Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Yazdığınız kombilerin buradaki satış fiyatlarını araştıracağım yarın. En çok da protherm lynx 23 kw olanı sevdim. 800 tl :-)

Bir konuda tavsiyelerinizi beklıyorum. demirdöküm neva kombiyi tavsiye eder msiniz? 1000 t. kombi ve 50 tl kablosuz oda termostatı verecek satan firma. kredi kartını da böelecek. bana uygun geldi ama , 24 kw mı, 20 kw mı sormayı unutmusum...???

ne dersiniz alınır mı?

Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtoguz

Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Yazdığınız kombilerin buradaki satış fiyatlarını araştıracağım yarın. En çok da protherm lynx 23 kw olanı sevdim. 800 tl :-)

Bir konuda tavsiyelerinizi beklıyorum. demirdöküm neva kombiyi tavsiye eder msiniz? 1000 t. kombi ve 50 tl kablosuz oda termostatı verecek satan firma. kredi kartını da böelecek. bana uygun geldi ama , 24 kw mı, 20 kw mı sormayı unutmusum...???

ne dersiniz alınır mı?

Şimdiden teşekkürler

arkadaşım kiracı olarak oturdugu apt da protherm lynx kullanıyor.
    kombisinden memnun değil duş yaparken sıcak su dalgalanması yaşıyor.
    servisi parça değiştirdi.ama zaman zaman sorun tekrarlanıyor.aynı apt da diğer dairelere müteahhit aynı kombiden taktırmış
    komşularında benzer sorunlar varmış
    dd neva ise adı çıkmış bir kombi bu forumda kullanıcı görüşleri mevcut bakabilirsiniz
    fiyatı 1000lira ve altında iş görecek ekonomik kombi istiyorsanız
    bu markaların servisi kentinizde varsa tabii

ferroli fer easy

airfel ecofel

airfel digifel

ariston clas hermetik gibi kombileri araştırmanızı öneririm

tercih sizin

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

ne dersiniz alınır mı?

Şimdiden teşekkürler

Değerli kardeşim, bunu hangi arkadaşımız önerdi size bilmiyorum ama çift eşanjörlü bu kombide sık 3 yollu vana vb şikayetler yaşayabilirsiniz. İyice araştırmadan almayınız. disintegration'ın önerilerini göz ardı etmeyiniz.
    http://www.sikayetim.com/module.php
    Madem Ferroli Domitech 1.100 TL peşine pahalı geliyor, çok ucuz olması ilk tercih nedeni ise 800 TL ye, 23,4 kW ısıtma gücünde Airfel Ecofel alabilirsiniz.

Airfel Ecofel 800 TL peşin

Airfel'i, Daikin Industries'in satın almasıyla başta klima olmak üzere teknoloji bakımından daha iyi ürünler yapacağını da düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denege

İzmir bornova evka3 teki evim 115m2. Doğalgaz tesisatı bağlanması için iki ayrı firmadan teklif aldım. Radyatörler toplam 7 mtül tutuyor.Birinci firma, Baymak fayke master 24kw yoğuşmalı kombiyi için firma peşin 2000 lira fiyat biçti. Diğer yapılacak( doğalgaz tesisatı, radyatörler, kombi dolabı, eca vana vs.) işler için toplam peşin 4600 lira fiyat verdi. Diğeri ise Vaillant 202/5 turbotech plus kombi(yoğuşmalı değil!) dahil diğer yapılacak herşeyle birlikte peşin 4400 fiyat verdi. Baymak veya vaillant kombi için karar veremedim. Baymak yoğuşmalı veya vaillant yoğuşmasız. Sizce hangisini taktırmalıyım?

evka 3 tepelerde yer aldığı için kışın iyi rüzgar alır
    eviniz kaçıncı kat? evde yalıtım var mı?

eğer eviniz net 115m2 ise 7mt petek az gelir. normalde net 100m2 evlere 7mt petek takıyorlar

hele yoğuşmalı kombi alacaksanız petek boyunu 9mt den aşağı tutmayın..

Öncelikle teşekkür ederim,
    Evim 2. katta, dış cephede yalıtım var, kış güneşi alıyor, evin camları büyük. Bu durumda yoğuşmalı dışındaki seçeneği yaptırmayı düşünüyorum. Apartmanda aynı şekilde başka kullananlarda var.

• quote:

quote:

quote:

İzmir bornova evka3 teki evim 115m2. Doğalgaz tesisatı bağlanması için iki ayrı firmadan teklif aldım. Radyatörler toplam 7 mtül tutuyor.Birinci firma, Baymak fayke master 24kw yoğuşmalı kombiyi için firma peşin 2000 lira fiyat biçti. Diğer yapılacak( doğalgaz tesisatı, radyatörler, kombi dolabı, eca vana vs.) işler için toplam peşin 4600 lira fiyat verdi. Diğeri ise Vaillant 202/5 turbotech plus kombi(yoğuşmalı değil!) dahil diğer yapılacak herşeyle birlikte peşin 4400 fiyat verdi. Baymak veya vaillant kombi için karar veremedim. Baymak yoğuşmalı veya vaillant yoğuşmasız. Sizce hangisini taktırmalıyım?

evka 3 tepelerde yer aldığı için kışın iyi rüzgar alır
    eviniz kaçıncı kat? evde yalıtım var mı?

eğer eviniz net 115m2 ise 7mt petek az gelir. normalde net 100m2 evlere 7mt petek takıyorlar

hele yoğuşmalı kombi alacaksanız petek boyunu 9mt den aşağı tutmayın..

Öncelikle teşekkür ederim,
    Evim 2. katta, dış cephede yalıtım var, kış güneşi alıyor, evin camları büyük. Bu durumda yoğuşmalı dışındaki seçeneği yaptırmayı düşünüyorum. Apartmanda aynı şekilde başka kullananlarda var.

Vaillant 202/3-5, Vaillant 202/3-3 e göre daha fonksiyonel lcd ekrana ve 3* sıcak kullanım suyu özelliğine sahiptir. 2 modeli karıştırmamasına dikkat edin.
    202 modeli, az yer kaplayan küçük ve ısıtma işini oldukça iyi yapacak bir kombi. Yoğuşmasız olmakla beraber, 17 kW yeterli ısıtma gücü ile yakıt tasarrufu da sağlar. Sizin için çok daha iyi bir seçim olacaktır.

• Arkadaşlar Merhaba,
    Yine sizlerin tavsiyelerine uyarak, protherm' den vazgeçtim.
    Demirdöküm 12 ay taksit 800 tl de dese almayacağım.

1- Ariston clas 24 kw çift eşanjörlü
    2- Airfel digifel duo 24 kw çift eşanjörlü

İkisinin de Isparta'da servisi var. İkisini de aradım, yedek parça sıkınıtısı olmaz dediler. Fiyatlar 970 tl civarında internette.

Ne dersiniz, hangisini tercih etmeliyim??? Airfel sanko holdingin ve sakarya da üretiliyor sanırım, aristonsa italyan mıydı???

Şimdiden teşekkürler....
  • Arkadaşlar,
    Aşşağıdaki şemaya ve kışın salon kullanılmadığına göre,

1-Kombi tavsiyesine ihtiyacım var? (Max 2000 TL)
    2-Peteklerin boyutları nasıl acaba? Boy olarak düşük görülen bir yer var mı?
    3-Antre olan kısımda petek yok takılması gereklimi? gerekli ise nereye konulmalı?
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

İkisinin de Isparta'da servisi var. İkisini de aradım, yedek parça sıkınıtısı olmaz dediler. Fiyatlar 970 tl civarında internette.

Ne dersiniz, hangisini tercih etmeliyim??? Airfel sanko holdingin ve sakarya da üretiliyor sanırım, aristonsa italyan mıydı???

Şimdiden teşekkürler....

çift eşanjör çok önemli değil.

bütçeniz varsa airfel riello residence modelini kesinlikle öneririm.ama biraz pahalıdır

italyan riello kombi firmasının airfel için ürettiği bir kombi

residence modelinde 3yollu vana anti blokaj sistemi var.

fiyatı genelde ucuz olan çift eşanjörlü kombilerde sık sık arızalanan 3yollu vana arızasını önleyen bir sistem bu..

airfel digifel duo ise çift eşanjörlü, 3yıldız kullanım suyu konforlu,digital ekranlı,yüksek verimli bir kombidir "%93"

güvenlik önlemleri

ariston clas premium da aynı özellikerde: 3 yıldız kullanım suyu konforlu,digital ekranlı,çift eşanjörlü ,verimli bir kombidir
    aralarında muazzam fark yok.

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Şimdiden teşekkürler....

Airfel kombileri italyan riello üretimidir. Ariston da italyan ikisinide tercih edebilirsiniz. Bütceyi biraz arttırma sansınız varsa 5 yıl garantili ferroli domitec almanızı öneririm. Çift eşanjör bu fiyata satılan kombiler için sorun çıkarmaktan başka birşeye yaramaz domitec daha sorunsuz kendini kanıtlamış bir modeldir. Tercih sizin digerleride alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wosxy

Arkadaşlar,

3-Antre olan kısımda petek yok takılması gereklimi? gerekli ise nereye konulmalı?

Hangi şehirde yaşıyorsunuz binada yalıtım varmı?
  • quote:

Arkadaşlar,

Petek boyu hesaplamak için linkhttp://www.kombiradyatorsatis.com/dene.asp

Antreye oturma odasının yanındaki odanın duvarına 80 lik bir ilave ile petek boyları uygun olur bu arada salonun petek boyuda ideal

Kendim Eca confeo piremiks aldım memnunum tam yoğuşmalı tasarruflu ve sağlam bir ürün 17 ayrı emniyet sistemi blokaj sistemi vs. piyasadaki piremiks yoğuşmalı ürünler içinde en uygun 2-3 üründen biri diyebiliriz.

Ayrıca ariston genus ve DD Nitromiks tam yoğuşmalı ürünler var nitromiks.de kendi modülasyonu var ama termosotat modülasyonu yok ama sonuçta tam yoğuşmalı iyi verimli.

Dükkanlarda genelde yoğuşmalıya gerek yok diye hesap kitap yapıyolar aldırmayın imkanınız varsa yoğuşmalı alın, yoğuşmalı alacam diye tabi uçuk rakamlara gerek yok genelde çoğunun iç malzemesi aynıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Arkadaşlar,

Antreye oturma odasının yanındaki odanın duvarına 80 lik bir ilave ile petek boyları uygun olur bu arada salonun petek boyuda ideal

Kendim Eca confeo piremiks aldım memnunum tam yoğuşmalı tasarruflu ve sağlam bir ürün 17 ayrı emniyet sistemi blokaj sistemi vs. piyasadaki piremiks yoğuşmalı ürünler içinde en uygun 2-3 üründen biri diyebiliriz.

Ayrıca ariston genus ve DD Nitromiks tam yoğuşmalı ürünler var nitromiks.de kendi modülasyonu var ama termosotat modülasyonu yok ama sonuçta tam yoğuşmalı iyi verimli.

Dükkanlarda genelde yoğuşmalıya gerek yok diye hesap kitap yapıyolar aldırmayın imkanınız varsa yoğuşmalı alın, yoğuşmalı alacam diye tabi uçuk rakamlara gerek yok genelde çoğunun iç malzemesi aynıdır.

Verdiğiniz linkteki radyatör hesabı çok basit ve bir o kadar da yanıltıcı. Örneğin 100 m2 alana 9 m petek hesaplıyor. İyi de evin bulunduğu il/ilçeyi, evin yalıtım durumunu, cephesini vd. özelliklerini dikkate almadan, ısı kaybı ve bunu karşılayacak petek boyutları hesap edilemez, hatta tahmin bile edilemez... Eğer Erzurum'da 100 m2 ve ortalama koşullara sahip bir eviniz varsa veya Ankara'da hiç yalıtımı olmayan yine 100 m2 eviniz varsa, 9 m petek gerekebilir. Ama Antalya'da standart koşullara sahip, üstelik 200 m2 eviniz varsa 9 m petek fazla bile gelebilir. Ayrıca site petek yüksekliği olarak 600 cm belirtmiş ki daha en başta bu konuya verdiği özeni sergiliyor...

• 1- Ariston clas 24 kw çift eşanjörlü

Peki arkadaşlar bu iki kombiye ek 3. alternatifimi belirledim. eca confeo plus 24 kw....
    şimdi bu ikisi yerine eca cok cok cok daha iyidir diyen var mı? hangisi....

tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Verdiğiniz linkteki radyatör hesabı çok basit ve bir o kadar da yanıltıcı. Örneğin 100 m2 alana 9 m petek hesaplıyor. İyi de evin bulunduğu il/ilçeyi, evin yalıtım durumunu, cephesini vd. özelliklerini dikkate almadan, ısı kaybı ve bunu karşılayacak petek boyutları hesap edilemez, hatta tahmin bile edilemez... Eğer Erzurum'da 100 m2 ve ortalama koşullara sahip bir eviniz varsa veya Ankara'da hiç yalıtımı olmayan yine 100 m2 eviniz varsa, 9 m petek gerekebilir. Ama Antalya'da standart koşullara sahip, üstelik 200 m2 eviniz varsa 9 m petek fazla bile gelebilir. Ayrıca site petek yüksekliği olarak 600 cm belirtmiş ki daha en başta bu konuya verdiği özeni sergiliyor...

Doğru söylüyosunuz biraz fazla çıkarıyor hesabı akdeniz ve ege kıyılarında sıcak iklim nedeniyle daha düşük tutulabilir ancak diğer kesimlerde genel olarak 13 metreye 1 mt.petek orantısı uygulanabilir yine yalıtıma göre değişir. Arkadaşın şemada evin alanı 85-90 mt.arasında görülüyor. Buna göre 90/13 = 6,9 mt petek ihtiyacı çıkar.

Ayrıca Ariston kombiyi kullanan varmı acaba arkadaşlar arasında diğer benim hala merak ettiğim bir konu var diğer kombiler 38-40-42 kg.iken ariston neden 30 kg ağırlığında, kullanımda ısıtmada kullanım suyunda sesinde bir problem oluyormu, tamam ariston kendini kanıtlamış bir marka ancak bu dört.te bir fark nereden geliyor merak ediyorum.

• quote:

Peki arkadaşlar bu iki kombiye ek 3. alternatifimi belirledim. eca confeo plus 24 kw....

tesekkurler...

eca confeo plus çok çok çok iyi değil

çok çok çok iyi istiyorsanız buderus u052 ve vaillant 242-3-5
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

o linkteki hesapmetreyle hesap yaparsak peteklerde m2 olarak yanlış hesaplar çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

tesekkurler...

eca confeo plus çok çok çok iyi değil

çok çok çok iyi istiyorsanız buderus u052 ve vaillant 242-3-5

Aynı zamanda çok çok pahalı o paralara demirdöküm ve aristonun piremiks modelleri alınır.

Airfel ve Ariston arasında yakma verimi açısından bakınca Ariston %94,3 Airfel %92,8 arada %1.5 fark var kar kardır diyip Ariston seçilmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Arkadaşlar,

Ankara'da yaşamaktayım ve mutfak olan cephe doğudur.
  • yaz aylarında komple kapatıyor musunuz kombiyi arkadaşlar..

yoksa stand by da mı bekliyor..

elektrik sarfiyatı ne kadardır stand by da beklerken..

diğer sorum ise viesmann kombilerin ortalama bakım ücreti ne kadar bilen varsa teşekkür ederim şimdiden cevaplara
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Arkadaşlar,

Ankara'da yaşamaktayım ve mutfak olan cephe doğudur.

Evinizin net ısıtma alanı antre hariç 71 m2 civarı. Yalıtım varsa odalardaki petekler yeterli görünüyor. Antrenin ölçüsünü ve dış kapı girişini belirtmemişsiniz, ama 7-8 m2 için 60-70 cm petek yeterli olacaktır. Girişi en az engelleyecek yere konması uygun. Yoğuşmalı kombi olarak Bosch Classic Condens, Ariston Genus Premium, ECA Confeo Premiks; konvansiyonel kombi olarak ise Vaillant 202/5 plus, Ferroli Domitech öneririm. Kolay gelsin...Hangi kombiyi alırsanız alın yanında mutlaka oda termostatı da almayı ihmal etmeyin.

• 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.