Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: justjust

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak. Daha önce söylediğim gibi Bosch classic condense sipariş vermiştim.

1. Daha önce 2 tane termostatik vana takayım diye düşünmüştüm. Ama düşününce 2 tane daha takayım dedim. Vanaları aşağıdaki odalara takmam uygun mu? (Evimin özelliklerini aşağıya yazdım).

Oda termostatını (bosch fr10) antreye taktıracağım. Termostatik vanaları ise aşağıdaki odalara taktıracağım.
    . Salon
    . Oturma odası
    . Küçük oda
    . Yatak odası

2. Salon yada oturma odasındaki (hangisini kullanacaksam) termostatik vanadan birini tam açık konuma alacağım. Kuçük odayı sürekli vanadan düşük ısıya alacağım. Yatak odası duruma göre. Bu şekilde kullanımım uygun mu?

3. Bazı odaları termostatik vana ile düşük dereceye aldığımda kombi performansını etkiler mi? Yoğuşma olur mu? Tasarruf sağlanır mı?

4. Bazı odaları termostatik vana ile düşük dereceye aldığımda petek uzunluğu sınırda olduğundan (6.5 metre) bir sorun olur mu?

5. Oda termostatı ve termostatik vana kullanımı hakkında biraz bilgi verir misiniz? (Eşim ve ben çalışıyoruz gündüz evde olmayacağız, çocuk yok)

Evimin özellikleri;
    Şuan oturduğum ev sıfır ekimde taşındım.Toplam 20 daire var ben 1. kattayım (giriş üstü) Geçtiğimiz kış merkezi sistemle ısındık. Mütahit binayı yaparken doğalgaz tesisatınıda döşedi.Bulunduğum ilçeye doğal gaz geldi ve geçiş yapacağız.

-Ankaranın bir ilçesindeyim. Ankaraya göre yaklaşık 3 derece daha soğuk oluyor.
    -Toplam petek boyu 6,5 metre Baymak marka.
    -Ev iç kullanım toplamı yaklaşık 91 metrekare.
    -Camlar çiftcam pimapen.
    -Ev kuzeye bakıyor (Akşama doğru saat 4-5 ten sonra güneş almaya başlıyor. Diğer tarafı doğuya bakıyor fakat yan tarafta bina oduğu için pek güneş almıyor.
    -Binanın dış yalıtımı yapılmış durumda.
    -Dairemin alt katı daha küçük. Yani kuzeye bakan dış cephesi alt kata göre 1 metre civari dışa doğru çıkıntı var.

----------metrekare-----petek uzunluğu
    salon-------25,6---------200 cm
    Antre-------11-----------60 cm
    Tuvalet-----2,1----------yok
    Banyo------3,8----------50 cm
    Mutfak-----10,4---------50 cm
    Yatak od.--13,1--------100 cm
    Küçük od.--9,3----------90 cm
    Oturma od.15,5--------100 cm
    TOPLAM----90,8--------650 cm

Teşekkürler Saygılar.

1,2,3,4- Hatalı düşünüyorsunuz. Öncelikle tam açık bırakacağınız peteklere termostatik vana takmaya kesinlikle gerek yoktur. Normal vana tam açık olsa aynı görevi görür. Termostatik vana, ısıyı yaşamın ağırlıklı sürdürüldüğü odalardan daha az tutmak istediğiniz bölümlere takılmalıdır.
    Bu nedenle misafir gelmediği günlerde oturma odasında oturuyorsanız, salona takılması gerekir. 2 adet petek varsa 2 adet buraya takılmalıdır. Genelde termostatik vananın 3'e getirilmesi yeterlidir. Bu 20 derecede tutmaya yetecektir. Benzer şekilde fazla sıcak olan 1 odaya daha takılabilir. Diğer yaşam odaları örneğin 22 derece olacaktır. 4 odaya birden takılması verimli çalıştırmaz. Ankara merkezden yüksekte daha soğuk olan bölgede olan, kuzeye bakan, bazı alt kısımları boşta olan 1.kattaki evinizde merkzei ısınma kadar sıcak olacağını beklememelisiniz. Kaldı ki daha az yakıtla daha fazla sınırda ısınmanın yollarını arayacaksınız.
    5- FR 10 oda termostatını taktığınızda, akşam eve geldiğinizde örneğin 22 dereceye ayarlayın. Akşam yatarken örneğin 18-19 dereceye ayarlayıp yatın. Akşam eve geldiğinizde yine 22 dereceye getirirsiniz. Kullandıkça sizin aradığınız konfor & tasarrufa en uygun çözümü bulacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justjust

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak. Daha önce söylediğim gibi Bosch classic condense sipariş vermiştim.

Arkadaşlar sorularınızı cevaplamışlar bende bir hatırlatmada bulunmak istiyorum toplamda 7 adet peteğiniz var bunun enaz 2 mümkünse 3 tanesine termostatik vana taktırmayın alt ve üst vanalar tam açık olacak şekilde sabit kalsın. Sirkülasyonun doğru şekilde olması kombi dahili pompasının zorlanmaması için bunu bir önlem olarak yapmanız gerekiyor.
  • Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.3 adet 100m2 için BOSCH Classic Condense YOĞUŞMALI KOMBiYE kafam yattı.Son olarak 240 m2 için E.C.A Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi 30 KW ile ARİSTON Genus premium YOĞUŞMALI KOMBİ 30 KW arasında kaldım sizce hangini tercih etmeliyim.Saygılar A_E
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierdogan32

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.3 adet 100m2 için BOSCH Classic Condense YOĞUŞMALI KOMBiYE kafam yattı.Son olarak 240 m2 için E.C.A Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi 30 KW ile ARİSTON Genus premium YOĞUŞMALI KOMBİ 30 KW arasında kaldım sizce hangini tercih etmeliyim.Saygılar A_E

Seçimleriniz bence çok uygun. ECA yada Ariston premix konusunda, yörenizdeki servislerinin ilgisi ve çevrede yarattığı olumlu izlenim de önemlidir. İkisi de benzer özelliklere sahip, problemsiz, verimli kombilerdir. Daha sessiz çalışacağına inandığınız, servisi ilgili markayı alınız. Ariston Genus Premium'un rahatsız edici sesle çalıştığına ilişkin kullanıcı deneyimi yoktur.
  • Merhaba, Öncelikle verdiğiniz detaylı bilgiler ve yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.
    Benim sorun şu olacak;
    ECA Confeo Plus kombi
    ile birlikte
    ECA Modlasyonlu Program Saatli Oda Termostat (Plus serisi kombiler iin) - 7006902064 aldık.
    Fakat ECA'nın kendi sitesinde ve bayi sitelerinde ürün açıklamalarında iki ürünün birbiriyle uyumlu olduğu yazmasına karşın evimize gelen ECA servisi yetkili uyumlu olmadığını, internette bilgilerin yanlış olduğunu ve kurulumunu yapamayacağını belirtti. Bu konuda ben bir de size danışmak istedim. Yardımınızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bccerik

Merhaba, Öncelikle verdiğiniz detaylı bilgiler ve yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.
    Benim sorun şu olacak;
    ECA Confeo Plus kombi
    ile birlikte
    ECA Modlasyonlu Program Saatli Oda Termostat (Plus serisi kombiler iin) - 7006902064 aldık.
    Fakat ECA'nın kendi sitesinde ve bayi sitelerinde ürün açıklamalarında iki ürünün birbiriyle uyumlu olduğu yazmasına karşın evimize gelen ECA servisi yetkili uyumlu olmadığını, internette bilgilerin yanlış olduğunu ve kurulumunu yapamayacağını belirtti. Bu konuda ben bir de size danışmak istedim. Yardımınızı rica ederim.

Merhaba

Eca Confeo Piremix ile uyumlu olduğunu okumuştum, en iyisi eca danışma hattına sormakhttp://www.emarservis.com/wps/portal/emar_ana?changeLocale=tr 4440322 ben de general ht 300 modelini sordum uyum sağlarmı diye biz honeywel tavsiye ederiz diyorlar.

Sizin termostat uyum konusu daha sonra eklendi diye hatırlıyorum ama nerde okuduğumu bulamadım. Tahminen uyum sağlıyodur ama servisler kitapta geçmiyor diye risk almamak için yapmıyodurlar. Ayrıca şöyle bir konu var belki bir fikir verir.http://forum.donanimhaber.com/m_38093987/tm.htm

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bccerik

Merhaba, Öncelikle verdiğiniz detaylı bilgiler ve yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.
    Benim sorun şu olacak;
    ECA Confeo Plus kombi
    ile birlikte

Kesinlikle uyumludur. İnternetteki bilgilere yada duyumlara göre değil, EMAS MAKİNA SANAYİ A.Ş. nin, 01.09.2010 tarih ve 10EK03 numaralı Sirküleri ile 7006902064 ürün kodlu MODÜLASYONLU PROG. SAATLİ ODA TERMOSTADININ(Sadece Confeo / Fortius Plus kombiler için) ECA Confeo Plus ile uyumluluğunun açık olduğunu belirtin.
    Ama bu adam işten anlamadığına göre, bence doğrudan ECA yı telefonla arayarak bu konuyu yazdığım şekilde aktarın. Gerisini onlar halletsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil45tr

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

öncelikle verilen bilgilerden dolayı herkeze teşekkürler.daha öncede beyaz eşya almak için bu sitede araştırme yapmıştım ve tam isabet oldu.
    eve doğalgaz döşetmeyi düşünüyorum bilgiler ışığında görüşlerinizi verirseniz sevinirim.Ama beyaz eşyadan bir fark var beyaz eşyada hemen herkezin görüşleri benzerdi.Kombide bi sayfada buderus, bi sayfada eca, i sayfada boch öneriliryor.neyse görüşlerinizi bekliyorum
    çocuk odası :9 m2
    oturma odası: 13,5m2
    yatak odası : 14m2
    salon :28m2
    mutfak :10.5m2
    evin yalıtımı güzel.Ara kat.öğleye kadar güneş görüyor.evİZMİR de
    bu gün visman yetkilisine ölçüm yaptırdım 8 metre civarı petek boyu söyledi.DD plus petek takacakmış.bir havlupan iki termostatik vana , kombi dolabı, buderusgb12 kombi 4400tl para çıkardı bana biraz çok geldi.aynı zamanda bu kişide oda temostatına gerek yok dedi.
    ama vismanın vitopend 100 24kw sini öneririm dedi.yada buderusun u05224kw sini.Alman yapımı olduğu için bunları öneriyormuş.hepsine iki yıl garanti verdi bu arada.
    kombi fiyatları şunlar.
    buderusgb12 1700tl
    vismanın vitopend 100 24kw 1400tl
    buderusun u05224kw 1570tl

size önerilen kombilerin fiyatı normal. buderus u052 ve buderus gb012 çok iyi kombiler. gb012 condense yoğuşmalı bir kombi
    ayrıca size çıkartılan toplam tutar normal bence.
    ev 75m2 görünüyor.koridor ve banyo eklenirse 90m2ye çıkar sanırım.
    premix yoğuşmalı kombileri de araştırmanızı öneririm..gerekli koşullar sağlanırsa %20ye varan tasarruflar söz konusu
    örnek: bosch classic condense
    ariston genus premium
    eca confeo premix..gibi
    tercih sizin

boch clasik condense bochun sitesinde 2350 tl görünüyor doğrumu.ben 1700tl nin üstüne çıkmayı pek düşünmüyorum ama.genede zorlarım illa iyi olacaksa.bu arada gelen yetkili evinize yoğuşmalı kombiye gerek yok dedi.yeterli tasarrufu yapamazsınızdei ve şöle bi hesap yaptı.
    yoğuşmalı ile yoğuşmasız arasında 800 tl fark var ama faturada en fazla 30 lira fark eder.siz bunu amorti adene kadar 10 yılı aşkın bi süre geçmesi gerekiyor dedi.pek kafama yatmadı ama bi görüş alalım bu arada toplam petek metrajı 8mt.

tam bosch clasic condensede karar kılıp firmayı çağıracaktım ki bu gün birisi şikayet varı oku servisleri kombi konusunda çok kötü bosh ve buderusun dediler.baktım gerçekten çok fazla şikayet var. boch konusunda daha çok kart mı yanıyomuş ne o tarzda sorunlarvar.buderusunda yedek parçalarının çok pahalı olduğu yazıyor.neyse vaz geçip biraz daha araştırıyordumki hiç duymadığım bi firma adı duydum kullanan varsa bilgi versin arkadaşlar.bir kaç sitede tavsiye edilmiş ama yorum çok az İMMERGAZ DİYE Bİ KOMBİ. bilen veya kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.teşekkürler şimdiden
  • quote:

quote:

quote:

quote:

öncelikle verilen bilgilerden dolayı herkeze teşekkürler.daha öncede beyaz eşya almak için bu sitede araştırme yapmıştım ve tam isabet oldu.
    eve doğalgaz döşetmeyi düşünüyorum bilgiler ışığında görüşlerinizi verirseniz sevinirim.Ama beyaz eşyadan bir fark var beyaz eşyada hemen herkezin görüşleri benzerdi.Kombide bi sayfada buderus, bi sayfada eca, i sayfada boch öneriliryor.neyse görüşlerinizi bekliyorum
    çocuk odası :9 m2
    oturma odası: 13,5m2
    yatak odası : 14m2
    salon :28m2
    mutfak :10.5m2
    evin yalıtımı güzel.Ara kat.öğleye kadar güneş görüyor.evİZMİR de
    bu gün visman yetkilisine ölçüm yaptırdım 8 metre civarı petek boyu söyledi.DD plus petek takacakmış.bir havlupan iki termostatik vana , kombi dolabı, buderusgb12 kombi 4400tl para çıkardı bana biraz çok geldi.aynı zamanda bu kişide oda temostatına gerek yok dedi.
    ama vismanın vitopend 100 24kw sini öneririm dedi.yada buderusun u05224kw sini.Alman yapımı olduğu için bunları öneriyormuş.hepsine iki yıl garanti verdi bu arada.
    kombi fiyatları şunlar.
    buderusgb12 1700tl
    vismanın vitopend 100 24kw 1400tl
    buderusun u05224kw 1570tl

size önerilen kombilerin fiyatı normal. buderus u052 ve buderus gb012 çok iyi kombiler. gb012 condense yoğuşmalı bir kombi
    ayrıca size çıkartılan toplam tutar normal bence.
    ev 75m2 görünüyor.koridor ve banyo eklenirse 90m2ye çıkar sanırım.
    premix yoğuşmalı kombileri de araştırmanızı öneririm..gerekli koşullar sağlanırsa %20ye varan tasarruflar söz konusu
    örnek: bosch classic condense
    ariston genus premium
    eca confeo premix..gibi
    tercih sizin

boch clasik condense bochun sitesinde 2350 tl görünüyor doğrumu.ben 1700tl nin üstüne çıkmayı pek düşünmüyorum ama.genede zorlarım illa iyi olacaksa.bu arada gelen yetkili evinize yoğuşmalı kombiye gerek yok dedi.yeterli tasarrufu yapamazsınızdei ve şöle bi hesap yaptı.
    yoğuşmalı ile yoğuşmasız arasında 800 tl fark var ama faturada en fazla 30 lira fark eder.siz bunu amorti adene kadar 10 yılı aşkın bi süre geçmesi gerekiyor dedi.pek kafama yatmadı ama bi görüş alalım bu arada toplam petek metrajı 8mt.

tam bosch clasic condensede karar kılıp firmayı çağıracaktım ki bu gün birisi şikayet varı oku servisleri kombi konusunda çok kötü bosh ve buderusun dediler.baktım gerçekten çok fazla şikayet var. boch konusunda daha çok kart mı yanıyomuş ne o tarzda sorunlarvar.buderusunda yedek parçalarının çok pahalı olduğu yazıyor.neyse vaz geçip biraz daha araştırıyordumki hiç duymadığım bi firma adı duydum kullanan varsa bilgi versin arkadaşlar.bir kaç sitede tavsiye edilmiş ama yorum çok az İMMERGAZ DİYE Bİ KOMBİ. bilen veya kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.teşekkürler şimdiden

Bosch Classic Condense'in kart yanma arızası olduğu konusunda bir tane şikayeti alıntı yapıp, link verirseniz bizi de aydınlatmış olursunuz. "Çok fazla şikayet var" dediğiniz kombi hangi model ve hangi konuda şikayet edilmiş? Bunları da yazarsanız iyi olur. Yörenizdeki servisi en iyi tabi siz bilirsiniz ancak tüm servislerin genelde kötü olduğu iddiası da gerçek dışıdır. Bosch kombilerin parçalarının diğer yoğuşmalı kombilerden daha pahalı olduğu da. Buderus sıra dışı kalitede kombi ürettiği ve yüksek fiyata sattığı için, parça fiyatlarının yüksek olması doğal bir sonuçtur. Örneğin Bosch Classic Condense 22 kW ile Buderus GB042 22 kW kombiler bire bir aynı özelliklere sahip 2 kombidir. Bosch marka olanı 1.700 TL, Buderus olanı 2.500 TL dir. Hatta ana Firma Bosch, satın aldığı firma Buderus'tur.
    Siz dilediğiniz markayı alın tabi. İmmergas, şöyle kötüdür şeklinde bir diyeceğimiz olamaz. Şikayet var sitesini incelediyseniz bu markaya da bakmışınızdır.
    İmmergas link
  • Burda defalarca uyarıda bulunuyoruz; mutlaka 50 TL lik kombi regülatörü yada 10 TL lik şok önleyici prize takarak kullanınız diye. Birçok kombi markası kart yanmasını "kullanıcı hatası" olarak kabul ediyor. Genelde şehir elektriğinde meydana gelen voltaj değişimlerini, bacadan su girmesini gerekçe gösteriyorlar. Örnek mi?
    kart arızası 1
    kart arızası 2
    kart arızası 3
    kart arızası 4
    kart arızası 5
    kart yanması 6 bosch ama model belirtilmemiş
    Örnekler çoğaltılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 26 Temmuz 2011; 2:36:53 >
  • öncelikle kolay gelsin 2 adet kombi arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.

1.Baymak Brötje Novadens Extra 280(almanya montajlı imiş)
    2.ECA Confeo 30kw Premix-S 25.800 kcal/h Yoğuşmalı Kombi(yerli yapım imiş) fiyatları hemen hemen aynı. bide baymak kombiye kablosuz oda termostatı öneriniz varmı
  • Yerli malı kullanmak...

Eca kullanıcısıyım. her türlü memnunum..Fiyatı en uygun 2-3 kombiden biri yerli malı ve kaliteli... bir ürün alacağım zaman seçenekleri değerlendirirken her zaman fiyatı uygunsa yerli malını tercih ederim...Bir nevi vatani görevdir...Diyeceksinizki eca.nın parçalarıda dışardan geliyor tamam ancak avrupa marka bir ürün aldığınızda ürün bedelinin %80.i dışarı çıkıyorsa yerli bir üründe % 40.ı dışarı çıkar (oranlar veri değildir.) yani ülkemizin sorunlarından biri cari açık buna katkıda bulunmak adına hem yerli malı hemde piremiks ürün alınmalı tasarruflu olduğu için..piremiks ürünler tasarruflu olduğu için hem bize hem ülke ekonomisine faydası olacak doğal gaz ithal edilen bişey.

Aşağıdaki bilgi alıntıdır........

" E.C.A'dan TÜBİTAK destekli yoğuşmalı kombi
    E.C.A. markalı kombilerin üreticisi EMAS, tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve TÜBİTAK tarafından projesine Ar-Ge desteği verilen ilk kombi olan Confeo Premix'i piyasaya sundu. EMAS, bu ürün ile enerji tasarrufuna büyük destek sağlamayı hedefliyor.
    E.C.A. Confeo Premix yoğuşmalı kombiler, yüzde 107.5'lere varan yüksek ısıl verimiyle, konvansiyonel tip kombilere göre yıllık ortalama yüzde 20 enerji tasarrufu sağlıyor. 24 ve 30 kilovatlık iki farklı kapasitede üretilen E.C.A. Confeo Premix'te yakıt olarak doğalgaz, LPG ve propan kullanılabiliyor. Yuvarlak hatlı tasarımı ile zarif ve ergonomik görünümü yanında, 750x454x365 milimetre ölçüleriyle kullanım alanından da tasarruf sağlıyor.
    E.C.A. Confeo Premix yoğuşmalı kombiler tüketicinin kullanım suyu alışkanlığını öğrenen akıllı kombiler olarak üretiliyor. Kullanıcının son 24 saat içindeki kullanım suyu taleplerini izleyen ve kaydeden E.C.A. Confeo Premix, kaydettiği bilgilere göre diğer 24 saat içinde oluşabilecek kullanım suyu taleplerini tahmin ederek, sıcak kullanım suyunu plakalı eşanjör içinde hazır bekletiyor.
    Böylelikle daha kısa sürede sıcak kullanım suyu temin edilebiliyor. E.C.A. Confeo Premix kombi 3 yıllık garanti süresi, TSE, CE ve SEDBUK A kalite belgeleri ile tüketiciye üst düzey bir ürün sunuyor. Kullanıcı emniyetinin maksimum düzeyde sağlanabilmesi için, E.C.A. Confeo Premix yoğuşmalı kombilerde 17 farklı emniyet sistemi kullanılıyor."
  • S.a.
    Öncelikle çok uzun zamandır donanım haber forumlarını takip ediyorum. Pek çok şeyi buradan öğrendim diyebilirim Şimdi ev tadilatına girdim ve 13 senedir kullandığım sobalı doğalgaz sistemimi kombiye çevirme niyetindeyim. aşağıya evin planını koydum. İstanbulda oturuyorum. Evim güneydoğu cepheli orta kat. alt ve üst katlar kombi ile ısınıyor. Evde yalıtım yok 15 senelik bina. Ama ben içeriden nazı yerlerine yalıtım yaptıracağım. mutfağım küçük olduğu için ve havalandırma boşluğu haricinde yer olmadığı için sadece balkona koyulabiliyor.mutfağa petek koymayacağız yeterince ısınıyor. Ev toplam 85 m2. Bu bilgiler ışığında bu sayfalardan gördüklerimi tesisatçılara evi gezdirirken sordum. hepsi ağız birliği etmişçesine oda termostatına gerek yok, termostatik vanaya da gerek yok, yoğuşmalı kombi için ufak bir ev burası falan diye söyleyerek eca kombi +petekler+gömme tesisat+yeni hat çekilmesi+proje falan ortalama 2800-3300 arası fiyat verdiler. Bende araya girip dizayn'ın pex-b borusunu istiyorum deyince öyle bir borunun varlığını şüphe ile karşıladılar Benim sormak istediğim Bana bu bilgiler ışığında bana nasıl bir kombi almam lazım çünkü bir kere alayım bana en az yakıt gideriyle en fazla verimi elde edeyim. Buraya emek veren ilgilenen bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
  • Merhaba Arkadaşlar!

Bu kombi araştırmalarına hem internetten hem de eş dost tanıdık, bayi, servis derken dört koldan devam ediyorum. DH'den de istifade ediyorum ve bu konunun forumda daima güncel olması biz kullanıcılar için sevindirici. Kombi cihazı ve doğalgaz tesisatı konusunda değişik ve değerli fikirler var. Bu minvalde, bazı konularda öğrenmek istediğim şeyler var. Cihaz olarak %90 Viessman markasını tercih edecek gibiyim fakat bazı Viessmann kombilerin Çin montajı olduğu konusunda bilgiler de var nette. O yüzden emin olmak istiyorum. Viessman'da karar kılmadan önce İmmergas marka kombi kullanılabilir miyiz diye düşünmüştüm ama henüz yaygınlığı ve rüştünü ispat etmemiş olmasından ötürü (her ne kadar orjinal İtalyan ve iyi bir işçilik olduğu söylense de) vazgeçtim. Sizin İmmergas ve Viessmann karşılaştırmanız olabilir mi?
    Viessman vitodens 100 condens mi yoksa premix yoğuşmalı mı olduğu konusunda net bir bilgi bulamadım. Bu konuda malumatı olan var mıdır acaba? Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutrist

S.a.
    Öncelikle çok uzun zamandır donanım haber forumlarını takip ediyorum. Pek çok şeyi buradan öğrendim diyebilirim Şimdi ev tadilatına girdim ve 13 senedir kullandığım sobalı doğalgaz sistemimi kombiye çevirme niyetindeyim. aşağıya evin planını koydum. İstanbulda oturuyorum. Evim güneydoğu cepheli orta kat. alt ve üst katlar kombi ile ısınıyor. Evde yalıtım yok 15 senelik bina. Ama ben içeriden nazı yerlerine yalıtım yaptıracağım. mutfağım küçük olduğu için ve havalandırma boşluğu haricinde yer olmadığı için sadece balkona koyulabiliyor.mutfağa petek koymayacağız yeterince ısınıyor. Ev toplam 85 m2. Bu bilgiler ışığında bu sayfalardan gördüklerimi tesisatçılara evi gezdirirken sordum. hepsi ağız birliği etmişçesine oda termostatına gerek yok, termostatik vanaya da gerek yok, yoğuşmalı kombi için ufak bir ev burası falan diye söyleyerek eca kombi +petekler+gömme tesisat+yeni hat çekilmesi+proje falan ortalama 2800-3300 arası fiyat verdiler. Bende araya girip dizayn'ın pex-b borusunu istiyorum deyince öyle bir borunun varlığını şüphe ile karşıladılar Benim sormak istediğim Bana bu bilgiler ışığında bana nasıl bir kombi almam lazım çünkü bir kere alayım bana en az yakıt gideriyle en fazla verimi elde edeyim. Buraya emek veren ilgilenen bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

ev net 85m2 ise yoğuşmalı kombi olur.
    yoğuşmalı kombi alacaksanız ise mümkünse premix yoğuşmalı alın+ modülasyonlu digital oda termostadı
    örnek: ariston clas premium, eca confeo premix,bosch classic condens ..gibi

normal kombi alacaksanız ise fiyatı 1000 ile 1200 lira arasında olanlarda bitermik eşanjörlü
    ferroli domitech,airfel ecofel,airfel digifel, immergas eolo star

normal kombiye 1500liradan fazla bütçe ayıracaksanız ise çift eşanjörlü alabilirsiniz.
    buderus u052 ,vaillant 242-3-5

siz sadece kombi için ayıracağınız bütçeyi yazarsanız ona göre kombi önerisi yapılır
    oda termostadı gerekli bir ekipman.
    dijital oda termostadları;normal analog çevirmeli on-off termostadlara göre derece hassasiyeti daha fazladır
    mümkünse digital oda termostadı alın ve termostadı evinizde koridora veya çabuk ısınmayan bir odaya koyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Temmuz 2011; 15:47:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: De Niro

Merhaba Arkadaşlar!

Bu kombi araştırmalarına hem internetten hem de eş dost tanıdık, bayi, servis derken dört koldan devam ediyorum. DH'den de istifade ediyorum ve bu konunun forumda daima güncel olması biz kullanıcılar için sevindirici. Kombi cihazı ve doğalgaz tesisatı konusunda değişik ve değerli fikirler var. Bu minvalde, bazı konularda öğrenmek istediğim şeyler var. Cihaz olarak %90 Viessman markasını tercih edecek gibiyim fakat bazı Viessmann kombilerin Çin montajı olduğu konusunda bilgiler de var nette. O yüzden emin olmak istiyorum. Viessman'da karar kılmadan önce İmmergas marka kombi kullanılabilir miyiz diye düşünmüştüm ama henüz yaygınlığı ve rüştünü ispat etmemiş olmasından ötürü (her ne kadar orjinal İtalyan ve iyi bir işçilik olduğu söylense de) vazgeçtim. Sizin İmmergas ve Viessmann karşılaştırmanız olabilir mi?
    Viessman vitodens 100 condens mi yoksa premix yoğuşmalı mı olduğu konusunda net bir bilgi bulamadım. Bu konuda malumatı olan var mıdır acaba? Teşekkürler...

viessmann iyi bir markadır

ama yedek parçaları ve servis işçiliği pahalıdır. kombileri 2 yıl garantilidir. ve garanti uzatma yapmamaktadır
    eviniz net kaç m2 ve kombiye ayıracağınız bütçe ne kadar?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eutrist

S.a.

ev net 85m2 ise yoğuşmalı kombi olur.
    yoğuşmalı kombi alacaksanız ise mümkünse premix yoğuşmalı alın+ modülasyonlu digital oda termostadı
    örnek: ariston clas premium eca confeo premix ..gibi

normal kombi alacaksanız ise fiyatı 1000 ile 1200 lira arasında olanlarda bitermik eşanjörlü
    ferroli domitech,airfel ecofel,airfel digifel, immergas eolo star

normal kombiye 1500liradan fazla bütçe ayıracaksanız ise çift eşanjörlü alabilirsiniz.
    buderus u052 ,vaillant 242-3-5

siz sadece kombi için ayıracağınız bütçeyi yazarsanız ona göre kombi önerisi yapılır
    oda termostadı gerekli bir ekipman. mümkünse digital oda termostadı alın ve termostadı evinizde koridora veya çabuk ısınmayan bir odaya koyun

disintegration kardeş cevap için teşekkürler.
    Ev brüt kullanım alanı 85m2. buraya yoğuşmalı mı yoksa konvansiyonel mi? kullanmalı onu bilemiyorum. 1700-1800 arası fiyat düşünüyorum ama bir kere olsun diye 2000'e kadar çıkabilirim. Ayrıca kaç kw'lık kombi olacak onuda bilmiyorum. 4-5 metre petek olacağını söylüyordu ustalar. örneğin evin ısı ihtiyacı 12 kw ise 18 'lik almak mı daha avantajlı yoksa 20 kw almak mı? Kombinin Kw gücü arttıkça doğalgaz sarfiyatı da artmıyormu. Aynı ısı derecesini yakalamak için 20'lik 18'likten daha fazla gaz yakmaz mı?
  • Sn. disintegrasyon

Ev 130 m2 ve 9.5 m petek uzunluğu var. Kombiye 2000-2500 bütçe ayırabiliriz. Bunun yanında tesisat ve proje maliyetleri ne olur acaba? Doğalgaz kutusu kapıda 2-3 kat yukarıya boru çıkacak, kombi balkona monte edilecek...
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar!

Viessmann Vitodens 100 premix yoğuşmalı, verimli ve problemsiz bir kombidir. 1.500 TL ye de premix yoğuşmalı kombi satıldığından, 2.250 TL olan bu modelin parçaları da % 50 pahalı olabilir. Bunları göze almalısınız.
    Bu model dışında daha uygun fiyatlı ve sessizliği kanıtlanmış premix model Bosch Classic Condense 22 kW 1.700 TL lik fiyatı ile tercih edilebilir. Benzer niteliklerdeki Ariston Genus Premium'da değerlendirmeye alınabilir.
  • quote:

Sn. disintegrasyon

Ev 130 m2 ve 9.5 m petek uzunluğu var. Kombiye 2000-2500 bütçe ayırabiliriz. Bunun yanında tesisat ve proje maliyetleri ne olur acaba? Doğalgaz kutusu kapıda 2-3 kat yukarıya boru çıkacak, kombi balkona monte edilecek...

hangi şehirdesiniz? tesisatlar şehirden şehire fark eder..

130m2 net ısıtma alanı varsa yoğuşmalı kombiden başka düşünmeyin.mümkünse premix yoğuşmalı
    hangi şehirde oldugunuzu bilmiyorum.
    viessmann vitodens haricinde

ferroli econcept "özellikle öneririm"
    bosch classic condense
    ariston genus premium
    eca confeo premix

gibi premix yoğuşmalı kombileri araştırmanızı öneririm

petek markası: demirdöküm plus öneririm
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.