Şimdi Ara

OpeL Astra 1.3 CDTI Xenon Çözümü...!!! Opel Odak *750 ytl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
31.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 29 mart günü amcam opel astrasına uzun araştırma sonrasında Opel Odak servisinde Xenonları taktırdı ve sonuç olarak memnun

peki piyasada satılan kitlerden farkı nedir ?

-Opel servisi Japon malı Xenon kiti takıyor..!!
    -Dışarda satılan kitlerde Aracın Beyini Xenon sonrası arıza kiti adı altında 250 ytl ye bir kit takılıyor (beyin arıza ışıkları yanıyor ABS,AIRBAG gibi) serviste böle bir işleme gerek kalmıyor..!!
    -Orjinal serviste takılan Xenon kiti 2 sene servis garantisi altında..!!!

***piyasada 550ytl +250 ytl lik arıza kiti ile xenon kiti 800 ytl gibi bir fiyata geliyor ve yok elektirikçidir yok sanayicidir gibi yerlede sürünmek zorunda kalıyorsunuz en azından kendi servisinde hem kaliteli hemde içiniz rahat oluyor...

*Philipsin çıkartığı xenon kiti ise CMS shopta 1.050 ytl +250 ytl arıza kiti ile satılıyor (6000K)

resimler kapalı bir depo da çekildi ve parkları Beyaz Led ile değiştireceğiz o zamana yeni resimleri eklerim

• Piyasadaki kitlerin fiyatı 550 ile 800 arasında değişiyor. ( Uzak Doğu olanlar )

250 ytl lik arıza kitini takmadan da o arızaları halledebiliyorsunuz. Belli voltaj ayarları gibi ayarlar var o şekilde halledilebiliyor.

Her xenon kiti 2 yıl garantili.

Başka bi hatırlatma daha yapmak isterim , bu fotografları filtresis bir fotograf makinesi ile çekiyorsan makinenin lensine çok çok zararlı xenon ışınları.

Bu arada bizim aracımızda ( vectra- c ) cyclone xenon takılı ve gerekli ayarları yapıldı hata vermedi . Ama park takamıyoruz hiç bi türlü. Bir arkadaşımda daha vectra var kendi bile değiştirebiliyor parklarını ...

Yavuz adlı arkadaşımıza (Ref. da var ) megane 2 için yolladım onlardada herhangi bi montaj ve alarm sorunu yaşanmadı.

Ama 750 ytl büyük bi para değil Adam gibi bi kit size 550 600 ytl ye mal olucaktır. 150 daha fazla verip serviste yaptırabilirsiniz. 150 ytl de az bir para değil ama , serviste yaptırmak piskolojik rahatlık sağlıyor.

• bende kendi aracıma yaptırdım . aracım focus 2. gayet memunum bende serviste yaptırdım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gkhn_

Piyasadaki kitlerin fiyatı 550 ile 800 arasında değişiyor. ( Uzak Doğu olanlar )

250 ytl lik arıza kitini takmadan da o arızaları halledebiliyorsunuz. Belli voltaj ayarları gibi ayarlar var o şekilde halledilebiliyor.

Başka bi hatırlatma daha yapmak isterim , bu fotografları filtresis bir fotograf makinesi ile çekiyorsan makinenin lensine çok çok zararlı xenon ışınları.

Bu arada bizim aracımızda ( vectra- c ) cyclone xenon takılı ve gerekli ayarları yapıldı hata vermedi . Ama park takamıyoruz hiç bi türlü. Bir arkadaşımda daha vectra var kendi bile değiştirebiliyor parklarını ...

Yavuz adlı arkadaşımıza (Ref. da var ) megane 2 için yolladım onlardada herhangi bi montaj ve alarm sorunu yaşanmadı.

Ama 750 ytl büyük bi para değil Adam gibi bi kit size 550 600 ytl ye mal olucaktır. 150 daha fazla verip serviste yaptırabilirsiniz. 150 ytl de az bir para değil ama , serviste yaptırmak piskolojik rahatlık sağlıyor.

250 ytl lik kiti takmadan anca kapı kapı dolaşarak sorun halloluyor bu ülkede...Burası almanya değil ama..!!!!

bir sürü iş bilmeyen tamirci elektirici uğraşıyor arabanın içine ediyor üstüne üstlük bir sürü paran ve en önemlisi canın sıkılıyor...!!!

bu işlem öncesi 206cc kullanan bir arkadaşım lanet oluyup söktürmüştü xenon kitini o kadar çok arıza çıkardı ki araba tam 2500 ytl lik elektirik aksamına zarar verdi araba haşat oldu...!!!

150 ytl aslında hiçbirşey değil biryerden bakacak olursan

şurda söylediğin ''serviste yaptırmak piskolojik rahatlık sağlıyor'' bırak 150 ytl yi 15000ytl bile verseler sağlayamazlar

• quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

bende kendi aracıma yaptırdım . aracım focus 2. gayet memunum bende serviste yaptırdım.

o kadar güzel durmuşki

optik farlara xenon uygulaması yapılamıyor diye birşey zırvalaşmıştı auto shop Cevizlibağda çalışan bir görevli bende yapılıyor diyerekten biraz atıştık orda (daha öncesi mazda3 ve seat leon da görmüştüm)...!!!

araç gerçekten çok güzel nazarlar değmesin

• quote:

kadar güzel durmuşki

optik farlara xenon uygulaması yapılamıyor diye birşey zırvalaşmıştı auto shop Cevizlibağda çalışan bir görevli bende yapılıyor diyerekten biraz atıştık orda (daha öncesi mazda3 ve seat leon da görmüştüm)...!!!

araç gerçekten çok güzel nazarlar değmesin

çok teşekkür ederim. iyi dileklerin için. bende baya araştırdım olmaz diyen çok çıktı ama demekki oluyomuş .
    astrada 10 numara olmuş. güle güle kullanın.
  • arkadaşlar şimdi benim astra da xenon far war ama şöyle bir durum war benim farın ortasında yuvarlak göbek war bi de yine ışığı beyaz olup da normal far gibi duranlar war onlar ne oluyor???mesela sorentoda öle
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS

arkadaşlar şimdi benim astra da xenon far war ama şöyle bir durum war benim farın ortasında yuvarlak göbek war bi de yine ışığı beyaz olup da normal far gibi duranlar war onlar ne oluyor???mesela sorentoda öle

o bahsettiğin göbek mercektir. optik far olarak geçer. benimkide öyle. sorentolarda ise halojen fara takılan xeonodur. yani bir mercek felan yoktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

quote:

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS

arkadaşlar şimdi benim astra da xenon far war ama şöyle bir durum war benim farın ortasında yuvarlak göbek war bi de yine ışığı beyaz olup da normal far gibi duranlar war onlar ne oluyor???mesela sorentoda öle

o bahsettiğin göbek mercektir. optik far olarak geçer. benimkide öyle. sorentolarda ise halojen fara takılan xeonodur. yani bir mercek felan yoktur.

hangisi daha iyi aydınlatır peki?
  • eğer optik far varsa ışık daha homojen dağılır. karşıdaki trafiği rahatsız etmez. daha hoş durur.
  • quote:

Piyasadaki kitlerin fiyatı 550 ile 800 arasında değişiyor. ( Uzak Doğu olanlar )

Bizde de 2004 Model Vectra C var.Gökhan serviste orjinalini ne kadara takıyorlar bir bilgin var mı?Astra'ya taktıkları gibi 750 YTL'ye takacaklarsa bende taktırırım....

• Grande Puntoya Xeon acaba takrıtrabilirmiyiz?
  • Montaj ve usta çok önemli. Birçok xenon kitinde röle zorunlu olarak değil opsiyonel olarak monte edilebilir diyor. Aslında xenon kitlerin çoğunda aşırı yüksek gerilim koruması olmasına rağmen gelen elektriğin düzenliliği açısından role çok önemli bence.

Megane-2 dci.de mercekli far yok ancak çift optik halojen far olduğu söyleniyor. Bende beyin ya da herhangibir elektrik arızası olmadı. Işığın dağılımı mercekli far kadar olmasa da fena değil ve karşıdan geleni rahatsız etmiyor.
  • arıza kiti nedir ? biraz daha açabilir misiniz?
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: smartcard

quote:

Bizde de 2004 Model Vectra C var.Gökhan serviste orjinalini ne kadara takıyorlar bir bilgin var mı?Astra'ya taktıkları gibi 750 YTL'ye takacaklarsa bende taktırırım....

fiyat aynıdır taktırabilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: Reanimate

Grande Puntoya Xeon acaba takrıtrabilirmiyiz?

taktırılmaması için bir sebeb mi vardır ? xenon her tip araca uygulanmaktadır
  • quote:

Orjinalden alıntı: grcim

arıza kiti nedir ? biraz daha açabilir misiniz?
    teşekkürler

tamamen servisten duyduklarımı aktarıyorum

xenon beyninin aküden gelen enerjiyi 25.000V gibi bir değere çıkarması sonucu araç içersindeki elektronik aksamı bozuyormuş...!!!

araç üzerindeki orjinal sistem beyin tarafından hatalı bulunuyor ve böylece araçta bulunan ABS AIRBAG gibi uyarı ışıkları ekranda beliriyor...!!!

bu arıza kiti bu hataların düzelmesine yarıyor
  • Evet 2 araç da son derece güzel olmuş. Gkhn'ınkini zaten biliyorum o da çok güzel.

Ben bizim Caddy'ye taktırmak istiyorum ama ikilemde kaldım;

Birincisi; VW Servisinde taktırsam acayip kazık yiyeceğimden eminim ki sis farını 500'e hallederiz demişlerdi. Ancak VW Servisin çok katı uygulamaları var ve aracımızın garanti dışı kalması sorunu ortaya çıkabilir. Bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi?

İkinci seçenek de Gkhn'dan bir kit almak. Hadi arabanın garantisine birşey olmadı diyelim, peki onu İstanbul Avrupa yakasında nerede taktırabilirim?

Bu arada infinite hocam galiba sen bize yakın bir yerlerde oturuyorsun. Cevizlibağ Autoshop'taki elemanların ne kadar kaba ve bilgisiz olduklarını da iyi bilirim

• ben anadolu yakasında oturuyorum ümraniye ataşehir arası bir yer...!!! ama avrupa yakasında tabi yıllarım geçti ve hala eşimiz dostumuz orda

aracına xenon farı birçok yerde taktırabilirsin aslında illa kendi servisi olacak diye birşey yok ama bence bir soruştur
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite

ben anadolu yakasında oturuyorum ümraniye ataşehir arası bir yer...!!! ama avrupa yakasında tabi yıllarım geçti ve hala eşimiz dostumuz orda

aracına xenon farı birçok yerde taktırabilirsin aslında illa kendi servisi olacak diye birşey yok ama bence bir soruştur

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.