Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumun ilk sayfalarında bende bilgilerimi paylaşmak amacı ile foruma katkıda bulunmuştum. Fakat geçen zaman içersinde sadece izlemekle yetindim. Bence konudan bayağı bir saptık ve afedersiniz bir sidik yarışının içine girdik.

Yok yerli malı yok yabancı marka vs. Biraz araştıran herkes kombi içersindeki elemanların başka markalar tarafından tedarik edildiğini bilir. Zaten istesede kendisi üretemez, neden derseniz wilo,grunfos milyonlarca adet üretip dünyaya satıyorlar. Siz kendiniz üretseniz, bir kalitesi tartışılır iki fiyat rekabetine giremezsiniz çünkü o adetlere ulaşamazsınız.

Bunları bırakalım bence... Herkes bildiklerini marka gözetmeksizin ve kötüleme yapmadan ( tabi aynı şekilde sancağı eline alıp o markanın amansız savunucusu da olmadan) yorumlarını yaparsa forumu okuyan arkadaşlar daha çok fayda göreceklerdir.

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aborjine

Sevgili arkadaşlar,

Forumun ilk sayfalarında bende bilgilerimi paylaşmak amacı ile foruma katkıda bulunmuştum. Fakat geçen zaman içersinde sadece izlemekle yetindim. Bence konudan bayağı bir saptık ve afedersiniz bir sidik yarışının içine girdik.

Yok yerli malı yok yabancı marka vs. Biraz araştıran herkes kombi içersindeki elemanların başka markalar tarafından tedarik edildiğini bilir. Zaten istesede kendisi üretemez, neden derseniz wilo,grunfos milyonlarca adet üretip dünyaya satıyorlar. Siz kendiniz üretseniz, bir kalitesi tartışılır iki fiyat rekabetine giremezsiniz çünkü o adetlere ulaşamazsınız.

Bunları bırakalım bence... Herkes bildiklerini marka gözetmeksizin ve kötüleme yapmadan ( tabi aynı şekilde sancağı eline alıp o markanın amansız savunucusu da olmadan) yorumlarını yaparsa forumu okuyan arkadaşlar daha çok fayda göreceklerdir.

Saygılar...

yerinde tespit,ama burada aşırı fanatik olan taşkafa bey, diger arkadaşlar ise içinde yabancı parça dolu ürüne yerli demeyi yanlış buluyorlar bu kabul edilip insanlara türk ürünü,türk kombi denilerek milli duygu sömürüsü yapılmasın biz neyin ne oldugunu biliyoruz, bunu ECA bile kabul ediyor ama taşkafa bey kabul etmiyor ve içi %90 ithal parçalarla dolu bir ürüne yerli demek benim gururuma dokunur başımı kuma sokamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 15 Ağustos 2007; 9:57:11 >

• TURUSAN ARKADAŞA ÖN BİLGİ.130m2 net kullanım alanlı bir daire için 9,5 ile 11 m arası radyatör gerekir.bu arada ki seçimi evin ısı kaybı(yalıtım durumu) ve bulunduğu şehir belirler.bu doğrultuda tercih edeceğiniz kombi 28KW-30KW değerinde olmalıdır(24.600kcal-25800kcal).tavsiyem vitopend100 30KW veya vitopend200 28KW olabilir. vitopend 100 ü 1650-1750ytl ye vitopen200 ü1850-2000ytl arasında alabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigili55

TURUSAN ARKADAŞA ÖN BİLGİ.130m2 net kullanım alanlı bir daire için 9,5 ile 11 m arası radyatör gerekir.bu arada ki seçimi evin ısı kaybı(yalıtım durumu) ve bulunduğu şehir belirler.bu doğrultuda tercih edeceğiniz kombi 28KW-30KW değerinde olmalıdır(24.600kcal-25800kcal).tavsiyem vitopend100 30KW veya vitopend200 28KW olabilir. vitopend 100 ü 1650-1750ytl ye vitopen200 ü1850-2000ytl arasında alabilirsiniz

evin dış duvarları gaz beton(yutong) onun dışında bir yalıtım yok vitopend kombi markası heralde ama ben hiç duymadım kalitelimi benim şu anda oturduğum evde demirdöküm var hiç sorun cıkarmadan kullanıyoruz 4 yıldır tık demedi demirdöküm alsam yine problem yasarmıyım malum firmalar tutuldukça ürün kaitesini düşürüyorlar birde ev sakarya da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 16 Ağustos 2007; 6:31:39 >

• VİTOPEND VİESSMANN KOMBİ MARKASININ ÜRÜNÜ.PİYASANIN EN KALİTELİ KOMBİSİDİR.BAŞKA YALITIM YOKSA 10M NİN ÜZERİNE ÇIKIN.DEMİRDÖKÜM KOMBİLERDEN DAHA KALİTELİDİR.MEMNUN KALIRSIN.EVDE KALORİFER TESİSATIN YOKSA İYİ BİR FİRMA İLE BU ÜRÜNLERİ KOMBİN ETTİR.RADYATÖR MARKASI DEMİRDÖKÜM PLUS'I TERCİH ET.
    quote:

Orjinalden alıntı: turusan

quote:

TURUSAN ARKADAŞA ÖN BİLGİ.130m2 net kullanım alanlı bir daire için 9,5 ile 11 m arası radyatör gerekir.bu arada ki seçimi evin ısı kaybı(yalıtım durumu) ve bulunduğu şehir belirler.bu doğrultuda tercih edeceğiniz kombi 28KW-30KW değerinde olmalıdır(24.600kcal-25800kcal).tavsiyem vitopend100 30KW veya vitopend200 28KW olabilir. vitopend 100 ü 1650-1750ytl ye vitopen200 ü1850-2000ytl arasında alabilirsiniz

evin dış duvarları gaz beton(yutong) onun dışında bir yalıtım yok vitopend kombi markası heralde ama ben hiç duymadım kalitelimi benim şu anda oturduğum evde demirdöküm var hiç sorun cıkarmadan kullanıyoruz 4 yıldır tık demedi demirdöküm alsam yine problem yasarmıyım malum firmalar tutuldukça ürün kaitesini düşürüyorlar birde ev sakarya da

• quote:

Arkadaşım gaz betonla zaten en iyi yalıtımı yapmışsınız. Pencerelerinizde pvc ve çift cam ise geriye pek birşey kalmıyor.
    bigili arkadaşın tavsiye ettiği modeller Viessmann markasının modelleridir. Kaliteli ve pahalı ürünlerdir. Vitopend 200 modelini en son bu forumda bir arkadaşımız 24 Kw modelini 1.300 euro ya aldı. Yani 1300 x 1800 = 2.340 YTL ediyor.

Sizin öncelikle evinizde bir tespit yaptırmanız gerekiyor. Çünkü 24 Kw da yetebilir, 28 Kw da gerekebilir. Bu tespitten sonra kombi markasına yönelin. Demirdöküm den memnunsanız yine aynı marka alabilirsiniz. DD almayı düşünürseniz Nitron modelini alın derim. 24 Kw sının fiyatı yaklaşık 1.300 YTL civarları. Bundan başka ECA Confeo yu düşünebilirsiniz. Nitron dan en önemli farkı brülörünün ve eşanjörünün paslanmaz çelik oluşudur. Fiyatıda 1.400 YTL civarı. peşin veya taksitli alımlara göre fiyat değişiyor. Ferroli'yi de kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak inceleyebilirsiniz..

• daha önce sorunumu forumu yazmıştım (cvp veren herkese tşk) ama eksik yazdım biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdi evimde 2 odaya 1 mt 1 odaya 1,20 cm mutfak 1 mt ve havluluk olmak üzere petekler takılacak petekte kullanan bi kaç kişi emko dedi
    kombiyede eca veya vailant protherm dediler(yine kullanan bi kaç arkadaşım bu kombilerdende memnun olduklarını söyledi) vailant protherm kombi için degişik firmalardan fiyat aldım 2500 ile 2750 fiyat verenler oldu.
    1-)bu fiyatlar normalmidir.?
    2-)emko petek iyimidir?
    3-)eca ile vailant arasındaki farklar (vailant protherm eca ya göre fiyat olarak daha uygunmuş tek bildigim bu)
    cvp veren herkese teşekkürr edeerimm
  • quote:

Orjinalden alıntı: nazanc

daha önce sorunumu forumu yazmıştım (cvp veren herkese tşk) ama eksik yazdım biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdi evimde 2 odaya 1 mt 1 odaya 1,20 cm mutfak 1 mt ve havluluk olmak üzere petekler takılacak petekte kullanan bi kaç kişi emko dedi
    kombiyede eca veya vailant protherm dediler(yine kullanan bi kaç arkadaşım bu kombilerdende memnun olduklarını söyledi) vailant protherm kombi için degişik firmalardan fiyat aldım 2500 ile 2750 fiyat verenler oldu.
    2-)emko petek iyimidir?
    3-)eca ile vailant arasındaki farklar (vailant protherm eca ya göre fiyat olarak daha uygunmuş tek bildigim bu)

Radyatör olarak en iyisi Demirdöküm Plus modelidir. Kombi olarak Protherm kesinlikle önermem. Onun yerine Vaillant markası için Vaillant'ın kendisini ve 242-5 modelini tercih edin. Vaillant ın bu modeliyle ECA Confeo arasında en önemli fark ECA nın brülörü ve sekonder eşanjörünün paslanmaz çelik oluşu, diğerinin ise bakır-demir alaşımı oluşudur. Sonuçta her ikisinide inceleyin, ikiside işinizi gayet iyi görecektir.

• tesisatı insatı yapan firma dösüyecek ben bitek kombi alıcam ama petekleri DEMİRDÖKÜM PLUS olurmu bilemem ama farkını verip DEMİRDÖKÜM PLUS taktırmam bana nasılbir yarar sağlar??? ve keşif yaptır diyorsunuz keşifi neye göre yapıyorlar evin m2 si belli odaların m2 si belli birde m3 olarak ölçülmesi lazım galiba ben öyle biliyorum doğrumudur
  • quote:

Orjinalden alıntı: nazanc

daha önce sorunumu forumu yazmıştım (cvp veren herkese tşk) ama eksik yazdım biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdi evimde 2 odaya 1 mt 1 odaya 1,20 cm mutfak 1 mt ve havluluk olmak üzere petekler takılacak petekte kullanan bi kaç kişi emko dedi
    2-)emko petek iyimidir?

VERDİĞİNİZ ÖLÇÜLER DOĞRULTUSUNDA EVİNİZİN METRE KARESİ DÜŞÜK SANIRIM.RADYATÖR TERCİHİNİZ D.DÖKÜM PLUS KOMBİ TERCİHİNİZ VİESSMANN VİTOPEND100 OLSUN. MEMNUN KALACAKSINIZ. EMKO RADYATÖR VE PROTERM KOMBİ İÇİN VERİLEN TEKLİF UYGUN.KALİTEYLE DOĞRU ORANTILI OLARAK. AMA TAVSİYE ETMEM.YUKARIDA TAVSİYE ETTİĞİM CİHAZLARLA NAKİT 3150-3250YTL ARASINDA YAPTIRA BİLİRSİN.FARKI KULLANIRKEN GERİ ALACAKSIN.

• quote:

tesisatı insatı yapan firma dösüyecek ben bitek kombi alıcam ama petekleri DEMİRDÖKÜM PLUS olurmu bilemem ama farkını verip DEMİRDÖKÜM PLUS taktırmam bana nasılbir yarar sağlar??? ve keşif yaptır diyorsunuz keşifi neye göre yapıyorlar evin m2 si belli odaların m2 si belli birde m3 olarak ölçülmesi lazım galiba ben öyle biliyorum doğrumudur

DEMİRDÖKÜM PLUS İÇİN RADYATÖR M2 ISI VERİMİ 2150CAL DİĞER PETEKLER 1650 İLE 1950 CAL ARASINDA DEĞİŞİR.BOYA BİRİNCİ SINIFTIR ÇİLLENME YAPMAZ.KOMBİ İÇİN TAVSİYEM AYNI.KALORİ VE MARKA OLARAK
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

Arkadaşım gaz betonla zaten en iyi yalıtımı yapmışsınız. Pencerelerinizde pvc ve çift cam ise geriye pek birşey kalmıyor.
    bigili arkadaşın tavsiye ettiği modeller Viessmann markasının modelleridir. Kaliteli ve pahalı ürünlerdir. Vitopend 200 modelini en son bu forumda bir arkadaşımız 24 Kw modelini 1.300 euro ya aldı. Yani 1300 x 1800 = 2.340 YTL ediyor.

Sizin öncelikle evinizde bir tespit yaptırmanız gerekiyor. Çünkü 24 Kw da yetebilir, 28 Kw da gerekebilir. Bu tespitten sonra kombi markasına yönelin. Demirdöküm den memnunsanız yine aynı marka alabilirsiniz. DD almayı düşünürseniz Nitron modelini alın derim. 24 Kw sının fiyatı yaklaşık 1.300 YTL civarları. Bundan başka ECA Confeo yu düşünebilirsiniz. Nitron dan en önemli farkı brülörünün ve eşanjörünün paslanmaz çelik oluşudur. Fiyatıda 1.400 YTL civarı. peşin veya taksitli alımlara göre fiyat değişiyor. Ferroli'yi de kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak inceleyebilirsiniz..

EGE45 O ARKADAŞ PAHALI ALMIŞ. 24KW OLARAK 1850-2000YTL ARASINDA NAKİT ALIM YAPILABİLİR.100PANELLİ OLARAK.ŞUDA VAR KALİTELİ MAL İYİ PARA.AMAKULLANIRKEN KAZANACAĞINI UNUTMAYACAKSIN......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigili55 -- 15 Ağustos 2007; 13:24:26 >

• quote:

EGE45 O ARKADAŞ PAHALI ALMIŞ. 24KW OLARAK 1850-2000YTL ARASINDA NAKİT ALIM YAPILABİLİR.100PANELLİ OLARAK.ŞUDA VAR KALİTELİ MAL İYİ PARA.AMAKULLANIRKEN KAZANACAĞINI UNUTMAYACAKSIN......

Alan arkadaşın yazısını buldum aşağıya alıntı yaptım. Doğru bana da biraz pahalı geldi ama bende kombi alırken vitopend 200 için nakit peşin 2.200 YTL fiyat almıştım. Aynı yer ECA Confeo yu 1.200 YTL ye verdi ve aldım. Vitopend 200 gerçekten kaliteli bir cihaz ama 1.000 YTL fazla edecek kadar fazladan özelliği yok bence. Açıkçası o paraları göze aldıktan sonra normal hermetik vitopend 200 yerine 2.000 YTL ye yoğuşmalı Confeo Premix alırım diye düşündüm. Tabii bu benim tercihimdi. Herkes kendi tercihini yapmakta özgür..
    Selamlar..

13 Ağustos 2007; 17:47:30
    quote:

Orjinalden alıntı: The Hulk
    .......................

Sadece Kombi'yi, KDV dahil 1.300.-EUR 'ya aldim.

• arkadaşlar formda bu işten anlayan arkadaşların verdikleri bilgiler doğrultusunda vissmann kombi aldık. kombiler bağlanıyor. kombi bağlantı malzemesinde hangi markayı kullanmaları gerekiyor
  • Arkadaşlar iki gün burada yoktum, foruma giremedim . Şöyle bir okudum meger ben neymişim ? Yazı olsun torba dolsun diye ipe sapa yazı yazmak marifet degil. Hangi firma üretimde kullandıgı bütün parçalarını tamamen kendi üretiyor ? Bunlar hala Dünyadan habersiz yazı döktürüyorlar...Bana bir örnek verin...Bizim mallar on para etmez diye tavsiye ettiginiz kombilerin bir içini açıp bakın...Sonra biraz utanın...Ve susun....Ben kimsenin duygularını sömürmeden bildiklerimi ortaya koyuyorum...PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Bu arkadaşlarımızın ayrıntılı bilgi veren yazılarını Okuyup , gerçekleri anlayıp susun artık....Kim ne isterse alıyor...Ve alacak...Ancak Türkiyede yapılan bir ürün MADE IN TURKEY dir. İçindeki parcalar CKD gelir. Burada yapılanları Burada üretilir...Bu parçalar birleştirilir..TÜRK MALI.... Olarak satılır...MADE IN TURKEY.....Türkiye de yapıldı demek....Renault, FIAT, TOYOTA, nasıl yapılıyor ? SIEMENS, PROFILO, BOSCH nasıl yapılıyor.?...Bizim malları kötülemekten vaz geçin...BİZİM MALLAR...Çünkü İstanbul Maltepe de, Pendikte yapılıyor. Yada Adapazarında...Yada şurada....Yada burada.......Yada Bursa da....Ama onları yapan bir araya getiren ortaya çıkaran Mehmet, ahmet, erhan, osman, ali, veli.... Binlerce emek..Alın teri....Yüzlerce ..Aile.....Bunları yazmak sömürü oluyor öylemi ?.....Size göre 4 marka var....Gerisi kötüüüüü sakın almayın...... Ekmek yedigi sofraya.....Tükürenler....Böyle yazabiliyorum....Burada kesiyorum.......HAVANDA SU DÖVMEK MARİFET DEGİL.....Saygılarımla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Eylül 2007; 22:15:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar iki gün burada yoktum, foruma giremedim . Şöyle bir okudum meger ben neymişim ? Yazı olsun torba dolsun diye ipe sapa yazı yazmak marifet degil. Hangi firma üretimde kullandıgı bütün parçalarını tamamen kendi üretiyor ? Bunlar hala Dünyadan habersiz yazı döktürüyorlar...Bana bir örnek verin...Bizim mallar on para etmez diye tavsiye ettiginiz kombilerin bir içini açıp bakın...Sonra biraz utanın...Ve susun....Ben kimsenin duygularını sömürmeden bildiklerimi ortaya koyuyorum...PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Okuyup anlayıp susun artık....Kim ne isterse alıyor...Ve alacak...Ancak Türkiyede yapılan bir ürün MADE IN TURKEY dir. İçindeki parcalar CKD gelir. Burada yapılanları Burada üretilir...Bu parçalar birleştirilir..TÜRK MALI.... Olarak satılır...MADE IN TURKEY.....Türkiye de yapıldı demek....Renault, FIAT, TOYOTA, nasıl yapılıyor ? SIEMENS, PROFILO, BOSCH nasıl yapılıyor.?...Bizim malları kötülemekten vaz geçin...BİZİM MALLAR...Çünkü İstanbul Maltepe de, Pendikte yapılıyor. Yada Adapazarında...Yada şurada....Yada burada.......Yada Bursa da....Ama onları yapan bir araya getiren ortaya çıkaran Mehmet, ahmet, erhan, osman, ali, veli.... Binlerce emek..Alın teri....Yüzlerce ..Aile.....Bunları yazmak sömürü oluyor öylemi ?.....Size göre 4 marka var....Gerisi kötüüüüü sakın almayın...... Ekmek yedigi sofraya.....Tükürenler....Böyle yazabiliyorum....Burada kesiyorum.......HAVANDA SU DÖVMEK MARİFET DEGİL.....Saygılarımla.....

sadece gülerim lafa gerek yok anlamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 15 Ağustos 2007; 21:18:41 >

• Merhaba...
    Yazdiklarim bu forumdaki tartishmayi azamiye indirmesini

bekliyordum... ama yanilmisim...
    Oncelikle shunu belirtmek isterdim - ben bir ECA hayrani

degilim... kombi tercih edersem 1.Viessmann 2.Ferroli

derim... Ama haksizlik da etmek istemem... benim karari

bu 2 kombide kilmam onlari chok iyi bildigimdendir... ECA

kombilerine benim chalishtigim shirkette diger

meslektashim bakiyor ve shu ana kadar ondan bu marka

ichin bir negativ fikir duymadim...
    Ayrica bu YERLI MONTAJ olayina da dokunmak isterdim...
    Bir Romali Italyan bir Milanli arkadashina der ki

"abicigim ben bir Ferroli kombisini almak isterdim, ama

bana onun 100% yerli olmadigini soylediler - tum

parchalar yurtdishindan getirilip Ferrolinin Italyan

fabrikalarinda montaj yapiliyormush, yani anladigin gibi

bu kombiler Ferroli tarafindan uretilmiyor, yalniz montaj

yapiliyor, yani burda yerli/Italyan olan yalniz fabrikada

olan ishciler..."
    Eminim ayni tartisma, bu forumda oldugu gibi Italyadada,

Ispanyadada, Almanyadada vardir...
    Kombilerde kullanilan hich bir parcha o kombiyi ureten

shirket tarafindan yapilmiyor (istisna olabilir tabii...

bazi kombi ureticileri kendi sensorlerini uretirler...)
    O yuzden ECAnin yerli URETIM degilde, MONTAJ oldugunu

soylemek ve bu konuda tartishmak bosh zaman kaybidir...
    Chunki ayni sheyi dunyanin her bir kombi ureticisi ichin

soyleye biliriz....
    ECA kombilerde shuphelenenler varsa - dunyanin isi

sektorunde 300 yila yakin tarihi olan, Fransanin en koklu

shirketi olan, dunyada en kaliteli dokum uretimine sahip

olan, Dunya siralamasinda (isi sektorunde) 2-3 siralari

Buderusla paylashan DeDietrich shirketinin kombilerine

dikkat etsin - hepsi ECA tarafindan Turkiyede uretilip

Fransaya gonderiliyor (bu kombilerde montaj Turk

ishcileri tarafindan yapilmishtir...)

• Bazılarının hiç işi yok galiba. Biz Türkler hiçbir şey yapamayız, bir b.ktan anlamayız gibi aşağılık kompleksine kapılmışlar.. Bir de bazılarında herşeyi ben bilirim benden başkası hiçbir şey bilemez gibi garip tutumlar var. Baktı olmuyor başlamış çirkefleşmeye, sövmeye saymaya.. Kendisine destek çıksın diye başka korsan nickler almış, onlarla girip kendi kendini güya destekliyor. Bozacının şahidi şıracı..

Bu tür düşüncesi olanların maaşları yurtdışından ödeniyor herhalde, veya çok büyük ihtimal bu tipler Almanya da çalışıp emekli olmuşlar ve burada Alman parasıyla karnını doyuruyorlar. Bu durumda ne olacak tü kaka türk malları. Görmemişin oğlu olmuş tutmuş ç...nü koparmış.

Haa bu arada bu durumlar yukarıdaki bir arkadaşın dediğine göre şimdide 1 yıl önce olduğu gibi devam ediyormuş. Ne biçim insanlar var yaa. Dedim ya bunlar yurtdışından emekli iş güç yok sataşacak yer arıyorlar. Devam edin..
    .....................................................
    arkadaşlar yukarıda yazdığım yazıyı aşağıdaki linkteki forumda yazmıştım. baktım buradada aynı kişiler uzaklaştırılmış olmalarına rağmen bıkmadan usanmadan yine sahte nicklerle gelmişler ve hala aynı şeyler.burayada aktarayım dedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_8617975/tm.htm

Haa bu arada anladın sen onu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anemon1 -- 15 Ağustos 2007; 21:50:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: PASSADEN

Merhaba...
    Yazdiklarim bu forumdaki tartishmayi azamiye indirmesini

bekliyordum... ama yanilmisim...
    Oncelikle shunu belirtmek isterdim - ben bir ECA hayrani

degilim... kombi tercih edersem 1.Viessmann 2.Ferroli

derim... Ama haksizlik da etmek istemem... benim karari

bu 2 kombide kilmam onlari chok iyi bildigimdendir... ECA

kombilerine benim chalishtigim shirkette diger

meslektashim bakiyor ve shu ana kadar ondan bu marka

ichin bir negativ fikir duymadim...
    Ayrica bu YERLI MONTAJ olayina da dokunmak isterdim...
    Bir Romali Italyan bir Milanli arkadashina der ki

"abicigim ben bir Ferroli kombisini almak isterdim, ama

bana onun 100% yerli olmadigini soylediler - tum

parchalar yurtdishindan getirilip Ferrolinin Italyan

fabrikalarinda montaj yapiliyormush, yani anladigin gibi

bu kombiler Ferroli tarafindan uretilmiyor, yalniz montaj

yapiliyor, yani burda yerli/Italyan olan yalniz fabrikada

olan ishciler..."
    Eminim ayni tartisma, bu forumda oldugu gibi Italyadada,

Ispanyadada, Almanyadada vardir...
    Kombilerde kullanilan hich bir parcha o kombiyi ureten

shirket tarafindan yapilmiyor (istisna olabilir tabii...

bazi kombi ureticileri kendi sensorlerini uretirler...)
    O yuzden ECAnin yerli URETIM degilde, MONTAJ oldugunu

soylemek ve bu konuda tartishmak bosh zaman kaybidir...
    Chunki ayni sheyi dunyanin her bir kombi ureticisi ichin

soyleye biliriz....
    ECA kombilerde shuphelenenler varsa - dunyanin isi

sektorunde 300 yila yakin tarihi olan, Fransanin en koklu

shirketi olan, dunyada en kaliteli dokum uretimine sahip

olan, Dunya siralamasinda (isi sektorunde) 2-3 siralari

Buderusla paylashan DeDietrich shirketinin kombilerine

dikkat etsin - hepsi ECA tarafindan Turkiyede uretilip

Fransaya gonderiliyor (bu kombilerde montaj Turk

ishcileri tarafindan yapilmishtir...)

Sizin bu yazdıklarınızı ben anlıyorumda bazıları anlamıyor,benim söylemek istedigim ECA ya % 100 yerli demeleri kandıırmacasıdır,dogruyu desişnler tamam halk bilmiyorki bunu gerçek türk malı sanıyor ama degil bunu arkadaşşar kabul etsinler tamam ama onlarda aynı şeyi biliyorlar ama inad hoşlarına gidiyor,bende biliyorum bir marka herşeyi kendi üretemz bu mümkün degil bizde fabrikamıda bir ürün çıkarmak için 100 çeşit yerden mal alıyoruz ama bu türk malı demiyoruz yoldan geçen birini 3 ay teste tabi tut bu montaj işini yapar mühim olan ana parçaları yapmaktır,oda bizde yok sadece hazıra konma var burada işçilik ucuz fransaya göre burada toplanıp gidiyor başkada açılaması yok fransaya giden ürünlerin ve bence dışarı giden ürünle içeriye g,iden ürünün aynı kalitede oldugunu ben sanmıyorum çevremdeki üretimlerden biliyorum sanayi sitesinde çalışıyorum dışarı ne gider içeri ne verilir bilen bilir inanmayanda inanmaz

• şimdi son olarak 130m2 net kullanım alanlı dış duvarlar ve iç duvarlar banyo tuvalet hariç gaz beton olan 4 katlı binanın 3. katında bulunan daire için petek uzunluğu nekadar olmalıdır ve kombinin ısıtma gücü nekadar olmalıdır tavsiyelerinize göre yarın gidip insatı yapan firmayla konusucam
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.