Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (502. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.635.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da tam açıkken içeriden çekilmiş fotoğrafı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carabiner1 -- 5 Ocak 2013; 10:37:57 >
  • Dışarıdan çekilmiş en az açık hali ile

• Tamamen açıkken dışarıdan görünüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbas

quote:

Orijinalden alıntı: tonimotto

Üstadım güle güle kullanın aklıma geldi tekrardan birde size sorayım , gecenlerde tdi golf 7 gördüm sanki amörtisörleri fazla kalkık gibime gelmişti çamurluk ile tekerlek arasında normalden fazla boşluk vardı , sizin araçtada bu dikkatimi çekti. İlk resimde baya belli oluyor özellikle arka taraf bu şekildemi yoksa acıdan kaynaklı bişeymi ?

sağolun teşekkürler. 1.4 tsi lerde tdi lerden farklı bağımsız amörtisör var. aralarında görüntü farkı nasıldır hiç bilmiyorum. hiç kıyaslamadım. ama resimde de göründüğü gibi sanki 1.4 tsi lerin arkası biraz kalkık gibi görünüyor.

Resimler sizi biraz yanıltabilir.Benim 1.4 tsi comf. aracım ile dizel bir araç arasında geçenlerde vw acarlar serviste bir kıyaslama yaptık. benim 1.4 aracım ,dizel araca oranla daha basık duruyordu,Servis tanıdık servis olduğu için aldık metreyi ölçtük.yani ibrahim bey var o ölçtü.Aynı zeminde yanyana duran iki aracın yerden arka çamurluğun teker yuvasının en üst noktasından ölçüm yaptık. 1.4 tsi 68.5 cm,dizel araç 70.5 cm,arada 2 cm fark var. Buda ortalama bir spor yaya yakın bir ölçü.1.4 tsi daha alçak. Bu arada dizel araç 17 jantlı ama bunun fark yaratmıycağı söylendi nitekim toplam çapları ikisininde aynı.asıl fark arka tekerin göbek kısmıyla araç kaportasının olduğu yer arasında yani lastikle çamurluk arasında dizel araçlarda 1.4 tsi lara göre daha fazla boşluk var.
  • Orijinalden alıntı: carabiner1

Bazı arkadaşlar sunroofun ayrıntılı fotoğraflarını paylaşmamı istemişti.

İçeriden görüntüler bunlar.

Paylaşım için teşekkürler.

Not: Biraz önce Doğuş otoyu aradım. Sipariş geçebilirimiyiz diye. Yok zaten biz öyle fabrikaya sipariş geçemiyoruz diyor satış temsilcisi.Fırından ne çıkarsa o mantığı. Sanki arabayı bedava veriyorlar.
    Sipariş verirseniz Şubat ortasında gelecek araçlardan biz size şu var bu var şeklinde bilgi verebiliriz diyor.Oda ocağın ortası gibi. Araç varsa kapora bırakırsınız, Adınıza ayrılmış olur.
    Adamlar tok satıcılığıda aşmış kusacaklar neredeyse,2013 yılında nasıl bir mantık. Bir arkadaşın dediği gibi ... auto.
    Şimdi kalkıp başka bir bayii yi arasam eminim oda başka birşey söyleyecek. Bu nasıl bir tekelcilik anlayamadım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

Orijinalden alıntı: ilker.cam

quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Arkadaşlar, yakıt tüketim değerlerinizi resimle paylaşırken lütfen altına,üstüne, motorun da ne olduğunu yazın. Buradaki Golf 7 sahiplerinin motorlarını ezbere bilmiyoruz, malesef.

Ayrıca 1.2 ve 1.4 TSI'la uzun yol yapan yok mu hala? 5.0 litre ortalama değer yakalayabilen var mı?

Beykoz'dan kalkıp gidicem Altur'a, tak etti vallahi.

Uzun yol yaptım. Yaklaşık 800km 1.4 TSI Manuel Highline ile. 5,6 lt/100 km yi gördüm zaman zaman 160km civarı hızla.

160 km hızla 5.6 yi ayağınızı gazdan çektiğinizde görürsünüz ancak.
    insanları yaniltmayin lütfen

Yazıyı dikkatle okursanız "zaman zaman" kısmını da görürsünüz.

Ben ne yazdığımı biliyorum.
    Yaklaşık 25 yıllık bir araç kullanıcısı olarak, neyin nasıl elde edildiğini ve ne anlama geleceğini bilirim....
    Madem ayağımı gazdan çekince 5,6'yı göreceğim, bu arabanın katalog verilerinde yazan 4,3-5,2 ve 6,6 lt/100km ifadeleri ne anlama geliyor?, ayak gazdan çekilerek nasıl 5,6 yakalanır?, bundan sonra ayağımı gazdan çekerek 5,6 lt ile gidebilir miyim? teknik olarak bunu da bana açıklarsanız ben de aydınlanmış olurum....

Buradan "insanları kandırmamı" gerektirecek "vw" ile bir bağım olamadığına göre, uslubunuza dikkat edin lütfen...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

quote:

Arkadaşlar, yakıt tüketim değerlerinizi resimle paylaşırken lütfen altına,üstüne, motorun da ne olduğunu yazın. Buradaki Golf 7 sahiplerinin motorlarını ezbere bilmiyoruz, malesef.

Ayrıca 1.2 ve 1.4 TSI'la uzun yol yapan yok mu hala? 5.0 litre ortalama değer yakalayabilen var mı?

Uzun yol yaptım. Yaklaşık 800km 1.4 TSI Manuel Highline ile. 5,6 lt/100 km yi gördüm zaman zaman 160km civarı hızla.

Yaklaşık 25 yıllık bir araç kullanıcısı olarak, neyin nasıl elde edildiğini ve ne anlama geleceğini bilirim....
    Madem ayağımı gazdan çekince 5,6'yı göreceğim, bu arabanın katalog verilerinde yazan 4,3-5,2 ve 6,6 lt/100km ifadeleri ne anlama geliyor?, ayak gazdan çekilerek nasıl 5,6 yakalanır?, bundan sonra ayağımı gazdan çekerek 5,6 lt ile gidebilir miyim? teknik olarak bunu da bana açıklarsanız ben de aydınlanmış olurum....

Buradan "insanları kandırmamı" gerektirecek "vw" ile bir bağım olamadığına göre, uslubunuza dikkat edin lütfen...

Alıntıları Göster

Valla geçen gün bende Bursa İzmir arası yakıt ortalamamı yazdığımda benzer bir muameleyle karşılaştım. Ya insanlarımız araç kullanmayı bilmiyor yada nasıl olsa mesaja para

vermiyoruz diye laf olsun diye yazıyorlar. Zaten ayağınızı gazdan çekince cc açık değilse yakıt tüketimi 0 lt. yazar yol bilgisayarında.Hiç gaza basmazsanız. Bence ort. tüketiminiz

gayet makul seviyelerde. Sırf bu konu yüzünden bazı arkadaşlar artık ort. tüketimlerini yazmıyorlar. Ben ısrarla yeni aracımı aldığımda paylaşacağım. Yine eleştirileceğim fakat

paylaşmaya devam edeceğim. Bence doğrusu bu. Eminim birçok kişiye fikir verecektir. Umutla yeni verilerinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Araç yine arızalı idi hocam. Ne sıkıntısı varsa artık

Hocam artık dayanamıcam vallahi.

Araba değiştirmede bir işim rast gitmedi gitti vallahi, acayip bunaldım.

Euro'nun 2.1'lere düştüğü zaman 116i alıcaktık, karar verdik, söylemesi ayıptır kiracımız çıkacak gibiydi, ben de vazgeçtim. 1 ay sonra çıkmayacağını söyledi, Euro 2.35 oldu, sonra boş BMW'ye de binmek istemem diye tutturdum vazgeçtim 116i'den.

Bizimkiler Golf'ün yeni kasasına geçelim dediler. Golf 7 dizele geçicektim en başta, sonra baktım manuel'i yine 5 ileri, benim kendi aracımda 5 ileri ve aracımından tek şikayet olduğum konu da bu zaten. Tekrar aynı hatayı yapmam dedim.

Sonra dedim Golf 1.4 TSI 140 hp ACT'ye geçeyim, tüketimi, benim dizel golf 6 ile aynı. Hem biraz daha para cebimizde kalır(116i'ye göre). Sonra baktım bunda da manuel gelmiyormuş!

Sonra dedim bu da olmayacak, tüketim biraz daha fazla olsun 1.4 tsi 122 hp olsun. Sonra 1.2 TSI'ın verilerine baktım dedim bu araç tam benlik, hem fiyatı 1.4'ten düşük, hem yakıtı düşük, performansı'da benim için kesinlikle tatmin edici. Zaten altımda giden bir araba yoksa(gidenden kastım 320d'den başlıyor) hız yapmayı da pek sevmiyorum.

Son kararımı verdim dedim ben 1.2 TSI alacağım manuel ve highline. Gel gelelim, Doğuş bu seferde 1.2 TSI'a Highline koymadı, comfortline var sadece.

İyi dedim lanet olsun allah belalarını versin comfortline alayım, sonra acı gerçek ''1.2 TSI comfortline siparişi alamıyoruz''. Hay ben sizin!

2 aydır bekliyorum, daha da bekleyecek gücüm pek kalmadı. Bir an önce siparişimi vermek istiyorum artık. Şimdi 2013 modellere de 4 bin TL'lik gibi bir zam gelirse bardağı taşıran son damla olur bu. Araba değiştirme olayını rahat bi 10 sene ertelerim herhalde.

İçimi size baya bi döktüm vallahi hocam. Olay bundan ibaret.

Hakkaten sinir bir durum seninki. Medem bekliyorsun yeni kasanın bluemotionlarını bekle hem 110 hp hemde 6 ileri olacakmış.

TR ye gelen Golf 'lerin hepsi bluemotion.
    110 HP TDI çok iyi değerlere sahip bir motor ama doğuş bunu ne zaman getirir ? Getirir mi? bilemiyorum.
  • Orijinalden alıntı: winston72

Valla geçen gün bende Bursa İzmir arası yakıt ortalamamı yazdığımda benzer bir muameleyle karşılaştım. Ya insanlarımız araç kullanmayı bilmiyor yada nasıl olsa mesaja para

vermiyoruz diye laf olsun diye yazıyorlar. Zaten ayağınızı gazdan çekince cc açık değilse yakıt tüketimi 0 lt. yazar yol bilgisayarında.Hiç gaza basmazsanız. Bence ort. tüketiminiz

gayet makul seviyelerde. Sırf bu konu yüzünden bazı arkadaşlar artık ort. tüketimlerini yazmıyorlar. Ben ısrarla yeni aracımı aldığımda paylaşacağım. Yine eleştirileceğim fakat

paylaşmaya devam edeceğim. Bence doğrusu bu. Eminim birçok kişiye fikir verecektir. Umutla yeni verilerinizi bekliyoruz.

Teşekkür ederim.

Ben de anlamadım neden böyle bir cevap yazıldığını.
    Hem merak edilip hem de eleştirilirse elbette kimse bir paylaşımda bulunmaz.
    Bu yolculukta yapılan max hız 160 km idi.
    Benim belirtmeye çalıştığım "yaklaşık 800km deki ortalama yakıt tüketimidir".

Anlık tüketim değeri 45,00 lt/100 km de yazabilir ve çok normaldir. Çünkü anı temsil eder.
    Bu değer ivmeye ve/veya hız durumunuza bağı olarak değişiklik gösterir.

Bu yüzden hiçbir zaman anlık tüketim verisi vermem. Bu zaten saçma olurdu....
  • Merhaba

şöle yapılabilir benim düşüncem, örneğin ;

1.2 TSI 105BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI
    1.4 TSI 122BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI
    1.6 TDI 105BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI

vs. yazılarak daha net sonuçlar ortaya çıkabilir mi ?

• Daha önce başka konuda da paylaşmıştım.

Japonların Jc08 modunda yaptığı ölçümlere göre bazı araçların yakıt tüketim değerleri.Polo ile Golf 7 1.2 tsi Bluemothion yakıt değerleri ,katalog değerleri aynı olduğu için karşılaştırma yapılabilir.Golf'te bana göre en mantıklı motor tercihi 1.2 tsi.Tork değerleride gayet iyi.Biraz daha fiyat yükseltilirse 1.4 140 hp en iyi tercih.En azından tam bağımsız arka süspansiyonda artısı.
    Dizel model için fiyat farkı çok yüksek.Tam bağımsız süspansiyonda edinilemiyor

Jc08 modunda

Mirage 1 litre ile 27.2 km

Jazz 1339 cc 21 km

Yeni note ( 1.2 dig-s 98) 25.2 km

Yaris 1329 21.8 km

Mazda2 1.3 skyactive 25 km

Vw Polo 1.2 Tsi Bluemotion 21.2 km
  • Ben de yakıt ile ilgili birşeyler söylemek istiyorum. 1.4 DSG golf 7 kullanıyorum. Ailede otomatik vites olarak Merceded 2009 model B 150 mevcut. Buna ek olarak 2009 dizel Nissan Note ve 2010 Fiesta TDCI kullandım. Zaten golfü de Fiestayı değiştirerek aldım.

Araç alımı yapacağımda dizel araç dışında başka modele dahi bakmıyorum. Golf almaya karar verdiğimde de direkt hiçbir benzinli modeli düşünmeden 1.6 TDI DSG highline almak için gittim. Neyse hepimizin bildiği 70 bin istenmesinden sonra golfe pek de bakmadan 75 bine passta alayım bari diye düşünürken benzinli modeller gözüme ilişti. Neyse fazla uzatmadan benzinlide karar verdim ve aldım.

Ailedeki B150 mercedes ortalama 8,5 lt civarı şehir içi yakıyor. Yeni golfüm daha 220km'de ve aynı güzergahlarda otalama 6,7 gösteriyor. İyi ki dizel almamışım diye düşünüyorum. Fiesta ile bile aynı güzergahlarda 6,2 lt mazot ortalamam vardı.

Bu kalitede bu özelliklerde bence bu araç ödenilen her kuruşu sonuna kadar hak ediyor.

Benim son 3 günlük aracı kullanımımdan yaptığım çıkarım şu: Benzinli golf alınır zevkle binilir.

1.2 kullanmadım ama 1.4 kullanmak bana çok zevkli geldi. Gaza biraz basınca araç çok güzel tepkiler veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfalcon

quote:

Orijinalden alıntı: fletcher_id

quote:

Orijinalden alıntı: ghunesh

quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

niçin ticari araçlar için 2013 fiyat listesi yayınlandı da binek araçlar için yayınlanmıyor? vw neyi bekliyor?

harbiden ticarileri halletmeyi biliyolar, bineklerde niye sorun var !! satış temsilcileri de emir kullarından farkı yok sonuçta onlara bişey diyemiyorum da, bu doğuş otomotivin başındakilerden hesap sormak lazım.

Şirket Ünvanı : Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
    Sorumlu Kişi : Cemil Caner Güngörür
    Ticaret Sicil No : 256532 - 204104
    Merkezinin Bulunduğu Yer : Maslak Mahallesi, G-45, Ahi Evran Polaris Cad. No:4, Şişli, Maslak/İstanbul
    E-posta : dogusotoiletisim@dogusoto.com.tr
    Telefon No : 0 212 366 51 51
    Yer Sağlayıcı : Garanti Teknoloji

buraya güzel bi e-mail attım ve bence ne kadar fazla e-mail atarsak o kadar sesimizi duyuracağımızı sanıyorum cunku bu iş forumlarda yazmakla olmayacak. ben hiçbir vw yetkilisinin bu kadar işinin arasında forumlara baktığına inanmıyorum. satış temsilcisine e-mail atıyorum 1 haftada geri dönüyorlar kaldı ki 170 küsür sayfalığı kim okur. buraya hakaret etmeden üslubu uygun ama sert bir e-mail atarsanız bence en güzel desteği sağlamış oluruz. şimdiden herkese teşekkürler.

Değerli arkadaşım gönderdiğiniz mail ile gayet yerinde, uygun bir tepki gösterdiğinize inanıyorum. İlettiğiniz adrese bir mailde ben gönderdim. Benzer tepkilerin diğer arkadaşlar tarafından gösterilmesinin uygun olacağı görüşünü sizinle paylaşıyorum. Mailin kopyasını PMden tarafınıza gönderiyorum.

Teşekkürler...

Bu mail örneğini yayınlamanız veya PM ile göndermeniz mümkün müdür ? Teşekkürler....

bu benım yazdığım e-mail :

Sayın Güngörür,

İsmim Güneş Baykal, yaşım 28, İzmir'de ikamet etmekteyim.

Bir değil, birkaç konuda şikayetimi tarafınıza iletmek isterim. Öncelikle, Volkswagen marka, (Yeni) Golf modelini satın almayı düşünmekteyim. Ancak gerek gittiğim ......................................................... bayilerindeki belirgin ilgisizlik ve bilgi kirliliğinden şikayetçi olduğumu belirtmek isterim. Gönderilen e-maillerin çok geç cevaplanması ya da hiç cevaplanmaması (.........................) sizi müşteri kaybına dolayısıyla da para kaybına götüreceğini inanmaktayım. Satış Danışmanlarının, ilgi ve alakaları, araçlar hakkındaki bilgileri, Volkswagen'deki bir çalışana yakışmayacak durumdadır. "Golf modelini" isteyen bir müşteriye "Beetle modeli"ni tavsiye etmek ticaret değildir, satış yöntemi değildir. Talihsizliktir. Bu konudaki şikayetimi "ilgili birimleri uyarma" umuduyla bitiriyorum.

Diğer şikayetim, 2013 model "binek" araçlarının fiyatlarının henüz belli olmamasıdır. Bu konudaki aksaklıkları "ticari" araçlarda aşmış olmanız ve resmi sitenizde yayınlamanız, ancak aynı başarıyı "binek" araçlarda sağlayamamanızın nedenini merak etmekteyim. Araç siparişlerinin durdurulması yetkisi Almanya Volkswagen'e ait midir, yoksa Doğuş Oto'nun bir tutumu mudur ? Eğer Almanya'ya ait bir durum ise, binlerce sipariş bekleyen müşterilere neden tarafınızdan bir açıklama yapılmamaktadır. Doğuş Grubu, Volkswagen karşısında bu kadar aciz midir ?

Bu yıl ilk defa 2013 yılından itibaren üretilen araçların, 2013 MODEL olarak kabul edildiğini, ve bu aksaklıkların bu yüzden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu durum sizden kaynaklanmıyor olabilir ancak bu konu ile ilgili , Doğuş Oto'nun yeteri kadar dersini çalışmadığını düşünmekteyim. Bir kere inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Her bayiiden farklı bilgiler veriliyor. Tarihler birbirine karışmış durumda. Bir bayiinin bilgisi diğerininkini çürütür cinsten. Tok satıcı rolünde herkes. Cebinde parası hazır müşteriyi elinizin tersiyle itmektesiniz. Amacınız "ticaret", aracınız "memnuniyet" olmalıdır. Ancak bunu gördüğüm kadarıyla başaramamaktasınız.

İlgili şikayetlerim, sadece tarafımdan değil, diğer birçok müşteriden de geldiğini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. Şu an 173 sayfa bulunmaktadır. Hepsi şikayet değildir, ancak (eğer vaktiniz varsa ki ihtimal vermiyorum) okumanızın gerektiği yerler olduğunu düşünmekteyim. Böylece bu şikayetlerimin ne denli çoğunluk tarafından deklare edildiğini görebilirsiniz. Özellikle sondan başlamanızı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/mpage_1/key_golf/tm.htm

Sizlere çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla,

Gunes BAYKAL
  • noktalı bölümleri burada yazmak istemedim.

Bu arada şikayetçi olan herkesin buraya e-mail atmasını rica ediyorum ancak uygun bi dilde lütfen !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: carabiner1

Ben de yakıt ile ilgili birşeyler söylemek istiyorum. 1.4 DSG golf 7 kullanıyorum. Ailede otomatik vites olarak Merceded 2009 model B 150 mevcut. Buna ek olarak 2009 dizel Nissan Note ve 2010 Fiesta TDCI kullandım. Zaten golfü de Fiestayı değiştirerek aldım.

Araç alımı yapacağımda dizel araç dışında başka modele dahi bakmıyorum. Golf almaya karar verdiğimde de direkt hiçbir benzinli modeli düşünmeden 1.6 TDI DSG highline almak için gittim. Neyse hepimizin bildiği 70 bin istenmesinden sonra golfe pek de bakmadan 75 bine passta alayım bari diye düşünürken benzinli modeller gözüme ilişti. Neyse fazla uzatmadan benzinlide karar verdim ve aldım.

Ailedeki B150 mercedes ortalama 8,5 lt civarı şehir içi yakıyor. Yeni golfüm daha 220km'de ve aynı güzergahlarda otalama 6,7 gösteriyor. İyi ki dizel almamışım diye düşünüyorum. Fiesta ile bile aynı güzergahlarda 6,2 lt mazot ortalamam vardı.

Bu kalitede bu özelliklerde bence bu araç ödenilen her kuruşu sonuna kadar hak ediyor.

Benim son 3 günlük aracı kullanımımdan yaptığım çıkarım şu: Benzinli golf alınır zevkle binilir.

1.2 kullanmadım ama 1.4 kullanmak bana çok zevkli geldi. Gaza biraz basınca araç çok güzel tepkiler veriyor.

Sizinle aynı fikirdeyim. 1,4 TSI 122PS gayet başarılı performans sergiliyor.
  • @carabiner1

Sunroof fotograflari icin tesekkurler... Net ve guzel paylasim olmus... 2.700 TL hala cok geliyor bana su anda. Baska opsiyonlarda degerlendirsem diyecegim ama bu sefer aracin gelis suresi uzayacak. Ben de 1.4 122ps DSG almayi dusunuyorum. Sanirim bir arkadasin dedigi gibi gelecek olan araclardan beklentimiz dahilinde cikan varsa alacagiz yoksa bu is uzayip gidecek.
  • Arkadaşlar merhaba, Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Midline Plus doğuş satmıyomu forumda bu araçtan olan varmı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: creative

Merhaba

şöle yapılabilir benim düşüncem, örneğin ;

1.2 TSI 105BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI
    1.4 TSI 122BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI
    1.6 TDI 105BG MANUEL / DSG 1 DEPO İLE ŞU KADAR KM GİTTİ ŞU KADAR ŞEHİR İÇİ ŞU KADAR ŞEHİR DIŞI

vs. yazılarak daha net sonuçlar ortaya çıkabilir mi ?

Bence de daha düzenli olur.Kaç kişi katkı sağlar bilmiyorum fakat eğer alabilirsem ki az önce doğuşun satış temsilcisinin söylediklerini yazdım. En iyi ihtimalle şubat sonu gibi görünüyor. O zaman verileri aktarırım.En azından elinde olan arkadaşlar şimdilik yardımcı olur diye düşünüyorum.
  • Bu yıldan itibaren ''üretim yılı araç modeli olacak'' gibi yazılar okuyorum. bunu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar bir sorum olcak?
    Aşağıdaki fotodan da gördüğümüz gibi araç üretim yılını dışarıdan en kolay yolla cam bilgisinden öğrenirdik(tabi cam daha sonra değiştirilmemiş ise). örneğin 2013 model araçlarımız da cam yapım yılı da 2013 olmak zorunda mı? eğer böyle olacaksa daha iyi olur bence. çünkü burayı okuyunca 2013 araca 2012 denilebilir bu da sinir bozucu olabilir...

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.