Şimdi Ara

Ağaç testeresi önerisi yapabilecek varmı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
7
Favori
164.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Husquarna orjinal ise ayarlarında veya başka bir problem olduğunu düşünüyorum. Bizde de var yıllardır kullanırız.
  • Benzinli testerelerin hava-yakıt ayarı olur. Anlayan birisinin yapması gerek.
    Benzin filtresi hava filtresini temizlemeniz gerek.
    Eğer testereniz orijinalse çok sağlamdır husquvarna. Anlayan bi ustaya götürün.
  • Açık açık ifşa edeceğim kimse kusura bakmasın. Gecen sene Adana "Anadolu Ticaret" ten (bilen bilir, tas koprunun orda) almıştım makinayı (husqvarna 236 x torq) adamlar satarken doğru düzgün bişi anlatmadi. Hadi önemli değil orj kaliteli mal araştırır ogreniriz dedik. Toplamda 2-2,5 litre anca benzin harcadik malum sıkıntıları vermeye başladı. Bari geri gotureyim neyse yapsınlar veririz parasini dedik. Götürdüm yemin ederim 1.5 saat kafadan bekledim ayakta, 1 tane elemanları var. Çocuk karbüratör sokulecek dedi. 1.5 saat sonra bir eleman geldi 30sn içinde deponun içinde bişi değiştirdi tamam oldu dedi verdi makinayı. Meğerse makina çin uretimiymis orj diye aldık. Başka bi tamirciye sordum ucuz yirtmisssin 150 tl ni alıp karbüratör degistirecekti onlar dedi adam. Bir daha o dükkana adım atmam. İsmini hatirlamiyorum ama üst tarafında bir dükkan var bundan sonra adresim orası.... Son bir not; stihl ve husqvarna en küçük modellerini çin de uretiyormus genelde kimse tavsiye etmiyor. (Ms 170 ve 236 x torq)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağaç kesme makinası almayı düşünen arkadaşlar için önerimiz kesinlikle RYOBI markasından yanadır.
    RYOBI son zamanlarda özellikle bahçe makinaları üretiminde çok yaygın ve popüler olma yolunda ilerlemektedir.

Piyasada yer alan Cin malları ve diğer işe yaramaz ağaç kesme makineleri ile kesinlikle kıyaslamayınız.
    Orman motorunun teknik bilgileri şu şekildedir;
    Motor tipi :Çift zamanlı motor gücüne sahiptir.
    Motor gücü :48 cc
    Beygir gücü :1.9 HP
    Pala uzunluğu : 45 cm
    Yağ tank kapasitesi : 0.3 lt
    Yakıt tank kapasitesi : 0.5 lt
    Ağırlık :6.2 kg

Bu ağaç kesme makinasının fiyatı her yerde 1.100 TL'dir. Ama bu siteden 595.00 TL'ye temin edebilirsiniz.
     Ağaç testeresi önerisi yapabilecek varmı?

RYOBI Orjinal Amerika markasıdır. 2 yıl firma garanti kapsamında olup 15 sene yedek parça garantisi bulunmaktadır. Tüm yedek parçaları bulunmaktadır.

Kesinlikle ön yargı ile yaklaşmadan önce hem fiyat karşılaştırması yapınız hem de kullanıcı yorumlarını dikkate alınız. Emin olun pişman olmayacağınız gibi bundan sonra da RYOBİ'den vazgeçemeyeceksiniz.
    Ürün hakkında daha fazla bilgi almak, incelemek için bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Benzinli Orman Motoru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professionelci -- 19 Temmuz 2016; 13:52:28 >

• Sthil hangi modelden itibaren üretimini almanyada yapıyor bilginiz var mı?

• Odun kesme işini meslek olarak yapan kime sorsam husqvarna diyor. Özellikle 61 ve 359 modelini öneriyorlar...

• arkadaşlar testerinin yağ pompası galiba çalışmıyor zincir yağlanmıyor temizledim yine aynı kendim değiştirebilirmiyim acaba artı kavramanın nasıl söküldüğünü bilen varmıdır?
  • narsess kullanıcısına yanıt
    Hyundai için iyi konusani görmedim satıcısı hariç...

• merhaba arkadaşlar ben bir testere alacağım üst düzey guçlü hangi testere almalıyım ormanda ötun kesacm stihl husqvarna bilmiyorum gunda 25ton odun kesilecek har gün odun çok büyük 20sm soba uçun birde zincir olmalıyım tavsiye edin lutfen savaba kalacaksın teşekkürler

• Merhaba Arkadaşlar ben bir testere alacağım üst düzey guçlü hangi testere almalıyım ormanda ötun kesacm stihl husqvarna bilmiyorum gunda 25ton odun kesilecek har gün odun kesilecek odun çok büyük tavsiye edin lutfen savaba kalacaksın teşekkürler

• merhaba arkadaşlar ben bir testere alacağım üst düzey guçlü hangi testere almalıyım ormanda ötun kesacm stihl husqvarna bilmiyorum gunda 25ton odun kesilecek har gün odun çok büyük soba uçun

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazan3128

merhaba arkadaşlar ben bir testere alacağım üst düzey guçlü hangi testere almalıyım ormanda ötun kesacm stihl husqvarna bilmiyorum gunda 25ton odun kesilecek har gün odun çok büyük soba uçun

Husqvarna 359 veya 61 tartışmasız lider.

• quote:

Orijinalden alıntı: avsallar

Sakın OLEOMAC almayın.Distribütör ilgisiz.İnternet sitelerinde telefonu bile yok.Manavgat DOĞRUYOL TİCARETten Oleomac952 aldık. 3 ayda motor gitti.Yağ koymamışsınız dediler (tek kişi kullandım ve kesinlikle yağ koymamazlık etmedim kendilerinden orjinal yağını aldım onu kullandım)salladılar bizi.Sonra 850 tl ye sattıkları motoru 450 liraya aldılar bizden aman dikkat edin.Yetkili servisleri çok kötü.Ne satıcı ne distiribütör sattıkları malın arkasında durmuyor.Size tavsiyem önce STHİLL sonra HUSQVARNADIR.Onların da giriş modelleri var çin imalatı dikkat edin.

Aynısı bende var aldık alalı motora bi dikiş tutturamadık yaw nasıl iş anlamadım.

• Husqvarna 236 x tork (orj mal ama Çin üretimi) macerasında sonra yine Husqvarna 359 aldım. Yeminle söylüyorum üreten ben olsam ancak bu kadar begenirim!

Mecburiyetten kör zincirle, 1mt eninde dut ağacını dilim dilim doğradik, bana mısın demedi. Alet süper kaliteli, stop etme, tekleme, çalışmama gibi bir sorun hayatta yapmadı. Ayrıca diğer motorlara gore üstün teknik özellikleri var. Benim açımdan tek dez avantajı birazcık ağır. Korkuyorum be. Elimdeyken resmen fırlayıp gidecek canavar gibi. Çok pişman oldum o dut kesiminde resim video cekmedigime. Öyle ağaç bir daha zor gelir ele...

• husqvarna 2100 cd motor parçası lazım yardımcı olabilecek olan varmı
  • Oleomac ürünleri sanirim Türkiyede pek fazla satıllmiyor distribütörü olan Semak Makina da pek ilgisiz görünüyor.

Ben birkaç gün önce Oleomac 941C motorlu testere aldım almadan önce burada bır arkadaşımızın Oleomac testere motorunun yandıgini bayi ve distributorun ilgisiz oldugunu okudum ama fazla önemsememistim. Benim motorum da rolantide çalışırken kapak ve balta yaktı. Henüz bır dal bile kesmeden. Distribütörü aradım olayı anlattım hata bizde de olabilir ama bır yardimci olun hiç kullanmadım dedim hic kaale bile almadılar. Parçaların fiyatlarını söyleyin dedim hani bari serviste kaziklanmayalim diye onu bile söylemediler, servise gidin diye tutturdular. Bana yakın bır servisi aradım şu parçaların fiyati nedir diye. Telefondaki kişi orjinal mi olacak dedi. Hoppalaa . Bunlara güvenip mal alınır mı ? Stihl motorlu tırpanım var hiç sorun yaşamadım. Bu tip motorlu Tırpan ya da testere vs alacaklara şiddetle tavsiye olunur :

1) Stihl ( Alman ) 2) Husqvarna (İsveç) bunlardan şaşmayiniz. Al ve keyfini sür...

Yanmış hasarlı parçaların fotoları aşağıdadır.

• Stihl ms 250 ve husqvarna 445 arasından hangisini alayım? Stihl daha hafif ve daha güçlü görünüyor ancak bir kaç video izledim, husqvarna daha iyi kesiyor gibi. Ayıca yakıt tüketimleri nasıldır, sanki husqvarna daha çok yakar gibi.

https://www.sadal.com.tr/Product?productId=183

https://www.husqvarna.com/tr/urunler/motorlu-testereler/445/967156438/

• Makita UC 4020A kullanıyorum. Zincirini hiç adam gibi bileyletemedim sanırım. Beklediğim performans daha yüksekti. Zincir tavsiyesi varsa alırım bende. Neye göre değişiyor bilmiyorum
  • pkm kullanıcısına yanıt
    Ben stihl MS 250 aldım almaz olaydım.aldigimdan beri daha 1 ay olmadi.derdi bitmedi.oncelikle 3 depo rolantide calistirdim. İlk çalıştırma 30 dk falan suruyor.ilk yağ kapağı bozuldu.sonra kama vidasi. Sonra benzin kapağı.simdide kama vidasi yalama olmuş. Nasıl oluyor anlamıyorum .bana çok kalitesiz geldi.ama çalıştırabilirsiniz iyi kesiyor ona lafım yok.Husqvarnadan başkası yalan arkadaşlar net söylüyorum.dayimda var arada kullanmak nasip oluyor.tamamen bu işin kralı diyorum reklam değil gerçek arkadaşlar.baska motor almayın ama küçük boylar çin uretimiymis onlardan uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodo54 -- 2 Mayıs 2018; 7:22:46 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.