Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (661. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rcoskun

herkese günaydın,
    öncelikle böyle bir platformda bilgi ve tecrübelerini hiçbir çıkar gözetmeksizin paylaşan tüm arkadaşları canı gönülden tebrik ediyorum
    benim de bir konuda tavsiyeye ihityacım var

ben burdurda dublex bir evde yaşıyorum
    güney, doğu ve kuzey olmak üzere 3 cephesi var
    tüm kalorifer tesisatı döşeli fakay henüz kullanılmadı
    peteklerimin markası demirdöküm
    evimin oda büyüklükleri ve içerisinde bulunan petek uzunlukları aşağıdaki gibidir:

Mutfak (Güney cepheli) : 3,9 x 2,8 = 10,92 Petek: 120

Alt kat hol : 4,2 x 2,8 =11,76 Petek: 70

Salon (Kuzey-doğu cepheli) : (6,6 x 2,8) + (3,5 x 3,2) = 18,48 + 11,2 = 29,68 Petek: 3 adet 140'lık petek var

Üst Kat hol : 2,7 x 1,55 = 4,185

Oturma Odası (Kuzey-doğu cepheli) : 4,5 x 2,9 = 13,05 Petek: 150

Çocuk Odası (Güney cepheli) : 4 x 2,9 Petek: 140

Yatak Odası (Kuzey cepheli) : 2,8 x 4,5 Petek : 150

Banyo (Güney-doğu cepheli) : 2,5 x 2,8 Petek: 60

yukarıda saydığım özelliklerdeki evime kombi almak istiyorum; bu konudaki sorumu lütfedip cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz.
    fiyat noktasında herhangi bir limitim yok, tavsiye edilen kombiler arasından kendi bütçeme uygun seçmek istiyorum
    yardımlarınızı bekliyorum

saygılarımla

26 Kw kombiler bu petek uzunluğuna yetebilir ancak sınırda eviniz 2 katlı olması nedeniyle 28-30 kw lik kombilerden alırsanız rahat edersiniz. Yoğuşmalı kombi ile rahatlıkla verim alırsınız. Birkaç örnek.

http://www.bykombi.com/demirdokum-nitromix-yogusmali-kombi-28-kw-23220-kcalh,PR-809.html
    http://www.bykombi.com/eca-confeo-premix-s-yogusmali-kombi-30-kw-25800-kcalh,PR-346.html
    http://www.bykombi.com/ariston-genius-premium-yogusmali-kombi-30-kw-25800kcalh,PR-390.html
    http://www.bykombi.com/ferroli-domicondense-yogusmali-kombi-30-kw-25800-kcalh,PR-486.html
    http://www.bykombi.com/vaillant-eco-tec-plus-vuw-tr-3463-5-yogusmali-kombi-306-kw-26316-kcalh,PR-372.html

• ilginiz için çok teşekkür ederim
    aynı niteliklerde veissman yada baymak markalı hangi kombileri tavsiye edersiniz?
    yada yukarıda bahsettiğiniz örneklerden en çok tavsiye ettiğiniz ürün hangisidir?

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

quote:

Orijinalden alıntı: adgmuhendislik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba arkadaşlar. Ben Tarus'tan aranıza katılmış bulunmaktayım. Günlerdir forumu takip ediyorum. Tarsus'a yeni doğalgaz geldi, nasipse 15 güne kadar bize de gelecek. Ben biraz aceleci davranak internetten Demirdöküm P24 Nitromix Yoğuşmalı Kombi aldım 12 taksit ve 1550 tl(kargo dahil) ve tarsusta olmadığı için koçtaşın internet sitesinden sizin kaliteli olduğunu belirttiğiniz dd plus radyatörlerden sipariş verdim.(inşaallah bunlar tip olarak 22 pkkpdir yoksa geri yollayacağım. ) ve bunlara ilave olarak 5 tene peteğe eca termostatlı vana aldım (açık mutfakta ocağın yanındaki ve koridordaki petek hariç) havlupan tercihini daha yapmadım. siz beyaz havlupanı mı önerirsiniz krom havlupanı mı? bir de havlupan konusunda önerebileceğiniz havlupan markası var mıdır 200 lirayı geçmeyecek?

şimdi asıl sormak isteğim asıl konu odalara aldığım petek boyları bu yoğuşmalı kombi için yeterli midir?

Ev öğleden sonra sürekli güneş alıyor.(çocuk odası ve yatak odası sabah 10'a kadar alıyor sonra almıyor.) tavan yüksekliği 2.60. yerler laminat parke. duvarlar saten alçı. camlar çift cam. 4 katlı binada 2. kat.

Salon: 29 m2 0.9+0.9 = 1.8 m
    Açık mutfak ve oturma odası 32 m2: 0.6+1.3 m= 1.9 m ( radyatör fırına denk geleceği için mutfak bölümü 0.6 m oldu:( )
    yatak odası 18 m2 = 1.2 m
    çocuk odası 13 m2= 0.9
    koridor+wc+kiler 14m2= 0.9 m
    banyo: 500x110 havlupan(düşünüyorum)

havlupan hariç toplam petek: 6.7 m

arkadaşlar bu metrajlar sizce yeterli mi yoksa değişim yapmalı mıyım? (burada sıcaklıklar kışın en düşük gece 2 derece oluyor?) değerli yardımlarınızı bekliyorum..

eviniz net 100m2 yi geçiyor sanırım. 106m2+banyo
    yani 110m2 net alanınız var ve yoğuşmalı kombi aldınız
    bence petek boyunu 1mt,mümkünse 2 mt daha arttırın

arttırmam gereken yerler neresidir acaba? eğer salonsa salonu hiç kullanmıyor gibiyim çok özel misafir gelirse belki. orası çok ısınmasa da olur.. yoğuşmalı kombi bu m2 Evde hiç mi yoğuma yapmaz? vissman vitopend 100 gibi burada 1900tleye satılan cihazlara göre nasıl merak ediyorum doğrusu.

her türlü yoğuşma yapar.
    yoğuşma için düşük kazan sıcaklığı lazım.kışın en soğuklar günler hariç,......

normal kış günlerinde kombiyi 55c ve altında çalıştırıp evde rahatça ısınabilirseniz ozaman petek boylarında sorun yoktur demektir
    yoğuşmalı kombi 55c ve altındaki kazan sıcaklığında iyi yoğuşma yapar
    yani kombiyi 40-45-50-55c lerde çalıştırmanız lazım
    kombiyi 60c ye getirirseniz.yoğuşma azalır
    normalde orta yalıtımlı 100m2 evlerde 7mt petek olur. yoğuşmalı kombi olan evlerede buna %10-20 petek arttırılması daha uygundur
    sizin eviniz net 110m2,yoğuşmalı kombi aldıgınız için arttırın dedim
    eğer 55c ve altında çok rahat bir kış geçirirseniz sorun yok
    ama bence yaşam alanı olan 32m2 lik oturma odanıza 1 mt petek ilave edin.
    vitopend yerine dd nitromix daha iyi tercih.sonucta premix yoğuşmalı kombi aldınız

verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. koridora aldığım 0.9 m yi oturma odasına, 0.6 metreyi koridora taksam bir şey değişir mi? 0.6 metre koridor için yeterli midir? bir de havlupan konusunda beyaz mı krom mu tavsiye edersiniz?

petekleri bu şekilde değiştirmenizde fayda vardır.. ısı kaybı nerden oluyorsa ısıtmada ordan yapılır olta mahalin ısı kaybı tavan ve yerdir diğerler zaten odalara acılıyor havlupanda tercihim krom olması nemli ve ıslak alanlara alacağınız en iyi beyaz radyatör bile pas yapabiliyor

peki krom olarak önerbileceğiniz havlupan markası var mı? e.c.a emas havlupanlar nasıldır kalite olarak. krom havlupanlarda soyulma oluyor diyorlar böyle bir durumla karşılaşmayacağım 200 tlye kadar olan krom havlupan var mıdır?

eca radyatörde cok iyi öeneririm. ferroli 5/12 krom havlupan düzü 170 tl bombeli 179 tl kaliteli iki vanayla birlikte 200 tlye alırsın.soyulanlar krom değildir bunu musluklardanda anlayabilirsin örneğin eca muslukları takarken bile sıkma rakorunun uzerini kabartıp cizmen zor ama piyasa malı musluklarda dokunman yeterli panellerde eca demirdöküm almaya korkma..

• quote:

herkese günaydın,
    öncelikle böyle bir platformda bilgi ve tecrübelerini hiçbir çıkar gözetmeksizin paylaşan tüm arkadaşları canı gönülden tebrik ediyorum

evimin oda büyüklükleri ve içerisinde bulunan petek uzunlukları aşağıdaki gibidir:

Salon (Kuzey-doğu cepheli) : (6,6 x 2,8) + (3,5 x 3,2) = 18,48 + 11,2 = 29,68 Petek: 3 adet 140'lık petek var

yukarıda saydığım özelliklerdeki evime kombi almak istiyorum; bu konudaki sorumu lütfedip cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz.
    fiyat noktasında herhangi bir limitim yok, tavsiye edilen kombiler arasından kendi bütçeme uygun seçmek istiyorum

saygılarımla

anladığımkadar 11.1mtl peteğin var petek metrajını yuksetme imkanın varsa sana önerim petek metrajını 4mtl daha artırıp ferroli econcepttech 35c takman

• quote:

Orijinalden alıntı: anestos123

ALARKO RADYATÖRLER KONUSUNDA NE KADAR SORDUYSAM NET BİLGİ ALAMADIM.RADYATÖRLERDE ÖNEMLİ OLAN BİR KONUNUN DA VERDİĞİ KALORİ DEĞERİ OLDUGUNU ÖĞRENDİM.ACABA ALARKO RADYATÖRLERDE BU KALORİ NORMAL MİDİR?

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50
    11 MKARE HOL 1.10 60 LIK PKKP Lİ RADYATÖR TAKTIRIYORUM.MEMLEKET RİZE ORTA YALITIMLI BİR EV.UYGUNMUDUR?

sevgili hemserim sıkıntı yok.. alorkonun radyatörleri gayet sık ve kalitelidir.radyatörde demirdöküm eca alarko ferroli gibi markalarda cekinmeyin...radyatör firmalarının coğu sacı ereyli demircelikten alıyor ama boya uygulaması ve buntalama farlılıkları aralarında fark oluşturuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: drezin

sevgili memint bu yaptığın hesaplamayı kısaca bizede öğretibilirmisin?

maxımum sıcaklık değerinde ortalama 1mtl petek 1650kcal harcar önce odanın m3 hesaplanır sonra her bölgenin belli ısıl değeri vardır (tabi ısıl değeri 3-5 yukarı yuvarlamakta fayda vardır ) bu ısıl değerle carpılıp 1650 ye bölünür.örneğin memint arkadaşımız rizenin ısıl değerini 35 söyledi burdan hesap edecek olursak:

17m2(taban alan)*3m(yukseklik)*ısıldeğer45(kayıplar göz önune tutlarak) / 1650=1.39m panel yani 1.4m panel 17m2 icin rize şartlarında uygundur bunu 1.3m de alsanız sıkıntı olmaz
  • quote:

quote:

herkese günaydın,

saygılarımla

anladığımkadar 11.1mtl peteğin var petek metrajını yuksetme imkanın varsa sana önerim petek metrajını 4mtl daha artırıp ferroli econcepttech 35c takman

Petekler kısa değilse bu bile fazla ev 100 metre anlaşılan.

• quote:

quote:

ALARKO RADYATÖRLER KONUSUNDA NE KADAR SORDUYSAM NET BİLGİ ALAMADIM.RADYATÖRLERDE ÖNEMLİ OLAN BİR KONUNUN DA VERDİĞİ KALORİ DEĞERİ OLDUGUNU ÖĞRENDİM.ACABA ALARKO RADYATÖRLERDE BU KALORİ NORMAL MİDİR?

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50
    11 MKARE HOL 1.10 60 LIK PKKP Lİ RADYATÖR TAKTIRIYORUM.MEMLEKET RİZE ORTA YALITIMLI BİR EV.UYGUNMUDUR?

sevgili hemserim sıkıntı yok.. alorkonun radyatörleri gayet sık ve kalitelidir.radyatörde demirdöküm eca alarko ferroli gibi markalarda cekinmeyin...radyatör firmalarının coğu sacı ereyli demircelikten alıyor ama boya uygulaması ve buntalama farlılıkları aralarında fark oluşturuyor...

ula bağa hemşerum dedun.Haçan kimsun

• quote:

quote:

quote:

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50

rize kalkandereden bi cengaver:)

• evet
    tüm odaların toplamı 100 m^2 civarında
    BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG NOVADENS EXTRA YOĞUŞMALI KOMBİ 280 Fİ 28 KW yada
    vıessman vıtodens 100 w 26 kw

bu ürünleri biraz inceledim ama bilemiyorum tabi
    uzman sizsiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50

yanlız hemserim öyle alarco diye başka panel satmasınlar sana bi ara istanbulda öyle bişey olmustu dikkat et üzerlerinde baskı olsun alarconun paneli öyle pek bulunmaz mtl nu kaça aldın

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50

yanlız hemserim öyle alarco diye başka panel satmasınlar sana bi ara istanbulda öyle bişey olmustu dikkat et üzerlerinde baskı olsun alarconun paneli öyle pek bulunmaz mtl nu kaça aldın

metresini 104 liraya bulduk.ve alduk sayılur.baskı dedugun neresine bakayım.
    ula hemşerim habu yiğitlerum eyi uşaktule bakayrum aradan tartişiyisunuz.etma etma bula iyi uşaktule.hepisi ha.bitanesi değil.hepisi eyidule.hau işi daha detayli de bağa içuma kurt dusti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anestos123 -- 7 Ekim 2011; 16:25:30 >

• quote:

ilginiz için çok teşekkür ederim
    aynı niteliklerde veissman yada baymak markalı hangi kombileri tavsiye edersiniz?
    yada yukarıda bahsettiğiniz örneklerden en çok tavsiye ettiğiniz ürün hangisidir?

saygılarımla

viesman 26 kw.lik aşağıdaki ürünü size yeterli olur ancak ufakta olsa bir tereddüt hasıl oluyor. Bayisine keşif yaptırın yeterli olup olmayacağını yerinde görsünler. İyice emin olduktan sonra almalısınız

http://www.bykombi.com/viessmann-vitodens-100-w-yogusmali-kombi-26-kw-22360-kcalh,PR-402.html

Dubleks ve 11 mt.petek olan eviniz için 26 kw.den düşük ürün almayın 26-28-30 kw lik ürünlere bakın... Diğer markalar demirdöküm ferroli eca...

Baymakta alman firma ortaklığı ile üretiliyor sanırım servis-çözüm konusunda şikayetler fazla. viesman işinizi çözer gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 7 Ekim 2011; 18:51:23 >

• İyi madem bende bir ricada bulunayım bu tavsiye edilen kombilerin SATIŞ FİYATLARINI VE ÜCRETSİZ GARANTİ SÜRELERİNİ insanlara yazın..Bilgileri olsun..Ben 28 KW yoğuşmalı kombi olarak ECA CONFEO PREMİX S tavsiye ediyorum..ÜÇ YIL tam ve ücretsiz garantili istenirseniz üç yıl daha ücretli garanti.Toplam 6 yıl garanti eder..Ayrıca her yıl ücretini ödeyip uzatabiliyorsunuz...Fiyatını soracak olursanız işte buradawww.aydinisi.com.tr -www.hosver.com.tr -www.hosver. com Karar sizin para sizin ve bütün kombiler sizin saygılarımla..Ayrıntılı bilgi ararsanızwww.eca.com.tr girip kombiler sekmesine bakın...saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Ekim 2011; 18:56:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alio6

1.Arkadaşlar Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.yaptığım harcama

2.Ferroli Econcept Tech 35c : 2600
    Demirdöküm plas petek 21 metre : 2310
    14 adet eca vana :140
    8 adet termostatik vana marka ? :250
    Kolektör toplaması :450
    Eca alt bağlantı :100
    Proje :150
    Montaj mlz işçilik :900
    Toplam :6900

1 nci kat petek uzunlukları 8,5 metre 500 mm lik petek
    2 nci kat uzunlukları 8 metre 500mm
    3 ncü kat uzunlukları 4,5 metre 500mm

3. eve kılıflı boru kombi tesisatı döşettim. ev 90+90 çatı katı 60=240 m kare, her katın yüksekliği 3 metre, her katta kolektör ile dağıtım yapılıyor.
    4. kombiyi en alttaki mutfakta
    5. kuzey cephe, ve ankaranın en yüksek yeri rakım 1200 metre ahlatlıbel de oran ve dikmenle aynı rakımda,
    6. petek boyu toplam 21 metre.
    7. zemin kat merdiven başına ve orta koridora ve çatı antresine radyatör koydum.
    8. yalıtım şu şekilde zemin :
    a. *bodrum kat yok, direk temel üzerine şap atıldı herhangi bir yalıtım malzemesi yok, zemin parke altı 3 mm comboard
    • dış duvar: dış duvar çift tuğla ile örüldü arasında strafor var. (eğer ısınamazsam 1 sene sonra binanın tüm dış çephesini dışarıdan combord kaplamayı düşünüyorum.
    b. *camlar : fıratpen çift cam ve büyük
    c. *çatı: çatı betondan resimdeki gibi beşik şeklinde, en üst kattaki iki odayı ve merdiven boşluğunun üstünü kapsıyor. kiremit çatılı, ve kiremit altı tahta kaplı, usta izocam döşeyemedim dedi tahta altına sığmıyor felan dedi. kısaca çatıda yalıtım yok bence, Ayrıca en üst kata ic taraftan yani tavana teras altı odalara ve merdiven boşluğuna içerden strafor gibi böyle şekilli bir kaplama yapıldı. Bu bir yalıtım sağlar mı bilmem.
    d. *Teraslar: strafor ve iki tabaka mebron ziftli lastik su sızmaması için kaplandı üzeride seramik kaplı) yalıtım var mı?

Sonuç: şuan evde üşüyorum evin içi 18 derece
    bu evi nasıl ısıtacağım.?
    kombi nasıl yanmalı?
    oda termostatı yok çünkü birçok oda kullanıyorum.
    bazı odaları kullanmayacağım kışın özellikle üst kat ve kuzey batı cephedeki odaları
    yakıt tasarrufu için kombiyi kaç derecede yakarsak yoguşma olur
    aylık 600 tl yakarak bu işten kurtulur muyum 5 ay 600 tl yeter mi?
    Banyo sıcak suyunda problem yok hatta mükemmel çift banyo aynı anda sıcak su veriyor hemde orta katta banyolar.
    Tesisatta kaçak yok gözüken ama 1,5 bar su haftada 1 çıt azalıyor. 1,4 düşüyor. Peteklerde su var ama daha hiç kombiyi deneme amacı dışında petekleri ısıtmadım.

Hocam ev güzel olmuş güle güle otur. Ne kadar tuttu bu evi yaptırması. Bende böyle bi ev yaptırmayı düşünüyorumda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

arkadaşlar sonunda yeni evime taşınıyorum
    bu gün odaları tam olarak ölçtüm
    salon =30.5 m2
    antre =18.65 m2
    mutfak =23.40 m2
    oturma odası =18.5 m2
    ç odası =11. m2
    ç.odası2 =11.65 m2
    yatak odası =25.8 m2
    hol =6.7 m2
    banyo =7.40 m2
    toplam =155 m2 net
    9.30 m petek ve
    2.6 m 2 banyoda havlupan petek toplam 11.90 m petek

ev 3.arakat kuzeybatı cephe mantolamalı yerler laminant parke ve pimapenli sıfır bina

yakın zamanda kombi almam gerekiyor ne önerirsiniz?
    buderus gb12 =1900 tl + 2 yıl garantili
    BAYMAK BRÖTJE NOVADENS EXTRA 280 YOĞ. KOMBİ = 2200 tl + 7 yıl garantili
    BAYMAK BRÖTJE NOVADENS EXTRA 330 YOĞ. KOMBİ = 2250 tl +7 yıl garantili
    ARİSTON GENUS YOĞ.26.000 = 2100 tl + 2yıl garantili

hangisini önerirsiniz kaç kcall olması lazım
    teşekkürler...

ferroli econtept tech 2550 tl+ 5 yıl garanti 25kw

hocam müteahhit 24000 lik alın dedi sizin yazdığınız bu model 21150kcal yeterli gelirmi? şehir malatya

• quote:

quote:

quote:

salon =30.5 m2
    antre =18.65 m2
    mutfak =23.40 m2
    oturma odası =18.5 m2
    ç odası =11. m2
    ç.odası2 =11.65 m2
    yatak odası =25.8 m2
    hol =6.7 m2
    banyo =7.40 m2
    toplam =155 m2 net
    9.30 m petek ve

ev 3.arakat kuzeybatı cephe mantolamalı yerler laminant parke ve pimapenli sıfır bina

teşekkürler...

hocam müteahhit 24000 lik alın dedi sizin yazdığınız bu model 21150kcal yeterli gelirmi? şehir malatya

11.mtl petek 1700kcal alırsak yeter ama sıcaksu devresinide katarsak uc uca geliyor haklısın 24000 almaktada fayda var. yanlız 21150 de bı sıkıntı yasaymaz ama yınede tesisatını tam bilemediğim için sen garanti olanı 24000 likyoğusmalı bakabilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

BİRDE TEKRAR TEYİD İÇİN
    17 MKARE 1.30
    12 MKARE 1.00
    15 MKARE 1.10
    29 MKARE 2.40
    14 MKARE(MUTFAK) 80
    6 MKARE 50

metresini 104 liraya bulduk.ve alduk sayılur.baskı dedugun neresine bakayım.
    ula hemşerim habu yiğitlerum eyi uşaktule bakayrum aradan tartişiyisunuz.etma etma bula iyi uşaktule.hepisi ha.bitanesi değil.hepisi eyidule.hau işi daha detayli de bağa içuma kurt dusti.

haklısın hemserim birilerini anlamadan kırmısak özur dileriz benim maksadım bilgilendirmek sende bilirsin biz lafları bodoslama söyleriz...yan kapaklara bak fiyatı uygunmus ben ferroliyi bayi olarak 95tl zor alıyom

• quote:

quote:

quote:

quote:

salon =30.5 m2
    antre =18.65 m2
    mutfak =23.40 m2
    oturma odası =18.5 m2
    ç odası =11. m2
    ç.odası2 =11.65 m2
    yatak odası =25.8 m2
    hol =6.7 m2
    banyo =7.40 m2
    toplam =155 m2 net
    9.30 m petek ve

teşekkürler...

11.mtl petek 1700kcal alırsak yeter ama sıcaksu devresinide katarsak uc uca geliyor haklısın 24000 almaktada fayda var. yanlız 21150 de bı sıkıntı yasaymaz ama yınede tesisatını tam bilemediğim için sen garanti olanı 24000 likyoğusmalı bakabilirsin

hocam birde baymak kombiyi önerirmisiniz?
    yada vailant mı alsam aralarında 1000 tl var
    baymak ın 7 yıl garantisi var çok kararsız kaldım....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

salon =30.5 m2
    antre =18.65 m2
    mutfak =23.40 m2
    oturma odası =18.5 m2
    ç odası =11. m2
    ç.odası2 =11.65 m2
    yatak odası =25.8 m2
    hol =6.7 m2
    banyo =7.40 m2
    toplam =155 m2 net
    9.30 m petek ve

teşekkürler...

hocam birde baymak kombiyi önerirmisiniz?
    yada vailant mı alsam aralarında 1000 tl var
    baymak ın 7 yıl garantisi var çok kararsız kaldım....

şimdi ben marka verince tepki alıyorum ama kişisel fikrim ve tecrubem vailant diyor baymak üretim asamsını görmus birisi olarak vailantı tavsiye edrim

• 
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.