ve 20 metre petek (demirdöküm plus petek )) + 2 adet banyoda 50*120 havlu pan var. buraya yetecek kombi kaçlık olmalı (yoğuşmalı taktırmayı düşünüyorum).buderus almayı düşünüyodum servis geldi baktı ve 25 000 lik yoğuşmalı kendinden boylerli (25 lt enteğre boylerli) buderus yeter dedi.buderus GB 112-29/36 wt

BENİM ESAS SIKINTIM kombinin pompa gücü . bodrumdan 4 kata pompa yeterli su basabilirmi ısınabilirmiyim .bu soruyu servise sordum yeter bu kombi dedi.(buderus 25 000 kombi pompa gücü 3 bar )
    Forumda pompa gücü ile iligili bir yazı göremedim.benimkine benzer bir soruyu bir arkadaş da sormuş ama cevap yazan olmamış. yardımcı olacak arkadaşlar şimdidden tşk ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefron -- 19 Mayıs 2008; 22:24:42 >

• merhaba arkadaşlar 130 m2 alttan ısıtmalı 900 metre boru uzunluğu olan evim için kombi tavsiyesine ihtiyacım var yoğuşmalı kombi verimli olurmu ? ve hangi marka tavsiye edersiniz tşk.
  • Nefron senin sorunun cevabı max focus ta . Evinde senin benzerin olan bir tesisat yaptırdı. ve çok geniş olarak bu forumda anlattı...Eski yazıları oku...Yada özel mesaj at sor...Saygılarımla...
  • Taşkafa arkadaşım benim sorumu da cevaplarsan sevinirim?forumu taradım ama izmir hakkında bilgi alamadım.
  • Sosyalcan senin evine 20.000 Kcal bir kombi çok rahat yetecek...Ege 45 arkadaşımız İzmirde özel mesaj atabilirsin. Dijital ECA CONFEO aldı. Çok memnun.....Begendigin kombi en güzelidir...Bizim düşüncelerimiz önceki yazılarımızda çok açık belli. Tesisat konusunda ege 45 le görüş.....Saygılarımla...
  • Taşkafa arkadaşım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Fiyat konusunda bir bilgin var mı? acaba
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.