Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (811. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: hacitalip

İyi gunler,

Evim İstanbul sisli’de bahce katı, 2 cepheli ve mantolamasız. Salonda yani bir cephesinde ısıcamlı pimapen kış bahcesi var. Kombi tesisati ilk kez dosenecek.

Oncelikle asagidaki olculu odalara ne kadarlik petek taktırmalıyım?
    Oda olculeri:
    Salon: 5.7x4.6
    1.Oda: 6x3.8
    2.Oda: 3.7x2.3
    Mutfak: 4x3 (bir cephesi acik, salona açılıyor)
    Antre: 6x1.6
    Banyo: 2.4x2.2

Ve, kombi olarak basta Ariston Genus Premium 24 FF almayı dusunuyordum, ama anladıgım kadarıyla Ariston Clas Premium 24 FF ile aralarindaki en buyuk fark Genus’un paneline yerlesik oda termostatı gibi geldi bana.

Sizce;
    - Harici oda termostatı almadan Ariston Genus Premium 24 FF yeterli olur mu ? (kombi balkona takilacagi icin oda termostatını kullanmak sorun olur mu)
    - Yoksa, Ariston Clas Premium 24 FF ve Ariston RS WS Kablosuz modülasyonlu oda termostatı veya Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı alıp, ikisini beraber kullanmak daha efektif olur mu?

Cevaplayan herkese simdiden tesekkurler.

ariston genus premium da
    artı özellik olarak:

1)kombinin üstünde haftalık program saati var
    2)kombide otomatik su doldurma özelliği var
    3)kombinin üstündeki ldc ekran daha büyük ve daha foknsiyonlu,kombinin üstünde çeşitli işlemler yapabiliyorsunuz

bu 3 tane özellik sizin için önemliyse genus premium alın

yok önemli değilse clas premium alın
    aradaki fiyat farkıyla da modülasyonlu digital oda termostadı alın,termostat bedavaya gelmiş olur

sonucta clas premium ve genus premium teknik olarak aynı özelliklerde
    performans+gaz yakıtı

eğer sıfır kalorifer tesisatı yaptıracaksanız
    oksijen geçirgenliği az olan boru cinslerini seçin: bakır boru,deliksiz alüminyum folyolu boru...gibi

petek markası: demirdöküm plus

kombiyi balkona monte edecekseniz,kablolu modülasyonlu digital oda termostatı taktırın.ikide bir de balkona gidip kombiye müdahele etmek zorunda kalmazsınız

cevap icin tesekkurler.

class premium + kablolu oda termostatı kafama daha cok yatıyor.

petek uzunlukları icin bir oneride bulunabilir misiniz
  • quote:

quote:

quote:

İyi gunler,

Evim İstanbul sisli’de bahce katı, 2 cepheli ve mantolamasız. Salonda yani bir cephesinde ısıcamlı pimapen kış bahcesi var. Kombi tesisati ilk kez dosenecek.

Oda olculeri:

Ve, kombi olarak basta Ariston Genus Premium 24 FF almayı dusunuyordum, ama anladıgım kadarıyla Ariston Clas Premium 24 FF ile aralarindaki en buyuk fark Genus’un paneline yerlesik oda termostatı gibi geldi bana.

Sizce;
    - Harici oda termostatı almadan Ariston Genus Premium 24 FF yeterli olur mu ? (kombi balkona takilacagi icin oda termostatını kullanmak sorun olur mu)
    - Yoksa, Ariston Clas Premium 24 FF ve Ariston RS WS Kablosuz modülasyonlu oda termostatı veya Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı alıp, ikisini beraber kullanmak daha efektif olur mu?

ariston genus premium da
    artı özellik olarak:

3)kombinin üstündeki ldc ekran daha büyük ve daha foknsiyonlu,kombinin üstünde çeşitli işlemler yapabiliyorsunuz

aradaki fiyat farkıyla da modülasyonlu digital oda termostadı alın,termostat bedavaya gelmiş olur

performans+gaz yakıtı

oksijen geçirgenliği az olan boru cinslerini seçin: bakır boru,deliksiz alüminyum folyolu boru...gibi

kombiyi balkona monte edecekseniz,kablolu modülasyonlu digital oda termostatı taktırın.ikide bir de balkona gidip kombiye müdahele etmek zorunda kalmazsınız

cevap icin tesekkurler.

evinize gelme şansım yok
    yazdıklarınıza göre evinizin ısıtma alanı yaklaşık 85 m2 çıkıyor
    evdeki ısı kayıplar için bir mühendislik firmasından hizmet almanız gerekir
    ama petek boyunu 7 metreden aşağı tutmamanızı öneririm
    yoğuşmalı kombi alacağınız için petek boyları,normal ölçülere göre biraz daha fazla olması gerekir
    çünkü yoğuşma için kazan sıcaklığının 55c ve altında olması gerekir

clas premium + modülasyonlu digital oda termostadı bence de iyi tercih

%20 - %100 çok geniş modülasyon aralığı .bu kombi modülasyonun kralını yapar
    kullanım suyu ve kalorifer suyu ısıtmasında kademesiz modülasyon yapar

yalnız termostatı kablosuz almayın.bazen çekemeyebilir.kablolu daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Aralık 2011; 16:39:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELECTRIFY

Merhaba,

Kombi yerimiz salonda olduğu için öncelikli olarak sessiz ve büyük olmayan, ince bir kombiye ihtiyacımız var. Bu konudaki tüm sayfaları okuyabilmek mümkün değil doğrusu. 1400-1500 TL civarında hangi kombiyi önerirsiniz acaba ? Belirttiğim gibi önceliğimiz sessiz ve ince olması.

Teşekkürler.

incelik konusunda bişey diyemem
    sonucta kombiler ölçüleri arasında fazla fark olmuyor.

yoğuşmalı kombiler daha enli oluyor
    eşanjörleri daha büyük olduğu için

ama sessiz kombi istiyorsanız
    ariston ve bosch kombileri öneririm
    ürün broşürlerinde de zaten bu özellikleri vurgulanır

http://www.ariston-tr.com/Resimler/SiteIcerik/Genus_20090622_165448.pdf

http://www.bosch.com.tr/content/language1/downloads/CLASSIC_PLUS%282%29.pdf
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi gunler,

Oda olculeri:

Sizce;

ariston genus premium da
    artı özellik olarak:

performans+gaz yakıtı

cevap icin tesekkurler.

evinize gelme şansım yok
    yoğuşmalı kombi alacağınız için petek boyları,normal ölçülere göre biraz daha fazla olması gerekir

cevabınız icin tesekkurler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi gunler,

Oda olculeri:

Sizce;

ariston genus premium da
    artı özellik olarak:

performans+gaz yakıtı

cevap icin tesekkurler.

evinize gelme şansım yok

cevabınız icin tesekkurler

bişey değil
    hayırlı olsun
  • quote:

İyi gunler,

Oda olculeri:

Sizce;

bende ariston clas kombi ve general ht 300 set kablosuz oda termostatı var, 1 yıldır kullanıyorum.
    bence oda termostatı al ve mümkünse kablosuz olanı tercih et. çünkü odalar arası mutlaka derece farkı olacaktır. bulunduğun odada kullanabilmek için kablosuz olanı tercih et.
    1 yıldır kullanıyorum oda termostatının vericisi ile alıcısı arasında çekmeme diye bir problem yaşamadım. bende ki on/off oda termostatı. modülasyonluları daha iyi anlatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper77 -- 15 Aralık 2011; 17:09:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: isobay

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: isobay

Üstadlar Merhaba,

Bu ölçülere göre petek boylarım sizce yeterli mi? Yoğuşmalı kombi takıtıracam. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Hangi il, kaçıncı kat (zemin, 1. kat, son kat, ara kat), cephe... Bunlar olmadan yorum yapmak doğru değil. Tabi yalıtım durumu, dış cephe, pencere-balkon kapısı yalıtımı vb de önemli.

İstanbul/Halıcıoğlunda ev. Bina 4 katlıdır. Daire 3. katdadır. Yani ara katda. Binanın ısı yalıtımı yok. Ama 2012 yazında yapılacak. Camlar çift camlı plastik pencere. Daire kuzey cephe ve güney cepheli. Yatak odasında büyük bir balkon var.

Salon, mutfak benim hesabıma uygun. Çocuk ve ebeveyn yatak odası sanırım kuzeyde kaldığından biraz yüksek belirlenmiş, iyi de yapılmış. Koridora her tesisatçı öneride bulunmaz. Oysa ki koridor eve giren soğuğun ilk karşılandığı bölüm. Burada petek olması, ev ısısını istediğiniz düzeye kolay getirebilmeniz için iyi. Bence işten kaçmayan biri. Bu arkadaşa yaptırabilirsiniz.
    Kombilere gelince, sırasıyla;
    premix (tam) yoğuşmalılardan; Bosch Classic Condense 22 kW, Ariston Genus Premium 24 kW, Ariston Clas Premium 24 kW işinizi çok rahat görür. Bunların fiyatları sırasıyla 1.850-1.780-1.450 TL dir. 50 TL de kargosu vardır. Site güvenilirdir.
    Condense (yarım) yoğuşmalılardan; Bosch Condense 2000W 24 kW(1.500 TL), Buderus GB012(1.900 TL), Ferroli Domicondense 24 kW (1.850TL)düşünebilirsiniz. Ancak SEDBUK verimlilik testlerinden A sınıfı verimlilik notu almış, problemsiz tam yoğuşmalıları 1.500 TL ye getirtirken, yarım yoğuşmalıyı pahalıya almak mantıklı değil.
    Yoğuşmasız diye ısrarlı olursanız, sessiz, problemsiz, 1.170 TL uygun fiyatıyla Bosch Classic Plus ı düşünebilirsiniz.
    Bu şartlar altında İstanbul'da olduğunuz için kombitoptancisi.com dan teklif alın. Ona göre karar veriniz.

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi takılması için anlaştık. Airfel alarak bir maceraya atıldık :) Umarım başım ağrımaz. Tesisatı yaptıracağım bayi Airfel bayisi olduğu için beni airfel de ikna etti. Birde tesisatı yapan yabancı değil kuzenim oluyor.

Petek boyları biraz fazla tutdu. Bunun sebebi de yoğuşması iyi olsun dedi. Yoğuşmalı kombilerde petek boylarının fazla olması gerektğini iletti. Forumda da hiç kullanan yok sanırım. İlk ben olucam galiba :) Hatta salonda küçük bir pencere daha var. Oraya da 50 cm lik petek koyalım diyorum. Gerek varmı yokmu bilmiyorum. Ama pencere onunde olsun dedim.

Birde yoğuşmalı kombinin tesisatında dikkat edilmesi gerekn bir husus varmıdır? Yoğuşma atık suyunu mutfağın pimaş borusuna bağlıyacaz. Bunun için de yerden 2,5mt kadar şap altından pimaş yada tesisat borusu gidecek. Umarım bir sorun yaratmaz.
  • quote:

İyi gunler,

Oda olculeri:

Sizce;

İyi bir tesisat yapmaya çalışıyorsun yoğuşmalı bir kombi alacaksın ama kombiyi balkona takıp kendine en büyük kötülüğü yapacaksın, yakıtın en az %20 artacak. Kobiyi mutlaka evin içine yaptır.

Program saatli (Genus) kombi termostat ile kullanımdan daha iyidir sıcaklık daha stabil olur yakıt aynı olur normal termostat ile açılıp kapanması arasındaki 1 derecelik sıcaklık farkından korunmuş olursunuz.

PETEKLER
    Oda olculeri:
    Salon: 5.7x4.6 2x120 cm
    1.Oda: 6x3.8 2x100 cm
    2.Oda: 3.7x2.3 1x80 cm
    Mutfak: 4x3 1x100 cm
    Antre: 6x1.6 1x100 cm
    Banyo: 2.4x2.2 havlupan veya 50 cm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 15 Aralık 2011; 17:43:43 >
  • arkadaşlar,

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW

hangisini seçmeli artıları eksileri nelerdir?
  • Arkadaşlar daha önce buradan yazıp kombi önerisi almış eski kombimi sürekli arızalandığı için geri vermiş yerine 1 ay önce Vaillant 242-5 turbotec plus kombi taktırdım. Gerek kombiyi takan gerekse servis bana çlışkili bilgiler verdiler örneğin servis elemanı aynı bölgede aynı bina tipinde oturmamıza rağmen başka bir marka kombi de 33 derece de ısındığını, aynı kombi olan bir başka arkadaşım yalıtımsız ve eski evde 38 derecede peteklerinin sıcak olduğunu söylüyor ancak benim evde ben ancak 42 dereceye ayarlarsam petekte biraz ısı hissediyorum onu da suyu ilk ısıtıp gönderdiği anda, acaba arkadaşlar mı dereceye yanlış baktılar yoksa benim kombi de mi tesisatta mı sıkıntı var gerçi montaj yapılırken tesisatı kontrol ettirdim bir sıkıntı yok dedi usta ama...
    Birde Vaillant'ın çalışma sistemi nasıl benim eski kombim ayarladığım ısının örneğin 40 derece ise 45 dereceye kadar ısıtır 5 derece aşağısına düştüğünde yani 35 derecede yeniden devreye girerdi...Bu vaillant ayarladığım ısının 5 derece yukarısına kadar ısıtıyor ama neredeyse 10 bazen 13 derece aşağına düşünce yeniden devreye giriyor bu normal midir?
    Çalışma sistemi olarak suyu ısıtıyor ayarladığım ısının 5 derece yükseğine kadar sonra alev sönüyor devir daim bir müddet suyu döndürüyor bir müddet sonra da devir daim pompası beklemeye geçiyor kombi tamamen sessizleşiyor uzun bir müddet böyle devam ediyor petekler oldukça soğuyor sonra yeniden devereye giriyor acaba kombinin çalışma sistemi bu mudur yoksa bir arıza mı vardır bu kombiyi kullanan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim boşu boşuna servis çağırmak istemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

arkadaşlar,

Ben Eca kulanıyorum ve tanıyorum kalitesi konusunda garanti veririm ısıtma ve yakıttan memnun kalırsınız.

Ariston kombinin artısı var program saati termostatsız kullanım için en ideal kombilerden biri programlamaya göre yanar termostattan daha iyi verim alırsınız. Bu kombinin eksi yönü içinde plastik malzeme çok kullanılmış diye belirtilmişti burda.

Sen olsan hansini alırsın dersen kalitesine güvendiğim için Eca alırım derim ama bir yandanda program saati beni cezbeder bende ikilemde kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

arkadaşlar,

her iki kombide kendini kanıtlamış kombiler
    performans yönünden aralarında fark yok

ariston genus premium biraz daha donanımlı bir kombi eca ya göre

ek özellikleri var:
    otomatik su doldurma özelliği var
    kombinin üstünde haftalık program saati var
    kombinin üstündeki lcd ekranı çok fonksiyonlu ve birçok işlemi burdan yapabiliyorsunuz

kombi seçerken bölgenizdeki ariston ve eca servislerini de araştırmanızı öneririm
    hangisi size daha yakın
    hangisi daha profesyonel

sonradan ekleme:ariston genus premium sessiz çalışır
    eca confeo premix nispeten daha sesli çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Aralık 2011; 0:19:56 >
  • Değerli arkadaşlar;

Sizlerin tavsiyeleri ile Bosch CC kombi ve FR10 termostat aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.

epeyce ayar denemesi yaptım termostatın yerini 3 defa değiştirdim ayarları tutturuncaya kadar.

evimin yalıtımı gayet iyi. tüketim konusuna gelince hemen hergün aynı saatlerde sayacı okuyup not aldım. ortalama tüketimim (ev sıcaklığı SAbah 6-23 arası 23 C, gece 23-06 arası 22 C + ev sadece sabah yarım saat güneş görüyor) 5- 7 m3 arası değişiyor. bugünlerde hava güzel 5-5,5 civarı.

arakat olmama rağmen şu anda üst katımdakiler memlekette olduğu için ev boş. salon diğer odalara göre daha soğuktu. öyleki bu yüzden termostatın yerini değiştirdim.
    salonun kapısını kapattık, kapı açılınca ısı farkı bariz hissediliyordu, çnkü salonu alt kattakilerde yakmıyor. neyse haftasonu salonun tavanına 8 mm kalınlığında dekoratif strofor tavan kaplamalarında kapladım. ve salonun ısısı herşey aynı iken 2C yükseldi. şimdi kapısı kapalı iken açıldığında sıcaklığın fazlalığını rahat hissedebiliyorum.

ısınma problemi olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. bu arada stroforun m2 fiyatı 3,25 TL Baumaxta
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dnz_baksi

iyi akşamlar.malum adanaya doğalgaz geldi.biz adanalaılar sudan çıkmış balığa döndük.o kadar çok soru işareti varki kafamızda.öncelikle hangi marka kombi? yoğuşmalımı yoğuşmasızmı??radyotörler nasıl olmalı? neyi nasıl yaptıracağımıza karar veremezken;doğalgaz tesisatçısı firmalar aç kurtlar gibi etrafımızda dolaşıyor.her biri bişe söylüyor.tabii onlar için önemli olan işin pazarlama kısmı.
    burada bana yardımcı olacak kimse varmııı???

ev net kaç m2
    brüt sormuyorum.ısıtılacak net alan
    oda oda m2 yazarsanız iyi olur
    apt dairesi mi müstakil ev mi
    apt dairesi ise kaçıncı kat
    altta üstte daire var mı
    evin cephesi nasıl
    evde yalıtım var mı
    sadece kombi ve petekler mi alınacak
    yoksa full tesisat mı yaptırılacak
    adana merkez mi ilçesi mi?

iyi akşamlar.
    ev net 170 m2.
    salon:25
    o.odası:12
    ç.0ds.7
    ç.odası:6
    y.odası:13
    mtfk:6
    banyo:4
    tahmını metrekareler bunlar. keşife gelenler ortalama odalara 100-120 lik düşündüler.salon ve yatak odasına 2 radyotör dşndlr.
    ev apt.dairesinde.güney kuzey batı cepheli.1 kat daire ama güneş çok az alıyor
    pencere pimapen.yalıtımyok.
    full tesisat.adana merkez.
    dün gelen bir teknisyen 3 pompalı çift esanjörlü auer kombiyi önerdi.peteklerde auer pkkp model takılabilir dedi.
    bi başkası 3 pompaya gerek yok.biz villalarda kullanıyoruz 3 pompayı dedi.
    sizin yorumlarınızı okudum bilginize güveniyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
    beni kafamdakı soru işaretlerinden kurtarın lütfen
  • Merhabalar,

Bugün doğalfaz açımı oldu nihayetinde.

ZWA24 Bosch Classic Plus Kombi takıldı, 20binlik. Termostat yok.

3 saat içerisinde 1,289 m3 yaktı. bunu 30 güne vurduğumda 312 m3 edecek bana.

Merak ettiğim husus ise, ilk gaz açımında soğuk ev ve borulardaki suyun soğuk olması bu 3 saatlik durumu etkiler mi? Yani hep böyle mi gidecek?

Bir de hiç oturmadığımız bir oda var, kombiye en yakın olan 25 m2 alana sahip bir oda, onu kapatmamız ne kadar uygun olur? olumlu olumsuz?

Teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaletmavisi -- 15 Aralık 2011; 21:36:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: bdugac

Kombiyi 50c de 1 saat yan yarım saat sön şeklinde yaktığımda sıcaklık ortalama 23.5c tüketim günlük 8m3.

Kombiyi oda termostatıyla kullandığımda kombi 50c de termostat 23,5c ye ayarlı, tüketim aynı. Kombinin kapalı kalma süresi daha uzun olduğundan üşüme hissi oluyor.

Ben termostatsız kullanımdan daha memnunum. Acaba oda termostatı ile yanlış yaptığım bişeyler mi var?

Kombi Ariston Genus
    Termostat General Ht 300

Kombiyi program saatiyle kullanınca termostata göre daha istikrarlı ısı elde edeceğinizi söylediğimi hatırlıyorum yakıt pek fazla değişmiyor hemen hemen aynı sadece kombi dinlenmiş oluyor.

başka kombiler de 40'a ayarlıysa 35-36 ya düşünce çalışıyor.benimki niye böyledir acaba.ayar mı gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: serk1505

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: bdugac

Kombiyi 50c de 1 saat yan yarım saat sön şeklinde yaktığımda sıcaklık ortalama 23.5c tüketim günlük 8m3.

Kombiyi oda termostatıyla kullandığımda kombi 50c de termostat 23,5c ye ayarlı, tüketim aynı. Kombinin kapalı kalma süresi daha uzun olduğundan üşüme hissi oluyor.

Ben termostatsız kullanımdan daha memnunum. Acaba oda termostatı ile yanlış yaptığım bişeyler mi var?

Kombi Ariston Genus
    Termostat General Ht 300

Kombiyi program saatiyle kullanınca termostata göre daha istikrarlı ısı elde edeceğinizi söylediğimi hatırlıyorum yakıt pek fazla değişmiyor hemen hemen aynı sadece kombi dinlenmiş oluyor.

başka kombiler de 40'a ayarlıysa 35-36 ya düşünce çalışıyor.benimki niye böyledir acaba.ayar mı gerekiyor

yanlış alıntı özür
  • (petek olarak)arkadaşlar yana uzunluk değilde yukarı uzunluk olarak hangilerini seçmek lazım bizim evin odaları 90 m2 hangi uzunlıkta petek önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RietveldX -- 15 Aralık 2011; 23:02:45 >
  • Verdiği değerli bilgilerden dolayı herkese öok teşekkür ediyorum. Kombi konusunda ne öğrendiysem buradaki kişilerin verdiği bilgiler sayesinde öğrendim.
    Ben de bir soru sormak istiyorum. Forumun önceki sayfalarında "Bosch Classic Condense (22 kw-18750 kcal/h) kombi 150 m2 alanı ısıtır, 12 metre radyatörü besler."
    ifadeleri var. O zaman bu cümleden hareketle "ECA Premix Yoğuşmalı Kombi (24 kw - 20640 kcal/h) Bosch'tan az da olsa güçlü olduğu için 13 metre radyatörü besler."
    diyebilir miyiz?
    Uygulamada geçerli olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

iyi akşamlar.malum adanaya doğalgaz geldi.biz adanalaılar sudan çıkmış balığa döndük.o kadar çok soru işareti varki kafamızda.öncelikle hangi marka kombi? yoğuşmalımı yoğuşmasızmı??radyotörler nasıl olmalı? neyi nasıl yaptıracağımıza karar veremezken;doğalgaz tesisatçısı firmalar aç kurtlar gibi etrafımızda dolaşıyor.her biri bişe söylüyor.tabii onlar için önemli olan işin pazarlama kısmı.
    burada bana yardımcı olacak kimse varmııı???

ev net kaç m2
    brüt sormuyorum.ısıtılacak net alan
    oda oda m2 yazarsanız iyi olur
    apt dairesi mi müstakil ev mi
    apt dairesi ise kaçıncı kat
    altta üstte daire var mı
    evin cephesi nasıl
    evde yalıtım var mı
    sadece kombi ve petekler mi alınacak
    yoksa full tesisat mı yaptırılacak
    adana merkez mi ilçesi mi?

iyi akşamlar.
    ev net 170 m2.
    salon:25
    o.odası:12
    ç.0ds.7
    ç.odası:6
    y.odası:13
    mtfk:6
    banyo:4
    tahmını metrekareler bunlar. keşife gelenler ortalama odalara 100-120 lik düşündüler.salon ve yatak odasına 2 radyotör dşndlr.
    ev apt.dairesinde.güney kuzey batı cepheli.1 kat daire ama güneş çok az alıyor
    pencere pimapen.yalıtımyok.
    full tesisat.adana merkez.
    dün gelen bir teknisyen 3 pompalı çift esanjörlü auer kombiyi önerdi.peteklerde auer pkkp model takılabilir dedi.
    bi başkası 3 pompaya gerek yok.biz villalarda kullanıyoruz 3 pompayı dedi.
    sizin yorumlarınızı okudum bilginize güveniyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
    beni kafamdakı soru işaretlerinden kurtarın lütfen

ev 170 m2 yazdınız ama m2 lerden ev 73 m2 civarında bir m2 çıkıyor???
    ısıtılacak net alan önemli

24 kw kombiler teorik olarak
    orta yalıtımlı150-160m2 ve 12 metre petek olan evlerde kullanılır
    verdiğiniz bilgilerden evinize 24 kw bir kombi mi gider yoksa daha yükek kapasiteli kombi mi gider
    karar vermek zor
    size yanlış bilgi vermek istemem
    auer kombileri airfel üretir.
    evin ısıtılacak net alanı önemli
  • 
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.