Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

by sedo bi düşüncem var fikrini beklicem

hd 8000 serisi temmuz gibi gelecekmiş acaba hd 6850 yada hd6870 alsam 8000 ler gelene kadar iyi fikir olurmu yani en güncel oyunlarda yeterlimi, kasma yaparmı battlefield 3,black ops 2, the run gibi ultra ayarlarda ne dersin mantıklı mı bu fikrim? ayrıca düşündüğüm sistem beni kaç yıl götürür ekran kartı hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenimsi -- 4 Ocak 2013; 2:10:13 >
  • Orijinalden alıntı: fenomenimsi

Orijinalden alıntı: feritbulut

hd 8000 serisi temmuz gibi gelecekmiş acaba hd 6850 yada hd6870 alsam 8000 ler gelene kadar iyi fikir olurmu yani en güncel oyunlarda yeterlimi, kasma yaparmı battlefield 3,black ops 2, the run gibi ultra ayarlarda ne dersin mantıklı mı bu fikrim? ayrıca düşündüğüm sistem beni kaç yıl götürür ekran kartı hariç

2800 tl civarı sistem topladım(monitör hariç) içinde 2gb 256 bit 7850 oc de mevcut ama hangi ayarı yaparsam yapayım birçok oyunda optimizasyonu yakalayamadım.bilgisayarda herşey ultra kasmadan oynamak için en az 4000 tl harcamak gerekiyor ve böyle bir sistemde bile optimizasyon sorunu yaşamak muhtemeldir ve bu değişmeyen bir gerçektir.oysaki sağımda duran ps3 öylemi tak oyununu kasma yok bişey yok paşa paşa oyna,az biraz çözünürlük düşük olsun,adamlar oyunları çok iyi optimize ediyor.örnek olarak bu sene içinde oynamaktan en keyif aldığım oyun uncharted 3 idi. pc de frcry 3 ü,most wanted 2012 yi ve bad company 2 yi optimize etmeye çalışmaktan sıkıldım artık.bıraktım ne hali varsa öyle oynuyorum,oysa 700 tl ye bir oyun konsolu alıp oyuna doyabiliyorsunuz.bu konuda onlarca paylaşımım oldu,ekran kartı alacaksanız kapıyı 1000 tl den açmak gerekiyor acı ama gerçek...
  • Orijinalden alıntı: feritbulut

kasma yapar bende hıs 6870 vardı voltaj falan overlock du bf ye anca yetıyordu... sefo ya sormussun ama kullanan bırısı olarak yardımcı olmak ıstedım. cry de bıle az yavaslıyordu. assasıns de bazen gec gelıyordu kareler. dayanamazsın bence o serı cıkana kadar. sımdı bır 7870 al cf yaparsın

İLKER KARDEŞİM yorumun için saol benim düşüncem o kadar para verip ekrn kartı alıyoruz ve oyunda siyah çizgiler ve makinanın kapanması durumları yaşanacak ise yazık değilmidir alınteri ve emekle alınıyor bu melet oyun uzmanı değilim ancak oyunları seviyorum dediklerini okudum 7800 serisinde bi parçanın ucuzuna kaçmışlar böle olmuş sürekli de ithal ediliyor bize durdurulmuyor arızalı olduğunu bile bile.birde en yakın vatan bana 136 km uzakta hani alsam sorunlu çıksa ( ki çok ama çok şanssızım ) değiştirmeye kalksam yakacağım mazot 100 tl.gerçi şu ölümlü dünyada ne yapsan kâR YAnına hayırlısı saygılar düşüncenizi paylaşmanız beni onurlandırdı . iyi akşamlar cümlenize

evet dusuncelerınde haklısın elektronık sans işidir. Sıfır anakart aldım fan çıkışı yandı ki hiçbir sebebi yoktu. Oluyor arada böyle bana da. yanı içini en rahat ettiriyorsa onu yap ama şimdi ben senin için dedim şimdi bir 6870 alsan temmuz gibi o ekran kartını satsan para da etmez bırşeye de yetmez şimdi bile dediğim gibi yetersiz kalıyor. dedim ya elektronik şans işi ben hayatımda sapphire almam diyordum aldım görüntüler falan gidiyordu ama ekran kartından değilmiş anakartı değiştirince anladım. vatana verdim test ettiler sağlam dediler. senin vatanla aran baya uzakmış ben bu şartlar altında sana vatan ın internet şubesinden almayı önerrim tabi kargo senin yerleştiğin bölgeye gönderi yapıyorsa. Öneriyorum çünkü internetten aldığında 7 gün içinde koşulsuz cayma hakkına sahipsin ama mağazada böyle değil. ben sapphire hd 7870 2 gb oc versiyonunu aldım hdmı den kullanıyorum adeta 5 gündür ekran kartıının canını cıkartıyorum 3b iş ve grafiklerde 3d çekimlerle çalışıyorum sorun çıkmadı. tabi bende çıkmadı diye sende çıkmayacak değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

quote:

öncelikle ilk yazım sizlere ve bu ileri derecede bilgi veren paylaşımlarınız için teşşekkür ederim 2008 yılında topladığım makine artık ömrünü doldurdu herşeye karar verdim ancak hd 7850 beni 2 haftadır düşündürüyor sapphirenin birebir değişim yapma şansı olmasına rağmen bu titreme ve siyah ekran olayları beni gerçekten korkutuyor çünkü az para değil bu kartlar sizden ricam kullanıcılarının beni biraz rahatlatmasıdır yani bu ürünü herşeye rağmen almalımıyım ayrıca bu sıkıntıların SKU numaralarının 0,1,2,3 serilerinde olduğu ve 4 ve üzerinde böyle bir sıkıntının olmadığı yurtdışı sitelerden takip ettim ancak ne kadar doğru bilemem ki zaten o versiyon yoktur türkiyemde nvidia istemiyorum napabilirim;
    istediğim sistem şöyle:

fx6300 işlemci / gigabyte 990fxa ud3 anakart / gskill 2*4gb 1866 mhz ram / 120 gb sandisk ssd / corsair cx750 w power / zalman z11 plus kasa / sapphire hd 7850 oc 2 gb gddr5 / 500 gb hdd

Hocam korkulacak bir durum.yok vatandan alicaksan belirt ustune basa basa soyle zaten kendileride biliyor 7850 lerde vga sorunu oldugunu sorun cikarsa getiririm geri de ayni gun degisim yapiyorlar bende msi 7850 de ayni sorunu yasadim degisim iade oldu bende powercolor 7870 pcs+ aldim herhangi bir sorun yok gayet guzel sana powercolor 7850 pcs+ yada 7870 ini oneririm cok serin calisiyor.

Öncelikle merhaba hocam cevabım biraz geç oldu ama kusura bakmayın;

Hocam hd 8000 serisi temmuz gibi gelir bu konuya yönelik çıkan son haberler bunu gösteriyor lakin şu var ki amd nin ürün gammındaki taktik zaten belli hd 8000 serisi gelse bile amd bu serinin en üst seviye kartları ile pazara girecektir aynen 7900 serisi gibi temmuz ayında geldi diyelim hd 8970 ve hd 8950 bu kartlar serinin en üst seviyesi kartlar olacak bunlara yönelik daha alt seviye yani alternatif kırpılmış olarak gelecek kartlarda 8850 ve 8870 olacaktır bu kartların gelmeside hd 8000 serisinin en üst düzey kartlarından en az 2 ay sonra gelir yani sen hd 8000 sersini beklersen önünde en az 8-9 aylık bir süreç var bunu göz önünde bulundur ;) çünkü daha ortada foy yok yumurta yok.
    Bir ikincisi ise 6850 ile 6870 serisi kartlara bu saatden sonra yatırım yapmak ölü yatırım yapmak olur sapphire hd 6870 gtc 560 ti den önceki kartımdır burda forumda sattım bahsetmiş olduğun oyunları bu kart ile oynayabilirsin ama ultra ayarlarda hd 6870 btf 3 de kasma yapıyor yani en üst seviye ayarlarda ne derece performans alırsın orası biraz tartışılır ama orta seviye ayarlarda çok rahat oynatabilir sizi hd 6870 ;)
    Anlaşılan sen amd nin hd 7800 sersi kartlarından çok korkuyorsun hd 7800 serisi kartlarda vga problemi olduğu doğrudur bunu amd nin en önde gelen çalışma ortaklarından sapphire de açıklamıştır vga problemi ile ekranda özellikle siyah ortamlarda gözle görülür bir şekilde dalgalanma mevcuttur ama 7850 kart alıpta bu sorunla karşılaşmayanda olmuştur ki ben msı twf3 7850 2gb lık modeli ile aynı sorunu yaşadım ve kartı geri iade ettim para iadesi yapıldı inventustan almıştım dvı bağlantısı ile bu sorunu aşanlarda olmuştur daha sonra gtx 560 a geçtim 4 ay kullandım gtx 670 aldım sorunlu çıktı vatandan aynı gün iade olup değişim yapıldı ama içimde bir amd tutkusudur gidiyor yine 7800 serisi kartlara yöneldim bu sefer powercolor hd 7870 pcs+ aldım kartı taktım test ettim oyun performansı çok iyi ısı konusunda mükemmel diyebilirim hiç ısınmıyor ve kart budur dedim ;) sana tavsiyem hd 7850 alıcaksan içinde bir şüphe duygusu varsa hd 7870 almanı öneririm bu7870 de vga sorunu ile karşılaşan sayılı çok nadir arkadaşlarımız var ama 7850 kadar sorun yaratmıyor şahsen ben vga ile kullanıyorum hiç bir problem yok 8000 serisini hiç bekleme ;)

Sistemine gelince ;
    fx6300 işlemci / gigabyte 990fxa ud3 anakart / gskill 2*4gb 1866 mhz ram / 120 gb sandisk ssd / corsair cx750 w power / zalman z11 plus kasa / sapphire hd 7850 oc 2 gb gddr5 / 500 gb hdd

Bu sistem ile rahat 3 yıl arkana bakmassın seçmiş olduğun anakartın aynısından bende alıcam şuan m5a97 evo kullanıyorum cros ta 2. kartı en fazla 4x modunda çalıştırıyor senin seçmiş olduğun anakart x16-x16 modunda iki kartıda çalıştırabiliyor gigabyte da güzeldir eskiden çok kullandım ama sanırım bu anakartın daha ülkemizde rv 1.0 ı mevcut revizyon gigabyte anakartlarda cok önemlidir bence,bu anakartın rev 2 modelinin gelmesini bekliyorum ;) ve birde 7870 pcs+ alırsan tadından yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SeDo -- 5 Ocak 2013; 2:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11200-16-20g-hd7850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62360

Bu kart nasıldır arkadaşlar? Eskiden açıklamalarda güç tüketimi yazmazdı. Şimdi tam yükte 130w yazıyor.

Mesela HD6850'den daha az güç tükettiği söyleniyor bu kartın doğru mudur? İnternet cafeye almayı düşünüyorum 4 adet sistem alacağımda..

bu fıyata bundan ıyısı yok..su anda rakıpsız..6850 den daha az guc tukettıgı dogrudur..dusunmeden alabılırsın..

@ alexmason78

alırsın denersın baktın sorun yasadın ıade edıp yerıne 560 alabılırsın..vga olup sorun yasamadıgını belırtenlerıde gordum...

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st1000dm003-35-1tb-barracuda-sata-30-64mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=59053

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-cpc-t55ub-t61-midgard-pure-black-edition-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=53875

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fd6100wmgusbx-fx-x6-6100-soket-am3+-33ghz-14mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=57064

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a97-r20-m5a97-r20-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-(oc)-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62235

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-khx1600c9d34g-4gb-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-pc-ram/productdetails.aspx?I_ID=53933

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11200-16-20g-hd7850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62360

Toplamda 4 adet bu şekilde kasa: 4.448,34 TL

Fanın özel tasarım olması da ayrı bir avantaj gibi görünüyor.. Cafede oyun makinalarım yetersiz kalıyor.

Sizce bu anakart güncel bir anakart mıdır?

cafeye yeter dıye dusunuyorum. anakarti kullananlar da cok sikayetci degiller ama belki m5a99x veya m5a99fx olabilirdi (fiyat farkini bilmiyorum) ben ram a takildim sana kingston degil de g skill oneririm. calisir durumda yanmasi veya arizalanmasi icin yapmadgim kalmadi suya bile soktum 1.9 voltu geckin voltaj verdim bozulmadi bile. kingstna bosuna para verme hantal kaliyorlar. gskill daha ucuz olmasi lagzim birde her anakarta uyumlu calisiyor yine bizzat ben test ettim. ben de kingstoncuydum 512 mb ram a 100 $ verdgim zamanlari hatirliyorum ama cidden eskisi gibi degil

Sizin belirttiğiniz anakartlar 298 lira ve 320 lira aralığında.

Diğer arkadaşta şunu önermiş;

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-970a-ud3-970a-ud3-amd-970sb950-am3+-ddr3-2000mhz-(oc)-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=63232

Hafta sonu indirimi de geldi. İkisi arasında seçimimi yapacağım artık.

Ya yukarıdaki ya da bunu yani:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a97-r20-m5a97-r20-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-(oc)-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62235
  • Orijinalden alıntı: ilker_mania

kasma yapar bende hıs 6870 vardı voltaj falan overlock du bf ye anca yetıyordu... sefo ya sormussun ama kullanan bırısı olarak yardımcı olmak ıstedım. cry de bıle az yavaslıyordu. assasıns de bazen gec gelıyordu kareler. dayanamazsın bence o serı cıkana kadar. sımdı bır 7870 al cf yaparsın

İLKER KARDEŞİM yorumun için saol benim düşüncem o kadar para verip ekrn kartı alıyoruz ve oyunda siyah çizgiler ve makinanın kapanması durumları yaşanacak ise yazık değilmidir alınteri ve emekle alınıyor bu melet oyun uzmanı değilim ancak oyunları seviyorum dediklerini okudum 7800 serisinde bi parçanın ucuzuna kaçmışlar böle olmuş sürekli de ithal ediliyor bize durdurulmuyor arızalı olduğunu bile bile.birde en yakın vatan bana 136 km uzakta hani alsam sorunlu çıksa ( ki çok ama çok şanssızım ) değiştirmeye kalksam yakacağım mazot 100 tl.gerçi şu ölümlü dünyada ne yapsan kâR YAnına hayırlısı saygılar düşüncenizi paylaşmanız beni onurlandırdı . iyi akşamlar cümlenize

evet dusuncelerınde haklısın elektronık sans işidir. Sıfır anakart aldım fan çıkışı yandı ki hiçbir sebebi yoktu. Oluyor arada böyle bana da. yanı içini en rahat ettiriyorsa onu yap ama şimdi ben senin için dedim şimdi bir 6870 alsan temmuz gibi o ekran kartını satsan para da etmez bırşeye de yetmez şimdi bile dediğim gibi yetersiz kalıyor. dedim ya elektronik şans işi ben hayatımda sapphire almam diyordum aldım görüntüler falan gidiyordu ama ekran kartından değilmiş anakartı değiştirince anladım. vatana verdim test ettiler sağlam dediler. senin vatanla aran baya uzakmış ben bu şartlar altında sana vatan ın internet şubesinden almayı önerrim tabi kargo senin yerleştiğin bölgeye gönderi yapıyorsa. Öneriyorum çünkü internetten aldığında 7 gün içinde koşulsuz cayma hakkına sahipsin ama mağazada böyle değil. ben sapphire hd 7870 2 gb oc versiyonunu aldım hdmı den kullanıyorum adeta 5 gündür ekran kartıının canını cıkartıyorum 3b iş ve grafiklerde 3d çekimlerle çalışıyorum sorun çıkmadı. tabi bende çıkmadı diye sende çıkmayacak değil.

Evet hd 6870 btf 3 de kasma yapar kasıyorda zaten default ayarlarda ben oc denemesinde bulunmadım.Birde ismim sefo değil ya sedo : )
  • Orijinalden alıntı: By_SeDo

Evet hd 6870 btf 3 de kasma yapar kasıyorda zaten default ayarlarda ben oc denemesinde bulunmadım.Birde ismim sefo değil ya sedo : )

kardeşimsin mazur gör genellıkle pc basında ıcıyorum yanlıs gormusum :D ya bendekı hd 6870 cok cok aksmıyordu yıne tatmın eder bence guzel kart. hıs ınkını tavsıye ederım cok serın tutuyordu ve hıs ı tuner mıydı neydı bı programı vardı guzel ayarlar cekebılıyordun. tabıkı ben o arkadasımı dusunerek konustum vatan da uzaktaymıs bır caresı bulunur elbet dıyorum. dedıgı mantıklı aslında sonucta 300 tl verecek 6870 e o galıba garantı ısstıyor calısmasnı ve sorun cıkarmamasını anladıgım akdarıyla yoksa 6870 yerınde 7850 dusunurdu bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

---------------------------------------------
    Merhaba . Listeye ekleyebilirsiniz beni . Kartım SAPPHIRE AMD HD7850 2GB O.C. Edition . Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forque -- 5 Ocak 2013; 13:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mladenbmv

3 boyutlu olarak kullanlar varmı bu kartı,kendi sitesinde göstermiyor bu kartı sadece 7970 var.altaki sitede 7000 serisi yok ama 6000 serisi var.
    http://www.amd.com/tr/products/technologies/amd-hd3d/Pages/3d-desktop-graphics.aspx#2

o sadece satıs stratejısıdır. 3d 68 de avrsa 78 dede olmalı kı benımkının ktuusunda yazıyor zaten hd 7870 benım kart.
  • Yuh be basim döndü son msja incem diye arkadasm ilk msj ne diye alinti yapiyorsun duzelt msjni ekle beni yazman yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

Yuh be basim döndü son msja incem diye arkadasm ilk msj ne diye alinti yapiyorsun duzelt msjni ekle beni yazman yeterli.

walla bende mı alıntı yapsam ordan napsam. 2 kere msjj attım ama eklemedınız :d SAPPHIRE OC EDITION HD 7870 2 GB
  • quote:

quote:

3 boyutlu olarak kullanlar varmı bu kartı,kendi sitesinde göstermiyor bu kartı sadece 7970 var.altaki sitede 7000 serisi yok ama 6000 serisi var.
    http://www.amd.com/tr/products/technologies/amd-hd3d/Pages/3d-desktop-graphics.aspx#2

o sadece satıs stratejısıdır. 3d 68 de avrsa 78 dede olmalı kı benımkının ktuusunda yazıyor zaten hd 7870 benım kart.

alışveriş sitelerine bakıyorum destekliyor gözüküyor ama kendi sitesinde verdğim linkteki gibi yazıyor deneyen varmı 7850 3 boyutlu olarak forumda yorum yazarlarsa.
  • Arkadaşlar kartımla Metro2033 oynayamıyorum?
    Driver 12.11 beta 11 ve Cap3 yüklü. Physx Metro2033 ile gelen yüklü.

Denediklerim:
    1- Son physx'i denedim yemedi. Oyun ilk video'dan sonra hata verip kapanıyor.
    2- Oyun klasöründeki install'daki herşeyi yükledim çalışmadı.
    3- Driveri sildim kurdum yemedi.
    4- Oc'yi iptal ettim hem sistemden hemde ekran kartından gene yemedi.

İlk videoyu geçiyor ve kapanıyor. Tekrar açtığımda safe mod'da açayımmı diye soruyor. Aç diyorum. Bu sefer açıyorum. Grafikleri ayarlıyorum oyuna giriyorum. Yarım saat sıkıntısız oynadıktan sonra bir anda fps 3-5'e düşüyor. Başka hiç bir oyunda şikayetim yok. Kasamın soğutması iyi. İşlemci ve gpu yükte ikiside 55C. Boşta Gpu 32, Cpu 41C. ;)

Kartım MSi 7850 O.C EDT. 1GB
    Sistem:
    AMD Phenom 955 B.e @ 3.8 GHZ
    Xilence M606 Soğutucu
    OCZ 700W Psu
    Asus M4A88TD-V/Evo USB3
    2 x 4GB Corsair Vengeance Low Profile 1600 @ 9-9-9-24 1.5V
    4 Tane HDD

Yardımlarınızı bekliyorum. Çıldırmak üzereyim çünkü. Birde Physx hakkında bilgisi olan var mı? Yanına GT430 alıp taksam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 5 Ocak 2013; 13:25:35 >
  • sapphire 7850 2gb dual-x

ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Arkadaşlar kartımla Metro2033 oynayamıyorum?

Denediklerim:

İlk videoyu geçiyor ve kapanıyor. Tekrar açtığımda safe mod'da açayımmı diye soruyor. Aç diyorum. Bu sefer açıyorum. Grafikleri ayarlıyorum oyuna giriyorum. Yarım saat sıkıntısız oynadıktan sonra bir anda fps 3-5'e düşüyor. Başka hiç bir oyunda şikayetim yok. Kasamın soğutması iyi. İşlemci ve gpu yükte ikiside 55C. Boşta Gpu 32, Cpu 41C. ;)

Sistem:
    Xilence M606 Soğutucu
    OCZ 700W Psu
    Asus M4A88TD-V/Evo USB3
    4 Tane HDD

Yardımlarınızı bekliyorum. Çıldırmak üzereyim çünkü. Birde Physx hakkında bilgisi olan var mı? Yanına GT430 alıp taksam?

gülüm mi ağlim mi bilemedim dostum .

1- metro çok kasan bir oyundur

2- amd ekran kartlarında physx yoktur nvidiada vardır

3- muhtemelen oyunun bozuk yada windowsta bi sıkıntı var temiz bir format at

4- sanmıyorum ama işlemcin darboğaz yapıyor olabilir (sanmıyorum cidden )

5- nvidia ile amd ekran kartı birbirine bağlanamaz bağlayan varsa yanarak can verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

Denediklerim:

Sistem:
    Xilence M606 Soğutucu
    OCZ 700W Psu
    Asus M4A88TD-V/Evo USB3
    4 Tane HDD

5- nvidia ile amd ekran kartı birbirine bağlanamaz bağlayan varsa yanarak can verir.

Dostum metro hakkında pek bilgin yok anlaşılan.
    Yıllardan beri Nvidia kart kullanıyorum. Physx yazılımının onlara ait lisanslı bir teknoloji olduğunu ve AMD Chipli kartlarda kullanılamayacağını elbette ki bende biliyorum. Ancak Metro çalışabilmesi için sistemde Physx yazılımına ihtiyaç duyuyor.
    Metro çok kasan bir oyun doğru. Windows temiz formatlı ve yeni kurulmuş Windows 8 Pro. İşlemcim darboğaz yapmıyor. Gpu oyunlarda %99 vuruyor. Amd grafik işlemlerine, nvidia physx işlemlerine atanabiliyor modifiyeli yazılımlarla ancak daha birinin tecrübelerine ihtiyacım var. Beceremezsem param boşuna gitmiş olmasın. Yada fikrini almam lazım. Hybrid Physx diye aratabilirsin. Evet arkadaşlar yukarıdaki sorularım halen güncel ve geçerli. Devam

Ayrıca Photoshop CS5'de ekran siyahlaşıp geri geliyor. Flickering diyorlar yabancılar buna. Var mı çözümü? Photoshopda çalışamaz oldum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

Denediklerim:

Sistem:
    Xilence M606 Soğutucu
    OCZ 700W Psu
    Asus M4A88TD-V/Evo USB3
    4 Tane HDD

Dostum metro hakkında pek bilgin yok anlaşılan.
    Yıllardan beri Nvidia kart kullanıyorum. Physx yazılımının onlara ait lisanslı bir teknoloji olduğunu ve AMD Chipli kartlarda kullanılamayacağını elbette ki bende biliyorum. Ancak Metro çalışabilmesi için sistemde Physx yazılımına ihtiyaç duyuyor.
    Metro çok kasan bir oyun doğru. Windows temiz formatlı ve yeni kurulmuş Windows 8 Pro. İşlemcim darboğaz yapmıyor. Gpu oyunlarda %99 vuruyor. Amd grafik işlemlerine, nvidia physx işlemlerine atanabiliyor modifiyeli yazılımlarla ancak daha birinin tecrübelerine ihtiyacım var. Beceremezsem param boşuna gitmiş olmasın. Yada fikrini almam lazım. Hybrid Physx diye aratabilirsin. Evet arkadaşlar yukarıdaki sorularım halen güncel ve geçerli. Devam

Ayrıca Photoshop CS5'de ekran siyahlaşıp geri geliyor. Flickering diyorlar yabancılar buna. Var mı çözümü? Photoshopda çalışamaz oldum.

yamalı modlu sürücü kullanmadım ama metro oyununu gayet güzel oynadım ne metro ne photoshopda bir sıkıntım yok windows 7 de oluyor muydu bunlar ? 8 belki tam destek alamadı diye olabilir
  • Windows 7'de deneme imkanım olmadı. Sistemi topladım ve sadece Windows 8 kurdum. Aynı oyunu başka Phenom sistemde, Windows 7'de 9600GT'de sıkıntısız bitirmiştim. Oyun çalışıyor eminim. Oyunun hiç bir updatein'de benim sistemde çalışmıyor.

12.8 - 12.9 - 12.10 - 12.11 beta 11 performans karşılaştırması görebileceğimiz tablo varmı? Stabil bir sürücüye geçeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 5 Ocak 2013; 17:23:36 >
  • bence muhtemelen windowsdan kaynaklı...
  • quote:

quote:

quote:

alışveriş sitelerine bakıyorum destekliyor gözüküyor ama kendi sitesinde verdğim linkteki gibi yazıyor deneyen varmı 7850 3 boyutlu olarak forumda yorum yazarlarsa.

walla 3d monıtor olmadan denenıyor mu bılmıyorum şu gune kadar hıc denemedım. 7870 benımkı monıtor sadece full hd 3d sı yok bakalım nasıl olcak. ek yazılım gerekecek mı?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.