Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

annem bosch markasına güvendiği için ariston class premium değil de bosch classic condense alalım diyor..500tl civarı fark var..içine sinmediğini söylüyor markaya bakınca...öyle bir şüphe oluşmasında haklı mı?

Beyaz eşya açısından anneniz haklı..... babamgil aristonun buzdolabını kullandılar tam bir fiyasko idi dolabın yan tarafı ısınırdı elektriği üfürürdü çok eski değil 7-8 yıllık bir dolap garantisi varken servisi çözüm bulmamıştı şimdi pert.e çıkardık.

Ancak ısıtma alanında aristonun ayrı bir uzmanlığı varmış duyduğumuza göre farklı olabilir.

ariston servisi ile ilgili diyebilecek birşeyi olan var mı?

ariston dünyanın en büyük termosifon üreticilerinden biridir

dedebaşında,girne caddesinden ordu caddesine girerken
    izmirin en büyük ariston servisi var: teknoser ısıtma

içinize sinmiyorsa ariston almayın

ben bu yaz aileme 3 veya 4 tane ariston clas premium kombisi almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Aralık 2011; 15:15:08 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Agamemnonnn

Sevgili @intererdem , evvela ilgilenip cevap yazdığın için teşekkür ederim. İkincisi verilen fiyatların en sonunda toplamda yapılan kalem iskonto bedeli 461.03. Ben sorduğumda peteklerin bana maliyetlerinin 120 civarında olduğunu söylediler. Ki yaptığım toplam iskontonun sonucunda bu çıkıyor. Ya da ben yanılıyorum. Kusura bakmayın mevzuyu ikinci kere açıyorum ama benim hesabımda mı bir yanlışlık var? Yani petekler dediğiniz gibi 200 tl ye mi denk geliyor. Bir daha bakarsanız çok sevinirim. Saygılar.

Ayrıca Donanımhaber ailesine de çok teşekkür ederim.

Evet dediğiniz doğru iskontoya dikkat etmemiştim. İskontonun hepsini peteklerden düşersek kdv dahil 132 TL civarına gelir buda uygun bir fiyat..

Hayırlı olsun..

Çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. İlginiz için ayrıetten teşekkürler. Saygılar.

• Bir kere ürün kataloglarında ne bir servis ismi var ne Ariston un numarası. Bulundugum ildeki Ariston servisi detam bir fiyasko Sırf moda olsun diye bir bayan oturtmuşlar başına ne sorsam bilmiyorum diyrlar. Kutudan şu çıkıyormu bilmem servisi nasıl uzatırız bilmem. Ben ürünü aldıgımda bir parçasında sıkıntı vardı gittim degiştirmeye dediler bana sen evine git biz gelince bakacaz. Yav bak dedim montaj olduktan sonra neyini degiştireceksin dedi sıkıntı yok. Montajı cartı curtu oldu geldiler bu parça niye takılmamış diyorlar dedim parça kırık geldim yenisini vermediniz. Dedikleride şu bu zamandan sonra parça takılmaz yerine. Yani diyecegim Ben servisi begenmedim ama Kombi sessizlik ve performans bakımından iyi.
  • quote:

annem bosch markasına güvendiği için ariston class premium değil de bosch classic condense alalım diyor..500tl civarı fark var..içine sinmediğini söylüyor markaya bakınca...öyle bir şüphe oluşmasında haklı mı?

şu an aynı binada nitromix yine benim düzelttiğim bosch cc den %5 civarı az yakıyor, bir de kullanma paneli bosch da biraz eski teknoloji, örneğin düğmeleri çevirince derece hareket etmiyor yani kaç dereceye ayarladığımızı anlayamıyoruz, büyük olması da başka bir hantal durum, ama buzdolabını iyi yapıyor diye alınıyorsa hayırlı olsun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 17 Aralık 2011; 20:27:26 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Kombi ve petek alacağım. Birkaç bayiden ve merterdeki demirciler sitesinden fiyat aldım. Lütfen bana verilen meblağlar hakkında yardımcı olabilir misiniz? Verilen meblağlar iyi mi yoksa aynı malı daha ucuza bulabilir miyim?

D.döküm 600X1200 Plus Radyatör (2) adet........................2.40 m.tül .........................406.70

D.döküm 600X1000 Plus Radyatör (2) adet........................2 m.tül..............................338.92

D.döküm 600X1800 Plus Radyatör (1) adet........................1.80 m.tül..........................291.52

900x600 PKKP Radyator /ECA (2) Adet........................1.20 m.tül..........................257.04
    ..
    Havlupan 50/70 Krom Piyasa (1) adet................................................................63.56

RV 2-1/2 Eca köşe rady. Vanası 16 adet................................................................94.92

Confeo her. *plus* 20.000 kcal 1 adet................................................................1.033.90

TOPLAM .........................................................................2.486.56
    İskonto Tut .....................................................................17.00
    Kalem İskonto ................................................................461.03

Ara Toplam ....................................................................2008.53
    Kdv %18 ....................................................................361.53

Genel Toplam ............................................................2.370.06

Not: Nakliye onlara ait. Ödeme peşin para ile yapılacak. Montaj dahil değil.

Sizden ricam bu listeye göre verilen fiyatlar uygun mu değil mi?

Kombi fiyatı normal 1220 TL

Radyatörlerin metresi 200 TL ye geliyor fiyatları fazla gibi normalde peşin metresi 150 TL ye rahat alınır.

Sevgili @intererdem , evvela ilgilenip cevap yazdığın için teşekkür ederim. İkincisi verilen fiyatların en sonunda toplamda yapılan kalem iskonto bedeli 461.03. Ben sorduğumda peteklerin bana maliyetlerinin 120 civarında olduğunu söylediler. Ki yaptığım toplam iskontonun sonucunda bu çıkıyor. Ya da ben yanılıyorum. Kusura bakmayın mevzuyu ikinci kere açıyorum ama benim hesabımda mı bir yanlışlık var? Yani petekler dediğiniz gibi 200 tl ye mi denk geliyor. Bir daha bakarsanız çok sevinirim. Saygılar.

bunlar toptan fiyat ve daha ucuzu zaten olmaz, demirciler sitesi ana dağıtım merkezi dir, Türkiyenin, o kombi, bykımbi, ıvırzıvır kombi gibi internet sitelerindeki adamların hemen hepsi demirciler sitesindedir zaten, katreden aldınız heralde hayırlı olsun.... keşke rv2 yerine GK vana ve dönüşlere de reglaj alsaydınız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

Benim kombi almak için önerebileceğim bir site var.Lakin ben cesaret edip internetten almadım fimayı bilmiyordum atladım aracıma kırklarelineden taaa ataşehire gittim adamları gördüm Allah razı olsun yardımcı oldular adam gibi adammışlar özellikle emir bey çok ayrdımcı oldu.ben reklam yapmıyorum gittim gördüm aldım faturasıda elimde reklam yapıyorsun diyen varsa ispatlarım.Ben nitromix aldım ellerinde bol miktarda özellikel depoda ariston vaillant demirdöküm gördüm en çokta ariston vardı her halde çok satılıyor veya başka bir açıklaması var sormak aklıma gelmedi.

kombipazar.com site güvenilir bir site Emir beyi isteyin telefona
    Ben nitromixi 1520 tlye bonusa 12 taksitle aldım ben tecrübe edindim sizlede paylaşmak istedim.Bilgilerinize

Donanımhaber sitesinden telefonunuzu aldım diyede özellikle belirtin

Montaj yapıldımı kullanıyormusunuz.

yok montaj henüz yapılmadı gazdaşın keyfini bekliyoruz .1 ayı bulacak her halde bağlanması.edirne demirdöküm bayisinde peşin 2000 taksitli 2200 tl deyince nitromiksi 2 gün sonra soluğu istanbulda aldım, kaptım kombiyi geldim.3 metre baca uzatması ve 5002 oda termostatı aldım

• quote:

Sağladığı faydaya göre fiyatı en uygun kombi olarak Bosch Classic Condense öneririm tabi ki. Ancak fiyatı daha ucuz diye Ariston Clas Premium da tercih edilebilir. Uzun vadede kullanıldığını düşürsek bu fark kombide çok önemli olmayabilir. Bence Annenizin de gönlü olsun.
    Diğer alternatif markalara göre en verimli kombilerden olduğuna rahatlıkla emin olabilirsiniz. Burada aldırdığımız ve kullanan arkadaşlarımız da yorumlarında bunu açıkça ifade ediyorlar. Modülasyonlu oda termostatı FR 10 modelini de 130 TL ye alın tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Kombi ve petek alacağım. Birkaç bayiden ve merterdeki demirciler sitesinden fiyat aldım. Lütfen bana verilen meblağlar hakkında yardımcı olabilir misiniz? Verilen meblağlar iyi mi yoksa aynı malı daha ucuza bulabilir miyim?

D.döküm 600X1200 Plus Radyatör (2) adet........................2.40 m.tül .........................406.70

D.döküm 600X1000 Plus Radyatör (2) adet........................2 m.tül..............................338.92

D.döküm 600X1800 Plus Radyatör (1) adet........................1.80 m.tül..........................291.52

900x600 PKKP Radyator /ECA (2) Adet........................1.20 m.tül..........................257.04
    ..
    Havlupan 50/70 Krom Piyasa (1) adet................................................................63.56

RV 2-1/2 Eca köşe rady. Vanası 16 adet................................................................94.92

Confeo her. *plus* 20.000 kcal 1 adet................................................................1.033.90

TOPLAM .........................................................................2.486.56
    İskonto Tut .....................................................................17.00
    Kalem İskonto ................................................................461.03

Ara Toplam ....................................................................2008.53
    Kdv %18 ....................................................................361.53

Genel Toplam ............................................................2.370.06

Not: Nakliye onlara ait. Ödeme peşin para ile yapılacak. Montaj dahil değil.

Sizden ricam bu listeye göre verilen fiyatlar uygun mu değil mi?

Kombi fiyatı normal 1220 TL

Radyatörlerin metresi 200 TL ye geliyor fiyatları fazla gibi normalde peşin metresi 150 TL ye rahat alınır.

bunlar toptan fiyat ve daha ucuzu zaten olmaz, demirciler sitesi ana dağıtım merkezi dir, Türkiyenin, o kombi, bykımbi, ıvırzıvır kombi gibi internet sitelerindeki adamların hemen hepsi demirciler sitesindedir zaten, katreden aldınız heralde hayırlı olsun.... keşke rv2 yerine GK vana ve dönüşlere de reglaj alsaydınız

Sayın Biray Bey. Merhaba. Evvela mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca Rv2 yerine GK vana ve dönüşlere de reglaj alsaydınız demişsiniz. Şu an daha almadım. Pazartesi alacağım inşallah. Yani hâla zamanım var. Eğer zamanınız varsa iki şey soracağım: (Tavsiye ettiğinize göre daha iyilerdir yazılanlardan ama) Ne farkı var bunların benim yazdıklarımla? İkincisi fiyat farkları çok mudur? Son olarak da: Beğendiğim kombi iyi midir? Tavsiye eder misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: remurat
    Teşekkür ederim Kardeşim, az önce tekrar baktım mesela 42 dereceye ayarladığımda 47 dereceye kadar ısıtıp alev sönüyor sonra dediğin gibi sua ddevir daim yapıyor bir müddet en son o da duruyor kombi sessizleşiyor bu arada ekranda görünen derece 29 bazen de 30 da kalıyor ve bu derece de tekrar bir müddet sonra aley devreye girip suyu yeniden ısıtmaya başlıyor 40 dereceye ayarladığımda da 27 dereceye kadar iniyor acaba size zahmet olmazsa hangi derecede tekrar devreye girdiğine bakıp bildirebilir misiniz? Eğer sizin ki de aynı ise demekki çalışma sistemi buymuş diyeceğim yoksa boşu boşuna servis çağırmayayım acaba bunun bir ayar mı oluyor?
    Tesisatı kombiyi takan ustaya kontrol ettirdim bir sıkıntı yok dedi havalarına da baktık sıkıntı yok sadece petekler ince kompakt gerçi buradaki herkesin böyle ev yalıtımlı yani alırken bize öyle dediler...Vaillant kombi kullanan arkadaşların bazısı 35 33 de ısındıklarını hatta peteklerin sıcak olduğunu söylüyorlar ancak bizim petekler ancak 40 da biraz olsun ılık oluyor oda suyu ilk ısıtıp gönderdiği anda bu bekleme modunda oldukça soğuyor...40 derecede o ısıyı yakalıyorsanız çok iyi dediğim gibi evy yalıtımlı olmasına rağmen ancak 45 dereceyi geçince biraz olsun ısıyı hissediyoruz...ayrıca uzman veya tecrübeli olmadığımdan sorunuza cevap veremeyeceğim...inş. bilenler cevaplar...

tamam kardeşim tam olarak kaç c de devreye giriyor takip edip sana bilgi vericem hatta msj atarım merak etme dediğim gibi 40 c de petekler fena ısınmıyor evde her yer 23 c hatta şu havalarda 24 c çünkü gece eksi derece yok 10 gündür. eksi oluncada örnek bi ara eksi 5 ti dışarsı ev 22.9 oluyor he şu var uzak olan odanın petek altları üst gibi değil ama yinede sıcak. buda normal çünkü 40 c de anca bukadar ısınır. örnek, 45 c de denedim tam ısınıyor. artı evet petekler soğumadan devreye girmekte kombi şuda var benim petekler eski tip demirdöküm baya ağır eni boyu baya büyük, sadece mutfaktaki yeni tiplerden ama oda soğumuyor 40 c de. diğerleri döküm olduğu için geç ısınsada bir ısındımı soğumak bilmez kombi yandığı müddetçe bu 40 c de olsa. benim tahmini fikrim senin petekler ince tip demişsin ondanmı soğuyor acaba yani su alma kapasitesi az ise soğuyabilir tabi uzman değilim bu konuda ama olabilir bu dediğim istersen uzman işi bilen bir kombi satan bayiye yada tesisat döşeyene danış ince petekten yapma ihtimalini. sorma üstatlar sanırım vailant kullananlara kızmışlar heralde ki hiç cevap vermiyorlar bugunlerde bize 3 kez sorduğum halde neyse sağlık olsun umarım sana bir bilgi verirler birde evet vailant kombinin çalışma şekli örnek 40 c de 45 c ye kadar çıkıp duruyor yani fark 5 c. 42 c de 47 c de durması doğrudur neyse ben tam bakıp sana bilgi veririm 33 c de devreye girdiğini hatırlasamda yanllış olabilir iyice bakıp bilgi veririm merak etme şunuda unutmadan belirteyim 35 c de ısınıyorum diyen bence abartmış ben denedim 35 c de petekler ılık oluyor sadece çalıştığı an dokunursan biraz sıcak oluyor atmasınlar bence hele 33 hiç olmaz

EDİT: evet kardeşim az önce baktım 40 c de ayarllı kombim ve tam 33 c ye düşünce devreye girip 45 c ye kadar çıkıp duruyor hatta 33 c deyken peteklere baktım ılıktan biraz fazlaydı. yani sonuçta senin 27 ila 29 c de davreye giriyorsa bi gariplik var. acaba kombin içerdede ondanmı bu fark? bilemem ama petekleerinin soğumaması lazım birde filitrelerini temizlet oda yapabiliyormuş yani kombinin altındaki borularda takılı olan alt resimdeki işaretli olanlar filitre.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim, sizin ki normal o zaman sanki ilk takıldığında bizimki de 7 derece farkla çalışıyordu eski kombim 5 derece farkla çalışıyordu ama şuan 42 yaptım yine 29 derecede devreye giriyor 40 derece de iken 27 derecede devreye giriyor sanırım bir ayar bozukluğu olabilir servis çağırsam iyi olacak vaillant'ın sitesinden yazdım ama cevap gelmeyecek gibi boşu boşuna servis çağırmayayım diyordum ama sanırım sizinkine göre bayağı fark var neredeyse 5-6 derece..
    kombinin içeride dışarıda olması farketmemesi lazım gibi geliyor bana sonuçta ayarlanan dereceye suyu ısıtması lazım belirlenen değerin altında inince de tekrar devreye girmesi lazım...
    Filtrelerin tıkalı olduğunu zannetmiyorum kombi yeni takıldı 1.5 ay ancak oldu bağlantı boruları da yenilendi, peteklerin ters bağlantı olup olmadığını montajı yapan usta kontrol etti sıkıntı yok dedi...
    Bugün kullanma kılavuzuna baktım konuyla ilgili tek kelime edilmemiş birkaç kez reset tuşuna bastım ama değişen birşey olmadı...Vaillant kullanan ve bu konuda uzman olan birisi yok sanırım ki cevap veren olmuyor acaba herkes de mi aynı?
    İlginiz ve resim için tekrar çok teşekkür ederim...

• selam gecen aksam bir yardım istedik ama cvp veren olmadı:d arkadaslar konu acildir.lutfen dogru bilen bir arkadas cevalarsa makbule geçer.

kombiyi 1 in uzerinde calıstırınca odalar inanılmaz ısınıyor.
    oturdugum o da ve banyodaki havlupan hariç tümünü kapatıp 1 tur actım( bunun için yarım tur açman yeterli diyenler var?)
    ama buna ragmen oturdugum ve uyudugum oda alev alev ...cok sıcak

bunları kıssam mı? kısarsam ne kadar kısmalıyım.

kombimi termostatsız olarak daha tasarruflu nasıl kullanabilirim?
    kombiyi 1 de calıstırınca petekler soguyor.1 in ustunde oda yanıyor ne yapmalıyım?

bu arada bu aksam kombi dolabının içinde gaz kokusu vardı.igdası aradık 1 yetkili geldi gaz kacagı var dedi.kacak yeri boru.iyi sıkılmamıs dedi.ve kapattı kombiyi.
    yarında tesisatcım gelemicekmiş.ev tekrar sogucak diye kombiyi actık.kombi balkonda bu arada.acık alanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW

hangisini seçmeli artıları eksileri nelerdir?

Ben Eca kulanıyorum ve tanıyorum kalitesi konusunda garanti veririm ısıtma ve yakıttan memnun kalırsınız.

Ariston kombinin artısı var program saati termostatsız kullanım için en ideal kombilerden biri programlamaya göre yanar termostattan daha iyi verim alırsınız. Bu kombinin eksi yönü içinde plastik malzeme çok kullanılmış diye belirtilmişti burda.

Sen olsan hansini alırsın dersen kalitesine güvendiğim için Eca alırım derim ama bir yandanda program saati beni cezbeder bende ikilemde kalırım

Arkadaşlar

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW dışında bütçeme uygun Buderus Basic Plus GB012 Yoğuşmalı Kombi 27,2 kw modeli var Ariston ve ECA 'ya karşı Buderus mu tercih edilir.Ev: ara dubleks net 140 m2 3+1 yalıtımlı güneydoğu cephe 9.5 m 60*10 petek + havlupan

3 kombi arasında son tercih buderus gb012 olmalı
    bu kombi condense yoğuşmalı olduğu için

ariston genus premium

* Frekans kontrollü (tam modülasyonlu) fan,

* Hem kullanım suyu hem de kalorifer suyu ısıtmasında kademesiz modülasyon özelliği

* Oda sıcaklığına göre modülasyon yapar: Ariston Modülasyonlu oda sensörü aracılığıyla

* Modülasyon aralığı çok geniş:%20 - %100

kombinin üstünde türkçe çok fonksiyonlu lcd ekranı var.bu ekran üzerinden bir çok işlem yapabiliyorsunuz

otomatik su doldurma özelliği var

hem eca confeo premix hemde ariston genus premium ,ingilterede sedbuk testlerine girip %90 verimlilik alarak sedbuk a belgesi aldılar

eca confeo premix,kendini kanıtlamış premix yoğuşmalı bir kombidir

genus premium daha donanımlı bir kombi,ama performans olarak her iki kombinin aynı seviyelerde olduğunu söyleyebilirim
    test sonuclarıda aynı sonucu çıkartıyor

her iki kombiden hangisinin servisi daha iyiyse,evinize daha yakınsa bence onu seçin:uzun vadeli düşünmek lazım,her kombi bozulabilir

donanım istiyorsanız genus premium

yerli yedek parça avantajı istiyorsanız confeo premix

Kombiyi internetten almayı düşünüyorum güvenilir bir site tavsiye ederseniz sevinirim. Cevap için tşk.

önereceğim bir site yok
    bu forumda genelde

www.kombitoptancisi.com

www.kombi.com

www.bykombi.com

gibi siteler öneriliyor.isterseniz bu sitelerdeki telefonları arayıp bilgi alabilirsiniz

Sayın disintegration, öncelikle ilginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Tavsiyeniz doğrultusunda bugün bir ariston bayisinden Genus Permium 30 KW için 2100 TL + 150 TL montaj olarak pazarlık yaptık. Ancak tarifim üzerine bayideki arkadaşlar 24kw lik modelinde evim için yeterli olabileceğini söylediler. Ancak riske girmek istemyorum 24 KWlik yeterli olsa bile 3o KW lik alırsam ortalama %kaç fazladan yakıt harcayacaktır? (iki kombi arsında 150 TL fiyat farkı var çok da önemli değil) ayrıca her iki kombinin pompasının aynı olduğu söylendi, bu konuda bilginiz varmı?

Tşk.

• Arkadaşlar 1000-1300 arası kombi önerisi alabilir miyim?
    Ayrıca evin bütün peteklerini değiştiriyorum. Petek marka cins vs önerisi?
    Son olarak Ank.da iş yapan ya da tanıdığı olan kombi ve petek alabileceğimiz güvenilir bir yer biliyor musunz? Ya da aranızda böyle birisi var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaletmavisi

selam gecen aksam bir yardım istedik ama cvp veren olmadı:d arkadaslar konu acildir.lutfen dogru bilen bir arkadas cevalarsa makbule geçer.

oturdugum o da ve banyodaki havlupan hariç tümünü kapatıp 1 tur actım( bunun için yarım tur açman yeterli diyenler var?)

kombiyi 1 de calıstırınca petekler soguyor.1 in ustunde oda yanıyor ne yapmalıyım?

bu arada bu aksam kombi dolabının içinde gaz kokusu vardı.igdası aradık 1 yetkili geldi gaz kacagı var dedi.kacak yeri boru.iyi sıkılmamıs dedi.ve kapattı kombiyi.
    yarında tesisatcım gelemicekmiş.ev tekrar sogucak diye kombiyi actık.kombi balkonda bu arada.acık alanda.

Sizin en kolay çözümünüz oda termostadı olur başka bişeyle uğraşmayın bence. Birde gaz kaçağı olan bir yerde kombiyi çalıştırmakla iyi etmemişsiniz. Lütfen kapatın.

• Arkadaşlar Bosch Classic Condense +Fr 10 oda kumandası nı en sonunda aldım daha fazla kafa karıştırmaya gerek yok , 4 adette siemens TE tipi termostatik vana aldım yanlız bu vanalardan anlayan 3 tanesi 1. resimdeki gibi 1 tanesi 2. resimdeki gibi 2 tırnagın arasına girmiş ben diğer 3 ünü tırnak arasına alamadım termostatik vanamı arızalı yoksa bir yöntemimi var görseller ektedir demek istediğimi resimler daha iyi anlatacak,

2. Olarak ise yoğuşmalı kombi salı günü mutfağa bağlanacak ,kombi direk dış cephenin yanına takılacak burada baca uzunluğunu uzun bırakmakmı yoksa kısamı bırakmak önemli hem eğim olarak hemde baca uzunluğu atıyorum bacadan uzaklık 50 cm - 1m olacak vs.

• quote:

selam gecen aksam bir yardım istedik ama cvp veren olmadı:d arkadaslar konu acildir.lutfen dogru bilen bir arkadas cevalarsa makbule geçer.

Daha geniş bilgi vermelisiniz, 1 de soğuyor 1.in üzerinde çok ısınıyor dediğiniz kaç derece kombi kaça kadar yanıp kapanıyor kaça düşüyor, ikisinin arası bir ayar yokmu, çok ısınıyor dediğinizde ev kaç derece oluyor. Bir odanın peteğini kısarsanız sıcaklık diğerine hücum eder kombiden kısılmalı..

Gaz kaçıran kombiyi tekrar çalıştırmak iyi cesaret... su kaçağı değil bu..
    ev çok ısınıyormuş kombi çalışana kadar soğuğun tadını çıkarın bence.

• kombi servisi dogalgazı acarken havasını almak için vanayı gevsetiyormus yani sadece kombiye giriş vanasında kaçak varmış.kombi tamamen evin dısında balkonda kabin içinde kabin altta ustten hava alıyor.hava sirkülasyonu tam.
    yani kıs günü gece gece usumek istemiyoruz ayrıca daireyi 2 gundur ısıtıyorum.o kadar metrekup yaktım.kapatmıcam.yarın oglen kapatırım bir süre akşam açarım yine.
    dairede gaz kokusu yok.

ben kiracıyım arkadas.termostat alamam.benim ogrenmek istedigim sey kombiyi 1 ve 1 in altında calıstırınca petekler soguyor.1in az ustunde ise çok sıcak oluyor.nasıl verimli kullanayım.bu kadar ısınmasını istemiyorum .peteklerin hepsini kapatıp bir tur acsam mı? oturdugum o da dahil.yoksa yarım tur mu acsam.petekleri bu sekilde kullanırsam 1 in az ustunde sarfiyatım azalır mı?yoksa aynı mı kalır.ben sarfiyatı dusurmek cabasındayım.zaten en 1in az ustunde daire alev alev yanıyor?

(bizim peteklerin boruları sag-sol alttan.çapraz dgl.biri alttan biri ustten dgl.karsılıklı olarak alttan.bu sorun yaratır mı sarfiyatı arttırır m
    ı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172
    hayırlı olsun arkadaşım aynı kombi bendede var ama dediğin gibi petekler soğuyana kadar bekleyip çalışmıyor yani soğumadan çalışmaya başlıyor ben 40 c de yakıyorum 45 c ye çıkıp duruyor aynı dediğin gibi biraz pompa çalışıp tamamen susuyor ama petekler dediğin gibi soğmuyor. senin petekler yenimi yada eskise temizlettin mi? veya havaları alındımı? çünkü ben 40 c de yaktığım halde petekler soğumadan kombi çalışıyor ve sanırım 33 c civarına düşünce devreye girmekte kombi. birde şu var ev yalıtımlı benim buda etkili olabilir ama dediğin gibide çok soğumadan çalışması gerek,bende öyle çünkü artı kombi balkonda. acaba senin tesisattamı sorun var desem ama ilk kombin ısıtıyor demişsin sanırım neyse istersen servise bir danış. birde bende garip bi durum oluyor 5 gündr bazen lcd ekran mavi ışık kendiliğinden yanıp sonra sönüyor buraya sordum bunu bilen çıkmadı sanırım çünkü cevap gelmedi neyse bu arada 2. faturam iyi geldi 147 civarı ve süreklii yanan kombi 40 c de ve ev 23 c en az 22 c. yani bana iyi geldi ilk faturam 167 tl idi çünkü demekki sabit ısıda hep yanarsa tasarruf oluyormuş üşümeden ve kafayı da üşütmeden artı yalıtım şart diyorum ve şahsi fikrim artı şahit olduklarımla beraber evde yokum kısayım tasaruf ollsun diye bir olay yok bence çünkü sabah çıkarken kısıpta akşam eve gelince yükseltenllerin benden çok yaktığına şahitim hatta gece yatarken bile kısanlar benden çok yaktılar aynı site aynı yalıtımla sen yinede bozma moralini seçtiğin kombi çok iyi ben şahitim son olarak zahmet olmazsa fikir istiyorum her uzmandan veya tecrübeliden bu faturaya göre ben termostat almalımıyım? teşekkürler.

Kombiyi bu şekilde kullanmak benim savunduğum bir olay evi sıcak tutmak ocaktaki çaydanlığa benziyor kısık ateşte sürekli yanması gibi.. ama bir ısıtıp bir soğutmak hem sağlıksız hem aynı veya fazla yakıt..

Böyle ısınmaya bu fatura süper ve iyi bir örnek herkes denemeli bu olayı... 194 m3 / 26 gün = 7,5 m3 çok iyi

• quote:

kombi servisi dogalgazı acarken havasını almak için vanayı gevsetiyormus yani sadece kombiye giriş vanasında kaçak varmış.kombi tamamen evin dısında balkonda kabin içinde kabin altta ustten hava alıyor.hava sirkülasyonu tam.
    yani kıs günü gece gece usumek istemiyoruz ayrıca daireyi 2 gundur ısıtıyorum.o kadar metrekup yaktım.kapatmıcam.yarın oglen kapatırım bir süre akşam açarım yine.
    dairede gaz kokusu yok.

ben kiracıyım arkadas.termostat alamam.benim ogrenmek istedigim sey kombiyi 1 ve 1 in altında calıstırınca petekler soguyor.1in az ustunde ise çok sıcak oluyor.nasıl verimli kullanayım.bu kadar ısınmasını istemiyorum .peteklerin hepsini kapatıp bir tur acsam mı? oturdugum o da dahil.yoksa yarım tur mu acsam.petekleri bu sekilde kullanırsam 1 in az ustunde sarfiyatım azalır mı?yoksa aynı mı kalır.ben sarfiyatı dusurmek cabasındayım.zaten en 1in az ustunde daire alev alev yanıyor?

(bizim peteklerin boruları sag-sol alttan.çapraz dgl.biri alttan biri ustten dgl.karsılıklı olarak alttan.bu sorun yaratır mı sarfiyatı arttırır m
    ı?

Eğer ayarla dereceyi ayarlıyamıyorsanız dediğinzden başka çare görünmüyor petekleri kısın ama 1-2 tanesi tam açık kalsın.. Yada basit bir termostat dicem ama oda en aşağı 150 tl malolur. Tüketim ne kadar yazmamışsınız. Eski mesajlarınıza baktım Bosh kombi almışsınız dereceleri yazmadığınıza göre gösterge yok...

Bu sözlerim size değil lütfen yanlış anlamayın forumda bosh düşmanı gibi oluyorum ama dedemden kalma kombilerde bile gösterge var iken bu marka neden gösterge koymaz acaba çok mu zor acaba çinli bir köylü bunu 3-5 kuruşa yapardı.

• quote:

quote:

kombi servisi dogalgazı acarken havasını almak için vanayı gevsetiyormus yani sadece kombiye giriş vanasında kaçak varmış.kombi tamamen evin dısında balkonda kabin içinde kabin altta ustten hava alıyor.hava sirkülasyonu tam.
    dairede gaz kokusu yok.

ı?

Eğer ayarla dereceyi ayarlıyamıyorsanız dediğinzden başka çare görünmüyor petekleri kısın ama 1-2 tanesi tam açık kalsın.. Yada basit bir termostat dicem ama oda en aşağı 150 tl malolur. Tüketim ne kadar yazmamışsınız. Eski mesajlarınıza baktım Bosh kombi almışsınız dereceleri yazmadığınıza göre gösterge yok...

Bu sözlerim size değil lütfen yanlış anlamayın forumda bosh düşmanı gibi oluyorum ama dedemden kalma kombilerde bile gösterge var iken bu marka neden gösterge koymaz acaba çok mu zor acaba çinli bir köylü bunu 3-5 kuruşa yapardı.

derece gosteriyor.arkadasım.50 derece.daha detaylı not aldım yarın yazarım.

burda 3 oda var.4 petek var.ve banyoda havlupan var

oturdugum ve uyudugum odadaki acık.diger 2 kombi tek tur acık.havlupan acık.

oturdugum oda da 1 160 lık 1 80 lik petek var acaba 80 liğide tektur mu kapasam yada komple mi kapasam

gercekten cok ısıtıyor.inanamıyorum bu kadar ısıtmasına:D 1.de calıstırınca soguması ne alaka acaba 1in biraz ustun de de bu kadar cok ısıtması?

- petekleri kapasam yarım tur acamaya gore yakıt sarfiyatım artar mı.

• 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.