Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (655. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul Osmanbey'de çatı katı yaklaşık 130 metre kare bir evde oturuyorum. 8.40m petek var. Kombi (Buderus Marka) evin içerisinde bir odada binanın yan tarafına bakıyordu. Fakat yan tarafa bitişik nizamda inşaat yapıldığından yan tarafa bakan bacayı, dikey baca haline getirdik. (Uzunluğu 1.5m) Kısa bir mesafe olduğundan yetkili servis (ISISAN) sorun olmayacağını söyledi. Fakat kendileri yapmadılar. Bende yaklaşık 10 yere sorduktan sonra yapmayı kabul eden üç kağıtçı bir mahalle arası tesisatçısına bacayı yaptırdım. Fakat o kadar uyduruk bir baca yaptı ki kombi ekzosu atması gereken borudan temiz hava gibi egzosu çektiğinden bu manaya gelen hatalar vererek yanmayı durduruyor. Şu anda öncelikle kombinin orjinal baca setini bularak sorunu çözmeyi hedefliyorum. Fakat kombi çok eski 15yıllık gibi. Acaba buderus kombi için böyle bir baca seti var mıdır? Yada ECA ve Demirdöküm marka kombilerde özellikle o kadar çok baca seti var ki internette bu markalardan bir kombi alıp, boşuna eski kombiye masraf etmesem mi? Bu durumda ne yapmalıyımsizce? Bilgisine ve tecrübesine güvenen arkadaşlar ne önerirler? Böyle üç kağıtçı usta müsvetteleri yüzünden boşuna çok masraf ettik ev tadilat süresince. Yine böyle olsun istemiyorum fakat evde yaşlı insanlar var, bir an önce bu meseleyi çözmem gerekiyor.
    Şimdiden teşekkürler, ekte ilgili kombiye ilişkin fotoğraflar mevcut. İlk baca yeri alçı ile kapatılmış durumda, ve şu anda dikey baca var. (ama çalışmıyor malesef :(( )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icillis -- 3 Ekim 2011; 23:09:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icillis

Merhaba,

İstanbul Osmanbey'de çatı katı yaklaşık 130 metre kare bir evde oturuyorum. 8.40m petek var. Kombi (Buderus Marka) evin içerisinde bir odada binanın yan tarafına bakıyordu. Fakat yan tarafa bitişik nizamda inşaat yapıldığından yan tarafa bakan bacayı, dikey baca haline getirdik. (Uzunluğu 1.5m) Kısa bir mesafe olduğundan yetkili servis (ISISAN) sorun olmayacağını söyledi. Fakat kendileri yapmadılar. Bende yaklaşık 10 yere sorduktan sonra yapmayı kabul eden üç kağıtçı bir mahalle arası tesisatçısına bacayı yaptırdım. Fakat o kadar uyduruk bir baca yaptı ki kombi ekzosu atması gereken borudan temiz hava gibi egzosu çektiğinden bu manaya gelen hatalar vererek yanmayı durduruyor. Şu anda öncelikle kombinin orjinal baca setini bularak sorunu çözmeyi hedefliyorum. Fakat kombi çok eski 15yıllık gibi. Acaba buderus kombi için böyle bir baca seti var mıdır? Yada ECA ve Demirdöküm marka kombilerde özellikle o kadar çok baca seti var ki internette bu markalardan bir kombi alıp, boşuna eski kombiye masraf etmesem mi? Bu durumda ne yapmalıyımsizce? Bilgisine ve tecrübesine güvenen arkadaşlar ne önerirler? Böyle üç kağıtçı usta müsvetteleri yüzünden boşuna çok masraf ettik ev tadilat süresince. Yine böyle olsun istemiyorum fakat evde yaşlı insanlar var, bir an önce bu meseleyi çözmem gerekiyor.
    Şimdiden teşekkürler, ekte ilgili kombiye ilişkin fotoğraflar mevcut. İlk baca yeri alçı ile kapatılmış durumda, ve şu anda dikey baca var. (ama çalışmıyor malesef :(( )

normalde kombi dış boru çapları 10 cm. iç boru çapları 5 cm dir. Buderus serilerinde baca çapı 13.3 cm dir bu ise eski soba borusu çapına denktir. bu kombinin orginal baca dirseği hatırladığım kadarıyla bildiğimiz kömür sobasının beyaz renkli olanı idi. bu nedenle herhangi bir markanın güncel bakasına uymaz, ancak bana bacayı yerinden çıkarıp , bir metre ile dış ve iç boru çaplarını ölçerseniz, belki daha iyi oulr, sizin tesisatçı dönemsel olarak o bacayı demirciye yaptırmış olabilir. Paslanmaz çelikten her ölçüde bacayı, bağcılar mak. müh. arkadaşıma yaptırabiliriz. siz yine de ölçü alıp bana yazın.

bu arada bu kombi girişindeki vanaları tam geçişli ve filitreleri yenisiyle değiştirin, onların içinden su geçecek yer azalmıştır ve yakıtını etkiler.oda termastatını ise salonda bir yere almalısınız ki odaya göre çalışsın.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 4 Ekim 2011; 1:07:07 >

• arkadaşlar doğalgaz işi turkiyede rotasından cıkmış durumdadır malesef ülkemizde de bu işi yapan firmalar herturlü oyunu oynamaktadır. bunun enbuyuk sebebide yuksek karmarjlı bir iş olması ve halkımızın çabuk ınanıp güvenmesidir.ben buraya bu işi yıllarca yapmış okulunu okumuş birisi olarak laf gebeliliği yapmadan sorularınızı direk cevaplamak için geldim... size ilk önerim eğer kombi alacaksanız sırasıyla butcenize göre önerim Viesmann buderus Vaillant alarco ferroli bunların dışandaki kombilerin kasasına ve markasına para ödersiniz ben ferroli bayisiyim bu kombileri nerden biliyorsunuz derseniz istanbulda pazarlamacı olarak çalıştım aklınıza gelecek butun kombilerden sattım ve birebir şikayetleri duydum doğalgazla ilgili bilmek istediğiniz her sorunun cevabı bizde vardır saygılarla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adgmuhendislik

arkadaşlar doğalgaz işi turkiyede rotasından cıkmış durumdadır malesef ülkemizde de bu işi yapan firmalar herturlü oyunu oynamaktadır. bunun enbuyuk sebebide yuksek karmarjlı bir iş olması ve halkımızın çabuk ınanıp güvenmesidir.ben buraya bu işi yıllarca yapmış okulunu okumuş birisi olarak laf gebeliliği yapmadan sorularınızı direk cevaplamak için geldim... size ilk önerim eğer kombi alacaksanız sırasıyla butcenize göre önerim Viesmann buderus Vaillant alarco ferroli bunların dışandaki kombilerin kasasına ve markasına para ödersiniz ben ferroli bayisiyim bu kombileri nerden biliyorsunuz derseniz istanbulda pazarlamacı olarak çalıştım aklınıza gelecek butun kombilerden sattım ve birebir şikayetleri duydum doğalgazla ilgili bilmek istediğiniz her sorunun cevabı bizde vardır saygılarla..

Peki neden bunlar

Diğer saymadığınız Eca Demirdöküm Bosh Ariston İmmergaz vs.kombiler bunları neden iyi değil bir açıklaması olmalı sizin yazdığınız kombilerin en ucuz yoğuşmasız olanının fiyatına diğerlerinden yoğuşmalı alınıyor. Yani siz Mercedes Bmw öneririm diğer arabalara bakmayın demişsiniz kusura bakmayın onları herkes öneriyor. Sonra onların arıza maliyetide çok masraflı…

Yine sizin gibi bir kombici ariston kaliteli yedek parçası uygun diye yazmıştı…Bosh buderus bünyesinde..Yine İmmergaz.a kötü diyeni duymadım..Demirdöküm bazı modellerde adı çıkmış ama şimdi vaillant bünyesinde yeni modeller çıkarıyor.. Ben de kombi alırken araştırma yapıyordum Eca kullananlar özellikle yakıtından memnundu Eca Confeo piremiks aldım bu kombiyi değerlendirebilirmisiniz.

Mesela diğer kombilerden xx marka 12 yıldır kullanıyorum diyor hiç arızalanmadı diyor...Arıza konusunda en çok şikayet alan markalar hangileri..Burda genelde fiyat performans olarak iyi ve uygun modeller öne çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

arkadaşlar doğalgaz işi turkiyede rotasından cıkmış durumdadır malesef ülkemizde de bu işi yapan firmalar herturlü oyunu oynamaktadır. bunun enbuyuk sebebide yuksek karmarjlı bir iş olması ve halkımızın çabuk ınanıp güvenmesidir.ben buraya bu işi yıllarca yapmış okulunu okumuş birisi olarak laf gebeliliği yapmadan sorularınızı direk cevaplamak için geldim... size ilk önerim eğer kombi alacaksanız sırasıyla butcenize göre önerim Viesmann buderus Vaillant alarco ferroli bunların dışandaki kombilerin kasasına ve markasına para ödersiniz ben ferroli bayisiyim bu kombileri nerden biliyorsunuz derseniz istanbulda pazarlamacı olarak çalıştım aklınıza gelecek butun kombilerden sattım ve birebir şikayetleri duydum doğalgazla ilgili bilmek istediğiniz her sorunun cevabı bizde vardır saygılarla..

Peki neden bunlar

Diğer saymadığınız Eca Demirdöküm Bosh Ariston İmmergaz vs.kombiler bunları neden iyi değil bir açıklaması olmalı sizin yazdığınız kombilerin en ucuz yoğuşmasız olanının fiyatına diğerlerinden yoğuşmalı alınıyor. Yani siz Mercedes Bmw öneririm diğer arabalara bakmayın demişsiniz kusura bakmayın onları herkes öneriyor. Sonra onların arıza maliyetide çok masraflı…

Yine sizin gibi bir kombici ariston kaliteli yedek parçası uygun diye yazmıştı…Bosh buderus bünyesinde..Yine İmmergaz.a kötü diyeni duymadım..Demirdöküm bazı modellerde adı çıkmış ama şimdi vaillant bünyesinde yeni modeller çıkarıyor.. Ben de kombi alırken araştırma yapıyordum Eca kullananlar özellikle yakıtından memnundu Eca Confeo piremiks aldım bu kombiyi değerlendirebilirmisiniz.

Mesela diğer kombilerden xx marka 12 yıldır kullanıyorum diyor hiç arızalanmadı diyor...Arıza konusunda en çok şikayet alan markalar hangileri..Burda genelde fiyat performans olarak iyi ve uygun modeller öne çıkıyor.

ben tesisatcı dışındaki olayın etkisinin çok az olduğunu 20 yıllık firma olarak biliyorum. şu an 1992-93 te taktığım en az 50 tane demirdöküm kombi çalışmakta faal, ama 9 yılı doldurmuş buderus, alarko,baymak,demirdöküm, hatta vaillant ölmüş diye değiştiriyorum, tamamen plastik borunun marifeti olduğuna kanaat getirdim, çünkü demir ve bakır borularda en az 12-13 yıl gidiyor kombiler, marka ile bağlantı kurmak diğer kombileri hiçe saymak anlamına gelir.

Aristonun Ancona-italyadaki fabrikasını gezdim genus iyi kombi gibiydi asansörlü kapağı vardı ama ne olduysa taktığımız kombiler 11. yılda döküldüler. Yine vaillantın kombisine 9. yılda artık değiştirin durumu verildi.

karşıyakada aynı binada 4 oda 1 salon var. ferroli 4 senede 5000 m3 gaz yakmış
    bizim dairede buderus var 2 yılda 600 m3 yaktı

şimdi buderus mu iyi ferroli mi kötü

alakası yok, iyi olan bakır boru, termostatik vana büyük radyatörler, merkeze yerleştirilmiş iç mekandaki kombi yani mühendislik kardeşim, ferroliyi al benim daireye koy, buderusu diğerine taşı olay değişmez yine birisi ayda 50 tl diğeri 250 yakacak, olay bu.

saygılar.

• quote:

Hoşgeldiniz, yukarıdaki şu cümleniz bana ilginç geldi. Bu konuda tecrübesinden faydanlandığımız arkadaşlar hakkında yanlış anlaşılma varmış gibi bundan sonra artık ben varım tarzında bir uslup tuhaf kaçtı. Biz konu hakkında eğitim almamış birikimi olmayan tüketiciler olarak objektif yorum ve tecrübelere her zaman açığız, tekrar hoşgeldiniz. (Tamamen şahsi fikrim)

• her markanın güzel kaliteli sorunsuz modelleri var.kombileri bu kadar büyütmeyin.
    ısınma da yapacağınız öncelikli olarak şunlar
    en başta yalıtım
    mümkünse dışardan mantolama
    olmadı içerden tuğla strafor tuğla şeklinde
    çatı katındaysanız,çatı yalıtımı da önemli
    yalıtım yaptırdığınız zaman ısınma giderleriniz büyük oranda düşer

sonra iyi bir kalorifer tesisatı.
    mümkünse yer altında mobil sistem ve oksijen geçirgenliği az boru cinsi,iyi bir işçilik tabii
    böyle olunca radyatörler daha iyi ve hızlı ısınır,ve ortamı ısıtır.su sirkülasyonu daha iyi olur.ısınmada tasarruf bile olur

kombi üçüncü sıraya gelir..
    ama günümüzde insanlar hep markaya baktığı için,önyargılı oldugu için kombi üstünde kalıp duruyoruz
    en kral kombiyi alın
    yukarda saydıklarım olmadıktan sonra verim mutlaka düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Ekim 2011; 13:57:43 >

• İzmir'de kombi bağlatacak arkadaşlara fikir vermesi açısından geçtiğimiz c.tesi yaptırdığım işin maliyeti şöyle oldu.
    Net 105 metrekare olan dairemde
    -toplamda 8.60 metrelik DD Plus 60'lık petek
    -14 adet Eca köşe vana (2 tanesi termostatik)
    -50x100 krom kaplama havlupan
    -14 metre kombi-sayaç arası gaz tesisatı (selenoid vana dahil, borusan marka boru)
    -kombi dolabı, 1 m baca uzatma seti, kombi montaj seti
    -projelendirme 200 lira
    -DD Nitromix kombi (24.7 kw)
    Bu tesisatın içine dijital oda termostatı hediye verdi ama hangi modeli olduğunu bilmiyorum. Hepsi işçilik dahil 4000 lira taksitli anlaştık, abonelik işlemlerini usta yapacak ben sadece 650 lira ödemesini yapıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz
    ben tesisatcı dışındaki olayın etkisinin çok az olduğunu 20 yıllık firma olarak biliyorum. şu an 1992-93 te taktığım en az 50 tane demirdöküm kombi çalışmakta faal, ama 9 yılı doldurmuş buderus, alarko,baymak,demirdöküm, hatta vaillant ölmüş diye değiştiriyorum, tamamen plastik borunun marifeti olduğuna kanaat getirdim, çünkü demir ve bakır borularda en az 12-13 yıl gidiyor kombiler, marka ile bağlantı kurmak diğer kombileri hiçe saymak anlamına gelir.

Aristonun Ancona-italyadaki fabrikasını gezdim genus iyi kombi gibiydi asansörlü kapağı vardı ama ne olduysa taktığımız kombiler 11. yılda döküldüler. Yine vaillantın kombisine 9. yılda artık değiştirin durumu verildi.

alakası yok, iyi olan bakır boru, termostatik vana büyük radyatörler, merkeze yerleştirilmiş iç mekandaki kombi yani mühendislik kardeşim, ferroliyi al benim daireye koy, buderusu diğerine taşı olay değişmez yine birisi ayda 50 tl diğeri 250 yakacak, olay bu.

saygılar.

Bilgiler için teşekkürler işten anlayan biri olduğunuz belli oluyor her şeyin ustası değil işinin ustası :)

sizin ve disintegration arkadaşında belirttiği gibi yalıtım daha sonra da tesissat en az kombi kadar önemli ve yakıtı yarı yarıya etkiliyor.

Bakır tesisatı merak ettim ve birkaç video buldum merak edenlere...

http://www.youtube.com/watch?v=5SWug_V61mM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XOWV0PcCpWo

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

saygılar.

Bilgiler için teşekkürler işten anlayan biri olduğunuz belli oluyor her şeyin ustası değil işinin ustası :)

sizin ve disintegration arkadaşında belirttiği gibi yalıtım daha sonra da tesissat en az kombi kadar önemli ve yakıtı yarı yarıya etkiliyor.

Bakır tesisatı merak ettim ve birkaç video buldum merak edenlere...

http://www.youtube.com/watch?v=5SWug_V61mM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XOWV0PcCpWo

bu şekilde bi kıyaslama yanlış olur iki yılda nekadar süre çalıştı 4 yılda nekadar süre bunları bilmeden böyle bi değer ve kanıya varmak yanlıştır.aristona gelince dünyanı en fazla yakan kombisi diyebilirim bs modellerini bugun piyasadan 700 alıp 1000 satıyorlar ariston takmak isteyenlere tavsiyem eski şofbenlerinizi takıp kullanabilirsiniz

• http://www.youtube.com/watch?v=h8-t_tdTrAM

bunlarda bizim işlerin videosu, umarım beğenirsiniz.

http://www.herkesintercihi.com/#/anasayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 4 Ekim 2011; 19:32:44 >
  • acil yardım acil

Arkadaşlar Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.
    Ferroli Econcept Tech 35c ve Demirdöküm plas petek 21 metre

Alt katta 5 petek orta katta 7 petek üst katta 3 petek bulunmaktadır.
    Alt katta sorun yok orta katta 2 petek üst katta 1 petek üstleri ısınıyor altları ısınmıyor. Havasını alıyorum. Ama hava çıkmıyor 4 5 bardak su alıyorum sular sıcak ama yine çözülmedi. Kombiye baktım su eksiltmiş dogal olarak su ilavesi yaptım şimdi. Sonuç aynı. Hava alma konusunda ne yapmak lazım. Birde kombi genleşme yapıp yapmadığını nasıl anlayacağız. Kombiye sıcakken su takviyesi yapılır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

İzmir'de kombi bağlatacak arkadaşlara fikir vermesi açısından geçtiğimiz c.tesi yaptırdığım işin maliyeti şöyle oldu.
    Net 105 metrekare olan dairemde
    -toplamda 8.60 metrelik DD Plus 60'lık petek
    -14 adet Eca köşe vana (2 tanesi termostatik)
    -50x100 krom kaplama havlupan
    -14 metre kombi-sayaç arası gaz tesisatı (selenoid vana dahil, borusan marka boru)
    -kombi dolabı, 1 m baca uzatma seti, kombi montaj seti
    -projelendirme 200 lira
    -DD Nitromix kombi (24.7 kw)
    Bu tesisatın içine dijital oda termostatı hediye verdi ama hangi modeli olduğunu bilmiyorum. Hepsi işçilik dahil 4000 lira taksitli anlaştık, abonelik işlemlerini usta yapacak ben sadece 650 lira ödemesini yapıcam.

zannedersem montaj yaptırdınız.

kombi 1850
    montaj mlz 50
    panel rad 1140
    havlupan 110
    vana 140
    dgaz 650
    kabin 100
    malzeme 50
    işçilik 400
    ---------------
    4500 yapar 900 peşin 12 x 300

veya 4000 tl peşin....

• quote:

Orijinalden alıntı: alio6

acil yardım acil

Arkadaşlar Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.

Alt katta sorun yok orta katta 2 petek üst katta 1 petek üstleri ısınıyor altları ısınmıyor. Havasını alıyorum. Ama hava çıkmıyor 4 5 bardak su alıyorum sular sıcak ama yine çözülmedi. Kombiye baktım su eksiltmiş dogal olarak su ilavesi yaptım şimdi. Sonuç aynı. Hava alma konusunda ne yapmak lazım. Birde kombi genleşme yapıp yapmadığını nasıl anlayacağız. Kombiye sıcakken su takviyesi yapılır mı

senin sorunun hava olduğunu nerden çıkardınız ki, sirkülasyon sorununuz var. kombi alt flitreleri temizlet, borun kesin plastiktir zaten, termostatlı vana koydur, ısınan odaların kapansın ki, pompa gücü küçük boru döşenmiş radyatörlere ulaşabilsin, bir de çok ısınan radyatörleri kıs, 21 mt radyatör 40 kw enerji eder zaten 35 lik kombi nin 2-3 peteğe de ısı yetiştiremeyeceği belli.... termostatlı vana şart...

saygılar...

• Yeni taşınacağımız evde kombi Mutfak balkonunda olacak , ve balkonu kapatma gibi bir şansımız yok site kurallarına göre..
    Bu yüzden kombi dolabının içine monte edeceğiz kombiyi ... Şimdi konu hakkında bilgi sahiplerinden yardım istiyorum..

1- Kombi dolabının içerisinde olan kombi ile evin içinde çalışan kombi arasında tüketim ve performans olarak fark olur mu ? Olursa aylık faturaya % kaç fark ettirir..
    2- Kombi dolabının üzerini yapı marketlerde satılan izolasyon malzemesi ile yalıtım yaparak soğuğa karşı daha dirençli yapmak niyetindeyim. Bunun faydası olur mu ?
    3-Kombi balkonda olacağından kombiyi açıp kapatmak , ısı derecesini değiştirmek için kış ayında balkona çıkıp girmek istemiyorum. O yüzden bu kombiye içeriden müdahale edebileceğimiz bir oda termostadı var mı ? ( Kombi Ferroli - DD - ECA olacak )
    4- Ev Beylikdüzü gibi istanbul sıcaklık ortalamalarının altında olan bir ilçede , özellikle kışları çok sert geçiyor.. Daire 2+1 110 m2 brüt , site içinde yalıtımlı binada bulunuyor.. Direkt rüzgar ile teması yok site içine bakıyor. Eşim ve bende çalıştığımız için gün içinde evde kimse olmayacak ve akşamları da 1 oda hiç kullanılmayacak neredeyse... Kullanılmayan odaya ve dğer odalara termostatik vana taktırmanın faydası olur mu ?

Tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Yeni taşınacağımız evde kombi Mutfak balkonunda olacak , ve balkonu kapatma gibi bir şansımız yok site kurallarına göre..
    Bu yüzden kombi dolabının içine monte edeceğiz kombiyi ... Şimdi konu hakkında bilgi sahiplerinden yardım istiyorum..

1- Kombi dolabının içerisinde olan kombi ile evin içinde çalışan kombi arasında tüketim ve performans olarak fark olur mu ? Olursa aylık faturaya % kaç fark ettirir..
    2- Kombi dolabının üzerini yapı marketlerde satılan izolasyon malzemesi ile yalıtım yaparak soğuğa karşı daha dirençli yapmak niyetindeyim. Bunun faydası olur mu ?
    3-Kombi balkonda olacağından kombiyi açıp kapatmak , ısı derecesini değiştirmek için kış ayında balkona çıkıp girmek istemiyorum. O yüzden bu kombiye içeriden müdahale edebileceğimiz bir oda termostadı var mı ? ( Kombi Ferroli - DD - ECA olacak )
    4- Ev Beylikdüzü gibi istanbul sıcaklık ortalamalarının altında olan bir ilçede , özellikle kışları çok sert geçiyor.. Daire 2+1 110 m2 brüt , site içinde yalıtımlı binada bulunuyor.. Direkt rüzgar ile teması yok site içine bakıyor. Eşim ve bende çalıştığımız için gün içinde evde kimse olmayacak ve akşamları da 1 oda hiç kullanılmayacak neredeyse... Kullanılmayan odaya ve dğer odalara termostatik vana taktırmanın faydası olur mu ?

Tşk.

standart dolap iş görmez, pimapenciye çift camlı kabin yaptırt, hiç bir boru dışarda kalmasın, antifriz kullan, 2002 kışında 4000 kombi patladı beylikdüzünde, benim kombiler patlamadı, elektrik kesildiğinden su donuyor orada, dd kombilerde yaz konumunda cihaz 7 derece altında oto. devreye giriyor.

yakıtın en az %25 artacaktır.

yakıt tasarrufu için termostatlı vana eca da 20 tl siemenste 50 tl...

şalteri içeri koyarsın aç-kapa içerden olur, oda termostatı koyacağın yerde ter. vana olmasın.

saygılar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alio6

acil yardım acil

senin sorunun hava olduğunu nerden çıkardınız ki, sirkülasyon sorununuz var. kombi alt flitreleri temizlet, borun kesin plastiktir zaten, termostatlı vana koydur, ısınan odaların kapansın ki, pompa gücü küçük boru döşenmiş radyatörlere ulaşabilsin, bir de çok ısınan radyatörleri kıs, 21 mt radyatör 40 kw enerji eder zaten 35 lik kombi nin 2-3 peteğe de ısı yetiştiremeyeceği belli.... termostatlı vana şart...

saygılar...

Evet aslında kombi ve tesisatı yapanların bu konuda uyarması gerekirdi 240 mt. tek katta olsaydı belki ama 3 kat ev ve 21 mt.için güçte bir kombinin yetmeyeceği belli. petek metrajının fazla olduğu bölümleri kapatıp 16-17 mt.petek açık olacak şekilde bir deneme yapabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Yeni taşınacağımız evde kombi Mutfak balkonunda olacak , ve balkonu kapatma gibi bir şansımız yok site kurallarına göre..

Tşk.

standart dolap iş görmez, pimapenciye çift camlı kabin yaptırt, hiç bir boru dışarda kalmasın, antifriz kullan, 2002 kışında 4000 kombi patladı beylikdüzünde, benim kombiler patlamadı, elektrik kesildiğinden su donuyor orada, dd kombilerde yaz konumunda cihaz 7 derece altında oto. devreye giriyor.

yakıtın en az %25 artacaktır.

yakıt tasarrufu için termostatlı vana eca da 20 tl siemenste 50 tl...

şalteri içeri koyarsın aç-kapa içerden olur, oda termostatı koyacağın yerde ter. vana olmasın.

saygılar...

Hocam selam, bilgiler için teşekkür ederim..
    Pimapen den yaplacak dolap için her pimapenci bunlardan yapabiliyor mu ?
    Bana normal dolap alıp üzerini yalıtım malzemesi ile kaplamayı önerdi bir doğalgazcı , B.düzünde bu şekilde yapılan dolaplar çok fazlaymış...
    Antrifiriz kullan demişsin , bunu nasıl kullanacağız, nereye koyacağız bu antrifrizi anlatabilirmisin...
    Hiçbir boru dışarıda kalmasın derken kombinin altındaki borularında mı dolap içerisinde kalması gerekiyor ?
    DD cihazlarda ki belirttiğin özellik nasıl bi şey ?

Tşk.

• kombide yanlış secim yapmışssın calori eksikliği yuzunden peteklerin ısınmıyor boru capını yanlışsececeklerini pek tahmin etmiyorum yapan firmadan borucaplarını öğrenmelisin orda yapabileceğin en radikal karar kombini econcept 51a ile değiştirip kombinin cıkışına denge kabı ve silkilasyon pompası eklemek olur başka turlu petekleri ısıtman zor
  • hem uygun fiyata hemde akıllı ve güzel bi işcilik yaptırmıssın hayırlı olsun yanlız kombi secimnde elini birazdaha cebine atsaydın cok daha iyi olurdu...
  • 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.