Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eca confeo ve Eca fortius hakkında bilgisi olan arkaşdaşların yorumlarını bekliyorum...

Bu iki model arasında karar kaldım nedeni gelince ... Ecanın manisadki fabrikasında bosch'a üertim yapılıyor.. bosch avrupada budersu satın aldı belki duymuşsunuzdur ama türkiyede ayrı ayrı satış işlemi yapıyorlar birde eca avrupadan 150.000 adet sipariş alan standart üretimiyle avrupada söz sahibi olmuş büyük bir markaya üreteceğinden eca diyorum.... siz arkadaşlar bu iki model hakkında fikirlerinizi bekliyorum
    ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: privatum

Arkadaşlar selamlar...

Eca confeo ve Eca fortius hakkında bilgisi olan arkaşdaşların yorumlarını bekliyorum...

Bu iki model arasında karar kaldım nedeni gelince ... Ecanın manisadki fabrikasında bosch'a üertim yapılıyor.. bosch avrupada budersu satın aldı belki duymuşsunuzdur ama türkiyede ayrı ayrı satış işlemi yapıyorlar birde eca avrupadan 150.000 adet sipariş alan standart üretimiyle avrupada söz sahibi olmuş büyük bir markaya üreteceğinden eca diyorum.... siz arkadaşlar bu iki model hakkında fikirlerinizi bekliyorum

ECA Confeo ile Fortius arasındaki farkı bu forumda defalarca yazdım ama sizin içinde tekrarlayayım. Bu forumun 20. sayfasındaki yazımı buraya kopyalıyorum..

Confeo ve Fortius birebir aynı kombiler. Fortius da ilave program saati ve modülasyonlu oda termostatı var. Ancak aradaki fiyat farkı bana göre oldukça fazla. Confeo alıp ilave 2 aksesuarıda ekleseniz yine de Fortius fiyatından oldukça aşağıda bir fiyat oluşuyor. Bu nedenle Confeo almanızı ve ihtiyacınız varsa diğer 2 aksesuarı ilave etmenizi öneririm. Fiyat olarak Confeo yu ben 1.200 YTL ye peşin aldım. 1.400 e 5-6 taksit, 1.550 ye de 11 taksit yapıyorlar. İstanbul daki arkadaşlar sanırım Demirciler sitesinden daha da ucuza bulabiliyorlar. Ayrıca kombi ile birlikte verilmesi gereken hermetik baca setini unutmayın..

• okudum okudum tekrar baktım ama çare bulamadım
    100m2 civarı yeni yapılmış orta katta yalıtımlı bir daire için --sanırım petek uzunluğu 5.5-6.5 metre civarı-- ne alsak ne yapsak çözüm bulamadın...2 tane almak zorunda olduğumuzdan maliyet çok önemli oluyor...
    1- 17.000 yeterli olur mu
    2-ferroli garanti için öne çıkıyor şehir kıyısında kalan bi daire için buderus yada viessman lüks gözüküyor belki uzun vadede amorti edecek ama başlangıc önemli
    3-demirdöküm kullandığımız için ondanda memnun kaldık ..garantisi bitince su akıtmaya başlamıştı 3 yıl hiç bakmadığımız kombi 50 ytl lik servis ücreti normale döndü 2. kışına girmek üzere ki hiçbir ekstra donanım vs yok...bu yuzden termo ile başlayan hiçbir hizmete gerek --belki kullanınca değeri anlaşılır--
    4- yapım aşamasında borular döşenmiş o yuzden hızlı kurulur sanıyorum ama maliyet kalemleri nelerdir --igdaş tarafı hariç--kombi -petek ya başka?
    5-kombiyi satan yer tüm işlemleride yapıyor montaj işçilik proje vs tüm işi yükleniyor mu?
    6-burada hep yoğunlaşmalı yada en ekonomik nasıl iyi ısınırım üzerinde durulduğu için ucuz modeller yada basit modeller pek göze çarpmıyor mesela kiradaki bir dairenize hangi kombiyi taktırırsınız dandik olsun istemiyorum ama ben kullanmıyacağım sonuçta ?

bazı soruların cevapları varsada bu forumda kafamda bi netlik sağlayamadım bir türlü o yüzden tekrarlar için affedin...

• Bu saydıgınız bütün işlemleri bir tek yere yaptırdım. Kalorifer tesisatı, kombi montajı, tabana kombi kollektör arası boru döşenmesi. panel radyatörlerin takılması. dogalgaz tesisatı plan , proje uygulaması ve gaz açılması. Hepsi 1000 Lira.... Sadece kombiyı ECA CONFEO panel radyatörleri DD Plush kendim aldım.. Adres yazıyorum. Ben memnun kaldım.Hiç eziyet çektirmediler. Sizede yazıyorum. GÖK ISI... Mak. Müh. İbrahim Gök..0.212.4854505.... saygılarımla. Tesisat yapan firma yüzlerce adam gibi iş yapan çok az...Gözünüzü açıp paranızla rezil olmayınız....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ağustos 2007; 21:11:02 >
  • arkadaslar, Toki nin yaptigi 106 m2 brut, 1. kat bir eve 17000 lik kombiler az mi gelir, ayrica fiyat olarak uygun bir kombi tavsiye edebilirmisiniz

Birde kombi alindiktan sonra sercisi ucretiz olarak takiyor degilmi?

cevapicin simdiden tesekkurler
  • Kayseride görüştüğüm Vaillant bayii 140m2ye kadar 17000 lik kombi yeter dedi.sizin evinize hayli yeterli bu durumda.
    Bende 110m2 lik evime kombi almayı düşünüyorum ve şu modellerde kararsız kaldım.Acaba bunlardan en sessizi hangisidir?kullanan arkadaşların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.

1-ECA Confeo 20600 kcal (montaj ,işçilik ve parça dahil 1500 YTL fiyat aldım,üstelik forumda çok tavsiye edilen bir model)
    2-DEMİRDÖKÜM Solaris (buna da herşey dahil 1550 YTL fiyat aldım.bunda extra programlanabilme özelliği var.Ayrıca oda termostatı hediye olabilir dedi satıcı pek emin değildi.)
    3-FERROLİ Divatop (herşey dahil 1600 YTL fiyat aldım,worlde 12 taksitli fiyat.5 yıl garanti ve Confeodaki gibi çift eşanjör ve paslanmaz çelik brülörü var.)

evet arkadaşlar sizce hangisi en sessiz ve kullanışlıdır?
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: yanke_zulu

arkadaslar, Toki nin yaptigi 106 m2 brut, 1. kat bir eve 17000 lik kombiler az mi gelir, ayrica fiyat olarak uygun bir kombi tavsiye edebilirmisiniz

Birde kombi alindiktan sonra sercisi ucretiz olarak takiyor degilmi?

cevapicin simdiden tesekkurler

17000 yeterli olacaktır.
  • arkadaşlar içinizde airfell kombi kullanan var mı? var ise deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? lütfen yorumlardan çok deneyimleri ön plana çıkarmaya çalışalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cüneyttan

Kayseride görüştüğüm Vaillant bayii 140m2ye kadar 17000 lik kombi yeter dedi.sizin evinize hayli yeterli bu durumda.
    Bende 110m2 lik evime kombi almayı düşünüyorum ve şu modellerde kararsız kaldım.Acaba bunlardan en sessizi hangisidir?kullanan arkadaşların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.

1-ECA Confeo 20600 kcal (montaj ,işçilik ve parça dahil 1500 YTL fiyat aldım,üstelik forumda çok tavsiye edilen bir model)
    2-DEMİRDÖKÜM Solaris (buna da herşey dahil 1550 YTL fiyat aldım.bunda extra programlanabilme özelliği var.Ayrıca oda termostatı hediye olabilir dedi satıcı pek emin değildi.)
    3-FERROLİ Divatop (herşey dahil 1600 YTL fiyat aldım,worlde 12 taksitli fiyat.5 yıl garanti ve Confeodaki gibi çift eşanjör ve paslanmaz çelik brülörü var.)

evet arkadaşlar sizce hangisi en sessiz ve kullanışlıdır?
    teşekkürler

140m2ye kadar 17000 lik kombi yeter diyen bayi ya uçmuş yada bu işi bilmiyor. Kesinlikle yetmez. En az 20.000 kcal gerekir hatta izalasyon, evin konumu, pencerelerin durumu gibi nedenlerle 140 m2 yere 26.000 kcal lik kombiler takılabilmektedir.

Sezsizlik sıralaması Confeo, Divatop, Solaris şeklindedir. Ben kullanmakta olduğum Confeo nun ısıtma konumunda çalışıp çalışmadığını yani brülörün yanıp yanmadığını sesinden anlayamadığım için cam olan gözetleme deliğinden bakarak yanan alevleri görerek anlayabilmiştim.
    Diğer 2 model Confeo ya göre biraz daha seslidir ama bu ses rahatsızlık verecek düzeyde çok belirgin değildir. Bence bu 3 model arasından Solaris i eleyin, Confeo veya Divatop tan birini tercih edin.

• Kayseri de 140 M2 eve 17 000 Kcal kombi yeter diyen bayiii kendi evine hangi kombiyi koymuş ? Gidip bakın...Kayseri işletme fak. de biraz günüm geçti...KIŞLARI KIŞ GİBİ GEÇER....Kar buz don ayaz hep bildigimiz kış....Aldanmayınız....20.000 k cal kombi almanız lazım... Bu adamlar nasıl kombi satıyor ? Bilmiyorum....Büyük kombi alıp kısık ayarda yakmak veya küçük kombi alıp yüksek ayarda yakmak...Bu olayı bir günlük degil 5 aylık, 6 aylık zaman olarak düşünün.. 5 yıllık 10 yıllık zaman süresi devamlı çalışacagını düşünün.....Hangi kombi çabuk yıpranır ?....Bu adamlarda hiçmi kafa yok ?.... Bilmiyorum.... Her koyun kendi bacagından asılır...... Saygılarımla....

• Selamlar arkadaşlar....

Eca confeo modelinde karar kıldım ve satıcı ile anlaştık....

1300 ytl on taksit ve baca seti dahil ve 5 adet termostatik vanada 50 ytl olmak üzere okeyledik ve 150 ytl takma parasınıda ayrı vereceğiz...

şimdi kafama takılan bir soru var evimde 110 m2 ve 8,5 m2 yakın petek var be evimin bütün odaları kuzaya bakıyor ve bizim orası felaket soğk oluyor sibiryadan farksız bana daha iyi verim alabilmem için 28kw almamı tavsiye diyorlar arasında ısınma ve yakıt farkı olurmu bilgilerinize ihtiyaçım var ...
  • Arkadaşım aldıgın kombi ECA CONFEO 20650 Kcal. 150 M2 ye kadar çok rahat ısıtıyor. petek boyunu uzun tutmuşsun. Çok rahat ısınırsın...Uzun petek her zaman iyidir...Kafanı rahat tut. Daha büyük gereksiz Aldıgın . O kombiyi 50 C de yaksan evde duramazsın...Hayırlı olsun...Aynısını EGE 45 aldı. Tercihin dogru...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 6 Eylül 2007; 12:08:16 >
  • privatum hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan iyi tercih ve güzel fiat satıcıyı bayağı terletmişsin
  • ferroli f32 domiproject almayı düşünüyorum... bu kombi hakkında fikirleriniz nelerdir?
  • Sordugunuz sorunun cevabı 22. sayfada Passaden arkadaşımızın yazısı.... Saygılarımla...
  • sormadan öncede aramıştım siz söyleyince bidaha aradım ama modelle ilgili bi yazı göremedim.. yanlızca ferroli markası ile ilgili fikirler var sanırım
  • ARKADAŞLAR SELAMLAR.....

ECA CONFEO 24 KW DİJİTAL 1300
    TERMOSTATİK VANA 5 ADET 100
    KOMBİ BAĞLANTI SETİ 20
    KOMBİ TAKMA PARASI 100

TOPLAMDA 1,520 HEPSİ ON TAKSİT

ALDIK BAKALIM YARIN GELİP TAKACAKLAR ALLAH UTANDIRMASIN UMARUM ISINIRIZ.... [:-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi privatum -- 8 Eylül 2007; 18:56:59 >
  • Viessman kullandım tavsiye ederim..Diğer markalar hakkında pek bilgim yok..
  • Hayırlı olsun....
  • taşkafa arkadaşım, sen aldın mı kombi?
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.